Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Spotkanie na terenie Zbiornika Turawa

Aktualności | 2022-01-13 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

W środę, 12 stycznia 2022 r. odbyło się spotkanie na terenie Zbiornik Turawa (a właściwie to w zbiorniku), w którym uczestniczyli kierownik Zbiornika Turawa, przedstawiciel Wód Polskich, członkowie Społecznej Straży Rybackiej PZW Opole kół Dąbrowa i Opole Elektrownia oraz Dyrektor Biura Okręgu.

 

Za sprawą obniżonych poziomów wody, dokonano wizji w terenie, której celem było ustalenie długoterminowego planu udrożniania kanałów pozwalających na swobodne wpływanie i wypływanie ryb z zatoczek. Miejsca te są świetnymi tarliskami i podchowalniami dla różnych gatunków ryb. Udrożnienia te również zabezpieczają przed pozostawieniem ryb w okresie obniżenia poziomów wód. W trakcie spotkania ustalono, że planem minimum na ten rok jest udrożnienie istniejących rowów, natomiast dalszy krokiem będzie poprawienie lub stworzenie systemu rowów polepszających wpływanie ryb do zbiornika w momencie opuszczania wody. 

 

Dodatkowo zdecydowano, że podjęte zostaną przez Okręg działania zmierzające do odtworzenia tarliska w rejonie ośrodka więziennictwa, udrożnienie kanału umożliwiającego swobodne dopłynięcie do slipu na Ośrodku Wędkarsko-Turystycznym Rybaczówka. 

 

Wody Polskie będą wspierały w miarę możliwości działania podejmowane przez Okręg PZW Opole i jednocześnie zadeklarowały wyremontowanie wjazdu z głównej drogi na teren zbiornika w kierunku naszego Ośrodka. 

 

W wyżej wymienionych sprawach zainteresowanych prosimy o kontakt z Dyrektorem Biura Okręgu Jakubem Roszukiem (nr tel. 694 600 281).


Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin