Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

"DZIEŃ ZIEMI" nad akwenami w Rozwadzy - RELACJA .

Aktualności | 2021-04-25 | Publikujący: Koło PZW Zdzieszowice

W dniu 24 kwietnia, uczniowie PSP nr 1 w Zdzieszowicach wraz członkami Koła PZW Zdzieszowice, przeprowadzili akcję sprzątania terenów przy akwenach w Rozwadzy. Akweny w Rozwadzy, to głównie miejsce do wędkowania, ale także miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe dla okolicznych mieszkańców, choć nie tylko. Ponieważ nie wszyscy dbają o czystość otaczającej ich przyrody…, nasza akcja stała się już cykliczną i jak co roku mieliśmy dużo pracy do zrobienia.

Pogoda nam dopisała, zebraliśmy mnóstwo śmieci. Wśród nieczystości prym wiodły rozmaite butelki i puszki po napojach, ale także puszki po kukurydzy, opakowania po słodyczach i zanętach wędkarskich.

Podczas akcji, zostały również zrealizowane działania związane z przycinką (pielęgnacyjną) zwisających gałęzi na drodze dojazdowej na łowisko, utwardzenie drogi za stanicą oraz nasadzeni krzewów ozdobnych i kasztanowców.

 

Akcja miała nie tylko na celu uprzątnięcie terenu nad wodą, ale też uświadomienie uczniom zagrożeń, jakie niesie za sobą pozostawianie środków chemicznych, baterii i innych niebezpiecznych odpadów, nie tylko nad zbiornikami wodnymi, a które, jak wiadomo,  działają zabójczo na otaczającą nas faunę i florę.

Po zakończeniu sprzątania, uczniowie oraz uczestnicy akcji zostali zaproszeni na poczęstunek, który został przygotowany na terenie Stanicy Wędkarskiej w Rozwadzy.

Szczególne podziękowania kierujemy również do Pana Łukasza Sokołowskiego (FIRMA PLADA Sp. z o. o.), za nieodpłatny odbiór uprzątniętych śmieci. Pełny kontener i worki, które już się do niego nie zmieściły mówią o skali odwiecznego problemu, jakim jest brak wrażliwości na czysto

i piękno otaczającej nas przyrody, na łono której tak często chcemy wracać, kiedy tylko słonko zaświeci i przyjdzie czas wolny na rodzinny wypoczynek.

 

P.S. Uczestnicy akcji pozdrawiają serdecznie wszystkie osoby, które zabierają ze sobą śmieci do domu, a także tych, którzy po przybyciu na nasz akwen docenią naszą pracę
i pozostawią go w takim stanie jakim go zastali.

P.S. II Podziękowania również dla kol. Pawła Szwedy z synem (założyciela grupy FB - PZW Opole koło Zdzieszowice) za udział i wsparcie "medialne" w inicjatywie.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin