Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zawody Zakończenia Sezonu Muchowego.

 

W dniach 5-7 listopada b.r. nad piękną rzeką Bóbr miało miejsce zakończenie muszkarskiego sezonu w Okręgu PZW Opole, czyli coroczny „Puchar Ostatka”.


Na starcie stanęło jedenastu zawodników reprezentujących nyską Alexandrę, opolskiego Thymallusa i Koło PZW Nysa 2.


W piątkowy wieczór był czas na kręcenie much, rozmowy o sprzęcie i mijającym sezonie a na koniec odbyło się losowanie stanowisk, które przeprowadzili organizatorzy: Andrzej Banek oraz Krzysztof Gądek.


W sobotni poranek zawodnicy pobrali karty startowe i udali się na swoje stanowiska, które były wytyczone od Trzcińska do Bobrowa. Wszystko szło dobrze do momentu aż oczom zawodników ukazał się Bóbr niosący podwyższoną, brudna wodę. Cztery godziny pierwszej tury to zmagania z wodą i jej skokami ale mimo tak trudnych warunków trzech zawodników wraca do bazy z lipieniami w karcie startowej. Turę wygrywa Adam Podgórny przed Darkiem Wojewódką i Jackiem Czarneckim.


Druga tura to łowienie przy nieco lepszych warunkach: woda opadła, ale występowały jej skoki w trakcie trwania zawodów. Wyniki pokazały, że ryba była równie trudna do złowienia ale i ta tura miała swoich zwycięzców. Tym razem po czterech godzinach najlepszy okazał się Boguś Bluszcz z „Thymallusa”, drugie miejsce w turze dla Kamila Derenia, a trzecie dla Macieja Wójcika. Rybami w tej turze mogli się jeszcze pochwalić: Darek Wojewódka oraz Michał Salachna.

        Klasyfikacja końcowa:

1. Dariusz Wojewódka

2. Adam Podgórny

3. Bogusław Bluszcz

Pełne wyniki zawodów w załączniku.

20211107_154025.jpg    20211107_153919.jpg    20211107_154423.jpg

Na koniec zawodów odbyło się również podsumowanie całego sezonu muchowego. W rocznej klasyfikacji Grand Prix Okręgu zwyciężyli:

1. Dariusz Wojewódka

2. Kamil Dereń

3. Adam Podgórny

4. Michał Salachna

5. Adam Litwin

6. Janusz Węgrzyn


Klasyfikacja Grand Prix Opolszczyzny 2021  w załączniku.

Relacja: AL

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin