ŚWIETNA PASSA CZŁONKÓW SEKCJI

Panowie z Sekcji Spławikowo-Feederowej Azoty Kędzierzyn-Koźle niedawno założyli drużynę i od razu zakasali rękawy w reprezentowaniu nie tylko Sekcji, ale i całego Koła PZW Azoty🐟

Terminarz mają napięty 📈

Póki co mają kilka udanych startów🍀

30.05.2021 dwóch członków SSFA Grzegorz Majgier i Roman Wehyński starło się z zawodnikami w parowych gruntowo-spławikowych zawodach na Łowisku w Częstochowie. Mimo silnego wiatru i deszczu wywalczyli 2 miejsce w sektorze 👏.

Grzegorz relacjonuje imprezę następująco: „30.05.2021 na Łowisku Specjalnym Koła Okoń-Wodociągi odbyły sie towarzyskie spławikowo-feederowe zawody wędkarskie .

Sekcje reprezentowali-Roman Wehyński (Spławik) i Grzegorz Majgier (Feeder). W okolicy naszego stanowiska trudno było o większe ryby. Od początku zawodów odławialiśmy systematycznie małe leszczyki.

Na koniec zmagań waga naszego wspólnego urobku wynosiła 10330pkt, co dało nam 2 miejsce w sektorze i 6 w klasyfikacji ogólnej

Bardzo podobała nam się taka forma zawodów. Nasza ochocza drużyna czeka na kolejne tego typu imprezy, aby mieć szansę poprawić wynik.”

W Boże Ciało, 3.06.2021 Grzegorz Majgier wystartował w komercyjnych zawodach na kanale w Dzierżnie . Ryby nie chciały współpracować, może przez upał w dzień🌞 , może przez zmienne ciśnienie ale koniec końcom szef stanął na najwyższym stopniu podium🥇. Kilka słów jego relacji:

Udany występ na prestiżowych zawodach Flagman Feeder Canal Cup.

W czwartek 03.06 brałem udział w zawodach na Kanale Gliwickim. Na starcie pierwszej tury stanęło 43 zawodników.

Wcześniejszy trening przekonał mnie, że ryb w tym okresie jest jak na lekarstwo .

Warunki były trudne, a ryby nie chciały współpracować. Tego dnia postawiłem na łowienie okoni spod nóg, co okazało się strzałem w 10-tkę!

Regularnie odławiałem 15-16cm okonki. Na dalszą linię przeszedłem dopiero w ostatnią godzinę zawodów. Zaowocowało to dwoma bonusowymi karasiami, które dały mi przewagę nad sąsiadami.

Po końcowym sygnale waga wskazuje 1710 pkt, co dało 1 miejsce w sektorze i jak się później okazało zwycięstwo w całych zawodach.

Mimo słabego żerowania ryb, techniczne dłubanie w drobnicy dało wiele satysfakcji i upragnione zwycięstwo.”

05.06-06.06.2021 reprezentanci SSFA wzięli udział w zmaganiach Mistrzostw Okręgu w dyscyplinie spławikowej na zbiorniku w Kluczborku. Zawody ukończyli na następujących następujących miejscach:

Roman Wehyński 6 miejsce

Mirosław Emerling 15 miejsce

Radosław Worek 23 miejsce

Sebastian Namysło 36 miejsce.

Kilka słów Grzegorza:

Kolejne sukcesy naszych reprezentantów na zawodach rangi Okręgowej

Na łowisku w Kluczborku odbyły się Mistrzostwa Okręgu w wędkarstwie spławikowym. Tego dnia 4 członków Koła i SSFA stanęło do walki z najwybitniejszymi zawodnikami okręgu opolskiego.

Treningi pokazały, że ryb jest sporo lecz są bardzo trudne i płochliwe. Wyniki budowane były głownie metoda odległosciową. Po podliczeniu punktów z dwóch tur zawodów sędziowie wyłonili najlepszych.

Bardzo wysokie 6 miejsce zajął Roman Wehyński. W obu turach zdobył po 3 pewne punkty sektorowe. Z roku na rok nasi zawodnicy pokazują coraz wyższy poziom. Liczymy, że przyszły rok obdarzy nas w kolejne owocne starty.”

Każdy kto ma do czynienia z tym sportem wie, że raz bywa lepiej raz gorzej. To tylko woda. A na zawodach ryby mają ciężki wybór 🤷‍♀️🙈

A żeby być lepszym trzeba próbować sił z najlepszymi i wyciągać wnioski każdego razu.

Także za każdy start należą się gratulacje 👏 i nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejne ruchy naszego teamu 🤔😊

Z wędkarskim pozdrowieniem: „Wodom cześć”