Polki wywalczyły tytuł Drużynowych Mistrzyń Świata! Dwie zawodniczki Okręgu PZW w Opole w złotej drużynie

Aktualności | 2021-08-25 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

21-22 sierpnia 2021 roku w holenderskiej miejscowości Almere na kanale Lage Vaart odbywały się Mistrzostwa Świata Kobiet w Wędkarstwie Spławikowym. Polskę reprezentowały: Marta Gottwald-Białdyga, Kamila Justa-Kowalska, Bożena Larisch, Anna Roguska-Jurek oraz dwie zawodniczki Okręgu PZW Opole Joanna Drgas i Elżbieta Mach-Piwowar. W składzie trenerskim byli: Janusz Czulak, Paweł Wlazło, Piotr Larisch, Maciej Białdyga, Artur Kulka i Ariel Górny.

Po pierwszej turze Mistrzostw Świata Polki sklasyfikowane były na 4. lokacie z sumą 18 punktów (1 [miejsce w sektorze] – Anna Roguska-Jurek; 1 – Marta Gottwald-Białdyga; 3 – Kamila Justa-Kowalska; 5 – Bożena Larisch; 8 – Joanna Drgas) oraz łączną wagą 6,728 kg, tracąc 3 punkty do wówczas liderujących Włoszech, a do drugich Holenderek i trzecich Belgijek z taką samą liczbą punktów kolejno po 3,449 kg i 1,102 kg.

Na drugi dzień zmagań reprezentantki Polski uzyskały 17 punktów (1 – Elżbieta Mach-Piwowar; 2 – Anna Rogólska-Jurek; 3 – Bożena Larisch; 5 – Marta Gottwald-Białdyga; 6 – Kamila Justa-Kowalska) i łączną wagą 12,784 kg zdeklasowały rywalki. Elżbieta Mach-Piwowar wygrała swój sektor z wagą 6,386 kg, co było najwyższym uzyskanym wynikiem w jednej turze na tych mistrzostwach!

Tym samym w klasyfikacji końcowej Polki zgromadziły łącznie 35 punktów oraz wagę 19,512 kg i wywalczyły ZŁOTY MEDAL oraz tytuł DRUŻYNOWYCH MISTRZYŃ ŚWIATA. Ponadto indywidualnie srebrny medal wywalczyła Anna Roguska-Jurek.

Wyrazy uznania i ogromne gratulacje dla wszystkich zawodniczek i całego sztabu trenerskiego! Brawo!