Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Komunikat nr 1 – Grand Prix o Mistrzostwo Okręgu PZW Opole 2023 w Wędkarstwie Spinningowym Brzegowym – II tura

Okręgowy Kapitanat Sportowy informuje, że zgodnie z Kalendarzem Imprez Sportowych na rok 2023, w dniu 24.09.2023 r. na rzece Odrze w miejscowości Chróścicerozegrana zostanie II Tura Grand Prix o Mistrzostwo Okręgu PZW Opole w Wędkarstwie Spinningowym Brzegowym. 

 

Klasyfikacja indywidualna prowadzona będzie w kategorii seniorów i juniorów. 

Zbiórka zawodników do godz. 6.00 w Chróścicach przy slipie – dojazd oznakowany.

 

Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są w formie elektronicznej na adres sport@pzw.opole.pl w nieprzekraczalnym terminie – do dnia 20.09.2023 r. (obowiązkowo należy podać nr. telefonu zawodnika). Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane, a lista uczestników ukaże się na stronie internetowej ZO PZW. 

 

Zawody rozegrane zostaną na „żywej rybie” zgodnie Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego cz. II.3 orazZasadami rozgrywania zawodów wędkarskich w Okręgu

 

Teren Zawodów: rzeka Odra od jazu w Dobrzeniu Wielkim do jazu w Chróścicach. Zawody odbędą się po obu stronach rzeki, dla każdego brzegu przypisany będzie jeden sektor. Start na sektory odbędzie się z okolic slipu w Chróścicach.

 

Od dnia 18 września 2023r.(poniedziałek), teren zawodów zamyka się dla odbycia treningów przez zawodników zgłoszonych do zawodów.

 

Sędzią Głównym zawodów będzie kol. Jan Czarny.

 

Juniorzy startujący w zawodach mogą wędkować wyłącznie pod opieką pełnoletniego opiekuna (nie wędkującego) oraz mieć założone kamizelki ratunkowe pod rygorem dyskwalifikacji / nie dopuszczenia do zawodów / !!! Ponadto muszą przedstawić w biurze zawodów zgodę prawnego opiekuna na uczestnictwo w zawodach.

 

WAŻNE INFORMACJE REGULAMINOWE:

Punktacja złowionych ryb odbędzie się z wykorzystaniem aplikacji WhatsApp stąd konieczność posiadania przez zawodnika telefonu z aparatem i dostępem do Internetu mobilnego wraz z zainstalowaną aplikacją WhatsApp (do pobrania na stronie https://www.whatsapp.com/download).Na odprawie technicznej przed turą zawodów każdy z zawodników otrzyma miarkę oraz indywidualny znacznik. Po złowieniu ryby, która podlega punktowaniu, zawodnik umieszcza ją na prawym boku na miarce w taki sposób, aby zamknięty pyszczek ryby dotykał pionowej ścianki miarki, a ogon znajdował się na wyskalowanej części miarki umożliwiając odczytanie wymiaru ryby. W takiejpozycji zawodnik wykonuje z góry fotografię ryby (należy unikać fotografowania pod kątem). Następnie wykonane zdjęcie należy wysyłać w aplikacji WhatsApp na otrzymany wcześniej nr telefonu. Po zaliczeniu ryby zawodnik otrzymuje informację zwrotną o aktualnej pozycji w klasyfikacji.

Można przesłać tylko jedno zdjęcie każdej ryby. Kilkukrotne wysyłanie zdjęcia tej samej ryby będzie traktowane jako próba oszustwa i będzie skutkowało dyskwalifikacją. Powtórne wysłanie zdjęcia jest możliwe tylko po informacji od sędziego, że wcześniej otrzymane zdjęcie jest niewyraźne. Podczas wykonywania zdjęcia w obszarze zdjęcia musi znajdować się indywidualny znacznik. Po wykonaniu zdjęcia, rybę należy wpisać do otrzymanej karty startowej.

Fotografowana ryba, podczas wykonywania zdjęcia może być delikatnie przytrzymana (również przez drugiegozawodnika) w taki sposób, aby nie zasłaniać pyszczka oraz końcówki ogona. Wykonanie zdjęcia ryby musi odbyć się natychmiast po jej złowieniu. Do czasu otrzymania potwierdzenia, że ryba została zaliczona, musi być ona przetrzymywana w siatce lub podbieraku umieszczonym w wodzie.

Od momentu złowienia, do wypuszczenia, ryba musi być traktowana ze szczególną ostrożnością.

 

Ryba nie zostanie zaliczona do punktacji jeżeli:

• Zdjęcie jest niewyraźne (nie można odczytać wymiaru ryby);
• Na zdjęciu brak jest indywidualnego znacznika;
• Zamknięty pyszczek ryby nie dotyka pionowej ścianki miarki.

Wszystkie szczegółowe informacje zostaną podane zawodnikom na odprawie technicznej przed zawodami.

Ze względu na ograniczoną ilość obsługi sędziowskiej, sędziowie w sektorach sprawować będą jedynie funkcję obserwatorów i rozjemców w sprawach spornych.

 

 

Harmonogram zawodów:

 

do godz. 6:0przyjmowane będą zgłoszenia 

 

UWAGA!!! KAŻDY ZAWODNIK POTWIERDZA SWOJE UCZESTNICTWO W SEKRETARIACIE ZAWODÓW WŁASNORĘCZNYM PODPISEM OKAZUJĄC LEGITYMACJĘ CZŁONKOWSKĄ.

 

6:00 – zbiórka zawodników, otwarcie zawodów

6:15 – losowanie numerów startowych i sektorów

6:30 –- wyjście na sektory

7:00 – 13:00 - zawody

13:00 – 13:30 - obliczanie wyników, 

13:30 – zakończenie zawodów, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

 

Organizator zawodów w zależności od warunków zastrzega sobie prawo zmian w harmonogramie i regulaminie zawodów.

 

Przypominamy: zawodnik może zostać zdyskwalifikowany za stawienie się na zawody w niepełnej dyspozycji psychofizycznej lub używanie w czasie trwania zawodów środków zmniejszających tę dyspozycję. 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin