Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Obniżenie zwierciadła wody na Zbiorniku Otmuchów

Aktualności | 2021-10-15 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie informują, iż w związku z wykonywaniem dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Remont skarpy odwodnej ZW Otmuchów, przygotowanie dokumentacji projektowej”, RZGW Wrocław Zarząd Zlewni Nysa od dnia 10.10.2021 r. przystapił do obniżania zwierciadła wody w zbiorniku do rzędnej Min PP= 206,70 M Kr.


Obniżenie zwierciadła jest niezbędne do dokonania odpowiednich pomiarów geodezyjnych uszkodzeń skarpy odwodnej zbiornika.


Obniżanie poziomu wody trwać będzie około 2 tyg. do osiągnięcia ww. poziomu. Po dokonaniu pomiarów geodezyjnych zapory zbiornika (ok. 5-6 dni roboczych od osiągnięcia rzednej 206,70 M Kr) nastąpi ponowne sukcesywne piętrzenie wody w zbiorniku.


W związku z tak dużym obniżeniem poziomu wody, Zarząd Okręgu PZW Opole rozpatrywać będzie wyłączenie Zbiornika Otmuchów z uprawiania amatorskiego połowu ryb do momentu ponownego napełnienia, tak jak jest to na Zbiorniku Nysa.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Damian K. Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: 0 + / -

    damian87

    To już jest jakaś kpina. Jeszcze Nysianie nie otrząsneli się po zakazie połowu na ich zbiorniku, a już chcecie zamykać Otmuchów. Nie potraficie upilnować jednego jeziora , pełno sieci kłusowniczych, szarpakowców i miliony kormoranów na wyspach - to efekt waszej polityki. Brak sandacza na Zbiorniku Nysa to nie efekt tylko dużej presji wędkarskiej na ten gatunek, ale przede wszystkim nieudolna polityka okręgu. Ciągłe różnice w sztukach i kilogramach przy wpuszczaniu narybku i kroczka sandacza, olbrzymie amplitudy lustra wody na zbiorniku i masakrycznie duże pogłowie suma i bolenia to tylko nieliczne składowe tego problemu.

  • niezadowolony Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: 0 + / -

    Chyba przez 6 dni nasza straż PSR i SSR jest w stanie upilnować zbiornik, pora wyjść w teren....Jak ktoś złapie jednego sandacza dziennie i pojedzie do domu
    to nic się nie stanie.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin