Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

I-sze spinningowe zawody z łodzi na rzece Greys Spinning CUP POLAND

Na ich zakończeniu spotkali się zawodnicy i organizatorzy w osobach: Marek Posor- Pol Telekom i Mariusz Mielczarek - Prezes Koła Reńska Wieś Kofama. Wśród zaproszonych gości obecny był Prezes Zarządu PZW Opole Marian Magdziarz. Mottem wypowiedzi Prezesa Zarządu Okręgu były słowa... " To my wędkarze stajemy twarzą do rzeki " Może inni pójdą za naszym przykładem. Myślę, że te słowa mają innym organizacjom, władzom samorządowym uświadomić jaki niewykorzystany potencjał tkwi w zagospodarowaniu brzegu i nurtu rzeki, którą mamy w przysłowiowym zasięgu ręki. Posumowując dwudniowe zmagania spinningistów sędzia główny zawodów kol. A.Mazur  przedstawił następujące wyniki.

 

1 miejsce - Artur Judka i Andrzej Grzesik - 6330pkt.

 

2 miejsce - Mariusz Mielczarek i Mirosław Słowik - 4810pkt.

 

3 miejsce - Patryk Jasny i Mariusz Friedla - 4520pkt.

 

Najcięższą rybą zawodów okazał się sum złowiony przez Andrzeja Grzesika o wadze 4200gram.

 

Przy zmiennej pogodzie wędkujący prócz sumów złowili: szczupaki, klenie, jazie oraz okonie. Ryby zgodnie z regulaminem zawodów zostały wypuszczone po zważeniu do wody. Kolejny raz Odra okazała się rzęką, w której są jeszcze dorodne drapieżniki, a formuła rozegranych zawodów okazała się bardzo dobra. Miejsce jakie wybrali do rozegrania zawodów organizatorzy jest bardzo dobre i pozwala na wędkowanie nie tylko w nurcie rzeki, lecz także w starorzeczach, kanale i portach. Uczestniczący w zawodach koledzy w swoich wypowiedziach podkreślali, że to bardzo atrakcyjny odcinek rzeki i świetne zawody. Z pewnością za rok wezmą w nich udział bogatsi o te pierwsze doświadczenia jakie wynieśli spinningując na rzece z łodzi. Dwudniowy wędkarski trud był bardzo dobrze nagrodzony przez sponsora: Marek Posor - Pol Telekom i Koło Reńska Wieś Kofama. Prezes Z.O. Opole Marian Magdziarz miał przyjemność wręczyć trzem pierwszym drużynom puchary i nagrody w wysokości: 1 miejsce - 1000zł dla drużyny, 2 miejsce - 800zł dla drużyny, oraz 600zł dla 3-ciej drużyny. Łowca największej ryby Andrzej Grzesik otrzymał kij spinningowy z serii Platinium firmy Greys posiadający dożywotnią gwarancję. Jestem przekonany, że ten pierwszy krok w kierunku łowienia ryb drapieżnych na rzece z łodzi ( w formie zawodów ) będzie w przyszłości owocował kolejnymi tego typu imprezami. Oby były tak samo udane. Kończąc tą notatkę nie pozostaje mi nic innego jak podziękować tym, bez których pomocy te zawody nie doszły by do skutku. Mam na myśli tutaj sponsora generalnego tej imprezy, sędziów i zawodników. Serdecznie zapraszam za rok miłośników tego typu imprez na kolejne zawody jakie postaramy się zorganizować na rzece Odrze.

 

 

 

 

Prezes Koła Reńska Wieś Kofama

Mariusz Mielczarek

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • dawidwisniewski Data dodania: 13 lat temu Oceń: 1 + / -

  dawidwisniewski

  To chyba pierwsze zawody ze środków pływających na rzece w kraju o jakich słyszałem , gratuluje organizatorom podjęcia takiego wyzwania.

 • Team Paprok :D Krzysiek T. Data dodania: 13 lat temu Oceń: 2 + / -

  szumi00

  Impreza super. Pierwszy raz uczestniczyłem w tego typu zawodach i sie zakochałem. Wielki szacunek dla organizatorów i duża 5 za organizację. Czekam na kontynuację w przyszłym roku. Team Paprok.

 • artur40 Data dodania: 13 lat temu Oceń: 3 + / -

  Rewelacjyjnie zorganizowane zawody na najwyzszym poziomie woda dopisala w ryby pogoda tez mimo niedzielnego deszczyku:) ogranizator trafil w dziesiatke z czasem zawodow wiemy przeciez ze pogoda w tym roku narobila duzych klopotow nie tylko dla wedkarzy.Mam nadzieje ze juz na zawsze zawita w kalendarz wedkarski taka impreza czekam do nastepnego sezonu zeby przezyc ponownie wspaniale chwile jakie dal mi start w tego typu zawodach.Pozdrowienia dla wszyskich organizatorow sponsora i zawodnikow

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin