Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

RELACJA Z ZAWODÓW WĘDKARSKICH 45 LECIA KOŁA PZW PRASZKA.

Aktualności | 2021-09-05 | Publikujący: Koło PZW Praszka

Koło PZW Praszka zostało założone w 1975 roku. Pierwsze zebranie założycielskie odbyło się 16.02.1975 roku przy ZSM Polmo w Praszce. W drodze wyborów, pierwszym prezesem został Kolega Szczepan Szraucner.
W pierwszym roku, Koło PZW Praszka działało w Okręgu Łódzkim. W dniu 01.01.1976 roku, zgodnie z reorganizacją terytorialną, Koło PZW Praszka wchodzi w skład organizacyjny Okręgu Częstochowskiego, a w późniejszym czasie trafia do Okręgu Opolskiego w którym znajduje się do dnia dzisiejszego.
Kolejnymi prezesami w Kole PZW Praszka byli Koledzy: Kazimierz Olczykowski, Włodzimierz Wasileńko, a od roku 1996 przez 21 lat funkcję prezesa pełnił Kol. Marian Mysiura. Obecnie funkcję prezesa Koła PZW Praszka pełni Kol. Kazimierz Polak.

     Nasze Koło jubileusz 45 lecia obchodziło w ubiegłym roku, jednak w związku z sytuacją pandemiczną w naszym kraju, zawody jubileuszowe zostały przełożone na rok bieżący.
     W zawodach wzięło udział 33 zawodników, w tym kilku juniorów. Każdy z zawodników mógł wędkować na jedną wędkę, techniką dowolną ( spławik lub grunt ) Po trzygodzinnej rywalizacji i podliczeniu wyników, pierwsze miejsce zajął Kol. Marcin Kucharczyk - 4050 pkt. Miejsce drugie zdobył Kol. Patryk Szymański - 3305 pkt, a na trzeciej pozycji uplasował się Kol. Józef Pilak - 3135 pkt.
     Wszyscy koledzy z trzech pierwszych pozycji, zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami oraz nagrodami. Został również wręczony puchar za największą rybę, który otrzymał Kol. Eugeniusz Bartkowski za złowionego karasie o wadze 0,535 g.
    Wśród wszystkich uczestników zawodów zostały rozlosowane dodatkowe nagrody ufundowane przez:
Neapcu Europe
Firmę Aspock
Sklep Zoologiczno - wędkarski " Kiełbik "
    Zostały również wręczone pamiątkowe medale "W podziękowaniu za wieloletnie zaangażowanie w życie i rozwój Koła PZW Praszka", które otrzymali:
Neapco Europe
Kol. Marian Mysiura.
Kol. Kazimierz Polak.
    Dzisiejsza uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Okręgu PZW Opole w osobach: Kazimierz Kuprian - v-ce prezes Zarządu Okręgu. Jakub Roszuk - dyrektor biura Zarządu Okręgu, oraz Jerzy Liberka - przewodniczący rejonu. A także były i obecny prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Praszce, pan Jerzy Gracz i pan Dawiad Świderski.
    Przedstawiciele Okręgu PZW Opole złożyli na ręce prezesa Kazimierza Polaka, pamiątkową tablicę w podziękowaniu za długoletnią działalność na rzecz Polskiego Związku Wędkarskiego.
    Każdy z uczestników zawodów otrzymał pamiątkową koszulkę, a po zakończeniu zawodów, dla każdego z uczestników był przygotowany poczęstunek w postaci kiełbasy, kaszanki, szaszłyków z grilla, oraz ciasto i napoje chłodzące.
   Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom oraz osobom, które przyczyniły się do organizacji dzisiejszych zawodów.

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin