Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

WĘDKARSKI HYDE PARK

Aktualności | 2012-10-29 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

Tu możesz się podzielić swoimi przemyśleniami i opiniami pamiętając jednak by nie obrażać, nie szkalować i o zachowaniu kultury słowa.

Pamiętaj w Internecie nie jesteś anonimowy!

Wędkarski Hyde Park w swym założeniu miał być miejscem wymiany opinii, uwag i spostrzeżeń, a stał się miejscem pomówień i obrażania użytkowników portalu przez grupkę złośliwych „anonimów". Stąd, wszystkie wpisy niespełniające kryteriów nietykiety i regulaminu strony będą  natychmiast usuwane. Administrator

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (547)

 • wydra.pl Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Na "Fb" - Okręg Opole - znalazłem wpis dotyczący wędkowania w 2021 roku, w związku z czym, pozwoliłem sobie na wpis, który za chwilę wkleję tutaj.
  Proszę też, o zajecie jednoznacznego stanowiska w tej sprawie.

  „Zasady wędkowania w roku 2021. Zatwierdzone uchwałą nr.69/Prezydium/2020 Zarządu Okręgu PZW z siedziba w Opolu z dnia 30.10.2020r.

  3. Wędkowanie
  a) przechowywać i zabierać ryb poniżej ich wymiarów ochronnych,
  d) łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od: jazów, śluz, tam, zapór i innych urządzeń służących do piętrzenia wody oraz przepławek”

  MOJE UWAGI…
  W pkt. a) widnieje zapis – nie zabierać poniżej wymiarów ochronnych, a przecież, jest wyraźny zakaz dotyczący zabierania powyżej określonego wymiaru w kilku gatunkach ryb(karp, sandacz, szczupak)

  Z kolei w pkt. d) mówi się o odległości 50 m od urządzeń piętrzących, natomiast w innym przepisie jest wyraźnie 100 m od tych urządzeń.
  Proszę więc o jednoznaczność w wędkarskich przepisach.
  Przepisy muszą być jednoznaczne, czytelne i przejrzyste.
  Pozdrawiam.

 • ferdzyn mieczysław Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  Wypadek podczas połowu ryb A odszkodowanie z polisy PZW jak to jest rozliczane ?

 • kosidlo Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  Poniżej tekst z \\\"Nowin Nyskich\\\"

 • kosidlo Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  W długi weekend wody jeziora nyskiego wyrzuciły na brzeg zdechłe ryby. Pojawiły się zarówno na plaży w Skorochowie, jak i nad Błękitną Zatoką. 
  O zdechłych rybach poinformował nas Marek Szczerski. - 2 maja 2020 r. w rejonie Błękitnej Zatoki natrafiłem na zatrute ryby – szczupak, sandacz i bolenie. Wszystkie ryby duże, powyżej 50 cm. W zeszłym tygodniu na
  wodzie jeziora widoczny był biały nalot, a na plaży leżały dwie zdechłe mewy – relacjonuje. Nysanin, szef Stowarzyszenia Legionów Polskich, zgłosił zatrucie ryb służbom ochrony środowiska. - Nasze obserwacje obejmują kilkaset metrów przy brzegu, więc skala zatrucia ryb na Jeziorze Nyskim jest wielokrotnie większa – podkreśla. 

 • kosidlo Data dodania: 2 lata temu Oceń: 2 + / -

  Nadzwyczajny Zjazd a Prezydium ZG

 • januszek_75 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 3 + / -

  OBSŁUGA WALNYCH ZEBRAŃ KÓŁ - Witam. Pytanko - Czy to jest "normalne" aby prezes koła (członek zarządu lub organów okręgu) obsługiwał własne zebranie ? Więc, co o tych członkach koła, którzy mają coś do powiedzenia na tematy przeciwne rządzącym w danym kole, będzie wiedział OKRĘG ?! - ZAPEWNE NIC !!!

 • Górka Gintrowa Data dodania: 3 lata temu Oceń: 4 + / -

  gintrowa_gorka

  Ptaszki ćwierkają o wprowadzeniu w 2020 r. przez "zawodowców" z ZO Opole górnego ( 90cm) wymiaru ochronnego dla sandacza. Mam tylko jedno pytanie : dlaczego od razu nie 120cm?

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Oczywiście, Piotrze, że żałuję.
  Ale obiecuję poprawę, medycyna jak na razie robi wszystko abym doszedł do jako takiej formy.
  Może w przyszłym roku...kto wie???!!!...Pozdrawiam.

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Kolego Wydra, żałuj, że nie byłeś na Memoriale. Jak zawsze super impreza. Pozdrawiam

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Piotrze...oceniałem Ciebie po pisaniu które jest podobne do kogoś o innym imieniu - i to tyle.
  Tak - mamy dobry skład w biurze ZO - zawodowcy.
  Odnośnie dyrektora ZO Opole - jest to gość który postawił na inwestycje i dobrze mu to wychodzi. Potrafi wykorzystać fundusze unijne, a to na dzień dzisiejszy najważniejsze.
  Poprzedni dyrektor też był OK (do chwili obecnej nie mogę pojąć dlaczego zrezygnował) i pozostawił po sobie dobre wspomnienia.
  Co jeden to lepszy - w dobrym tego słowa znaczeniu - tak można w skrócie ocenić...

  Dobrze, że napisałeś cokolwiek o Wieśku Dubiju - nie znałem go przecież - i było by dobrze, aby w ogłoszeniu o każdym memoriale było kilka słów o zawodniku.

  Czy przyjadę???...nie wszystko zależy ode mnie - zobaczę co mi powie medycyna na przełomie X/XI.

  Pozdrawiam serdecznie.

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Kolego Wydra jestem tym za kogo się podaję ( Piotr Stojowski). Kiedyś należałem do Okręgu Opole i uważam, że jest to jeden z lepszych Okręgów w PZW. Dyrektor, Pani Marta oraz pozostali pracownicy są bardzo kompetentni i mili. A Pani M.Z. to kopalnia wiedzy. Obecnego Prezesa osobiście nie znam ale koledzy dobrze o nim mówią, więc jest chyba ok. Co do zrobienia fotki okazałym rybom które są w okresie ochronnym ale naprawdę są wyjątkowymi okazami, które łowi się raz w życiu, też uważam, że można sobie pstryknąć (moje zdanie). Ale tak jak pisałem członek naszej kadry miał z tego powodu nieprzyjemności. Uważam też i nie tylko ja ale wielu moich kolegów po kiju, że rejestr połowu ryb należało by wypełniać tylko wówczas, gdy złowioną rybę zamierzamy zabrać do domu. Jeżeli ryba wraca do wody to nie widzę uzasadnionej potrzeby wypełniania rejestru przed rozpoczęciem łowienia. Rejestr z tego co wiem miał służyć okręgom do analizy zabranych ryb z wody a nie do sprawdzenia presji wędkarzy na danym akwenie. Może być duża presja ale dużo ryb wraca do wody i na odwrót. Na szczęście w naszym Okręgu (Wrocław) tylko ryby przeznaczone do zabrania trzeba będzie wpisać do rejestru. Co do zawodów organizowanych przez Kolegów ze Zdzieszowic, są to zawody spinningowe. Możesz sobie wędkować jak chcesz, ale nie będziesz klasyfikowany. Są to zawody towarzyskie, weź spinning krzesełko i 30 m od Stanicy możesz kilka razy porzucać, po czym wrócić i pogadać z fajnymi ludźmi. Jest to Memoriał Wieśka Dubija, przyjeżdżamy się spotkać, powędkować i powspominać fajnego kolegę, który odszedł w wieku 33 lat zdobywając kilka miesięcy wcześniej tytuł Indywidualnego Spinnigowego Mistrza Polski w 2006r. Zawody odbędą się 10.11.2019 ale możesz przyjechać dzień wcześniej, mają nocleg na Stanicy. Ją z kolegami będziemy dzień wcześniej. Do zobaczenia

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Witaj Piotrze - choć mam wrażenie, że znam Ciebie dość sympatycznie pod innym imieniem (ale to mniej ważne) :)
  Pytasz mnie o reakcję Henryka która to łamie pewne standardy i dobre obyczaje.
  1.Nie jestem radcą prawnym okręgu, ani adwokatem i to co piszę-to moje prywatne zdanie z którym się przeważnie zgadzam:)
  2.Henryk,to dobry i sympatyczny kolega, ale nie dlatego będę po jego stronie ponieważ uważam że;
  - bywa, że odhaczenie ryby trwa niekiedy kilka dobrych chwil.
  - natomiast pstryknięcie zdjęcia to zaledwie ułamek sekundy.

  Tak więc, nie przesadzajmy w zbyt gorliwym przestrzeganiu zasad bo się głowacica jeszcze obrazi i nie zechce pozować do zdjęcia:)

  Dziękuję za zaproszenie na zawody i chyba przyjadę.
  Mam jednak problem z chodzeniem, prawdopodobnie wymiana biodra-ale o tym zadecyduje rezonans magnetyczny pod koniec października.
  Jeśli przyjadę, to poproszę o jedno miejsce na Odrze na feeder - tam, gdzie będzie większość zawodników.
  Mnie nie chodzi o punkty, lecz o poznanie nowych kolegów.

  Podoba mi się pomysł z kulinariami wędkarskimi na tych zawodach - z pewnością coś przygotuję i przywiozę -muszę jednak najpierw coś złowić.

  Zapytam więc, czy mogę przyjechać, biorąc pod uwagę to co poprzednio napisałem odnośnie mojego wędkowania na feeder.

  Serdecznie pozdrawiam ...i...być może do zobaczenia...Tadeusz.

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  A jeszcze jak można to doczytałem coś ciekawego u niejakiego henryka_p . Wyczytałem tam, że nie ma żadnego prawa aby rybę chronioną po złowieniu zważyć i zmierzyć. Odsyłam do naszego regulaminu. Wyczytamy tam, że po złowieniu ryby niewymiarowej lub będącej w okresie ochronnym należy ją niezwłocznie po złowieniu wypuścić. Niestety ważąc lub mierząc łamiemy ten zapis. Kolega, który złowił piękną głowacicę w okresie ochronnym i zrobił sobie z nią fotę po czym ją wypuścił miał bardzo poważne problemy i zarzuty, że nie zrobił tego bezpośrednio po złowieniu czym naruszył RAPR. Zapis jest oczywisty i dlatego uważam że pan henryk_p wprowadza wędkarzy w błąd i naraża ich na łamanie RAPR. Co Kolega Wydra na to ? Pozdrawiam

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Witam Kolegę Wydra. Jak wspominałem już kiedyś Koledzy z Koła Zdzieszowice organizują kolejną fajna imprezę wędkarską. Zapraszam do udziału i do rozmowy na wszelakie tematy związane nie tylko z wędkarstwem. Pozdrawiam

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Jeszcze jedno bo zapomnę.
  Rozporządzenie Ministra Rolnictwa które określa minimalne wymiary ryb chronionych dotyczy głównie rybaków łowiących sieciami.
  Zrównanie sportu wędkarskiego z rybakami sieciowymi , to nic innego jak...nie napiszę jednak z uwagi na kulturę słowa...jego mać!!! :)

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Widzę, że kolega Piotr się na mnie obraził, ba, postawił nawet minusa na moim komentarzu. W związku z tym, aby zrównoważyć – postawiłem plusa na jego komentarzu – równowaga w przyrodzie rzecz święta :)
  W związku z tym, będzie kilka słów „na niedzielę” - lub inaczej mówiąc – nieco wyjaśnień z mojej strony.

  Ktoś może pomyśleć, ze jestem wrogiem zabierania ryb z łowiska.
  Nic podobnego – uważam, że Odra jest rzeką czystą, Ulga także, ryby z tych wód są smaczne i na prywatnych zasiadkach można łowić dla siebie.
  O zawodach truć nie będę – wiadomo.

  Odnośnie przepisów wędkarskich powiem tak.
  USA liczy ponad 50 stanów i w każdym stanie rządzi prawo danego stanu.
  W niektórych stanach została zniesiona kara śmierci, a w niektórych nie.
  Sąd danego stanu wyrokuje w oparciu o prawo swojego stanu i nie może wyroku nikt podważyć – nawet prezydent USA.

  Przenosząc to na nasze podwórko twierdzę, że ustawy naszego okręgu są święte i niezawisłe na terenie wód naszego okręgu i obowiązują wszystkich, którzy na naszym terenie łowią, bądź rozgrywają zawody krajowe bądź inne.
  Ministerstwo Rolnictwa nie ma nic do uchwał naszego okręgu, dlatego tylko, bo gospodarz swojego terenu wie najlepiej które ryby chronić w danym okresie.
  Powinniśmy się wzorować i brać przykład od najlepszych w prawodawstwie.

  Piszę to celowo przed mistrzostwami Polski aby zwrócić na ten temat uwagę.
  Skoro nasz okręg uchwalił, ochronny wymiar okonia 18 cm, szczupaka i sandacza w przedziale 50 – 80 cm, karpie 30 – 70 cm, to siłą faktu na każdych zawodach wymiary owe powinny być honorowane w oparciu o przepisy okręgu, na których odbywają się dane zawody.
  Ranga zawodów nie może mieć żadnego znaczenia...prawo wędkarskie powinno być jedno i obowiązywać wszystkich w jednakowym stopniu bez żadnych wyjątków.

  I to by było na tyle…Pozdrawiam.

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 1 + / -

  sardynka

  Teraz jest gorące lato - zimą może być o wiele gorzejgorzej...

  Przychodzi wędkarz nad jezioro. Wycina przerębel i zarzuca wędkę. Mija godzinę i nic. Dupa mu zmarzła, wnet przychodzi drugi wędkarz, obok niego wycina przerębel i zarzuca wędke. Po chwili: jedna rybka, druga, trzecia...
  Ten pierwszy wkurzony mówi:
  - Ja już tu jestem godzinę, dupa mi zmarzła, nic nie złowiłem, a ty sobie tu przychodzisz i po chwili złowiłeś tyle
  ryb. Jak to robisz?!
  - Łołałumłae młemłe!
  - Co?!
  - Łołałumłae młemłe!
  Cooo?!!!
  Ten drugi wypluwa co ma w ustach i krzyczy:
  - Robaki muszą być ciepłe!

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 3 lata temu Oceń: 1 + / -

  Witam Kolegę Wydra. Chyba musimy się spotkać np. na Memoriale Wieśka Dubija i pogadać. Ja jestem zawsze na tych zawodach z racji tego , że był to mój bardzo dobry kolega z pracy i prywatnie po kiju. Zawody zawsze są organizowane 11.11. każdego roku. Myślę, że w imieniu Prezesa Grzesia Piątka mogę zaprosić. Fajna impreza i fajni ludzie. Tak, że zapraszam. Dużo by pisać aczkolwiek, wiem , że mam rację w poniższym temacie i usiłuję przekazać zdobytą wiedzę innym wędkarzom. Ale co by nie było nie ma ludzi którzy wiedzą wszystko. Co do wiedzy Pana Jakuba Roszuka to wielki szacun. Właściwa osoba na właściwym stanowisku. Duża wiedza i doświadczenie, no i dba o swoich wędkarzy. Widzę, że Kolega nie rozróżnia RAPR od Ustawy o Rybactwie Śródlądowym a niestety trzeba. Okręgi mogą sobie ustalać wymiary ochronne jakie chcą w zgodzie z Ustawą ale w zawodach rangi Okręgowej, GPrix Polski i Mistrzostwa Polski te rybki zaliczane są od 45+ (Ustawa) górnego wymiaru ochronnego nie ma bo i tak wszystkie rybki po zmierzeniu wracają do wody. Z tego co pamiętam to na Spławikowych Mistrzostwach Europy na Kanale Ulgi w Opolu Marszałek Województwa zdjął na czas zawodów wymiary ochronne i zaliczane były wszystkie ryby, które i tak wróciły do wody. Było to zgodne z Ustawą, Marszałek w uzasadnionych przypadkach może znieść wymiary i okresy ochronne. A teraz trzymaj za mnie kciuki bo 23-25.08 jadę na Spinningowe Mistrzostwa Polski. Pozdrawiam

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Ciąg dalszy...

  Teraz nieco potruję;

  A teraz wypowiedź Kolegi (cytat) - „Powtórzę raz jeszcze na zawodach organizator (Koło PZW) może sobie ustalić co chce ale musi być to zgodne z Ustawą i RAPR. Np sandacz i szczupak 70-80 i jest ok. aczkolwiek nie wiem co na to uczestnicy zawodów”…

  Z tym stwierdzeniem mogę się zgodzić jedynie częściowo ponieważ - dolny wymiar szczupaka, bądź sandacza możemy podwyższyć ponad 50 + … z tym jest u mnie pełna zgoda.
  Można dla jaj na ten przykład podnieść wymiar okonia do 60 + ( tylko kto takiego okonia widział)

  Natomiast, jak widzę, nie podniósł kolega górnego wymiaru tylko dlatego – ponieważ było by to niezgodne z zapisem który wyraźnie mówi - powyżej tego wymiaru zarówno szczupak ijak i sandacze są objęte ścisłą ochroną – i z tym powinniśmy się obaj zgodzić.

  Przecież szczupak poniżej 50 + też idzie do wody, to dlaczego nie możemy zmierzyć i zaliczyć zawodnikowi.
  Czym różni się wymiar poniżej 50+ oraz powyżej 80 + w świetle ustawy – pytam po raz kolejny.

  I po raz kolejny stwierdzę – ponieważ poniżej 50 + i powyżej 80 + … to wymiary ściśle chronione w moim Okręgu przez calutki 2019 rok…i oby ten rok trwał wiecznie.

  Widzę tu wyraźną dyskryminację wymiaru 80+ i chyba zorganizuję manifestację pokojową – tylko nie wiem czy iść pod flagą tęczową lub narodową :)

  Pozdrawiam.

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Zacytuję jedną z wypowiedzi Kolegi po raz kolejny, aby jeszcze trochę „potruć - tym bardziej, jak sądzę – z byle kim do czynienia nie mam. A w takim przypadku człowiek na stare lata może się nieco dokształcić.
  Ale najpierw powiem powiem dlaczego podniosłem alarm w tym temacie;

  Lat temu kilka byłem z kolegami na szwedzkich szczupakach na jeziorze Hlaine'mma'jlen - czy jakoś tak – na szwedzkim można sobie język połamać …ale do rzeczy.
  Szwedzkie wędkarstwo chroni szczupaka i sandacza w przedziale 40+ oraz 80+ i proszę zapytać kolegów, którzy każdego roku jeżdżą na szczupaki…powiem krótko – szczupak jest.

  Dlaczego??? –(pisałem trzy razy o tym na portalu wędkarskim żeby i u nas w ten sposób) – ponieważ szczupak poniżej 40 oraz powyżej 80 to najlepszy materiał genetyczno-zarybieniowy. W końcu i u nas ten przepis się pojawił. Dobrze by było aby to wdrażać rozpoczynając właśnie od zawodów wędkarskich i trzeba robić wszystko aby to rozpowszechnić.

  Proszę zapytać naszego dyrektora biura – specjalisty - na pewno przyzna mi rację.

  Pamiętam lata siedemdziesiąte gdzie woda była skażona fenolem i ryb nikt z Odry nie zabierał.
  Pomimo tego ryby się przystosowały do warunków fenolowych i normalnie się rozmnażały. Karpie i szczupaki w Odrze były jak małe kajaki.
  Wystarczy dać spokój szczupakom 50+ oraz 80+ i szczupak się pojawi bez zarybiania i żadnej pomocy – bo teraz go nie ma.

  AMEN.
  CDN

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Witam kolegę Wydra. Zdając egzamin na kartę wędkarską, komisja egzaminacyjna nie może pytać z RAPR, lecz z ustawy o rybactwie śródlądowym a więc każdy jak to Kolega pisze zwykły wędkarz posiadający kartę wędkarską zna w/w ustawę. Niestety często zdarza się, że komisje pytają z RAPR-u co jest niedopuszczalne. Wędkarz posiadający kartę wędkarską nie musi być członkiem PZW więc w jakim celu ma znać RAPR ? Może zostać członkiem innej organizacji w której okresy i wymiary ochronne są zupełnie inne. Rozumiem kwestia znajomości Ustawy jest wyjaśniona. Powtórzę raz jeszcze na zawodach organizator (Koło PZW) może sobie ustalić co chce ale musi być to zgodne z Ustawą i RAPR. Np sandacz i szczupak 70-80 i jest ok. aczkolwiek nie wiem co na to uczestnicy zawodów. Regulamin sportu kwalifikowanego PZW mówi, że np. szczupak i sandacz zaliczany jest od 45+ czyli 45 i 1 mm natomiast górnego wymiaru nie ma żadna ryba. Rybka zostaje zmierzona (spinnning) zapisane punkty i wraca do wody. Nie jest to tak jak kiedyś, że zawody odbywały się na "bitej" rybie . Wówczas była to rzeź niewiniątek. Również na zawodach spławikowych nie ma limitu ilościowego ( 5 kg ) możesz złowić ile się uda. Na zawodach określona jest długość i szerokość siatki wędkarskiej i ryby w takich siatkach mają się dobrze. Po zważeniu wracają do wody. Każde zawody odbywają się na żywej rybie. Dodam od siebie, że gdy nasze Koło organizuje zawody nocne np. od 18:00 - 10:00 dnia następnego to o godz. 24:00 jest pierwsze ważenie aby zbyt dużo ryb nie przetrzymywać w siatkach. Drugie ważenie jest na zakończeniu zawodów. Chyba wyjaśniłem kwestie wymiarów i zaliczania w zawodach, jeżeli nie to klikamy dalej. Pozdrawiam.

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Jeszcze jedna sprawa, Kolego Piotrze, ciągle chodzi mi po głowie, a w zasadzie poprzednie pytanie do mnie gdzie Kolega mnie pyta (cytuję)... "A jak kolega widzi zapis w RAPR 5 kg białej ryby na zawodach ?"

  Tego pytania nie mogę przetrawić bez "popitki" :) ...więc z kolei ja zapytam...czyżby zaczęły obowiązywać na zawodach limity ilościowe.???

  Jeszcze dodam...uważam, że zwykłego wędkarza nie powinny obchodzić uchwały wyższego rzędu, lecz regulamin, gdzie w kilku zdaniach powinny być uwidocznione sprawy istotne i wtedy nie będzie zbędnej dyskusji...Pozdrawiam.

  ps
  A tak w ogóle...świetnie mi się z kolegą rozmawia...

  ps.

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Wobec tego, Kolego Piotrze, postawię sprawę inaczej, bo widzę, że wyciągasz tu armaty, działa, katiusze a być może - nawet najnowszej generacji broń rakietową dalekiego zasięgu...
  Moje pytanie jest proste;
  Czy wolno zaliczać na zawodach szczupaka bądź sandacza o wymiarze ponad 80 cm.???
  Mam tu na myśli zapis o którym poprzednio, więc dla jasności powtórzę;

  "Na stronie 10 tej pozycja 21 ZEZWOLENIA(Okręg Opole) na amatorski połów ryb czytamy - "Wymiar ochronny szczupaka 50 cm oraz górny 80 cm."

  Dlaczego o to pytam??? - ponieważ są różne zdania na ten temat - jedni twierdzą że można zaliczać, ja natomiast twierdzę że nie wolno.

  Dlaczego??? (powtórzę) - " ponieważ jedynie wymiar od 50 do 80 cm nie jest objęty ochroną szczupaka i sandacza i tylko ryby w tym przedziale można zaliczać na zawodach i ewentualnie brać do domu na prywatnej zasiadce. "

  Nie wiem czy wyraziłem się dość jasno...w razie czego proszę o dodatkowe pytania...Pozdrawiam.

  ps
  U nas w kole zaliczamy na zawodach szczupaka i sandacza 50 + i od początku i przez calutki czas piszę o zawodach w moim kole a nie o Mistrzostwach Polski bądź ustawach innego okręgu który może sobie ustalić inaczej...
  ps
  Wobec tego jeszcze moje pytanie będzie - w jakim celu jest przepis o ochronie szczupaka i sandacza powyżej 80 cm??? skoro jak widzę, nie chce Kolega tego przepisu przestrzegać...

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  KOLEGO WYDRA CHYBA SIĘ NIE DOGADAMY. Sport kwalifikowany w naszej organizacji , RAPR i Ustawa o Rybactwie Śródlądowym to trzy różne rzeczy. Nas w amatorskim połowie ryb obowiązuje ustawa a następnie RAPR, który musi być zgodny z ustawą. natomiast zasady sportu kwalifikowanego to cos zupełnie innego, ale też musi być zgodny z ustawą. Koła mogą sobie ustalać co chcą, ale trzeba pamiętać, że uchwały te muszą być zgodne z Ustawą i Rapr, ale trzeba pamiętać, że dotyczy to tylko członków tego Koła. A co do 5 kg to chyba każdy wędkarz znający RAPR wie, że dotyczy to ryb nie objętych limitem ilościowym ( w sztukach) a więc podany przykład poniżej jest nietrafiony. Z kolegi przykładu wynika, że każdą rybę która waży więcej jak 5 kg należało by wypuścić bo jest zapis 5 kg. A tak nie jest. Szykujcie się do zmian RAPR, każdy Okręg od 2020 sam będzie sobie ustalał wymiary i okresy ochronne ale oczywiście zgodne z ustawą. Zgonnie z opolskim zezwoleniem szczupak 50-80 w amatorskim połowie ryb i jest ok , na zwodach zaliczamy 45 +. A to czy to się komuś podoba czy nie to inna kwestia. Pozdrawiam

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  W rzeczy samej!!!...Polityka!!!
  Z której chyba coś wynika...
  Pozdro...:)

 • Piątek Grzegorz Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  pzwzdzieszowice

  Szczupak, sandacz, okoń - biała ryba. Ach....... Polemika ...

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Jeszcze będzie odnośnie pytania Kolegi Piotra który mnie pyta - " A jak kolega widzi zapis w RAPR 5 kg białej ryby na zawodach ?"
  Szanowny Kolego - na zawodach możesz złowić 500 kg białej i jakiejkolwiek ryby uwzględniając okres i wymiary ochronne i włos nikomu z głowy nie spadnie.

  Natomiast odnośnie 5 kg ryb na prywatnej zasiadce???...uważam, że przepis ten jest mało precyzyjny bo...
  Wystarczy złowić (bo wolno) 10 okoni, 2 szczupaki lub po jednym szczupaku i sandaczu, do tego dołożyć 10 leszczy po 2 kg...i co???

  Może się okazać że w siatce jest ~~30 kg ryb całkiem legalnie...

  Czy się mylę???...jeśli tak, to uniżenie przepraszam...Hej!!! ...jak hejnał!!!

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Dziękuję za kontakt Kolego Piotrze i kilka słów od siebie.

  Na ostatnim zebraniu sprawozdawczym mojego koła ustaliliśmy dopłatę na sport kwalifikowany, a to oznacza, że będziemy łowić wg tych zasad.
  Inne koła nie muszą w ten sposób łowić.
  Na pytanie kolegi - " (nie wiem skąd u kolegi 80 cm dla szczupaka, sandacza)" odpowiadam poniżej;
  Na stronie 10 tej pozycja 21 ZEZWOLENIA na amatorski połów ryb czytamy - "Wymiar ochronny szczupaka 50 cm oraz górny 80 cm.
  Jest to przepis który obowiązuje wszystkich w naszym Okręgu od 1 stycznia do 31 grudnia 2019.

  Moje rozumowanie jest takie - skoro nie należy zaliczać szczupaka poniżej 50 cm, to tym samym należy postąpić ze szczupakiem powyżej 80 cm.
  Dlaczego??? ponieważ jedynie wymiar od 50 do 80 cm nie jest objęty ochroną szczupaka i sandacza i tylko w ryby tym przedziale można zaliczać na zawodach i ewentualnie brać do domu na prywatnej zasiadce.
  Poruszyłem ten temat dlatego, ponieważ mam wątpliwości i dobrze by było gdyby radca prawny (o ile takowy jest w ZO) wypowiedział się w tej kwestii jednoznacznie mając na względzie przepisy naszego ZO.
  Ja przepisy staram się czytać.

  A tak w ogóle - nie mówię że na 100% mam rację, lecz mam w tym względzie wątpliwości...
  Pozdrawiam.

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Witam kolegę Wydra, pozwolę sobie zwrócić uwagę, że kolega jest w błędzie. Mianowicie wymiar ochronny przysłowiowego szczupaka czy sandacza 50cm jest wymiarem ochronnym, a więc 50 cm wraca do wody ( ma mieć powyżej tego wymiaru) i dotyczy to wszystkich wymiarów ochronnych ryb. W zawodach zaliczane są wszystkie ryby powyżej wymiaru ochronnego bez ograniczeń w górę (nie wiem skąd u kolegi 80 cm dla szczupaka, sandacza) Przypomnę, że wszystkie zawody dobywają się na tzw "żywej rybie" i wszystkie po zmierzeniu- spinning, lub zważeniu- spławik, feeder wracają do wody. W zawodach wyższej rangi i nie tylko nie obowiązuje RAPR tylko Ustawa o Rybactwie Śródlądowym. Na ten przykład zaliczany jest szczupak lub sandacz o wymiarze powyżej 45 cm. Okoń natomiast nie ma ustawowego wymiaru ale organizatorzy przeważnie ustalają wymiar ochronny 18 lub 20 cm. A jak kolega widzi zapis w RAPR 5 kg białej ryby na zawodach ? Warto zapoznać się z zasadami sportu kwalifikowanego. Pozdrawiam

 • nysa79_team Data dodania: 3 lata temu Oceń: 1 + / -

  Panie Kozłowski chciał bym przypomnieć że to za Pana rządów na tym jeziorze i w tym samym obszarze natura 2000 zostało wyrżnięte sieciami wiele ton leszcza za Pana przyzwoleniem i to wszystko pod pretekstem zarybienia wód naszego okręgu i ratowania bioróżnorodnosci. Minęło wiele lat.... I co przyniosły tego typu działania, a no nic poza kompromitacją. Więc przestań Pan opowiadać o blokowaniu legalnej imprezy co przynosi dla miasta milionowe zyski i ogromną promocję. Żal mi ludzi którzy piszą takie komentarze.

 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  jurkoz

  Zwracam się z apelem do Zarządu Okręgu oraz Zarządów Kół Nyskich jako prawnych użytkowników jeziora nyskiego o publiczne wyrażenie sprzeciwu przeciwko organizowaniu na tym jeziorze imprez typu "ogień i woda". Po pierwsze takie imprezy niosą za sobą trudne do oszacowania straty w przyrodzie / ptaki, ryby i zwierzęta /, a po drugie odbywają się na terenie graniczącym z obszarem "natura 2000".

 • Piątek Grzegorz Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  pzwzdzieszowice

  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI "DNIA WĘDKARZA" !!! :)
  Chyba wszyscy zapomnieli że dziś - Nasze Święto !
  Pozdrawiam WAS SERDECZNIE ! :)))

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 3 + / -

  sardynka

  Dobra dobra - bo widzę ze zaczynamy schodzić z tematu...

  Uważam, że, zarówno szczupaka jak i sandacza można zabierać do domu oraz zaliczać zawodnikom na zawodach spinningowych i spławikowych o wymiarach w przedziale od 50 do 80 cm.
  Pozostałe wymiary nie wchodzą w grę...

 • andrzej997 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Kto to widział ażeby w zwykłym kole łapać w Sporcie Kwalifikowanym i udawać że to Mistrzostwa Polski a może nawet Mistrzostwa Europy. Komuś się chyba klepki poprzestawiały można pęc ze śmiechu.

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Wszystko się zgadza oprócz jednego kolego Henryku _ p.
  W moim kole stosujemy zasady sportu kwalifikowanego i przez cały czas o tym piszę.
  Natomiast łowienie wg RAPR to zupełnie inna bajka.
  Każdą rybę możemy zważyć lub zmierzyć w każdej dowolnej sytuacji, lecz co innego zaważyć, a co innego zaliczyć zawodnikowi na zawodach - o tym właśnie poprzednio pisałem.
  Dla ułatwienia powtórzę jeszcze raz - "Dyskusja przeniosła się na udział w zawodach spinningowych i tak; "
  Pozdrawiam.

 • henryk_p Data dodania: 3 lata temu Oceń: 2 + / -

  Uprawiam sport amatorski też staram się znać ustawę o rybactwie jak i RAPR a więc ustawa o rybactwie nie ustala górnych wymiarów ochronnych tylko wprowadzają ten wymiar uprawnieni do rybactwa,jeśli zawody odbywają się zgodnie z RAPR /o czym sędzia na odprawie informuje/to górny wymiar nie może być stosowany.A teraz okres ochronny żadne prawo nie zabrania zważenia i zmierzenia złowionej ryby co innego przechowywanie tych ryb w siatce jest zabronione /ryby złowione w okresie ochronnym należy wypuścić do wody/.

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  "Po co ta dyskusja"??? - dziwne pytanie - je nie donoszę , piszę oficjalnie i się nie ukrywam.
  Dyskusja jest po to, aby wypowiedzieć swoje zdania i udowodnić swoje racje.

  Mniejsza o to, górny wymiar szczupaka jest ustawą nową, do której jeszcze niektórzy nie nawykli, i tak na prawdę trudno o jednoznaczną ocenę - okręg na razie milczy.
  Proszę sobie wyobrazić, że, na zawodach spinningowych w maju kolega "Andrzej 997" wyciąga wymiarowego suma - i co??? - wypuszcza go natychmiast bo okres ochronny. A przecież, rozumując tokiem kolegi można przecież suma zmierzyć bo i tak za chwilę zostanie wypuszczony do wody. W tym przypadku nikt nie ma wątpliwości bo to przepis stary.
  W związku z tym zapytam - wolno zaliczać w obu przypadkach czy nie???

  Osobiście cieszę się, że górny wymiar został uchwalony, ponieważ ryby poniżej dolnego i powyżej górnego wymiaru - to najlepszy materiał genetyczno _rozrodczy - pisałem o tym kilkakrotnie kilka lat temu.

  Wypadało by przestrzegać to, co zostało ustalone, i tyle...Pozdrawiam

 • andrzej997 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 1 + / -

  Przecież się wypuszcza szczupaka jak się go zmierzy to wolno zaliczyć zawodnikowi. To jasne jak słońce. Po co ta dyskusja.

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 2 + / -

  sardynka

  Mam pytanie do sekcji sportowej naszego Okręgu.

  Ostatnio nad wodą wśród kolegów rozgorzała dyskusja na temat górnego wymiaru ochronnego szczupaka, który obecnie wynosi 80 cm. W wypadku prywatnej zasiadki sprawa jest jasna - takiego "osobnika" należy wypuścić i po temacie.
  Dyskusja przeniosła się na udział w zawodach spinningowych i tak;
  Jedni twierdzą że takiego osobnika należy zmierzyć i zakwalifikować zawodnikowi.
  Inni twierdzą że nie wolno, bo skoro mniejszego niż 50 cm należy wypuścić, to, tak samo należy postąpić ze szczupakiem powyżej 80 cm.
  Ja twierdzę, że przedłożenie szczupaka ponad 80 cm do pomiaru powinno być karane regulaminowo tak samo jak odnośnie szczupaka poniżej 50 cm.
  Proszę zatem o właściwą interpretację tego tematu.
  Pozdrawiam...Tadeusz W.

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • piotrek60 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 5 + / -

  Wydaje mi się kol. Wydro że podlizujesz się Prezesowi naszego Okręgu bo może chcesz jaką nagrodę dostać.

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Kolego Wydra. Tak jak piszesz wybór delegata i całego zarządu jest na 4-letnią kadencję z tym, że w trakcie jej trwania można ponownie wybrać prezesa, członków zarządu oraz inne władze koła. natomiast delegata nie. W związku z powyższym tracąc delegata i zastępcę tuż po wyborze (przyczyny losowe) koło nie może wybrać nowego delegata. Trzeba czekać na kolejne zebranie sprawozdawczo-wyborcze, czyli raz na 4 lata. Ocenę pozostawiam Wam wędkarzom. Pozdrawiam i połamania życzę.

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Kolego Piotrze.
  Wybór delegatów to zupełnie inna bajka.
  Delegatów wybieramy w kołach na okres kadencji władz kołowych.
  Delegaci kołowi wybierają spośród siebie władze okręgu, jak też wybierają delegatów okręgowych.
  Z kolei delegaci okręgowi jadą do Warszawy i wybierają spośród siebie władze ZG.
  Natomiast, co do wyboru pozostałych władz kołowych - poprzednio wyraziłem się jasno - można na każdym zebraniu koła uzupełnić braki - a nawet wybrać nowego prezesa koła lub szefa komisji rewizyjnej.
  Pozdrawiam.

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Kolego Wydra. W kwestii tematu wyboru delegata dostałem odpowiedź z ZG Warszawa. W odpowiedzi czytamy, że delegata i zastępcę wybieramy tylko i wyłącznie na zebraniu walnym sprawozdawczo-wyborczym. A więc raz na 4 lata i pomiędzy tymi zebraniami Koła nie ma prawa wybierać delegata i zastępcy.W mojej ocenie jest to bardzo zły zapis, ale cóż, odpowiedź taka a nie inna. Mało tego gdy delegat przeniesie się do innego Koła w trakcie trwania kadencji, nie traci funkcji delegata. W związku z czym w Kole do którego się przeniósł jest delegatem a Koło , które go utraciło nie ma prawa wybrać kolejnego delegata aż do zebrania sprawozdawczo-wyborczego. Moim zdaniem coś nie halo. Pozdrawiam

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Też znam te rewiry bo mieszkałem w Zdzichach 22 lata a na Odrze znam każdą dziurę. Łowiłem często z łódeczki a i teraz tam czasami pływam. Herbatka jest zawsze i nie muszę pisać z czym. Memoriał zawsze jest 11.11. - zawsze dzień wolny. średnio startuje około 60-70 wędkarzy. Kiedyś udało mi się wygrać. Zapraszam -powalczymy

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Znam ten teren doskonale, prowadziłem tam budowę jazu na Odrze przez trzy lata.
  Na te zawody przymierzałem się kilkakrotnie, lecz zawsze wypadały pod koniec roku jak pamiętam - chyba w listopadzie. To mnie nie zniechęcało, bo w tym czasie jest zimno - a ja jestem ciepłolubny.
  Skoro jest super atmosfera i jakaś herbatka na rozgrzewkę, to kto wie...
  Zobaczę jaki będzie terminarz zawodów w moim kole, jeśli będzie luka to jestem na 300%
  I se uważajta!!! jak przyjadę!!! wszystkie ryby moje!!! :)
  Pozdrawiam.

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Tak to Zdzieszowice w opolskim pomiędzy Krapkowicami a Kędzierzynem. Koledzy ze Zdzieszowic moją na swojej stronce podany terminarz zawodów na rok 2019. Jeździmy do nich dwa razy na zawody spinningowe bo te są otwarte dla wszystkich członków PZW. Memoriał Wieśka Dubija jest organizowany od 12 lat a Sandacz od Św. Mikołaja jeszcze dłużej. Fajne zawody i super atmosfera. Można przyjechać wcześniej i skorzystać z miejsc noclegowych na stanicy wędkarskiej. Myślę, że więcej szczegółów zdradzi prezes Grzesiu Piątek. W imieniu swoim i kolegów zapraszam no i do...............zobaczenia. Pozdrawiam

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Dziękuję Koledze za zaproszenie, to mile.
  Wszedłem na portal "Strzelińskiego Okonia" - dość przejrzyście prowadzicie opis zawodów, są zdjęcia - jednym słowem jest OK.
  W harmonogramie znalazłem zawody w Zdzieszowicach - więc zapytam - czy to są Zdzieszowice w opolskim okręgu na Odrze???
  Gdyby tak, to proszę o szczegóły, bo to jakieś zawody dłuższe - kilkudniowe...Pozdrawiam.

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Szkoda, że jak do tej pory uzyskuje informacje cyt: wydaje mi się ……., mi się widzi …. idt. nikt nie powoła się na zapisy Statutowe czy Regulamin Kół. Jak otrzymam odpowiedź z ZG poinformuje, chyba, że kolega nie jest zainteresowany. Pozdrawiam i zapraszam na otwarte zawody Koła Wędkarskiego Okoń ze Strzelina . Terminarz na naszej stronie Okoń Strzelin.

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 1 + / -

  sardynka

  Wielce Szanowny - STOJOWSKI PIOTRRZE.

  W moim macierzystym kole, jak też w moim opolskim okręgu anonimowy nie jestem.
  Ale do rzeczy - zadał kolega pytanie;
  " Czytając te zapisy dochodzę do wniosku, że prezesów, zarząd i delegatów możemy wybierać na zwyczajnych walnych zgromadzeniach, czyli każdego roku a nie raz na 4 lata.
  Jeżeli ktoś zechce odpowiedzieć to proszę o tel. 509-874-867"

  Proszę sobie wyobrazić następująca sytuację;
  Jest pierwszy rok po wyborach wszystkich władz. W połowie roku z przyczyn różnych 4 kolegów rezygnuje z zarządu, dwóch z komisji rewizyjnej, a w listopadzie rezygnuje z funkcji prezes. Na przełomie roku jest zebranie sprawozdawcze z godnie z planem. Wszystko przebiega normalnie, ponieważ pozostali koledzy przygotowali zebranie wzorowo. Pod koniec zebrania, prowadzący zebranie zapowiada uzupełnienie brakujących, którzy zrezygnowali. Wszystko jak mi się widzi następuje zgodnie ze statutem...czy to jasne.???
  Pozdrawiam.

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Anonimowy Panie Wydro. Nie ma ludzi którzy wiedzą wszystko, dlatego moje pytanie. Pytałem oczywiście na piśmie w rodzimym okręgu i w ZG Warszawie . Z okręgu otrzymałem odpowiedź ale niestety w piśmie tym nie powołano się na zapisy statutowe, które mówią wręcz przeciwnie niż w odpowiedzi z ZO. Na odpowiedź z ZG Warszawa czekam ponieważ Panowie też byli ciut zaskoczeni zapisem. Miałem nadzieję, że tutaj ktoś spotkał się z podobnym problemem i "GO" rozwiązał. Pozdrawiam

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Do - STOJOWSKI PIOTR.
  Skoro wiesz tak dużo to po co pytasz?
  Nigdy na jakimkolwiek zebraniu nie ma odpowiedniej ilości członków, w związku z czym, po odczekaniu15 minut zapowiada się zebranie które ma moc prawną. Chyba że w Twoim okręgu wrocławskim jest inaczej. Twoje pytania kieruj do macierzystego okręgu...

 • Walaszczyk Ireneusz Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Na ogólnopolskim forum Pzw przedstawiono problem odmowy sprzedania znaczka opłaty okręgowej opolskiej dla członka innego okręgu (nie mającego porozumienia z ww. okręgiem), argumentując odmowę brakiem opłacenia znaczka okręgu macierzystego przez wędkarza. Wyjaśniono na forum, że działanie powyższe jest bezprawne. Proszę o ustosunkowanie się osoby decyzyjnej w tym temacie z zarządu Okręgu Opolskiego.

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 3 lata temu Oceń: 1 + / -

  Jestem przekonany w 100% , że na zebraniach sprawozdawczych nie można odwoływać prezesów itd bo jest to zebranie sprawozdawcze. Do tego celu służy zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbywa się co 4 lata lub nadzwyczajne, które można zwoływać w miarę potrzeb aczkolwiek zgodnie ze Statutem par 54 pkt. 6,7,8 i regulaminem Kół par. 8 pkt 3.
  Nadmienię, że często po zebraniu sprawozdawczym (15-20 minut) zwołuje się zebranie nadzwyczajne i wówczas podejmuje się stosowne decyzje czy uchwały do których zostało zwołane zebranie. Poruszane są tylko kwestie z ogłoszenia w jakim celu jest zwołane zebranie. Należy pamiętać, że o wszystkim trzeba wcześniej poinformować członków koła ( ogłoszenia itp.) Pozdrawiam

 • wydra.pl Data dodania: 3 lata temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Witam Kolegów Wędkarzy . Mam wielka prośbę, czy ktoś może zinterpretować zapis ze Statutu 2017, a mianowicie:
  par. 54 pkt 3
  Walne zgromadzenia członków Koła mogą być:
  1) Zwyczajne
  a) sprawozdawcze
  b) sprawozdawczo-wyborcze

  Par. 55
  Do kompetencji zwyczajnego walnego zgromadzenia członków koła należy:

  4) Wybór prezesa i członków zarządu koła, komisji rewizyjnej oraz sądu koleżeńskiego
  5)Wybór delegatów i ich zastępców na okręgowy zjazd delegatów , według ordynacji wyborczej uchwalonej przez zarząd okręgu

  Czytając te zapisy dochodzę do wniosku, że prezesów, zarząd i delegatów możemy wybierać na zwyczajnych walnych zgromadzeniach, czyli każdego roku a nie raz na 4 lata.
  Jeżeli ktoś zechce odpowiedzieć to proszę o tel. 509-874-867

 • eryk1950 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 4 + / -

  Krążą pogłoski o jakiś ruchach personalnych, ale jak to w naszym okręgu zarząd pracuje w pełnej konspiracji i z nikim swoimi poczynaniami się nie dzieli.

 • eryk1950 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 2 + / -

  Czy naprawdę w tym zarządzie nie ma kogoś kto potrafi sklecić dwa zdania i odpowiedzieć na stawiane pytania bo jak do tej pory to wygląda to tak jak rozmowa baby z obrazem.

 • eryk1950 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 2 + / -

  Dlaczego zlikwidowana została strona internetowa PZW Kluczbork. Czyżby ktoś się czegoś wystraszył ?

 • Bogdan Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Szanowny Panie hdmi, sam to ja mogę cisnąć nie wiele to da. Natomiast mamy teraz zebrania sprawozdawcze w kołach, jeżeli wędkarzom zależy na wprowadzeniu limitów dolnych czy górnych należy składać takie wnioski na walnych. Pojedynczy głos taki jak mój nie wiele może zdziałać. Ale jeżeli to jest oddolna inicjatywa samych wędkarzy wygląda to zupełnie inaczej bo mamy wtedy poparcie waszych wniosków. Po rozmowie z ichtiologiem wymiar dolny 60 cm miał sens bo tarło sandacz odbył by o jeden raz więcej i tym wymiarze jest najpłodniejszy. Co spowodowało by że narybku sandacza było by więcej. Jeżeli wędkarze zgłoszą wnioski by wprowadzić wymiar górny to nie przejdziemy obok tego obojętnie. Drodzy Koledzy same zakazy czy nakazy niewiele zmienią, jeżeli nie zmieni się również mentalność wędkarzy. Będąc strażnikiem SSR mogę dużo na ten temat powiedzieć. Pozdrawiam.

 • Piątek Grzegorz Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  pzwzdzieszowice

  Witam szanownych wędkarzy :) Podczas przeglądania stron internetowych innych okręgów, "znalazłem", taki oto ..... kwiatuszek. Pytanie brzmi - które ryby (piękne ryby) powróciły w zdrowiu do swego środowiska naturalnego po zawodach ? Ja pozostawię to bez komentarza, ale proszę spojrzeć i ocenić to własnym "okiem". Pozdrawiam serdecznie !!!
  P.S. Proszę zwrócić uwagę iż zawody odbywały się praktycznie co tydzień !!!
  http://www.katowice.pzw.org.pl/wiadomosci/161075/60/rozegrano_iv_okregowe_zawody_spinningowe_puchar_rybnika__2911201
  http://www.katowice.pzw.org.pl/wiadomosci/160845/60/rozegrano_okregowe_zawody_spinningowe_puchar_rybnika__19112017
  http://www.katowice.pzw.org.pl/wiadomosci/160632/60/rozegrano_ii_okregowe_zawody_spinningowe_puchar_rybnika__1211201
  http://www.katowice.pzw.org.pl/wiadomosci/160434/60/rozegrano_okregowe_zawody_spinningowe_puchar_rybnika__05112017

 • nowak jan Data dodania: 5 lat temu Oceń: 5 + / -

  Panie Bogdanie, mam nadzieję, że uda się w końcu coś zrobić w tym kierunku. Ciśnijcie ile się da gdyż pomysł z limitem rocznym jak i górnym wymiarem na Sandacze jest według mnie jak najbardziej słuszny. Pamiętam jak 25 lat temu na otwarcie sezonu sandaczowego na jeziorze Otmuchowskim roiło się od łodzi, pontonów i prawie wszyscy łapali mętnookie a proszę pamiętać, iż o owych czasach działały rybaczówki. Mam cichą nadzieję, że w końcu odrodzą się sandacze pod względem ilościowym jak i wymiarowym na zbiornikach Nyskim i Otmuchowskim. Panowie, czy nie miło by było mieć na kiju taką 90-tkę, móc jej zrobić zdjęcie i do wody aby następny poczuł moc bestii!?

 • Bogdan Data dodania: 5 lat temu Oceń: 2 + / -

  Damy radę, ciśnienie prezydium na podwyżkę było tak silne że przygotowali własny projekt zezwolenia. A jednak udało nam się wprowadzić kilka naszych wnisków.

 • eryk1950 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  Kolego, ani w przyszłym, ani w następnych niczego nie załatwicie, bo najważniejsza jest kasa.

 • Bogdan Data dodania: 5 lat temu Oceń: 2 + / -

  Jako że jestem w Komisji Ochrony Wód Okręgu, mam obowiązek odpowiedzieć Kolegom na pytania poniżej.
  Napłynęły do nas wnioski i propozycje do zezwolenia na rok 2018 z naszych kół, między innymi wymiar ochronny sandacza 60 cm, nie ustalaliśmy górnego wymiaru bo chcieliśmy wprowadzić limit ilościowy 30 szt/ rok sandacza i szczupaka rocznie. Zarząd na ostatnim plenum nie przyjął naszych propozycji ze względu na podwyżkę składki okręgowej na ochronę i zagospodarowanie wód. Może za rok będzie ku temu klimat żeby coś jednak zrobić w kierunku limitu i wymiaru sandacza.

 • nowak jan Data dodania: 5 lat temu Oceń: 3 + / -

  Tu nie chodzi o smakowanie ryb ale o same ryby. Nie wiem jak Pan karpiosz ale ja osobiście widziałem niejednokrotnie jak wędkarze zabierają z wody to co uwiesi im się na kiju. Jak dla mnie Sandacz powinien mieć wymiar ochronny 60cm i max 80cm i tylko 1 sztuka do zabranie na dobę.

 • wydra.pl Data dodania: 5 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 5 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • karpiosz Data dodania: 5 lat temu Oceń: 4 + / -

  do: hdmi
  Pytanie czy tego wymiaru nie ustalają smakosze ryb? bo sandacz z tego co mówią nawet ten bardzo duży jest nadal bardzo smaczny w porównaniu do innych gatunków ryb rozmiarowo dużych czyli starych. Prawda jest taka, że ustalone limity (czyli zbyt duże obecnie do tego co pływa) są już mało realne w stosunku do tego ile się łapie, a jak się trafi wędkarzowi który lubi rybę -komplet, to nie odpuści zabierze wszystko co złapie, na nie niektórych zbiornikach już nie można złapać drapieżnika na wyprawie a co dopiero kpl lub w tym duża sztuka, jak już się nie chce zjeść to bynajmniej człowiek się chce chwalić jak już cos okazałego złapie / tak czy tak ryba z reguły ginie; dlatego jestem zwolennikiem no-kill! a jak już zabrać rybę to sporadycznie a nie zawsze, bo inaczej nie będzie ani dużych okazów ani żadnych i limity będą jak rekordy w WW.

 • Śliwiński Grzegorz Data dodania: 5 lat temu Oceń: 2 + / -

  W nocy 5/6 sierpnia w miejscowości Rogów Opolski skradziono mi trz wędki karpiowe shimano alivio 3,60; wyrzut 3lb z kołowrotkami shimano baitruner 6000, z wolnym biegiem, oraz siatkę zieloną dł. 3m, z prostokątnymi mosiężnymi wzmocnieniami na łączeniu segmentów oraz świetą latarkę firmy berner,2x led w kolorze granatowym. Za informację która doprowadzi do odzyskania sprzętu i ujęcia złodzieja nagroda.

 • nowak jan Data dodania: 5 lat temu Oceń: 4 + / -

  Kiedy Sandacz będzie miał górny wymiar ochronny np. 80cm jak Szczupak??

 • karpiosz Data dodania: 5 lat temu Oceń: 3 + / -

  popieram
  żadnych zleceń więcej dla tej firmy, w tym wymiarze to nie mogła być pomyłka!
  ustalenia dotyczące przyszłej lepszej kontroli są oczywiste.

  pytanie jaka jest gwarancja/kara na takie nie dotrzymanie umowy

 • jacekjak Data dodania: 5 lat temu Oceń: 2 + / -

  jacekjak

  ogólnie mówiąc, oczywistym jest odsunąć firmę od obecnych podpisanych zleceń ze względu na rażące zaniedbanie warunków umowy, których stroną jest nie tylko Zarząd, ale ile wszyscy członkowie!

 • jacekjak Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  jacekjak

  każdemu normalnemu wędkarzowi wydaje się problem dość mocny; mimo chodem zapytałem Żony, która ogólnie ujmując nie lubi ryb! : "co myślisz o takiej kontrowersyjnej sytuacji"...sytuacja..., bo mimo wszystko przecież ona żyje z wędkarzem (proszę nie dorabiać ideologii!). Odpowiedziała prosto: "a od kiedy oni maja umowę na takie rzeczy"/-dopowiedziałem - zarybianie - nie są z łapanki". Odpowiedź Żony: "jeżeli porządna firma, to nie mogą się mylić, a taka pomyłka na wysokości 50% lub wyżej nie może mieć miejsca w żadnej firmie, korporacji, nigdzie; to jest po prostu wyrok śmierci dla firmy"

 • jacekjak Data dodania: 5 lat temu Oceń: 3 + / -

  jacekjak

  każdemu normalnemu wędkarzowi wydaje się problem dość mocny; mimo chodem zapytałem Żony, która ogólnie ujmując nie lubi ryb! : "co myślisz o takiej kontrowersyjnej sytuacji"...sytuacja..., bo mimo wszystko przecież ona żyje z wędkarzem (proszę nie dorabiać ideologii!). Odpowiedziała prosto: "a od kiedy oni maja umowę na takie rzeczy"/-dopowiedziałem - zarybianie - nie są z łapanki". Odpowiedź Żony: "jeżeli porządna firma, to nie mogą się mylić, a taka pomyłka na wysokości 50% lub wyżej nie może mieć miejsca w żadnej firmie, korporacji, nigdzie; to jest po prostu wyrok śmierci dla firmy"

 • nowak jan Data dodania: 5 lat temu Oceń: 6 + / -

  Proszę wytłumaczyć dlaczego PZW w Opolu nie podaje do publicznej wiadomości informację kiedy mają odbywać się zarybienia w zbiornikach Otmuchowskim oraz Nyskim?
  Domniemam, iż osoby odpowiedzialne za zarybienie nie chcą aby np. wędkarze patrzyli się im na ręce co sugeruje, iż za każdym razem mogło dochodzić do nieprawidłowości podczas zarybień (z 5000tyś sztuk robiło się 500). I my się dziwimy że nie ma SANDACZY!
  PAPIER WSZYSTKO PRZYJMIE!!! A głupim wędkarzom pokażemy dokumenty, że zarybienia są!!!!

 • henryk_p Data dodania: 5 lat temu Oceń: 5 + / -

  Hura! jest winny to pracownik sezonowy jakie to piękne tylko czemu narybku brakło na uzupełnienie zarybienia.

 • eryk1950 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 4 + / -

  Miałem już nie komentować, ale czytając wyjaśnienia ZO w sprawie zarybień sandaczem nie mogę nie wyrazić swego podziwu dla wielkości umysłu autorów. Po tym już solennie obiecuję, że w żadne komentarze na takim poziomie się nie wdam.

 • eryk1950 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 4 + / -

  I nie przeprosi, dlatego nie ma sensu wypisywanie uwag i komentarzy, trzeba działać w sposób bardziej skuteczny.

 • wkuony Data dodania: 5 lat temu Oceń: 12 + / -

  Zarząd nawet się nie wysilił żeby przeprosić. Ważne że swołocz płaci.

 • nysa79_team Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  Widzę, czytam, patrzę ,obserwuje. Na tą chwilę to wszystko co chcę powiedzieć. Stop tępym Hejterom.

 • eryk1950 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 10 + / -

  Ciekawe, że prezes i wiceprezes d/s zarybiania nie maja nic do powiedzenia?

 • nowak jan Data dodania: 5 lat temu Oceń: 8 + / -

  Teraz to widać gdzie te nasze pieniądze idę!! Do kieszeń odpowiedzialnych za zarybienia!!
  http://radio.opole.pl/100,202214,burzliwe-spotkanie-nad-jeziorem-otmuchowskim-wed

 • nowak jan Data dodania: 5 lat temu Oceń: 10 + / -

  Na co idą nasze składki (pieniądze)?!
  Chyba na wszystko tylko nie na zarybianie, ochronę wód!
  Za to idę na jakieś olimpiady sportowe i inny syf nie związany w wędkarstwem!!!
  Jak koś chce uprawiać jakieś posty to niech się zapisze do koła sportowego i tyle!!!
  Szanowni koledzy (koleżanki) chyba czas zacząć głośno na ten temat mówić a nie wracać za każdym razem w wody o kiju!!!!

 • nowak jan Data dodania: 5 lat temu Oceń: 6 + / -

  Na co idą nasze składki (pieniądze)?!
  Chyba na wszystko tylko nie na zarybianie, ochronę wód!
  Za to idę na jakieś olimpiady sportowe i inny syf nie związany w wędkarstwem!!!
  Jak koś chce uprawiać jakieś posty to niech się zapisze do koła sportowego i tyle!!!
  Szanowni koledzy (koleżanki) chyba czas zacząć głośno na ten temat mówić a nie wracać za każdym razem w wody o kiju!!!!

 • eryk1950 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 2 + / -

  Kolego Szczygielski jak daleko są zaawansowane sprawy członków byłego zarządu koła Reńska Wieś ?

 • eryk1950 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  Kiedy wreszcie kolega prezes pokaże swoją ekipę? Wstydzi się czy co.

 • wydra.pl Data dodania: 5 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • tako4 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 4 + / -

  Ja z dawna na zawody nie chodzę. Jeden śrut zawodników mówi zawsze o kiełbasę żeby to na stanowisko z powrotem wybrali a drugi przyniesie do wagi oko nie oznaczone scyzoryki to po co sobie Łepkowska zawracać

 • wydra.pl Data dodania: 5 lat temu Oceń: 2 + / -

  sardynka

  Ha...cha...dobre pytanie, ale nie do mnie...ponieważ już drugi rok jak nie startuję w zawodach tak jak kiedyś. Może ten kolega nie jadł śniadania ,był głodny i bardzo zły. Jak człowiek nie w humorze,to różne różności może wygadywać. A poza tym...proszę mnie nie wciągać w tego typu rozmowy. Proponuję przyjść na zawody i samemu posłuchać co w „trawie piszczy”...

 • tako4 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 7 + / -

  Kolego wydra.pl czy srut tych co niechętnie płacą na zawodach znajduje się bardzo starszy gość który na każdych zawodach pyta o kiełbasę. Nawet jak jest 40 stopni w lecie i pot się z niego czoła leje to on wtedy marudzi jakby nigdy kiełbasy w domu nie było u niego.

 • wydra.pl Data dodania: 5 lat temu Oceń: 7 + / -

  sardynka

  Kolego J234...
  Wszystko jest dla mnie zrozumiałe i jasne. Twoje dążenia do sportu jednak budzą u mnie pewne poważne wątpliwości. W wyczynowym sporcie (u nas w sporcie kwalifikowanym) aby być na wysokiej fali trzeba stosować doping. Skąd brać kasiorę na dopalacze???...to przecież kosztuje niemałe pieniądze. Z drugiej strony trzeba zafundować sędziom „wykrywacze dopingu”...co też kosztuje niemałą kasiorę. Doprowadziło by to do całkowitej ruiny wędkarstwa...nie mówiąc o zrujnowanym zdrowiu zawodników!!!

  Czy nie lepiej znaleźć jakiś inny sposób przyjemnego wędkowania???...proszę pooglądać......Zapraszam...Miłej soboty... :)

  https://www.facebook.com/WedkarstwoToCoLubie/videos/1352273761462533/?pnref=story

 • wydra.pl Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Trudno przewidzieć co będzie w przyszłości ze sportem wędkarskim, jednak póki co, znalazłem co nieco w sieci - a to obowiązuje nadal.

  1. Podstawową jednostką organizacyjną, realizującą zadania w zakresie wyczynowego
  sportu wędkarskiego jest Wędkarski Klub Sportowy zwany dalej klubem.

  Polski Związek Wędkarski pozbawia zawodnika licencji w razie:
  1) stwierdzenia przez lekarza medycyny sportowej niezdolności do uprawiania danej
  dyscypliny. A to oznacza, że badania lekarskie są potrzebne.

  Dlatego też, należy zrobić wszystko by WKS-y pozostały po to, aby nie odciąć sobie drogi od ważnych zawodów w przyszłości.

  Faktycznie...z biurokracją jest coraz gorzej...ostatnio Prezes Koła pokazywał mi plik papierów który musi złożyć do Okręgu na koniec roku. Ciekawi mnie czy ktoś te papierzyska w ogóle czyta...że nie wspomnę o samym zmarnowanym papierze, który w linii prostej przekłada się na wycinkę lasów!!!...jaki kraj to wytrzyma!!!...taż to sabotaż gospodarczy!!!...ktoś w stolicy chyba oc..iał!!!...

 • j234 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Jednym z warunków pozostania PZW w strukturach MS było powstanie Wędkarskich Klubów Sportowych .Miały one zajmować się organizacją "sportu kwalifikowanego". Kluby powstały , mają w szeregach najaktywniejszych
  członków Kół , organizują zawody z własnych pieniędzy i co ? Okazuje się , że są niepotrzebne bo " beton" z Warszawy i częściowo z Okręgów nie chce spełnić " warunków" MS . Może "beton" z ZG PZW widzi konkurencje
  w WKS . Dlaczego WKS , tak się utrudnia działalność przez bzdurne przepisy i biurokrację . Tyle sprawozdań i różnych dokumentów to tylko kluby w związkach sportowych wypełniają , a skoro nie jesteśmy związkiem sportowym - to po co ? Myślę ,że "KOMUŚ" zależy , aby WKS się rozwiązały . I jeszcze jedno - dwa lata z rzędu mieliśmy zimę , lód > 15cm a Podlodowych MO nie było . Jaki powód ???

 • wydra.pl Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Pozostaje jednak do omówienia sprawa "opłaty startowej", która, nie wiem dlaczego jest tak nazwana.
  Przecież jest to dobrowolna składka koleżeńska na posiłek po zawodach. Nie zawsze ten posiłek jest podawany, ponieważ bywa, że jest tak gorąco że nikomu nie chce się jeść. Wówczas tych pieniędzy się nie wydaje, ale za to, na zakończenie roku Prezes robi przyjęcie właśnie z tych uciułanych pieniędzy.
  Jest wtedy miło, wesoło i przyjemnie.
  Czy na tą okoliczność potrzebna jest kasa fiskalna???...nikt przecież nie odnosi z tego powodu żadnych korzyści!!!
  Kasa fiskalna to wydatek, który przekracza tych kilka zebranych groszy!!!...
  Nie dajmy się zwariować!!!...głupota też ma swoje granice!!!

  Choć szczerze mówiąc, są osoby wśród zawodników którzy się buntują przed pobieraniem składki która wynosi zaledwie 5 lub 10 złotych...ale na przyjęcie z wielką ochotą przychodzą.

 • rzecznik Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  Szanowny Kolego j234
  Sport wędkarski to temat rzeka, który budził, budzi i prawdopodobnie będzie budził szereg kontrowersji. Zasady udziału w zawodach rangi krajowej organizowanych przez ZG są ustalane przez ten właśnie Zarząd. Trudno jest mi zatem odpowiedzieć na pytanie, czy obecnej sytuacji w dalszym ciągu wymagane będą licencje i karty zdrowie. To nie są pytania do mnie a i na inne wątpliwości związane z takimi zawodami lepszą i bardziej wyczerpującą odpowiedź powinien otrzymać Kolega z Warszawy.
  Jeśli chodzi o finanse klubu, to jak wszędzie powinny być one prowadzone jasno i przejrzyście zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wszelkie informacje na ten temat Skarbnik Klubu może otrzymać w dziale księgowości Biura ZO. Czym innym jest bowiem na przykład tzw. „opłata startowa” a czym innym dobrowolna wpłata na działalność klubu, dlatego wszelkie przepływy środków finansowych powinny być konsultowane właśnie z działem księgowości.
  Ostatni z tematów poruszanych przez Kolegę, to nie wymienione przeze mnie „liczne warunki do spełnienia”. Tu odsyłam Kolegę do porównania warunków jakie musi spełniać stowarzyszenie takie jak PZW a jakie musi spełniać związek sportowy. Dodam jeszcze, że w naszym Związku działalność sportowa, to tylko jedno z wielu zadań statutowych, a my wykonywać powinniśmy wszystkie zadania określone w Statucie.
  Pozdrawiam

 • wydra.pl Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Kolego J234
  "gdzie można przeczytać te " liczne warunki do spełnienia" aby zostać w strukturach MS ."
  Sprawa jest wielce złożona, a jeszcze bardziej skomplikowana. Pamiętam, jak była Minister Sportu pani Mucha wyrażała się o sporcie wędkarskim i mówiła..."wędkarstwo to nie żaden sport!!!...to barbarzyństwo"...
  Po za tym...jesteśmy w Unii i czy chcemy czy też nie...musimy się stosować do ich praw i zaleceń.
  Dzisiaj jest tak, że rolnik nie może zabić w swojej zagrodzie świni którą wyhodował, lecz musi ją zawieść do specjalnej ubojni po to aby ją bezstresowo uśmiercić.
  To samo się słyszy z karpiami na święta, też mają być obostrzenia...że nie wolno przewozić żywych w siatce, że najlepiej kupować w sklepie gotowe, zabite, wypatroszone...itd...itp...
  Obawiam się, że jak tak dalej pójdzie, to wędkarstwo zostanie zakazane...nie mówiąc o jakimkolwiek sporcie w tej dziedzinie.
  POŻYJEMY...ZOBACZYMY...Pozdro!!!...

 • j234 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Dziękuję za odpowiedź Panie Ryszardzie , ale może dopytam. Skoro nie jesteśmy związkiem sportowym to czy startując w zawodach rangi krajowej potrzebuję "licencję sportowca'' i kartę zdrowia , bo powinna wystarczyć karta wędkarska ,
  czy dodatkowe środki pozyskane przez kluby muszą być opodatkowane przez 'kasę fiskalną okręgu", i gdzie można przeczytać te " liczne warunki do spełnienia" aby zostać w strukturach MS .

 • rzecznik Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Szanowny Kolego j234
  Jednym z zadań statutowych Polskiego Związku Wędkarskiego jest popularyzacja wędkarstwa poprzez organizację imprez o charakterze sportowym. Powinno to się odbywać z własnych środków pochodzących z wpłat członków naszego stowarzyszenia. Tak też to się dzieje w naszym Okręgu, w którym w zawodach organizowanych przez nas, od lat nie są pobierane jakiekolwiek opłaty, zwane potocznie „startowym”, mimo tego, że Biuro ZO posiada zarówno kasy fiskalne jak i ma możliwość wystawiania faktur.
  Pozostanie w strukturach Ministerstwa Sportu wiązało się ze spełnieniem licznych warunków sprzecznych z charakterem PZW, dlatego z tego co wiem w najbliższym czasie z pewnością nie staniemy się ponownie związkiem sportowym. Jednakże udział w zawodach rangi europejskiej, czy światowej wymaga stosowania się do przepisów ustalanych przez międzynarodowe federacje, stąd organizacja zawodów, w których stosowane są przepisy dotyczące sportu kwalifikowanego.
  Już sam udział w zawodach, nawet nie biorąc pod uwagę „startowego” pociąga za sobą znaczny wydatek finansowy. Kluby zrzeszające pasjonatów sportu wędkarskiego mają również za zadanie pozyskiwanie dodatkowych środków finansowych, ułatwiających udział swoich członków w zawodach.
  Jak sprawy sportu kwalifikowanego w bliższej i dalszej przyszłości zostaną rozwiązane przez Zarząd Główny będzie z pewnością jednym z tematów tegorocznego Krajowego Zjazdu Delegatów.
  Za życzenia kol. Tadeuszowi bardzo dziękuję.

 • wydra.pl Data dodania: 5 lat temu Oceń: 3 + / -

  sardynka

  I jeszcze jedno "poza tym"...dzisiaj obchodzi Urodziny "Główny Sprawca Internetowy" w naszym Opolskim Okręgu.
  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO RYSIEŃKU...
  ZDRÓWKA I SUKCESÓW WĘDKARSKICH!!!

 • wydra.pl Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Wielce Szanowny J234!!!
  Zanim padnie jakakolwiek odpowiedź...musimy sobie odpowiedzieć na proste pytanie;
  Czy Sport Kwalifikowany jest domeną Kół,czy też może jedynie Klubów Wędkarskich w danym Kole...A TYM SAMYM - SPORTEM KWALIFIKOWANYM W DANYM OKRĘGU
  A poza tym...dzisiaj jest przecież Dzień Kobiet...
  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO MIŁE PANIE!!!

 • j234 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Wśród zatwierdzonych uchwał jest również uchwała dotycząca odstąpienia od pobierania opłat startowych w zawodach organizowanych przez Okręg i koła (za wyjątkiem organizacji zawodów zleconych przez ZG). Ta uchwała wynika z faktu wykreślenia PZW ze związków sportowych a to z kolei pociąga za sobą opodatkowanie tego typu opłat. Przypomnijmy, że jednym z zadań statutowych PZW jest organizacja imprez sportowych, odbywać to się ma jednak z posiadanych środków własnych. Pobieranie jakichkolwiek dodatkowych opłat na działalność skutkuje ich opodatkowaniem. A opodatkowanie wymusza m. in. konieczność stosowania kas fiskalnych - mam pytanie Czy ZG PZW też zrezygnował z pobierania opłat za organizację zawodów bo trzeba stosować kasy fiskalne i czy ZG i ZO-ów starają się o ponowny wpis PZW do rejestru związków sportowych bo jeśli nie to w jakim celu mają istnieć wędkarskie klubu sportowe ? Organizacja imprez sportowych nie jest równoznaczna z organizowaniem zawodów wg regulaminu sportu kwalifikowanego.

 • Niepokorny Marcin Data dodania: 6 lat temu Oceń: 3 + / -

  Witam!
  Aż się boję zapytać ale czy może już toczone są rozmowy z Okręgiem Katowickim odnośnie odcinka Odry należącego do nich a mieszczącego się np w Kędzierzynie-Koźlu?

 • wydra.pl Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Przy odrobinie cierpliwości (ponieważ reklam nie można pominąć) można zobaczyć jak odpoczywają na majówce 2016 koledzy z WKS Jedynka - Koło Nr 1 Opole. Heniu Mainka nie dał szans i zajął pierwszy plac...gratuluję i pozdrawiam.

  http://opole.tvp.pl/25144900/relaks-i-odpoczynek-w-pogodny-majowy-weekend

 • wydra.pl Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Proszę posłuchać, co nasz dyrektor Jakub myśli o nowym prawie wodnym, które ma być uchwalone w połowie 2016.

  https://www.youtube.com/watch?v=lWmIYwLZeIM

 • Przystawski Bogdan Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  dziekuje za informacje pozdrawiam

 • rzecznik Data dodania: 6 lat temu Oceń: 3 + / -

  Szanowny Panie Bogdanie!
  Jest mapa naszych wód, co prawda wydrukowana została jakieś 3-4 lata temu ale niewiele straciła na aktualności i z pewnością prawie wszystkie interesujące Pana wody na niej Pan odnajdzie. Mapę można nabyć w kasie Biura ZO w Opolu za niewielką kwotę.
  Pozdrawiam - RK

 • Przystawski Bogdan Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  Do kolegi rzecznika czy jest dostepna typowa mapa z wodami naszego okregu pozdrawim

 • gerwazy55 Data dodania: 6 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Damian3 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  Napoleon wypowiedział te słowa w dniu 22 czerwca 1815 roku, po przegranej bitwie pod Waterloo.
  Oskarżał bardzo wielu swoich generałów, tylko nigdy nie oskarżał siebie.
  Stracił armię, został wzięty do niewoli i tak na prawdę nie miał już nic więcej do powiedzenia.
  Na zesłaniu pociągnął jeszcze jakiś czas i wykończyła go samotność , depresja i w końcu rak żołądka.
  Pozostawił jednak wiele doskonałych aktów prawnych, które obowiązują we Francji do dzisiejszych dni.

 • gerwazy55 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  Damian3 ,,Jakże wielu nap­rawdę mądrych ludzi zacho­wuje się po dziecin­ne­mu i to po kil­ka ra­zy dziennie,, - Autor - Napoleon Bonaparte

 • Damian3 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa. Autor: Julian Tuwim
  Jeśli nie starczy nam sił, aby milczeć, możemy mówić tylko o sobie. Autor: Anatole France
  Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie. Autor: Lew Tołstoj

 • gerwazy55 Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Damian3 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  Grzebanie w nieswoich nickach jest niekulturalne i bardzo niebezpieczne wielce szanowny kolego gerwazy. Dziwię się że dotychczas Pan Rzecznik tego nie widzi nie reaguje i nie ostrzega. Jest taki podmiot G I O D O o pełnej nazwie Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych do którego można taką sprawę zgłosić. Prawo w tym względzie w wydaniu obecnego sejmu zaostrzyło kary nie tylko za bezmyślne grzebanie w cudzych danych osobowych. Na tym ucierpi niepokorny delikwent ale także cały portal. Warto się nad tym zastanowić. Nieznajomość prawa nie zwalnia itd.
  Co to ja chciałem powiedzieć? - na ryby bracia i siostry po kiju wiosna idzie! :)

 • gerwazy55 Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Damian3 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 3 + / -

  wydra szaleje i nie odpuszcza :)

 • gerwazy55 Data dodania: 6 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • rzecznik Data dodania: 6 lat temu Oceń: 4 + / -

  Szanowny kolego Bogdanie
  Cieszy fakt, że są wędkarze chcący pomóc przy działaniach prowadzonych przez Okręg. Dziękujemy za taką deklarację a o terminie odłowów postaramy się napisać odpowiednio wcześniej.
  Co do komentowania umieszczanych na stronie wpisów, to jak kolega słusznie zauważył są dwa typy wpisów. Jedne to wpisy typowo informacyjne, takie jak ten dotyczący Malerzowic. Proszę zrozumieć, że żadna dyskusja pod taką informacją nie zmieniłaby jej sensu. To krótka notka informująca o braku możliwości wędkowania na tej wodzie. Pod większością wiadomości natomiast taka dyskusja jest możliwa a czy zawsze przebiega ona w sposób merytoryczny i kulturalny, to już inna sprawa.
  Pozdrawiam(RK)

 • rzecznik Data dodania: 6 lat temu Oceń: 5 + / -

  Ależ tak kol. „gerwazy55” proszę wymieniać dalej. Podanie jednego przykładu podwójnie zlinkowanego i zakończenie pytaniem o dalsze wymienianie przykładów to zabieg z pewnością bardzo sprytny, ale to w dalszym ciągu tylko jeden i to niezbyt fortunny przypadek. Umowy dzierżawy zawiera się zwykle na kilka lat i po tych kilku latach ulegają one w zdecydowanej większości dalszemu przedłużeniu. Zatem, idąc tokiem rozumowania kolegi, pojawiają się pytania, czy wydzierżawiając wodę zarybiać ją rok, dwa, trzy a może wcale, bo przecież dzierżawa kiedyś się skończy? A może w ogóle nie wydzierżawiać? (tylko co na to wędkarze?) A może zatrudnić jasnowidza, który od razu przy podpisaniu umowy uprzedzi nas, że wydzierżawiający nie zechce po kilku latach przedłużyć z nami umowy?
  Nie dajmy się zwariować kolego „gerwazy55”. Podany przykład dotyczy szczególnego, pojedynczego przypadku. Woda ta była wydzierżawiana przez nasz Okręg przez bardzo wiele lat, nagła i niespodziewana decyzja Wójta Gminy Lubsza była dla nas i dla wędkarzy korzystających z tego łowiska wielkim zaskoczeniem. W tym przypadku przydałby się z pewnością wspomniany wcześniej jasnowidz.
  Dzierżawa jest jednym ze sposobów pozyskiwania wód dla naszych wędkarzy i w przypadku obwodów rybackich jest to sposób jedyny. Jeśli chodzi natomiast o wody poza obwodowe, to Okręg Opole od kilku lat, z sukcesami, prowadzi politykę wykupu wód na własność i tych wód własnych z roku na rok przybywa. A że nie jest sposób tani, to już inna bajka.

 • Przystawski Bogdan Data dodania: 6 lat temu Oceń: 10 + / -

  do kolegi rzecznika dziekuje za odpowiedz i mam nadzieje ze tak bedzie jak pan napisal,druga sprawa to ta o ktorej tez pisalem iz uwazam ze pod takimi iformacjami bylo mozna rowniez pisac komentaze jak pod innymi artykulami bo to jest nie wporzadku ze pod jednymi mozna a pod innymi nie wielu przegladajacych stone okregu nawet nie orietuje sie ze mozna sie odniesc do danego artykulu a napewno chcieliby rowniez zabrac glos w nie jednej sprawie a tak widzac ze trwa dyskusja pod informacja okregu zawsze moga sie przylaczyc a jezeli ktos sie zle zachowa to moze pan ten komentarz usunac,lub jak to jest na wielu forach zablokowac konto aby wiecej tego nie robil,a rozpoczynajac ten temat nie mam tu pretensji do okregu tylko piszac taka informacje szkoda ze nie byla ona szczegolowa z podaniem odrazu ze bedzie prowadzony odlow i ryby powedruja na inne lowiska mysle ze informacja o takim odlowie powinna byc ogolnie dostepna bo komu zalezy na tych rybach to z checia pomoze ja nawet jako pierwszy jezeli bedzie to podane nie na ostatnia chwile wiadomo ze wszystkiego odlowic sie nie da w tak glebokim i zroznicowanym zbiorniku ale probowac trzeba a wy macie doswiadczenie pozdrawiam

 • Przystawski Bogdan Data dodania: 6 lat temu Oceń: 5 + / -

  do kolegi rzecznika dziekuje za odpowiedz i mam nadzieje ze tak bedzie jak pan napisal,druga sprawa to ta o ktorej tez pisalem iz uwazam ze pod takimi iformacjami bylo mozna rowniez pisac komentaze jak pod innymi artykulami bo to jest nie wporzadku ze pod jednymi mozna a pod innymi nie wielu przegladajacych stone okregu nawet nie orietuje sie ze mozna sie odniesc do danego artykulu a napewno chcieliby rowniez zabrac glos w nie jednej sprawie a tak widzac ze trwa dyskusja pod informacja okregu zawsze moga sie przylaczyc a jezeli ktos sie zle zachowa to moze pan ten komentarz usunac,lub jak to jest na wielu forach zablokowac konto aby wiecej tego nie robil,a rozpoczynajac ten temat nie mam tu pretensji do okregu tylko piszac taka informacje szkoda ze nie byla ona szczegolowa z podaniem odrazu ze bedzie prowadzony odlow i ryby powedruja na inne lowiska mysle ze informacja o takim odlowie powinna byc ogolnie dostepna bo komu zalezy na tych rybach to z checia pomoze ja nawet jako pierwszy jezeli bedzie to podane nie na ostatnia chwile wiadomo ze wszystkiego odlowic sie nie da w tak glebokim i zroznicowanym zbiorniku ale probowac trzeba a wy macie doswiadczenie pozdrawiam

 • eryk1950 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  O widzę, że wydra się przebudziła i sieje zamęt.

 • gerwazy55 Data dodania: 6 lat temu Oceń: -14 + / -

  Rozwiń
 • gerwazy55 Data dodania: 6 lat temu Oceń: -13 + / -

  Rozwiń
 • rzecznik Data dodania: 6 lat temu Oceń: 12 + / -

  Do kolegi Bogdana Przystawskiego - znając plany właściciela wody Malerzowice, Okręg nasz nie prowadził zarybień na tym zbiorniku już od dwóch lat. W chwili obecnej natomiast zbiornik zostanie odłowiony a pozyskana w ten sposób ryba zasili inne nasze wody.
  Do kolegi "gerwazy55" - nie znane są mi przypadki, o których kolega pisze, proszę więc o konkretne przykłady wód, które przez nasz Okręg zostały jak to kolega pisze ,,wydzierżawione jakimś grupom które to pod nazwą stowarzyszenie opiekuje się daną wodą pobierając opłaty za wędkowanie od każdego chcącego wędkować na danej wodzie oczywiście zarybionej z pieniązków PZW".
  Pozdrawiam (RK)

 • gerwazy55 Data dodania: 6 lat temu Oceń: -13 + / -

  Rozwiń
 • Przystawski Bogdan Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Przystawski Bogdan Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  pytanie do zarzadu okregu czy odlowiono lub bedzie prowadzony odlow na zborniku Malarzowice nr.0.37 skoro nie przedluzono umowy dzierzawnej jesli nic nie odlawiano to dlaczego skoro ryby tam znajdujace sie sa nasza wspolna wlasnosci

 • Zając Józef Data dodania: 7 lat temu Oceń: 7 + / -

  jozefzajac

  W imieniu klubu THYMALLUS, chciałbym tą drogą podziękować kol. Krzystofowi Gądkowi za to, że zawsze "miał czas", że mu się "chciało chcieć" - słowem, za kilkuletnią świetną współpracę, nie tylko zakresie sportu muchowego. Krzysiu - WIELKIE DZIĘKI!

 • wydra.pl Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  sardynka

  Tak to jest koledzy z tym naszym okręgowym internetem....
  Oto inny przykład, gdzie admini nie pozwalają dyskutować;

  "Kazimierz Szabla i Ryszard Wilczyński o tym, że i przed suszą, i przed powodzią najlepiej uchroni nas mikroretencja"

  Jest to temat bardzo ważny i można by nieco podyskutować.
  Podam link ciekawej rozmowy w tym temacie...proszę posłuchać.

  http://www.radio.opole.pl/warto-posluchac/loza-radiowa/mikroretencja.html

  Czego się boicie koledzy admini???...chyba samych siebie!!! :)

 • nysa79_team Data dodania: 7 lat temu Oceń: 6 + / -

  Dzień dobry. Jak zwykle ogólnodostępna strona PZW nie daje możliwości komentowania niektórych artykułów, więc poraz kolejny-nie wiem już nawet który poruszę temat tutaj! Nie będę pytał czy ktoś to czyta bo poniższe nicki świadczą o tym że tak.
  Chodzi mi o temat zmian w zezwoleniu na 2016r.
  Autor artykułu pisze że zmiany w zezwoleniu na amatorski połów ryb są drobne- a mnie jak i tysiące innych wędkarzy bardzo interesuje jakie to są zmiany, dlaczego nikt przed uchwaleniem jakichkolwiek zmian nie przekazuje ich do publicznej wiadomości. Propozycje owszem były opublikowane na stronie PZW, ale niektóre z nich były poprostu rewolucyjne,a nie drobne więc przed jakimkolwiek ich uchwaleniem należało by opublikować projekt na stronie PZW chociażby do wiadomości. To jest niedopuszczalne działanie!!!
  Podam przykład!!!!
  Parlament iformuje opinie publiczną. MAMY DLA WAS ZMIANY W AKCIE PRAWNYM np (PODATKOWYM), ALE POINFORMUJEMY WAS O CO CHODZI JAK JUŻ SOBIE WSZYSTKO UCHWALIMY!!!!!!
  Krew się w żyłach gotuje jak czytam takie publikacje jak ta o zezwoleniu.CZEŚĆ

 • gerwazy55 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  Zgadzam się w 100% z tym co napisałeś kolego ,,nysa79_team_,, szkoda że w Zarządzie Okregu nie znalazł się nikt dociekliwy , który by sobie zadał pytanie , , No jak to ,-znowu tam -w tych Piątkowicach tyle ryby padło i dalej nie wiadomo co i jak a WIOŚ twierdzi ze to przez brak tlenu i wysokich temperatur, nosz k...wa mać panowie nie róbcie jaj z urzędu , to czemu ryby nie zdechły na innych odcinkach, czemu na ul.Wyspiańskiego w Nysie nie bylo przyduchy w Kubicach czy innych miejscowosciach przed lub za Piatkowicami, czemu nikt nie zagłębił tematu i przyjął to co WIOŚ przedstawiło, co dla zwykłych wędkarzy brzmi po prostu śmiesznie, a może tak było po prostu wygodnie przyjąć raport i OK, sie zarybi znowu z naszych składek ,wędkarz kartę wykupi ,zapłaci, i to jest takie chore błędne koło bo znowu padlo kilkaset kg ryby, i znowu padnie pewnie wkrótce znowu bo jak ktoś truje w 2006 2012 2014 2015 to i w 2016 podtruje, oby nie ale jestem realista .......

 • wydra.pl Data dodania: 7 lat temu Oceń: 8 + / -

  sardynka

  Noooo!!!...widzę że kolega piękny Zbysio rozmawia sam ze sobą i występuje nawet jako Jacek od anonimów wszelakich. Ciągle tylko Pan Tadeusz, Pan Tadeusz i tak w kółko.
  Zakochał się we mnie czy co???
  Wybacz, lecz jeszcze nie jestem gotów na seks z Tobą, gdyż jak wiesz, mam swoją Zosieńkę i czasem sobie z nią pofigluję...
  Posłuchaj;

  https://www.youtube.com/watch?v=e8G0A9iXAnk

 • nysa79_team Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  Czytając wasze poniższe wpisy początkowo chciałem dołożyć jeszcz kilka słow o Panu Tadeuszu lecz nie zrobię tego tylko z jednego względu, a mianowicie napisaliście wszysko w temacie Tadzia. Poruszę natomiast temat opieszałośći działań Zarządu Okręu PZW Opole w działaniach związanych z ochroną naszych wód. Zastanawiam się skąd takie postępowanie,że media nie związane z tematyką ŁAPANIA ryb trąbią o poważnym problemie a ZO Opole milczy. Mam na ten temat swoje zdanie:W okresie przedwyborczym lepiej jest zamieść temat pod dywan bo można się komuś narazić. AAAAle w necie znalazła się grupa kilku kolesi którzy zaczeli drążyć temat i artykuł który ukazał się na stronie ZO(po około miesiącu) zamiast wyjaśnić sprawę tylko skompromitował autora.WSTYD. I co dalej? Nie wiem co będzie? Czy ktoś naprawdę zajmie sie tym tematem? Nie wiem! Boję się tylko żeby po wyborach zamiast hasła umarł król-niech żyje król nie panowało hasło umarł beton niech żyje żelbeton.Cześć!

 • jacekjak Data dodania: 7 lat temu Oceń: 6 + / -

  jacekjak

  Panie Szanowny Kolego Tadeuszu!
  Myślę, że nie ma znaczenia sposób wypowiedzi - bardziej interesujące jest chyba dla nas działanie "ZO" jeśli chodzi o sprawę śnięcia ryb, którą parę dni temu ponownie zaktualizowałem, gdyż przeczytałem info kolegi poniżej! (proszę też nie wysuwać głupich względów zależnych od regionu "wędkujących" jako wspólna grupa, czy też te same konta- bo kolegi który zaczął temat nie poznałem nigdy - ale go szanuje i będę szanował bo staramy się zadbać o wody wokół swojej przynależności PZW - ten Pan naprawdę porusza istotne sprawy),
  Nie każdy śledzi portal PZW na co-dzień jak Pan, ale nie ujmując; "ZO" powinien to robić!? - a w tym przypadku chyba nie wywiązał się kompetentnie, ponieważ info jest spóźnione i do tego nie kompletne - po miesiącu wypadało by poinformować np., że wstępne badania potwierdziły - to co nastąpiło w badaniach szczegółowych (w co ja i kilku... tu osób wątpi na blisko 100%)
  Dziękuje Panu za wklejenie zgłoszenia/pytania kolegi sprzed miesiąca, ale niestety zabrakło daty - myślę kluczowa kwestia - jeśli o zainteresowanie i zaangażowanie "ZO".
  JJ.

 • gerwazy55 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 9 + / -

  Rozumiem Tadziu ,że teraz już jesteś vel ,,kwin_to_.......hehe no nic baw się dalej ....

 • gerwazy55 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 9 + / -

  Rozumiem Tadziu ,że teraz już jesteś vel ,,kwin_to_.......hehe no nic baw się dalej ....

 • kwin_to_ Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  kolego Jacku
  jak piszesz cokolwiek do RK to pisz tak jakbyś pisał do prezesa okręgu z szacunkiem
  to co piszesz możesz pisać do młodszego kolesia jak Ci pozwoli
  sie wyrażaj
  Hyde Park jest potrzebny niekoniecznie Tobie
  jak ci nie jest potrzebny to na nim nie pisz i nie czytaj
  sie znalazł kurde

 • jacekjak Data dodania: 7 lat temu Oceń: 8 + / -

  jacekjak

  witam!
  skoro wywołanie inicjałów R.K. pomaga w zainteresowaniu władz okręgu na "HYDE PARKU - który od dawna nie powinien istnieć", to mam pytanie do pana rzecznika, dlaczego w nawiązaniu do chyba 6go postu poniżej, ponownie dochodzi do zatrucia ryb na rzece Nysie, które śnięte wypływają w spiętrzeniu rzeki przed tamą w Piątkowicach /z udziałem później policji/ i zaczyna to być regularne!

 • wydra.pl Data dodania: 7 lat temu Oceń: -8 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  Wielce Szanowny R.K.
  Tak zwięzłej, wszechstronnej i konkretnej odpowiedzi dawno tu nie było- można bez żartów powiedzieć...odpowiedź godna Prezesa Okręgu Opole.
  Moje wątpliwości napisane poprzednio wzięły się z dyskusji i gdybania nad wodą w tym właśnie temacie,które pojawiły się w gronie kolegów. Jeden z kolegów powiedział, że tylko 30 zawodników z listy Ligi Okręgowej 2015 weźmie udział w Lidze 2016. W końcu jeden z kolegów wskazując na mnie powiedział...co będziemy gdybać,napisz o tym w internecie.
  Więc usiadłem i napisałem.
  Koledzy to przeczytają,dyskusja się zakończy i wątpliwości wszelakie zanikną po tak wspaniałej odpowiedzi.

  https://www.youtube.com/watch?v=cw1B4NRvosE

  Dedykuję koledze piosenkę z dawnych lat...a jak wiadomo...muzyka łagodzi obyczaje.
  Dziękuję,Pozdrawiam.

 • rystasz Data dodania: 7 lat temu Oceń: 3 + / -

  rystasz

  Przyznam szczerze, że nie bardzo widzę powiązanie pomiędzy fragmentem informacji jaką przytacza kol. wydra.pl a pytaniami dotyczącymi zawodów okręgowych. Przytoczona informacja dotyczy warunków wędkowania na wodach naszego Okręgu jakie, po zatwierdzeniu przez ZO oczywiście, będą obowiązywały w 2016 roku wszystkich wędkarzy. Zawody wędkarskie, które organizuje OKS w ramach lig okręgowych rozgrywane są natomiast zgodnie z "Zasadami organizacji sportu wędkarskiego" zatwierdzanymi przez ZG PZW (o czym mowa jest w każdym komunikacie) a także zgodnie z "Zasadami organizacji zawodów okręgowych" zatwierdzanymi przez ZO ale zgodnymi z zasadami warszawskimi. W zawodach organizowanych w myśl wymienionych wyżej zasad obowiązują zapisy z Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb (popularny RAPR), czyli w zawodach obowiązują wszystkie wymiary i okresy ochronne tam określone.
  Z informacji jakie posiada OKS nie wynika, by ZG zamierzał zmienić w tej kadencji zapisy w "Zasadach organizacji sportu wędkarskiego", nie rozumiem więc o jakie obostrzenia dotyczące kwalifikowania startujących koledze chodzi.
  Udział w okręgowych zawodach poszczególnych lig był, jest i będzie dostępny dla każdego wędkarza z naszego Okręgu. Można zgłosić się w drużynie, można również indywidualnie. Trzeba się tylko do tych zawodów zapisać zgodnie z procedurą podaną w komunikacie.
  Pozdrawiam (RK)

 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  jurkoz

  Na pewno w tych sprawach wypowiedzą się w odpowiednim czasie szefowie sportu okręgowego. Pozdrawiam.

 • wydra.pl Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  sardynka

  Wielce szanowny J K.
  Ponownie powtarza się sytuacja, nie pozwalasz dodawać komentarzy pod tekstem, który to raczyłeś napisać, a który to drukuję poniżej;

  "W związku z pojawiającymi się komentarzami ......
  Aktualności | 2015-09-14 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu
  wynikającymi z niedoczytania informacji pt. „Pierwsze wnioski dotyczące zezwolenia na rok 2016" wyjaśniam, że przedstawione w informacji wnioski są wnioskami płynącymi od wędkarzy. Ich opublikowanie miało na celu pokazanie skrajnych oczekiwań środowiska wędkarskiego. Nie są one decyzjami, ani też zamiarami Zarządu Okręgu. Dodam też, że na rok przyszły tzn. 2016 Zarząd Okręgu nie planuje „rewolucyjnych" zmian warunków wędkowania na wodach okręgowych. JK"

  Mam więc okazję, aby zapytać o to, jakie kryteria obowiązywać będą startujących w lidze okręgowej w 2016 roku...
  muchowej,
  spinningowej,
  spławikowej,
  podlodowej.

  Pytam dlatego, ponieważ mówi się głośna w naszym środowisku, że (nie tak jak w 2015) będą obostrzenia kwalifikujące startujących.
  Pytam także dlatego, ponieważ z roku na rok jest coraz to mniej startujących.
  Pytam także dlatego, aby nie wylać "dziecka z kąpielą" i zminimalizować, lub może nawet zlikwidować zawody ligi okręgowej.
  Pytam także dlatego, ponieważ tym najlepszym i tak nie zagrażają inni...wiec o co się tu rozchodzi...gdyby tak było.
  Z miłymi pozdrowieniami z Opola...hej!!!

 • nysa79_team Data dodania: 7 lat temu Oceń: 6 + / -

  Witam. Mam pytanie do kogoś z ZO PZW Opole. Mam nadzieję że ktoś z ZO tutaj zagląda. Chodzi mi o temat zatrucia Nysy Kłodzkiej w rejonie piątkowic- dlaczego na stronie ZO nie ma o tym żadnej wzmianki? Przecież temat jest bardzo poważny. Cyżby w czasach bezkrólewia nikt tym tematem się nie interesował?

 • nysa79_team Data dodania: 7 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  sardynka

  Nic o nas bez nas...co nieco z wyższej "rybackiej półki"...

  http://www.radio.opole.pl/warto-posluchac/loza-radiowa/roszuk-o-strategii-lgr.html

 • wydra.pl Data dodania: 7 lat temu Oceń: 3 + / -

  sardynka

  Witaj Wojtku...przed wyjazdem(na godz 6.oo) na zawody do Turawy kilka słów skrobnę.
  Faktycznie, powodów rezygnacji nie znam, no bo niby skąd???
  Powtórzę więc...Zarząd żadnego Okręgu nie ma uprawnień do głosowania, przyjęcia bądź nie przyjęcia rezygnacji z funkcji prezesa.
  Mnie chodzi o przestrzeganie prawa i o niewydawanie kasy na jakieś nadzwyczajne zjazdy, które niczemu nie służą.
  Czy w Okręgu dzieje się źle???
  A w którym Okręgu nie ma zgrzytów i nieporozumnień...no w którym???
  Cosik mi się widzi, że złość i nienawiść w naszym Okręgu doszły zenitu!!!...psia mać!!!
  ps
  Osobiście, jestem zdania, że o ważnych sprawach należy rozmawiać, sygnalizować w internecie przy otwartej kurtynie.
  U nas tego nie ma , niestety!!!
  Wiele spraw zamiata się pod dywan!!!...i dla tego jest tak, jak jest.

 • Zając Wojciech Data dodania: 7 lat temu Oceń: 3 + / -

  gobio111

  Tadziu mało wiesz
  więć w skrócie
  rezygnacja Magdziarza z funkcji sekretarza ZG nie była przypadkowa
  rezygnacja z funkcji Prezesa ZO także
  a że Zarząd Okręgu tą rezygnację przyjął większością głosów to o czymś świadczy nawet dla tych co nie mają wiedzy żadnej w tym temacie
  w skrócie to w naszym okręgu nie dzieje się najlepiej i potrzebne są głębokie poważne zmiany
  a co będzie to czas pokaże
  i działania prokuratury która w pewnych sprawach prowadzi postepowania

 • wydra.pl Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  sardynka

  Proszę koleżeństwa…
  W związku z zaistniałą sytuacją którą podaję poniżej...

  http://www.pzw.org.pl/opole/wiadomosci/117698/60/zawod_i_rozgoryczenie

  pragnę poinformować Kol. Prezesa Mariana, jak też Zarząd Okręgu Opole, że, rezygnację może przyjąć jedynie Zjazd Delegatów, który to, w drodze głosowania powołał Kolegę na to stanowisko. Innego wyjścia nie widzę, skoro mamy przestrzegać warunki Statutu PZW - proszę dokładnie przeczytać pkt. nr 6.

  Zarząd Okręgu nie jest kompetentny do podejmowania tak ważnych decyzji, tym bardziej, że do upływu kadencji pozostało niewiele czasu.

  Z tego co wiem, Kolega Prezes czuje się dobrze, nie wyjechał na stałe za granicę, nie widzę w tym przypadku jakiejś sytuacji wyjątkowej lub nadzwyczajnej.

  § 42
  „Do kompetencji okręgowego zjazdu delegatów należy:
  1) uchwalanie porządku i zatwierdzanie regulaminu obrad;
  2) rozpatrywanie i zatwierdzanie przedstawionych przez władze i organy okręgu sprawozdań
  oraz programów działania;
  3) rozpatrywanie wniosków zarządu okręgu, okręgowej komisji rewizyjnej, okręgowego sądu
  koleżeńskiego oraz innych, zgłoszonych na zjeździe;
  4) podejmowanie, na wniosek okręgowej komisji rewizyjnej, uchwały w sprawie absolutorium
  dla ustępującego zarządu okręgu;
  5) ustalanie składu liczbowego zarządu oraz organów okręgu;
  6) wybór prezesa zarządu okręgu, członków zarządu okręgu, okręgowej komisji rewizyjnej,
  okręgowego sądu koleżeńskiego;
  7) wybór delegatów i ich zastępców na Krajowy Zjazd Delegatów według ordynacji
  wyborczej uchwalonej przez Zarząd Główny.”

 • wydra.pl Data dodania: 7 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  sardynka

  Skoro mowa o ostatnim posiedzeniu Prezydium Z.O, to mnie interesuje zapis;

  "ważna informacja z Zarządu Głównego w sprawie braku zgody na zaliczanie do punktacji ryb niewymiarowych. Realizacja uchwały nr 97 Zarządu Głównego tzw. lustracyjnej zakończyła obrady. "

  Dla mnie to sprawa niezbyt zrozumiała, aby w trakcie połowy roku podejmować takie decyzje.
  Wynika z tego, że należało by anulować wszystkie odbyte zawody w roku bieżącym...
  no bo jak...
  do półrocza okoń 15 cm, a po półroczu 18 cm !!!???...to jakieś chore...

  Cosik mi się wydaje, że Zarząd Główny należy nie tylko szczegółowo przelustrować, ale bardzo dokładnie przewentylować!!!

  To wymaga dokładnego wyjaśnienia.

 • aleocochodzi Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Dotyczy posiedzenia Prezydium Z.O. No gratulacje za wynik finansowy! Trzeba podnieść składkę i będzie jeszcze lepszy:). O co chodzi z tą uchwałą lustracyjną??

 • aleocochodzi Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  SPRAWA WYDEJE SIĘ NADZWYCZAJ POWAŻNA.Nie zwołuje się Zjazdu Krajowego Delegatów z byle przyczyny.Prezes M.M zrezygnował z członkostwa w Z G i tym samym pozbawił nas wiedzy o przyczynie usunięcia,a teraz poszedł na 'Komora" i nie komunikuje się z wyborcami . Może lepiej ciemny lud niech nic nie wie?

 • wydra.pl Data dodania: 7 lat temu Oceń: 6 + / -

  sardynka

  Z niewiadomych przyczyn temat ten został "wycięty" z portalu naszego okręgu i dlatego budzi ciekawość i sensacje...wiele tematów kasuje się niepotrzebnie. Nazywa się to "zamiataniem pod dywan", lub "chowaniem głowy w piasek" :)

  "Dodatkowe posiedzenie Zarządu Głównego PZW – maj 2015
  Aktualności | 2015-05-05 | Publikujący: Zarząd Główny PZW
  Wydrukuj

  W Domu Wędkarza w Warszawie, 4 maja 2015 r., obradował Zarząd Główny PZW. W posiedzeniu uczestniczył przewodniczący GKR Andrzej Bakanowski. Obradom przewodniczył prezes ZG Dionizy Ziemiecki.
  Prezes ZG zapoznał zebranych z pismem Ministerstwa Sportu w sprawie obowiązku stosowania przepisów Ustawy o sporcie z 25 czerwca 2010 roku w stosunku do osób zasiadających we władzach ZG PZW. Po merytorycznej dyskusji dwóch członków ZG – sekretarz Marian Magdziarz i skarbnik Zbigniew Sadowski, złożyło rezygnację z funkcji członka ZG.

  Zarząd Główny podjął uchwałę w sprawie odwołania wymienionych członków ZG ze swojego składu i uchylił dwie uchwały – nr 78 ZG z 28 marca 2015 w sprawie zwołania Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Delegatów oraz nr 128 z 28 marca 2009 r w sprawie wykładni przepisów uchwalonych przez władze PZW (uchwały w załączeniu).

  Rzecznik prasowy ZG PZW

  Andrzej Zieliński"

 • aleocochodzi Data dodania: 7 lat temu Oceń: 8 + / -

  Skąd taka cisza ? Pan Prezes M.M. "zrezygnował"??? z członkostwa w Z.G.PZW i żadnych wyjaśnień?

 • gerwazy55 Data dodania: 7 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • zjemokonia Data dodania: 7 lat temu Oceń: 9 + / -

  Witam
  Odbyły się fajne zawody spiningowe na Nysie .
  Oczywiście nie można tego skomentować.
  Dlaczego tak sie dzieje ?
  My wszyscy wedkarze na to pozwalamy !

 • mariolka Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  Panie Prezesie naszego Okręgu!
  W imieniu wszystkich kobiet działających w różnych formach w naszym Okręgu serdecznie dziękuję za wspaniałe życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
  Przesyłam Panu całuski
  i dwie rybie łuski!
  Z wyrazami wdzięczności-Mariolka :)

 • elzbieta Data dodania: 7 lat temu Oceń: 13 + / -

  Fajny artykuł ukazał się o Poliwodzie
  Niestety tradycyjnie nie można komentowac
  Wszystko jest fajnie
  Ale nie tzw Matecznik (czyli LIBAWKA)
  Zakaz wedkowania
  A co tam sie dzieje wszystkie wiochy dookoła łowią pstragi po cichaczu na robaka
  Nikt tego odcinka nie pilnuje a podejrzewam ,że pracownicy Poliwody dobrze o tym wiedzą
  Zamiast zakazu, wprowadzenie odcinka "złow i wypość doprowadziło by do pilnowania tego odcinka przez samych wedkarzy .

 • jacekjak Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  jacekjak

  Muza ok, ale to ptactwo już śmieszne nie jest. Zero lodu na jeziorach i france będą na nich zimować. Kursują między zbiornikami jak stada wron i żrą na potęgę. Wszystkie zbiorniki penetrują czarne bandyty... i coraz więcej tego.

 • wydra.pl Data dodania: 7 lat temu Oceń: 6 + / -

  sardynka

  https://www.youtube.com/watch?v=dxXtIUy6vko

 • elzbieta Data dodania: 7 lat temu Oceń: 4 + / -

  Kolego nysa79team z tą "CZARNĄ ZARAZĄ " to jest trochę racji.
  Podam przykład Małej Panwi gdzie ryb już mało co zostało a drzewa nad rzeką w 80 % nadają sie do sciecia .
  Gdzie są "ekolodzy" którzy walczą o "ptaszki" a 100 letni dąb usycha przez "KORMORANY"

 • nysa79_team Data dodania: 7 lat temu Oceń: 5 + / -

  Szara rzeczywistość i przykład kolejnej ingerencji w związkowe prawo-czy zasadne????...dodajcie sobie sami.
  A jak by tego było mało to na naszym opolskim podwórku a dokładnie na nyskim i otmuchowskim urzęduje tzn.
  (żre wszsko co pływa w wodzie) około 500 kormoranów a że zimy nie ma,a co za tym idzie lodu--tooooo hulaj
  "czarny diable" I w tym przypadku nie ma żadnych wymiarów limitów i okresów ochronnych.
  Może panowie w ZO zajeli by się tą sprawą!!!
  Jestem przekonany że decyzji o odstrzale nikt w ZO nie wyda, ale kosztorys strat powstałych w rybostanie a związku z tym co wyprawiają kormorany to jak najbardziej.
  Jak tych ptaków nadal będzie tak dużo to zarybienia ZO, kolejne zakazy,nakazy i szczere starania nas wszyskich nic nie dadzą.
  CZEŚĆ!

 • jacekjak Data dodania: 7 lat temu Oceń: 5 + / -

  jacekjak

  coraz gorzej aby w ogóle móc łapać...
  zapis z innego okręgu:
  "Zmiany w zezwoleniu na 2015 rok... ...Największe dotknęły miłośników łowienia ze środków pływających. Przykładowo nad zbiornikami Pilchowickim, Leśniańskim oraz Złotnickim został wprowadzony całkowity zakaz wędkowania od 1 stycznia do 31 maja. Ponadto wprowadzony został zakaz wędkowania w porze nocnej w terminie od 1 czerwca do 30 września. W połączeniu z zapisem wyciągniętym z Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb (Rozdział 4, § 3, pkt. 3.4i) oznacza to, że wędkowanie w porze nocnej z jednostek pływających będzie niemożliwe".
  ...szlabany niedługo zacznie PZW stawiać chyba, aż się tych ryb odechciewa.

 • borsukpl Data dodania: 8 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • borsukpl Data dodania: 8 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • elzbieta Data dodania: 8 lat temu Oceń: -6 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 8 lat temu Oceń: -10 + / -

  Rozwiń
 • elzbieta Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 8 lat temu Oceń: -6 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 8 lat temu Oceń: 10 + / -

  sardynka

  Został zablokowany jedynie temat „zimowisko w porcie”.
  Na pozostałych tematach można komentować, nikt nikomu ani przed zablokowaniem, ani po zablokowaniu nie zabrania pisać komentarzy.
  Twój komentarz jak widzisz też się ukazał, co świadczy o tym że pisać można.

  Więc pisz, rozwijaj wpisy, świeć przykładem, komentuj każdy temat, pisz wierszem, prozą, pisz o rybach,grzybach, sumach, wydrach i rozwijaj portal na chwałę naszego Okręgu. Ode mnie wówczas otrzymasz wielkie brawa i uznanie. Jeśli masz odwagę, to nie ukrywaj się za „elżbietą”. Mój nick jak wiesz wszyscy znają i wiedzą kto za nim stoi i nigdy nie pękam. Mówię prosto w oczy, i patrzę prosto w oczy gdy mówię pisząc. Jeśli mam coś do powiedzenia to mówię, jednak niektóre moje komentarze zostały wycięte, choćby ten, gdzie skrytykowałem okręgowy harmonogram zawodów za ubiegły rok.

  W tym roku jak czytam sytuacja się powtarza.
  W Memoriale Tichonowa podany jest sierpień bez podania daty.
  W Memoriale Panocha tak samo- lipiec bez podania daty.
  I weź zaplanuj sobie teraz zawody kołowe w lipcu czy sierpniu.

  Zaplanujesz sobie zawody w konkretnej dacie, a kapitanat sportowy wciśnie akurat w ten dzień Memoriał Panocha, a ty chciałbyś być na zawodach u siebie i na Memoriale...musisz wybierać-a chciałeś być i tu i tam.
  Aby było śmieszniej, choć to nie do śmiechu, to w ubiegłym roku kapitanat odwołuje Memoriał Panocha z powodów organizacyjnych.
  To tak, jakbyś odwołał pogrzeb.
  Ksiądz kończy ubierać żałobne ornaty, żałobnicy na czarno, świnie zabite, kiełbasy wyrobione, bo stypa musi być, i raptem najstarszy syn zmarłego odwołuje pochówek z przyczyn organizacyjnych.
  Kompletny brak kultury!!!!!!
  To jest dopiero cyrk!!!
  Że nie wspomnę o tym, jak czuje się właściciel Memoriału tam gdzieś w niebiesiech.

  Dyskutujmy o takich sprawach i nie bójmy się pisać prawdy o sprawach ważnych, a nie, tylko debil, imbecyl i wiele super słów. No cóż...takie sprawy wynosi się z domu rodzinnego-od mamy-i to by było na tyle.
  ps.
  Czy długo to powisi?...”być albo nie być, oto jest pytanie” - Haml

 • elzbieta Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  Kolego "wydra"szanowałam cie za wpisy .
  Miałeś swoje wizje "dobre i złe " nie dla mnie to oceniać
  Na dzień dzisiejszy zrobiłeś z forum okręgu opolskiego walkę w macierzystym kole.
  Kolego zaprzestań wpisów, będzie można cos komentować bo wszystko zostało zablokowane
  Twoje wpisy ryszardus kalfus3 wydra to to jakiś cyrk

 • wydra.pl Data dodania: 8 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • kalfus3 Data dodania: 8 lat temu Oceń: -11 + / -

  Rozwiń
 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  jacekjak

  Mam czasem takie wrażenie (kierunkując się w stronę tych 15ha z regulaminu) że przy dzisiejszych możliwościach motorowodnych to na naszych zbiornikach zaporowych (..>15ha) ryba drapieżna nie ma się gdzie schować / obym się mylił/, ale jakoś trudno mi spotkać spławikowców białych ryb na środku jeziora w przeciwieństwie do tych szukających ryb drapieżnych; idąc dalej to zupełnie rzadkie jest kontrolowanie wszystkich grup w nocy. Sam lubię łapać ryby na spining w nocy i takowa kontrola mnie nigdy nie spotkała, a przecież zbiornik pokaźny. Zresztą sam wiesz, że w kole nr 3 ostatnio zawody odbywają się wyłącznie na żywej rybie wobec sędziów, więc zabijania nie ma.

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  jacekjak

  widzisz jak nie dużo trzeba, żeby pod innym płaszczem móc nas ograbiać! wystarczy "wypożyczalnia..." i wszystko zaje..ią razem z tasiemcem mam nadzieje - (a gdzie tu limity, czy regulamin, czy tam jakiekolwiek zasady), żeby strażnik to był zawód na miarę utrzymania rodziny to rozumiem, a tak ja czy ty będziemy się na tym zastanawiać płytkim forum

 • nysa79_team Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  no niestety!!! drapieżniki już chyba do końca świata będą miały przeje...ne. I raczej wszędzie jest tak samo. a z białorybem trochę się pozmieniało bo od tego roku nie ma żadnych limitów na leszcze(dot.tylko zaporówek) Ale obowiązek wpisywania do rejestru pozostaje!

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  jacekjak

  ja rozumiem, tylko u nas (po tych wyspach w namiotach) niestety nikt nie będzie sumiennie wpisywał daj my na to że złapał maks..10ryb bo np..tyle wolno, jak on się każdej kontroli boi, bo i tak złapał 3 razy tyle. Ostatnio Tomek pod dziwnym adresem znalazł stronę z Wójcic-jez.nyskie gdzie sam sobie zobacz jak są traktowane ryby i to głównie drapieżne (już to zgłosiłem, na razie czekam). http://wypozyczalniawojcice.futbolowo.pl/galeria,158712,zdjecie,3562390 i http://wypozyczalniawojcice.futbolowo.pl/galeria,107045,zdjecie,2254946 oglądnij stronę "rzeźnia"

 • nysa79_team Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  Kumasz o co biega? Im bardziej wypełnione rejestry-tym mniejsze prawdopodobieństwo że siaty będą stawiać. Na turawie z tasiemcem nie ma raczej problemu. A prawdajest taka że wędkarze łowią masę białorybu na wszystkich zaporówkach-trzeba im tylko natłuc do głowy żeby wszystko sumiennie pisali. Wtedy nie będzie siatek albo będą mocno ograniczone. OBY!

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  jacekjak

  Pamiętam na zawodach, jadąc łódką można było je rozjechać lub wyciągać podbierakiem bo pływały górą. No jest to jakiś powód do odłowów - tylko co z tym niby zrobią (zarybią stawy?) to nie jest sposób na regulacje gatunkowości myślę...

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  jacekjak

  ponoć też tasiemiec coraz bardziej u nas widoczny w leszczach, co z odłowami dam znać...

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  jacekjak

  zaraz pytam u siebie

 • nysa79_team Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  Hydra już chba śpi, to mam temat. Mój kumpel na zebraniu swojego koła usłyszał z ust prezesa ZO taki temat o leszczach na jeziorach. A mianowicie odłowy leszcza ZO ponoć przeprowadza dlatego żeby wywiązać się z tzw. OPERATU RYBACKIEGO. Znaczy to mniej-więcej tyle że jeżeli z analizy rejestrów połowów wynika że wędkarze wyłowili niedostateczną ilośc białorybu w przeciągu roku to trzeba go wyłowić sieciami. W zwiazku z tym trzeba pisać do rejestrów naprawdę wszystko co się zabiera do domu albo nawet więcej i nie dotyczy to tylko białorybu. Rozdmuchajcie temat po swoich kołach. Pozdr.

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  jacekjak

  gratuluje wam! - temu psychopatycznemu jednoosobowemu/wielonickowemu klanu (mar..,wyd..ryszar..,itd.), że przez swoje urojenia spieprzycie dzień jakiemuś Zdzichowi.
  zapraszam do nas na zawody na otwarcie sezonu do nysy, to zobaczymy - jest tam kilku Zdzichów u nas, zobaczymy jak szybko biegasz...

 • mariolka Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • nysa79_team Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  Ludzie!!! Ten osobnik jest chory psychicznie w rozmiarze PSYCHOPATY! Nie ma godności, honoru i co najważniejsze poczucia własnej osobowości. Człowieku czy ty masz pojęcie jak się nazywasz,gdzie teraz jesteś i co się z tobą dzieje?

 • gerwazy55 Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  Panowie proponuje ignorowanie zaczepnych nicków Wydro-Mariolki, innej rady nie ma ,wiemy jak jest , niech se tu klepie ze swoimi wcieleniami, niech sobie kadzi popiera, jak tak sie przeleci na szybko wpisy jego wszystkich nicków to wnioski same się nasuwają, to jest przypadek człowieka nie do dyskusji na forum a do leczenia w szpitalu o charakterze zamkniętym, naprawdę odpisując na jego posty budujemy jego chore ego, jak mu nikt nie odpisze może z biegiem czasu przestanie tu zaglądać ,a wtedy bedzię można o coś tu zapytać skomentować bez kwur...nia

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  jacekjak

  no żebyś się sam nie zdziwił kim jesteś (i widzę że cie to strasznie podnieca, ta pyskówka)
  a taka niby wartościowa miała być z ciebie kobitka a wyszedł Miecio
  zero tylko aby pyskować
  a może jakiś cytat w którymś nicku byście już użyli ze znaczkiem ":" bo tak już przyzwyczajeni do niego jesteśmy...i nie było nić chyba z parę godzin

 • mariolka Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  jacekjak

  Mariolka co ty bierzesz..? (może jakiś inny twój nick ma coś jeszcze do powiedzenia)

  muszę powtórzyć swój poprzedni wpis.

  Mariolka czy tam inne cudo niesklasyfikowane, rozumiem że dla siebie wysłałaś/eś tą poradę lekarską poniżej. Zastanów się; 10 miesięcy temu mówisz, żeby cie nie obrażać jako kobiety tylko złożyć życzenia na dzień kobiet, a 3 dni temu kolegę wydra.pl - niby Tadzia pozdrawiasz jako Mieciu, płeć ci się widzę zmieniła ale imię zostało! wszystkie te nicki: mariolka, wydra, ryszardus, marko, leszcz, kalfus3, kwin_to_; brzmią jednakowo i śmierdzą z daleka. Na tyle nicków to można ze sobą rozmawiać 24h, więc wiadomo dla kogo ta porada lekarska.

 • mariolka Data dodania: 8 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  jacekjak

  Mariolka czy tam inne cudo niesklasyfikowane, rozumiem że dla siebie wysłałaś/eś tą poradę lekarską poniżej. Zastanów się; 10 miesięcy temu mówisz, żeby cie nie obrażać jako kobiety tylko złożyć życzenia na dzień kobiet, a 3 dni temu kolegę wydra.pl - niby Tadzia pozdrawiasz jako Mieciu, płeć ci się widzę zmieniła ale imię zostało! wszystkie te nicki: mariolka, wydra, ryszardus, marko, leszcz, kalfus3, kwin_to_; brzmią jednakowo i śmierdzą z daleka. Na tyle nicków to można ze sobą rozmawiać 24h, więc wiadomo dla kogo ta porada lekarska.

 • nysa79_team Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  No nie ten wydra jest jak Złośliwy Nowowór. Odejdzie z tego forum jak sam je wykończy!!!

 • mariolka Data dodania: 8 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • gerwazy55 Data dodania: 8 lat temu Oceń: 5 + / -

  MARIOLKA ty wiesz - ze ,,ja wiem,,, - , a prosiłem odpocznij chłopie .....a na marginesie prowokowanie innych aby było o czym pisac to według mnie chore , bez odbioru.....

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 5 + / -

  jacekjak

  ja pamiętam sprzed jakiegoś czasu jak pytałaś/eś, gdzie jest forum! i..? (4 osoby przez tyle czasu tam coś napisały) jak będziecie wszyscy występować pod nick-ami nieprzypisanymi do żadnego z kół, gdzie sposób wypowiedzi niektórych osób jest nie mal że identyczny, a szczególnie się popierających, gdzie niezrozumiałym dla mnie jest podawanie imienia innego niż się ma, jakby się chciało coś ukryć; to wybacz ale debaty nie będzie tylko będą kłótnie, niestety nie każdy z nas jest zjawiskowo inteligentny i po wyrażeniu swojej opinii nie ma myślę potrzeby np. kogoś krytykować za styl wypowiedzi, chociaż jest na temat.

 • mariolka Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  jacekjak

  OJ KOLEGO WYDRA, RYSZARDUSIE, MARKO ITD. - OSTRE ROZDWOJENIE JAŹNI KOLEGO! - widzę że ratowanko małe robisz sobie wklejając zdjęcia awatarów w ciągu 15min na konta Marko i Ryszardusa, lepiej żeby ci nikt zdjęcia nie wysyłał jakie powinieneś sobie wkleić..., żałosny jesteś i niedługo zostaniesz tu sam ze swoimi kolegami z lustra, obrzygałeś już wszystkim ten portal...

 • ryszardus Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • gerwazy55 Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  Mam nadzieje ześ człek honorowy WYDRO.PL ,KWIN_TO KALFUS MARKO czy tam RYSZARDUSIE jak tam ci pasuje,i raz dane słowo o swoim odpoczynku od zaglądania na portal PZW dotrzymasz, uwierz odpoczynek od ciągłego klepania w klawiaturę węsząc spiski i intrygi pomoże ci w powrocie do w miarę normalnego funkcjonowania w społeczeństwie , nie tylko tym wędkarskim, udzielam ci tej dobrej rady jako człek przyjażnie nastawiony do normalnych ludzi, skorzystaj a będziesz mi wdzięczny po wieki , a ogólnie podpowiem ci jeszcze zebyś moze ograniczył nawet czytanie wymienionego wyżej portalu coby powrót do zdrowia przechodził w miare płynnie łagodnie bez komplikacji , a my tu wraz z kolegami bedziemy debatować na tematy związane bezpośrednio z naszym jakże pieknym hobby jakim jest wędkarstwo, bez durnego ciągłego myślenia czy to znowu nie jakis nick kolegi WYDRA.PL bo zdajesz sobie sprawe ze cięzko dyskutowac z kims kto w jednym poscie pisze coś bzdurnego a w drugim poście pod innym swoim nickiem kadzi sobie, poklepuje i przyznaje rację , hehehe sam zobacz jak to śmiesznie wygląda i infantylnie, pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia P.S a z drugiej strony tak sie zastanawiam czy ty czasem nie powinienes zacząć czytac/uczestniczyc na jakiś portalach randkowych byc może doskwiera ci samotność i tam mógłbys pod pseudonimem /nickiem Np TULIPAN zrobić furrore.......pomyśl.

 • kwin_to_ Data dodania: 8 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • Damian3 Data dodania: 8 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • darek63 Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  darek63

  Znam ci ja grupę pewną, dla wielu z OP bardzo wredną. Oklachoma ich nazywają, lecz do brudnego wora nie wszyscy się pchają. Są też wyjątki co usłyszeli pewne wątki,czy sprawdzone nie wiem ? Nie gram też z nieznajomymi, choć w tym przypadku, chyba ktoś podrzucił mi talię poznaczoną bratku ? Misiaczku porządek zrób najpierw u siebie potem weź się za głębokie wody. pozdrówka w nowym roku.

 • Damian3 Data dodania: 8 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • kwin_to_ Data dodania: 8 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • darek63 Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  darek63

  Nie opodal były stawy co na których rok w rok z wiosny, kuli ryby wszystkie ciawy. Stawy już zarosły,pozostały same dołki, ni tam rybki ni kijanki. Są też rzeki stare, oblegane przez wandale. Żadna rybia świętość, nie obchodzi już tych gości. Są gotowi nawet rybie dzieci,bez wymiaru w łeb do sieci.

 • kwin_to_ Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • darek63 Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  jacekjak

  mimo wszystko, uważam że PZW Opole wprowadzając swojego czasu "pożądane forum" uspokoiła "gęby" -nam -tym co żądali zmian oraz żądali forum - ci co chcieli żeby było jak np." Mariolka" uspokoiło jedynie hydepark. nic więcej; po prostu ~1500~ osób chce lepiej i tyle - a 50 os. odpisuje elektronicznie wobec siebie!.

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  jacekjak

  forum w stosunku do artykułów pzw jest znacząco rozbieżne i nie da się skomentować artykułu dla wędkarza muchowo/spiningowego np. "Piknik muszkarski" w linkach Temat: różne, Temat: sprawy aktualne, Temat: przepisy PZW, Temat: ochrona i zagospodarowanie wód, Temat: nasze łowiska; w stosunku do tego co każdy z nas ma do powiedzenia - stąd myślę puste forum od miesięcy

 • kalfus'3 Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  Nie przejmuj się bo przecież na tym naszym ukochanym forum wędkarskim krytykowani są ludzie którzy coś potrafią napisać. Ty z pewnością do takich należysz. Poniżej zostało napisane;

  "leszcz Data dodania: 3 miesiące temu Oceń: 12 + / -
  https://www.youtube.com/watch?v=gzACDJCfQvs
  Nie przejmuj się kolego minusikami.
  Prawdziwą wartość człowieka poznajemy po ilości nieprzyjaciół.
  Co może postawić analfabeta oprócz minusika?"

  Taki ćwok potrafi postawić jedynie minusy. On by chciał coś napisać ale nie potrafi. On nawet książeczkę do nabożeństwa trzyma odwrotnie w kościele. Taki gość podpisuje się dwoma krzyżykami gdy odbiera dowód osobisty. Nie wymagaj od niego cudów ale rób swoje bo piszesz doskonale.

 • kgzpzw Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  http://www.24opole.pl/15683,Opolscy_sportowcy_i_trenerzy_nagrodzeni_przez_marszalka,wiadomosc.html
  nawet modelarze zasługują na nagrody marszałka, szkoda, że nie wędkarki i wędkarze...

  ps. (-7) ktoś chyba lubi klikać minusiki... trzeba być zdesperowanym frustratem lub znerwicowanym karłem, żeby minusować linki do artykułów, zwłaszcza zewnętrznych materiałów na tematy nas dotyczące, ale cóż...
  pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
  klik minusik ;)

 • kgzpzw Data dodania: 8 lat temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • kgzpzw Data dodania: 8 lat temu Oceń: -8 + / -

  Rozwiń
 • kgzpzw Data dodania: 8 lat temu Oceń: -8 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • mariolka Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  sardynka

  [*]

 • kgzpzw Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  http://wiadomosci.onet.pl/opole/30-letni-wedkarz-utonal-podczas-zawodow/r7bzy

 • wydra.pl Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  jacekjak

  To prawda potwierdzam że na jez. nyskim zarybienia wiosenne były.
  Wędkarze z brzegu odławiają straszne ilości białej ryby i raczej mało jest to kontrolowane.
  Bolenia dalej wszędzie pełno (może by go tak odłowić? zamiast leszcza i wpuścić do stawów?)
  Wyniki kontrolne będą pewnie zaskoczeniem...

 • nysa79_team Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  oooooooo... Znowu się zaczeło!!!!!!!!!!! ODŁOWY KONTROLNE!!!!!!!!! Odłowy zestawami narybkowymi mają za zadanie wykazać efekty wiosennego tarła. Ciekawe jak mają wykazać efekt wiosennego tarła jak okręg od wiosny zarybia zbiorniki narybkiem pochodzącym z hodowli. Ciekawe kto pisze takie bzdury!!!!!! Panie Jakubie znowu zainicjował Pan kolejnego FLEPA. Teraz tylko patrzeć jak brygada z LOKFISCHA ruszy po kolejne tony ryb.

 • leszcz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 12 + / -

  https://www.youtube.com/watch?v=gzACDJCfQvs

  Nie przejmuj się kolego minusikami.
  Prawdziwą wartość człowieka poznajemy po ilości nieprzyjaciół.
  Co może postawić analfabeta oprócz minusika?

 • kgzpzw Data dodania: 8 lat temu Oceń: 16 + / -

  jak widać nawet proste i rzeczowe pytanie może wzbudzać nerwową reakcję i powodować klikanie minusika... dziwny ten świat...

 • leszcz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  Jaka niespodzianka?
  To celowa robota abyś nie mógł potrenować przed zawodami.
  Trenować mogą jedynie przydupasy i oni zawody wygrają.
  Ty i ja kolego nie mieścimy się w tej grupie.
  To dziwne bo regulamin zawodów nie zabrania aby trenować przed zawodami.

 • kgzpzw Data dodania: 8 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • leszcz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  http://www.pzw.org.pl/3329/wiadomosci/92076/60/temat_ochrona_i_zagospodarowanie_wod

 • leszcz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Jeszcze będzie pytanie;
  dlaczego komentarze z tego tematu nie są publikowane w ogólnych "komentowanych wiadomościach" na stronie głównej.
  Boicie się czegoś?

 • leszcz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Wstawiłem ten temat w tym miejscu z jednego powodu;-ponieważ pod tym tematem wstawionym przez
  administrację nie ma możliwości komentowania.
  Poruszacie bardzo ważne sprawy i tematy natomiast mnie interesuje co się dzieje z Turawą.
  Pisaliście poprzednio o odwołaniu się od wiadomej decyzji odnośnie obniżenia wody o 3,5 metra.
  Wypadało by ten temat naświetlić i przybliżyć wędkarzom czy jest jakaś odpowiedź z ministerstwa.
  Czy dalej woda w usta i totalne milczenie!

 • leszcz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Majowe posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Opolu…
  które odbyło się w dniu dzisiejszym zdominowały sprawy gospodarcze oraz organizacyjne. Te pierwsze dotyczyły rozważenia i podjęcia decyzji w sprawach nadarzających się okazji na dzierżawę kolejnych wód oraz podjęcia decyzji o niezbędnych pracach remontowych na Ośrodku Zarybieniowym w Poliwodzie. Sprawy organizacyjne zaś, to przede wszystkim zatwierdzenie propozycji Okręgowej Komisji Odznaczeń w sprawie przyznania tegorocznych odznak i medali związkowych, przygotowania do nowych umów na dzierżawę obwodów rybackich, a także przygotowania do serii dużych imprez wędkarskich - Mistrzostw Okręgu w Wędkarstwie Rzutowym, Otwartych Mistrzostw Województwa Opolskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Wędkarstwie Spławikowym oraz szeregu imprez z okazji Dnia Dziecka. Niezależnie od nich rozpoczynają się zawody ligowe , a których zasady organizacyjne wymagają kilku korekt. Szczegóły w komunikatach OKSu. Nie zabrakło oczywiście bieżących informacji o stanie finansów Okręgu, liczbie członków w poszczególnych kołach, a także informacji o wynikach pracy strażników PSR w I kwartale br. Itak : odnotowano 153 zdarzenia, nałożono 78 mandatów na łączną kwotę 11 290 zł, zatrzymano 17 przedmiotów służących do nielegalnego połowu ryb. I jeszcze, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych członków od dnia 12 maja br. w każdy poniedziałek w godzinach 12.00 - 14.30 w Biurze Okręgu dyżur pełnić będzie Prezes Zarządu . Zapisy i zgłoszenia przyjmowane będą w dniach roboczych przez sekretariat Biura Okręgu. J.K

 • leszcz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 36 + / -

  Jak to nikt nie napisał!-słabo czytasz kolego po "zjedzeniu okonia"-na dole znalazłem taki tekst;

  wydra.pl Data dodania: 1 miesiąc temu Oceń: 6 + / -
  sardynka
  A. Mickiewicz - Pani Twardowska.
  „Lecz pan każe, sługa musi,
  skąpał się biedak po szyję”

  AD VOCEM...
  Nawiązuję, tym oto urywkiem wiersza do cenzury, która jednakoż istnieje w naszym okręgowym internecie. Wydawało mi się dotychczas, że to główny admin internetowy ponosi odpowiedzialność za ów stan rzeczy.
  Mylić się jednak jest ludzką rzeczą...to naturalne.

  Prezes musi słuchać marszałka jako jego pracownik,admin prezesa...bo inaczej obaj z roboty wylecą.

  Widać wyraźnie, że w naszym państwie istnieje rząd, istnieje opozycja, która patrzy rządzącym na ręce.
  Natomiast na naszym podwórku zaistniało „bóstwo prezes”, który to, z mocy wygranych wyborów ma prawo dyktować i dyktuje niby Łukaszenka.
  Ma być cenzura...i jest cenzura!!!...
  Tak się jakoś dziwnie składa, że sługa musi (TOMEK I JACEK pozdro. dla Was. Nadajemy na tych samych falach.) słuchać i bronić prezesa...i broni!!!...nadmiernie dbając o wizerunek szefa.
  I tak trzymaj!!!...co tam Turawa!!!...co tam sinice!!!...co tam przyducha i w rezultacie śnięte ryby!!!...ważna jest obrona prezesa!!!...
  Co do moich referatów;

  „ja się wcale nie chwalę,
  ja po prostu mam talent” !!!...:) :) :)

  ps
  faktycznie w WŚ jest artykuł o Turawie nawiązujący do znanego tematu ze spuszczaniem wody o 3,5m w dół.
  Jest tam również stwierdzenie jakoby ZO Opole zbyt późno(po fakcie wydania decyzji) zareagował w tym temacie. Tutaj głos Komisji Rewizyjnej by się przydał,po sprawdzeniu wiarygodności pism z ZO Opole.
  Z załączonych pism(w temacie Turawa) jasno wynika że okręg jest OK-a tu takie kwiatki.
  ps
  jeszcze jeden temat załączę w celu zobrazowania zaistniałej sytuacji;

  http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,15392845,Opole__Wedkarze_i_gmina_przeciwni_decyzji_ws__jeziora.html
  ps
  więcej się nie da napisać, co najwyżej należy wyciągać daleko idące wnioski aby nie było innej "powtórki z rozrywki"

 • zjemokonia Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Kupuje dwie gazety wedkarskie WW i WS
  Po przeczytaniu WS zastanawiam sie o co chodzi !
  Jest tam krytykowany nasz Prezes
  Moje pytania dotyczą
  Co z Turawą
  Może zostaną wprowadzone odłowy sieciowe "mające na celu wywozke ryb na inne opolskie stawy"
  I w koncu ktos sie okresli kto zarzadza stroną i nie dopuszcza do komentowania
  Dziwie sie ,ze nikt na ten temat słowa nie napisał

 • mariolka Data dodania: 8 lat temu Oceń: -10 + / -

  Rozwiń
 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 7 + / -

  jacekjak

  hyde park jn. - brzmi jak, - prowokacyjna ustawka!
  aby skupić się na tym co mało ważne i oddalić problem od ZO.

 • mariolka Data dodania: 8 lat temu Oceń: -9 + / -

  Rozwiń
 • mariolka Data dodania: 8 lat temu Oceń: -11 + / -

  Rozwiń
 • darek63 Data dodania: 8 lat temu Oceń: -6 + / -

  Rozwiń
 • zjemokonia Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  Kolezanko " mariolko"
  W moim wieku 66 lat majac dwie zamezne córki na pewno nie jestem tym o czym piszesz
  Napisalem o J. Nyskim po przeczytaniu artykułu w "NTO" zaznacze ,ze nigdy tam nie byłem
  Napisz o jaki dojazd ci chodzi czy na Nysie czy Turawie
  Na Turawie dzieki temu ,że zrobili kanalizacje i dom dziecka dojazd do rybaczowki jest dobry
  Ja mam łodke z drugiej strony jeziora i tam sa same zakazy wjazdu
  Co do majowki na Debowej to niestety nie mam zielonego pojecia o co chodzi bo nie łowie karpi

 • mariolka Data dodania: 8 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • zjemokonia Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  Kolezanki jestescie piekne i tez macie racje
  Ja jako stary dziad ide rano i kupuje "nto"
  I co sie dowiaduje
  Ze na J. Nyskim zostały wprowadzone zakazy połowu ryb i ustawione pastuchy pod prądem.
  Nigdy nie łowilem na J. Nyskim bo ja mieszkam w okolicach turawy
  Ale dalej
  Czytam ostatnie posiedzenie ZO w Opolu i nic tam nie pisze i niestety nie mozna sie cos dowiedzec
  Dodam ,ze oczywiscie nie mozna komentowac
  Ciekawe co koledzy z Nysy napiszą
  Moze sie w koncu dowiemy kto zabrania komentarzy i gdzie mozna łowic na J.Nyskim

 • mariolka Data dodania: 8 lat temu Oceń: 8 + / -

  zapytam koleżankę-ile można ciągnąć jeden temat.
  ktoś spadł z trampoliny na główkę do pustego basenu i zaczyna w kółko o jednym.
  najważniejszy w Z.O. jest zarząd i prezes.
  dyrektor biura wykonuje uchwały zarządu i polecenia prezesa.
  to prezes rządzi i blokuje a nie dyrektor albo obaj.
  mi się też nie podoba że nie pozwalali pisać o Turawie tam gdzie trzeba.
  teraz to mogą sobie nagwizdać do pustej butelki.
  bez obaw koleżanko.
  ludzie czytają także na hyde parku.
  problem w tym że nie ma kto pisać.
  jeden oszołom to zbyt mało.
  Turawa to śmierdząca perełka.
  forum nie istnieje.
  nikt go nie utworzył jak dotychczas.
  dziadostwo i nic więcej.

 • elzbieta Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  Kolego "wydra" temat Turawy to temat "rzeka"
  Mozna :pisac,pisac i pisac!
  Ale dalej.
  Zbiorniki Nysa, Otmuchow, Turawa to nasze "perełki "
  Ale niestety nie można na ogolnym forum nic na ten temat napisac
  Może sie dowiemy kto blokuje te komentarze i kto zabrania wstawiania komentarzy.
  Moze Pan Dyrektor sie wypowie
  Wszyscy odwiedzajcy strone pzw opole nie zagladaja na hyde park
  No własnie o co chodzi

 • wydra.pl Data dodania: 8 lat temu Oceń: -6 + / -

  Rozwiń
 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 5 + / -

  jacekjak

  No nie tylko wędkarze zostali poszkodowani i jakoś dziwnie żadna grupa poszkodowana nie zdążyła pretensji na czas złożyć, trochę to naciągane, zresztą jak wszystko u nas...
  Unia może postawiła szereg warunków przed przystąpieniem Polski do UE ale nie takich, żeby zamiast przyjętego programu który ma ochraniać przyrodę kraj przystępujący sobie katastrofy ekologiczne stwarzał, ale przecież wszystko da się spieprzyć w tym kraju...
  A obszary natury 2000 mają być rzeczywiście poszerzane, wynika to np. z nowych zmian w planach zagospodarowania przestrzennego choćby Dolnego Śląska - i ciekawe, które środowiska społeczne są przy tym brane pod uwagę (pewnie tylko aby, na mapie było).

  -co wy z tym kopiowaniem tekstów od innych, co inni czytać nie umieją... dalej też te epitety płytkie nic nie wnoszące.

 • wydra.pl Data dodania: 8 lat temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • Tomek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  kornik

  O widzę ze kolega Wydra tpfuuuuu znaczy się Ryszardus w końcu coś zaczyna pisać rzeczowo ...............

 • ryszardus Data dodania: 8 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 6 + / -

  jacekjak

  Żeby coś zatwierdzić trzeba to najpierw opracować, obszary nie wzięły się z powietrza, Ktoś je określił - w tym przypadku w nie zgodzie z ogólną definicją natury 2000 w tym siedlisk przyrodniczych, które w tym przypadku mogą wyginąć, a dyrektywa mówi właśnie, żeby je chronić - absurd (po prostu nie powinno mieć miejsca niszczenie jednego środowiska kosztem polepszenia drugiego, a tu tak akurat będzie).
  Przygotowuje się takie projekty i programy "ogólne" nie do końca dopracowane we wszystkich przyrodniczych zjawiskach, które akceptują później jeszcze mniej zorientowani i mamy jak mamy (stworzone siedliska przyrodnicze - dodam przez sztuczne zbiorniki!, włączone zostały później do programu natury 2000, aby je chronić i teraz je rozpieprz...tym programem).
  więc co nie ma winnych?

 • ryszardus Data dodania: 8 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 6 + / -

  jacekjak

  Z ciekawostek powiem, że na jez. nyskim żeruje kilka par orłów, nawet na lodzie siedziały ostatnio (coś tam wygrzebały), pewnie na Turawie też się pojawiają, można jedynie dodać, że akurat te PTAKI korzystają z dużych zbiorników wody (a nie z bajor) odżywiając się między innymi rybami i są także pod ochroną...

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  jacekjak

  Minęło 3-złoto w skokach i medal - powiało fascynacją...mimo to szczerze kibicowałem! Trudno-będzie lepiej!

  W batalii (Natura 2000) została nam wyłącznie walka o to - o co walczymy teraz wyłącznie, chyba o honor!
  Mimo tego odnośnie "Natury2000" chciałem zgłosić oficjalny protest:
  za pośrednictwem Marszała Województwa Opolskiego - w stosunku do osób które podejmowały merytoryczne decyzje odnośnie określania: "obszarów natura 2000 i granic ich obowiązywania"...

 • leszcz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  Sukcesy kolegi zachęciły mnie do odwiedzin zimą wiosennych wód Odry.
  Anomalia są widoczne -pszczoły wychodzą z uli w moim ogródku tulipany zaczynają wybijać.
  Odwzajemniam pozdrowionka i pozdrawiam Waszą wędkarską trójkę.

 • nysa79_team Data dodania: 8 lat temu Oceń: 6 + / -

  Zainspirowany wpisem Jacka-pochwyciłem 2 feedery w dłonie i pojechałem na moje wiosenne łowisko. Pogoda rzeczywiście wiosenna tylko wiatr mocno dokuczał!!! No ale Panowie WYNIKI REWELACJA!!!!!!!! Cała masa drobnicy,trafiły się także 3 ładne karpie i 2 piękne leszcze (nie pijąc do kol. LESZCZA). Oczywiście wszystkie rybki w dobrej kondycji wróciły do wody!! Pozdrowionka.

 • mariolka Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  Z całą sympatią co do niektórych piszących.
  To jednak kolega Leszcz ma 1000% racji.

 • leszcz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  Cisza się zrobiła bo Ryszardus zachował się w końcu kulturalnie i uciszył na raz trzech kolegów.
  Opłaciło się bo jeden z nich nawet o naszym Kamilu elegancko wspomniał.
  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło- tak trzymać panowie!

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 6 + / -

  jacekjak

  Trzeba korzystać z wiosny zimą bo potem znowu pewnie po zimie będzie lato, może niektórzy skoczyli na rybki. Oby Kamil też dobrze dziś skoczył...

 • leszcz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 5 + / -

  Cisza się zrobiła że w uszach dzwoni!

 • mariolka Data dodania: 8 lat temu Oceń: 11 + / -

  Jak wynika z wpisu Ryszardusa-chamstwo należy zwalczać wysokom kulturom i godnościom osobistom!!!

 • ryszardus Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Tomek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  kornik

  Taaa , petycja podpisana, RYSZARDUS szukałem Ciebie na liście poparcia petycji, no ale wędkarza z Suchego Boru nie znalazłem, no cóż, ale najwżniejsze ze tu klepiesz, godziny na portierni lecą, a co tam, chciałbym ci serdecznie podziękować za te poprawianie tych błędów ortograficznych, no widzę ze na Ciebie w tej kwestii zawsze można liczyć, mam ja dla Ciebie tez prezent ot taka porada gratis, cholernie honorowy jestem i nie lubię jak ktoś coś mi daje za darmo ( twoje lekcje j.polskiego ), otóż ja udzielę ci porady - oczywiście możesz ale nie musisz skorzystać, osobiscie czytając twoje wpisy ZALECAM chociaż poczytanie , tak więc szanowny Panie proszę sobie w internecie poszukać tematu związanego z NERWICAMI NATRĘCTW rozdział paranoje.Masz dziś na pewno dużo czasu bo widzę ze tu dzielnie warujesz dzisiaj także zmień stronę i poczytaj o tym co ci napisałem, zobaczysz będziesz wdzięczny..........i tak na zakończenie dyskusji dodam tylko ze jest to mój ostatni wpis kierowany do Ciebie, ponieważ nie widzę dalszego sensu kontynuacji dialogu z Tobą.

 • ryszardus Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • mariolka Data dodania: 8 lat temu Oceń: 8 + / -

  Kol Ryszardusie-zapomniał kolega o adresie.
  W takiej sytuacji zażalenie nigdy nie dojdzie do właściwej instytucji.
  Jest kolega bardzo roztargniony-proszę natychmiast napisać adres odbiorcy zażalenia.

 • ryszardus Data dodania: 8 lat temu Oceń: -6 + / -

  Rozwiń
 • zjemokonia Data dodania: 8 lat temu Oceń: 14 + / -

  Ludzie,ludzie sensacja pojawiło sie "UFO" nad Turawą .
  Wszyscy sie zastanowią jakie "UFO" ?
  Odp." ryszardus"
  Człowieku ty sie chyba naprawde wziełes z kosmosu.
  Byłes moze kiedys na Turawie.

 • nysa79_team Data dodania: 8 lat temu Oceń: 12 + / -

  Jestem z TURAWĄ od 1997r. Na dobre i na złe-to moja woda. Widziałem już chba każdy stan wody i będę tu zawsze. Osobiście mam w nosie żeglugę nad odrą miliardy (m3) mułu na dnie ,prąd w elektrowni i ptaszka zwanego ROZPIEPSZCZÓŁKĄ-PRZEBŹDZIĄGOWATĄ. Żeby w jeziorze były ryby musi być jeden pierwiastek-WODA-i o to wszystko cały galimatias!!!

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 14 + / -

  jacekjak

  Do milosnik_turawy :
  Na mój głos nie musiałeś liczyć tutaj oczywiście, ponieważ go poparłem wcześniej swoim głosem, popieram w pełni treść petycji, o której wpisałem parę słów poniżej, akurat zrobiliśmy to praktycznie w jednym momencie. pozdrawiam cię kolego serdecznie i udzielam swoje poparcie w sprawie!

 • ryszardus Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 22 + / -

  jacekjak

  Myślę, że dobrze, że pojawiła się petycja nt. Turawy na stronie Okręgu (w pozytywnym odzewie społeczności), pomimo tego że w każdym Kole zbieramy podpisy wędkarzy - ponieważ obrazuje to Wielkość stron zainteresowanych jeziorem niekoniecznie od strony wędkarskiej, ale także turystyczno-wypoczynkowej, zarobkowej i naukowej! I CO WAŻNE! w tym zdania i opinii osób spoza regionu.

 • milosnik_turawy Data dodania: 8 lat temu Oceń: 20 + / -

  Panowie dość kłótni i oczerniania podpisać petycje w sprawie Turawy
  Działajmy wspólnie i razem

 • nysa79_team Data dodania: 8 lat temu Oceń: 18 + / -

  Posłuchaj ryszardus dokładnie, bo nie będę pisał więcej w twojej sprawie!!!!!!!!!! GDYBY GŁUPOTA BOLAŁA TO OD DAWNA WYŁ BYŚ Z BÓLU. Nie znasz minie wogóle,nie wiesz kim jestem -opowiadasz jakieś bzdury o klęczeniu na twój widok, o ortografi i nauce,a nie potrafisz merytorycznie rozmawiać. Mój status społeczny znacznie przewyższa twoje horyzonty i nie mam zamiaru podejmować z tobą jakiej kolwiek dyskusji bo po prostu nie zniżę się do twojego poziomu i mam nadzieję że postąpią tak samo TOMEK I JACEK.

 • ryszardus Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Tomek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 15 + / -

  kornik

  Czytam co jakiś czas te Twoje wypociny RYSZARDUSIE I MUSZE CI POWIEDZIEĆ ZE ANALIZUJAC TE TWOJE WPISY STWIERDZAM ZE JESTES CZLOWIEKU CO NAJMNIEJ KANDYDATEM DO PSYCHUSZKI siedzisz tylko trolu internetowy i czekasz komu tu tylko coś wbić , kogoś wysmiać,obrazić - pytam sie co ty wprowadzasz do tej dyskusji, Ryszardusie no ty to juz przechodzisz samego siebie, no płytki człowieku jesteś jak ta Turawa przy obecnym stanie wody, piszesz aby pisac, infantylnie to wyglada z twojej strony, powtarzasz sie, karzesz komus wstac z kolan, ja rozumie ze klekanie masz w naturze, może poprzez takie metody dochodzisz do pozycji jakie tam zajmujesz, ale uwierz mi nie warto wszystko na kolanach załatwiac, bo czasem i dupka moze zabolec, nie potrafisz rzeczowo madrze odpisac na temat, i takie ciagłe bicie piany i zarzuty, ja sie pytam po co? Ale ja ci powiem po co a no po to bo sprawia ci to przyjemnosc, jak to muwia brak przyjaciól znajomych powoduje takie skutki ze chcesz aby ktos ci odpisal chcesz byc w centrum, chcesz mieszac byc kims, no niestety ale tylko w sieci, taka moja ocena tego co czytam ,, takze jak ci to sprawia przyjemnosc to bedziemy ci odpisywac w miare czasu i możliwosci, pastwij sie tym ze masz z kim podyskutowac, amen

 • ryszardus Data dodania: 8 lat temu Oceń: -13 + / -

  Rozwiń
 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 11 + / -

  jacekjak

  Słuchaj chłopie wstawiłem link z odwołaniem ponieważ właśnie umiem czytać i czekałem na niego aż się tylko pokaże (w przeciwieństwie do innych niezorientowanych co się z tematem dzieje), a ty zamiast wejść w link zawierający odwołanie i sobie przeczytać to natychmiast zaaragowałeś na post kolegi wydry, który stwierdził omylnie że go nie ma, ale bynajmniej wyszedł z twarzą w następnym poście;
  Więc nie mydl tutaj oczu nikomu bo chwytasz się nieuzasadnionych argumentów jak tonący brzytwy. Miej jakiś honor chociaż.
  A ci co śledzą poczynania okręgu dobrze wiedzą że pojawił się nowy artykuł nt. Turawy

 • ryszardus Data dodania: 8 lat temu Oceń: -11 + / -

  Rozwiń
 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 13 + / -

  jacekjak

  No akurat zamieszczenie skanu odwołania do decyzji w formie pliku "pdf" zapisanego w najbardziej chyba popularnej wersji programu jaka jest dostępna na rynku jest bardzo trafnym przekazem dla wszystkich zasiadających przed swoimi komputerami i śledzących temat z daleka w wersji elektronicznej na stronie okręgu.
  Wersja papierowa pewnie jest dostępna w siedzibie okręgu, być może czego nie wiem jest tez zamieszczona na tablicy ogłoszeniowej.
  No chyba, że chodzi o to aby zamieścić tego typu treść np. w lokalnej gazecie - wtedy rozumiem nieskomputeryzowani też się zapoznają oraz wszyscy zainteresowani z poza grona wędkarzy, ale oto powinna chyba zadbać zainteresowana gmina, też przecież poszkodowana (I to myślę jest słuszna uwaga!) Niech wszystkie grupy społeczne zainteresowane wiedzą co się dzieje i także wyrażają swoją opinię w różnych dostępnych dla siebie formach nie tylko na łamach PZW.

  Nieuzasadniony komentarz i kompromitujące zachowanie kolegi "ryszardusa" pozostawiam do oceny kolegą, również "policjantom z Albanii" - nie będę się zniżał do poziomu kultury tego Pana.

 • wydra.pl Data dodania: 8 lat temu Oceń: -6 + / -

  Rozwiń
 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 15 + / -

  jacekjak

  10 lutego mijał termin odwołania i takowe wpłynęło. Odwołanie od decyzja Marszałka Województwa Opolskiego z 24.01.2014r. przez OPZW w Opolu do KZGW za pośrednictwem Marszałka Województwa Opolskiego.
  W artykule OPZW Opole pt: "Stanowisko Zarządu Okręgu PZW w Opolu w sprawie decyzji dotyczących gospodarki wodnej na Zbiorniku Turawa" jest zamieszczony skan w pdf z odwołaniem (podałem link do artykułu poniżej - dziwne że przegapiłeś)

  ryszardus - ty poza obrażaniem innych od kilku postów nie napisałeś nic oprócz wulgaryzmów, jedynie ślepo zaufałeś koledze, który ci dał światełko w tunelu do kolejnego obrażania, a odwołanie jest zamieszczone, więc sam nie bij piany i nie nadużywaj słów, które mogą ci zaszkodzić jedynie.

  Temat jest jeden i chyba każdemu z nas tutaj zależy na jego pozytywnym rozstrzygnięciu. Mimo tego że niektórzy nigdy na jeziorze turawskim nie byli, ale mimo woli walki o inne zbiorniki i ogólnie o wody w których wędkujemy się sprawą interesują.

 • ryszardus Data dodania: 8 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 8 lat temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 7 + / -

  jacekjak

  proszę:

  http://www.pzw.org.pl/opole/wiadomosci/90357/60/stanowisko_zarzadu_okregu_pzw_w_opolu_w_sprawie_decyzji_dotyczac

  ostatni plik pdf (na temat odwołania 10.02.2014)

 • wydra.pl Data dodania: 8 lat temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 7 + / -

  jacekjak

  W sprawie Turawy na tą chwilę zostało złożone odwołanie załączone pod artykułem "Stanowisko Zarządu Okręgu PZW w Opolu w sprawie decyzji dotyczących gospodarki wodnej na Zbiorniku Turawa" link do odwołania: http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/38/wiadomosci/90357/plik/odwolanie_od_decyzji_10022014r.pdf - zobaczymy z jakim skutkiem.

 • nysa79_team Data dodania: 8 lat temu Oceń: 9 + / -

  Jaka obrona prezesa?? Panie wydra coś się Panu chyba w głowie pokiełbasiło!!!!! A za turawą byłem,jestem i będę zawsze-bo to moja woda. Dyrektor ZO został poinformowany jak można wygrać tą sprawę. I to wszystko. Żadnych epopeji,referatów,wierszy,prozy,epiki,liryki- Czysta podpowiedź!!!!

 • ryszardus Data dodania: 8 lat temu Oceń: -15 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 8 lat temu Oceń: 5 + / -

  sardynka

  A. Mickiewicz - Pani Twardowska.
  „Lecz pan każe, sługa musi,
  skąpał się biedak po szyję”

  AD VOCEM...
  Nawiązuję, tym oto urywkiem wiersza do cenzury, która jednakoż istnieje w naszym okręgowym internecie. Wydawało mi się dotychczas, że to główny admin internetowy ponosi odpowiedzialność za ów stan rzeczy.
  Mylić się jednak jest ludzką rzeczą...to naturalne.

  Prezes musi słuchać marszałka jako jego pracownik,admin prezesa...bo inaczej obaj z roboty wylecą.

  Widać wyraźnie, że w naszym państwie istnieje rząd, istnieje opozycja, która patrzy rządzącym na ręce.
  Natomiast na naszym podwórku zaistniało „bóstwo prezes”, który to, z mocy wygranych wyborów ma prawo dyktować i dyktuje niby Łukaszenka.
  Ma być cenzura...i jest cenzura!!!...
  Tak się jakoś dziwnie składa, że sługa musi (TOMEK I JACEK pozdro. dla Was. Nadajemy na tych samych falach.) słuchać i bronić prezesa...i broni!!!...nadmiernie dbając o wizerunek szefa.
  I tak trzymaj!!!...co tam Turawa!!!...co tam sinice!!!...co tam przyducha i w rezultacie śnięte ryby!!!...ważna jest obrona prezesa!!!...
  Co do moich referatów;

  „ja się wcale nie chwalę,
  ja po prostu mam talent” !!!...:) :) :)

 • nysa79_team Data dodania: 8 lat temu Oceń: 6 + / -

  I oto stało się!!!!!!!! JAK FENIKS Z POPOIOŁÓW, JAK WŁODZIMIERZ CIMOSIEWICZ Z PUSZCZY POWRÓCIŁ!!!!!!!!!!!!! WYDRA PL. A tak brakowało mi tych referatów na temat Turawy. TOMEK I JACEK pozdro. dla Was. Nadajemy na tych samych falach. PS.Panie Roszuk czekam na odpwiedź na temat naszej rozmowy.

 • wydra.pl Data dodania: 8 lat temu Oceń: 11 + / -

  sardynka

  Aby ocenić tą ustawę w skali głupoty(głupia,głupsza,najgłupsza)...nie ocenią jej jednak w ten sposób...stwierdzę jedynie że jest krótkowzroczna i niefachowa.

  Pisałem poprzednio,że zbiornik retencyjny Turawa powstał po to i głównie po to,aby zasilać żeglowną Odrę podczas niskich stanów. Paranoją więc w tej kwestii jest to,że zbiornikiem rządzi Ministerstwo Rolnictwa. Dopóki pływała żegluga,wszystko przebiegało w miarę normalnie. Było dużo ryb,a i ptaszyska też nieźle sobie radziły bez „Natury 2000”.

  Pisałem gdzieś tam o zalegającym dno zbiornika toksycznym namule. Tego namułu nazbierało się ponad 5 000 000 metrów sześciennych. Tak,tak...pięć milionów metrów sześciennych. Aby uzmysłowić-jest to prostopadłościan o wymiarach 1000m X 1000m o wysokości 5m-który można porównać wielkością do jeziora średniego turawskiego. Gdyby to były czyste mady rzeczne,lecz tak nie jest. To właśnie ta tablica Mendelejewa powoduje sinice i śnięcie ryb.

  Zamiast pogłębić zbiornik i usunąć namuł,to pan marszałek nakazuje obniżać lustro wody do rozmiarów katastroficznych. Taka decyzję jest łatwo wydać...o wiele trudniej przychodzi staranie o fundusze na oczyszczenie jeziora. Jednym słowem-wydaje się decyzję po tak zwanej najłatwiejszej i najmniejszej linii oporu, bo to nic nie kosztuje. Trochę papieru, jakiś dobry pisarz i ustawa gotowa.

  Ta ustawa nie uwzględnia racjonalnego gospodarowania wodą(gromadzenie wody podczas powodzi),do czego służy każdy zbiornik retencyjny. Najwięcej powodzi to lipiec, sierpień, wrzesień.
  Nie uwzględnia wszystkich stworzeń żyjących w wodzie,głównie ryb.
  Nie uwzględnia tak bardzo ważnej ekologii zbiornika.
  Jakie pojawią się konsekwencje takiej właśnie decyzji???...nie trudno się domyśleć.
  Czy ta decyzja ma coś wspólnego z logiką,fachowością i zdrowym rozsądkiem???...no właśnie.

 • Stagraczyński Jerzy Data dodania: 8 lat temu Oceń: 12 + / -

  W instrukcji Zarządu Okręgu do " Rejestru Połowów" w pkt 2 czytamy:Po złowieniu ryb objętych limitem ilościowym / patrz tabela/ i po włożeniu ich do siatki bezzwłocznie wpisujemy do rejestru każdy gatunek w osobnym wierszu a każdą złowioną sztukę zaznaczamy kreską pionową. Rubryki „Łącznie sztuki" i „Długość ryb" wypełniamy po zakończeniu wędkowania. Dotyczy to również okonia. Natomiast stanowisko rzecznika Zarządu Głównego ,wyrażone w taj sprawie na jednym z forów ,jest następujące:
  Witam,
  Każdy rejestr połowów wędkarskich powinien zawierać „instrukcję wypełniania”. Warto się z nią zapoznać.
  Przypomnę ogólne zasady wypełniania rejestru. Przed rozpoczęciem wędkowania należy wpisać datę i nazwę łowiska. Gatunek i liczbę ryb, które zabieramy, wpisujemy dopiero po zakończeniu wędkowania. Natomiast masę ryb (łączną dla jednego gatunku) możemy wpisać po zakończeniu wędkowania lub po powrocie do domu. Masę wpisujemy z dokładnością do 0,5 lub 0,1 kg (zgodnie z instrukcją).
  Pozdrawiam,
  « Ostatnia zmiana: Luty 07, 2014, 14:29:24 wysłana przez Rzecznik prasowy ZG PZW - Andrzej Zieliński Może ktoś wyjaśni tę sprzeczność stanowisk

 • wydra.pl Data dodania: 8 lat temu Oceń: 7 + / -

  sardynka

  Dożyliśmy proszę koleżeństwa dość ciekawych i paranoicznych czasów.

  Pan prezes naszego Okręgu jest z pewnością bardzo dobrym pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego i (jak mniemam) jest twórcą treści ustawy o ochronie ptaków. Pracuje w UM, bo przecież gdzieś pracować trzeba aby żyć, i co do tego nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Potrafi też bardzo elegancko przemawiać, i jestem pewien, że jest doskonałym pisarzem. Te cechy wykorzystał pan marszałek i w końcu tą nieszczęsną, bardzo dobrze gramatyczne napisaną ustawę podpisał.

  Z kolei, pan prezes Okręgu zwołuje nadzwyczajne posiedzenia zarządu, który to zarząd ustala, że ustawa o ochronie ptaków nie jest korzystna dla ryb i jeszcze różnorakie cytaty w tym temacie. Na koniec jest stwierdzenie, że będziemy się odwoływać nawet do Unii od ustawy, którą wczoraj pan prezes naszego Okręgu zredagował.

  PRZYPOMINA MI TO DZIAŁANIE LISA W KURNIKU...niestety.

  Odnośnie merytorycznej jakości tej ustawy napiszę nieco potem. Szkoda wielka, że nie napisze tego komentarza pod zablokowanym tematem właściwym. Nie piszę, aby komukolwiek dokopać, nie jest to moim celem, lecz pewne fakty...a być może paranoje...no właśnie...

 • ryszardus Data dodania: 8 lat temu Oceń: -9 + / -

  Rozwiń
 • ryszardus Data dodania: 8 lat temu Oceń: -12 + / -

  Rozwiń
 • Tomek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 12 + / -

  kornik

  ryszardus - ja sie nie dziwie ze w tym pzw jest jak jest, jak takie lesne dziady jak ty sa w tym zwiazku i jeszcze publicznie zabieraja głos. Buc jestes i tuman- bo inaczej cie nie nazwe, piszesz 2 post , nic nie wnoszacy do sprawy obrazasz ludzi o których bladego pojecia nie masz jestes tu takim anonimowym ćwokiem z choinki urwany, wnuki do komputera cie dopuściły a ty jak w amoku klepiesz klepiesz i obrazasz, zarzucasz komuś -w sumie nam- ze piszemy nie na temat a sam banialuki nie wnoszace nic powtarzasz , idz na działke nakarm ptaszki klepnij babke w dupe bo na forum sie nie nadajesz........niby chciałbys cos napisac cos dodac od siebie ale widze ze merytoryka cie przerosła argumenty nie docieraja nie rozumiesz wogóle o czym piszemy, twój tok rozumowania jest wprost proporcjonalny do twojej inteligencji, a i na 2 raz jak dodajesz komentarze to na trzeźwo to tak po prośbie

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 15 + / -

  jacekjak

  Miejmy nadzieje, że sprawa jeziora nabierze zwrotu w kierunku pozytywnym.
  Bo przez nieudolne, nieprzemyślane przepisy sami doprowadzamy do takich katastrof.
  Obszary natury 2000 zostały tak określone, że nie wiadomo czy to nie koniec (jest jeszcze kilka zbiorników) więc musimy już lobbować, aby je chronić!
  ..proszę też nie obrażać w swoich wypowiedziach jak niżej!

 • ryszardus Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  jacekjak Data dodania: 1 dzień temu Oceń: 11 + / -

  ' NIE WYPOWIADAJ SIĘ TU WIĘCEJ! bo sam nie wiesz po której stronie jesteś! '

  No i dorobiliśmy się koledzy następnego administratora który zabrania pisać!
  Kol Wydra wywalczył aby nie wycinać komentarzy a ta 'parszywa owca' zakazuje.
  Napiszę jaśniej to może 'koziołek matołek' zrozumie.
  Błędy widzę po obu stronach. Zarząd okręgu nie sprostał zadaniu w sprawie Turawy. Teraz chce się odwoływać nawet do Unii i prosi jednocześnie o wstrzemięźliwość w naszych komentarzach czyli prosi o litość.
  Z kolei komentarze kolegów w sprawie Turawy są głupie i nie na temat i dlatego nazwałem je biciem piany. Nie jesteśmy zjednoczeni jako wędkarze to fakt. Jednak w sprawie Turawy powinniśmy mówić jednym głosem razem z Okręgiem. Właśnie Ty kolego-agencie prezesa robisz najwięcej zadymy wokół każdej sprawy i jeszcze głupio pytasz po której jestem stronie.
  Przywołaj Twoje komentarze w sprawie Turawy które mówią o problemie Turawy i zobaczymy jaki z Ciebie o orzeł. Dla mnie jesteś co najwyżej niedouczonym małym głupiutkim skrzeczącym wróbelkiem.

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 16 + / -

  jacekjak

  Wszyscy już to wiemy! Komentarze oraz głosy na + lub - są administrowane w zależności od statusu sprawy i grożących jej konsekwencją wagi i bytu Zarządu... - bo komu innemu?
  Chcesz ładnie pisać ? - w porządku, ale nie przytakuj cyfr nie podpierając się przy tym wiarygodną ankietą! (30%)
  I nie burz porządku w ważnej sprawie, bo już nie o wycinkę komentarzy teraz chodzi, a o zbiorniki zaporowe - sztuczne! dodam, w których uprawia się politykę przyrodniczą pt. natura 2000 w której granice "natury 2000" określa się z autopsji ludzi wytypowanych do jej określenia - bez określenia zainteresowanych i nie mogących się wypowiedzieć stron.

 • zjemokonia Data dodania: 8 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 16 + / -

  jacekjak

  wszystkie ryśki to fajne chłopaki, ale sam strzeliłeś sobie w kolano w swojej wypowiedzi: "Zarząd Okręgu prosi o wstrzemięźliwość w komentowaniu i ma całkowitą rację. - a potem - "Zarząd też nie jest lepszy. Przespał 4 lata a teraz chce się odwoływać do Unii". No MY akurat skupiliśmy się na argumentach których Zarząd nie wykorzystał wtedy kiedy mógł - NIE WYPOWIADAJ SIĘ TU WIĘCEJ! bo sam nie wiesz po której stronie jesteś!

 • ryszardus Data dodania: 8 lat temu Oceń: -14 + / -

  Rozwiń
 • nysa79_team Data dodania: 8 lat temu Oceń: 19 + / -

  Staram się trzymać rękę na pulsie. Udało mi się nawet dodzwonić do dyrektora ZO. Obiecał że sprawy nie prześpi. A naszą wczorajszą dyskusję ponoć dokładnie przeanalizował i pierwsze kroki zostały poczynione. JESZCZE JEST SZANSA!!!

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 14 + / -

  jacekjak

  10go lutego mija termin złożenia zażalenia do GDOŚ na postanowienie RDOŚ Opole, proszę zamieścić na stronie okręgu treść/skan złożonego zażalenia przez PZW z potwierdzeniem daty wpłynięcia, żeby znowu nie było pretensji.

 • lesny_dziadek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 25 + / -

  "Kampa i Roszuk przyznali, że konsultacje były, ale o nich nie wiedzieli. - Informacja o tym pojawiła się na BIP-ie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ), na który - przyznajemy - nie zaglądaliśmy. "

  Dali dupy i tyle.
  Teraz mogą sobie płakać.

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 19 + / -

  jacekjak

  ja pracuje w budownictwie i ogłaszam przetargi i żeby być na bieżąco śledzimy wszystkie zmiany w ustawach rozporządzeniach, uchwałach oraz się szkolimy na tematy dotyczący zamówień publicznych, prawa budowlanego, ustawy o drogach publicznych, rozporządzeń... wszelkiego rodzaju -także o ochrony przyrody w istotnych dla nas ramach, potrzebnych do funkcjonowania jednostki, ŻEBY NIKT NIE ZARZUCIŁ ŻE ŹLE DZIAŁAMY - jednym słowem aby działać prawidłowo! Więc dlaczego opłacany zoolog (ichtiolog, ornitolog) botanik, itd., pracujący na danym terenie nie wie co się święci na jego terenie, dlaczego się nie interesuje rzeczami potrzebnymi mu zawodowo? I potem wychodzi - (źródło NTO): "Kampa i Roszuk przyznali, że konsultacje były, ale o nich nie wiedzieli. - Informacja o tym pojawiła się na BIP-ie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ), na który - przyznajemy - nie zaglądaliśmy. " Nie będę mówił jakie w takich przypadkach, które mają tak duże negatywne konsekwencje stosuje się motywujące tryby dyscypliny.

 • nysa79_team Data dodania: 8 lat temu Oceń: 18 + / -

  Teraz tylko jeszcze jeden krok-!!!! Pan Jakub musi odczytać nasze komentarze!!!! Bo raczej nas admin. nie wytnie!!Bo wędkarz to sprytna bestja jest.

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 18 + / -

  jacekjak

  Nie ma o czym mówić Tomek, idealny link po prostu w "10" z samego serca zadymy - argumentów jak z kapelusza! tych wszystkich różnego rodzaju zwierząt i roślin pod ochroną korzystających z wody, a nie z błota jest tam po prostu wykwit. I pomyśleć, że znalezienie tych linków o naturze 2000 o florze i faunie jeziora oraz o wykorzystaniu do "obrony zbiornika" gatunków prawnie chronionych zajęło nam dzisiaj w 3ke jakieś parę godzin - "gratis", to szlak mnie trafia na tą nieudolność opłacanych osób z naszych pieniędzy.

 • Tomek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 20 + / -

  kornik

  Ichtiologiem nie jestem, i byc moze sie myle, ale chwile poswieciłem ,zainspirowany wpisem kolegi nysa79_team poszperałem w necie i znalazłem cos takiego , moim zdaniem ciekawe i może być punktem odniesnienia http://www.turawa.pl/cms/php/strona.php3?cms=cms_turaw&lad=a&id_dzi=11&id_men=20 jest to temat o faunie i florze zbiornika Turawa, mysle ze jest tam kilka zyjątek / roślinek na które mozna sie powołac

 • nysa79_team Data dodania: 8 lat temu Oceń: 15 + / -

  Koledzy! Tu chodzi o prawną ochronę-piskorz też należy do tej grupy. Pamiętacie zablokowanie budowy autostrady?- gdzie projekty kosztowały setki milionów,a ekolodzy zablokowali tę budowę przez maleńkiego ślimaczka wielkości ziarenka piasku. Nie podarujmy tej sprawy bo światełko w tunelu się pojawiło.

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 15 + / -

  jacekjak

  to jest bardzo trafna uwaga i myślę, że nie trzeba daleko szukać, sam kiedyś jak jeszcze bawiłem się w łapanie drapieżników na żywca złapałem w dopływach rzeki nysy na podrywkę piskorza "który przecież jest pod ochroną" więc co tu daleko szukać wystarczy otworzyć listę ryb pod ochroną występujących w naszych wodach i się na tym oprzeć konstruując kontratak jeszcze w kierunku Turawy i już w kierunku pozostałych wód... do dzieła!

 • nysa79_team Data dodania: 8 lat temu Oceń: 14 + / -

  Bardzo długo zastanawiałem się nad możliwością uratowania Turawy i zablokiwaniem możliwości prowadzenia podobnej gospodarki na Nyskim i Otmuchowskim. I oto wpadł mi do głowy następujący pomysł. Zarząd Okregu z siedzibą w Opolu w porozumieniu z ichtiologiem i w oparciu o przeprowadzone badania powinien znaleść na dnie zbiorników bardzo żadki i chroniony prawem gatunek ślimaka lub małży (np.SZCZEŻUJA OLBRZYMIA) lub ryby np (RÓŻANKI) i w odwołaniu czy też skardze opisać jak katastrofalne skutki przyniesie takie spuszczanie wody.Oraz że taka gospodarka przyniesie zagładę gatunków będących pod ścisłą ochroną prawną. Wtedy projekt musi zostać zablokowany-do wyjaśnienia tej sprawy. Panie Jakubie Roszuk niech Pan potraktuje moją podpowiedz poważnie bo to chyba jedyny sposób na wygranie tej sprawy. A wybór rybki lub ślimaszka pod ścisłą prawną ochroną nie powinien sprawić Panu jako ichtiologowi kłopotu-wystarczy otworzyć Ustawę o Rybactwie Śródlądowym. A jak był by problem to niech sie Pan odezwie to coś razem napiszemy. To pewne że wedkarze to bardzo inteligentne bestje. Pozdrowionka.

 • Tomek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 18 + / -

  kornik

  Bardzo trafnie Jacek,- miejmy nadzieje ze pozostałe zbiorniki zaporowe objęte programem Natura 2000 zlokalizowane w naszym województwie nie zostaną w ten sposób zniszczone,bo na ich wygląd, stan , rybostan pracowały i nadal pracują SPOŁECZNIE rzesze wędkarzy , zarybiając, tworząc tarliska czy choćby remontując nabrzeżne porty, stanice , niejednokrotnie wypuszczając złowione ryby z mysla iz posluży to zasobnosci w okazy w naszych jeziorach, dlatego podpisuje sie pod ,,prośbą,, kolegi Jacka niech ktoś kompetentny zadeklaruje ze w sprawie pozostałych zbiorników trzyma reke na pulsie i ze do takiej sytuacji jak na Turawie juz nie dopuści.

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 16 + / -

  jacekjak

  W ostatnim artykule o Turawie Okręg postanowił korespondować z członkami PZW - brawo!
  Chciałem tylko nadmienić, że na stronie RDOŚ w Opolu w zakładce Natura 2000 zamieszczone są /Plany zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000/: http://www.opole.rdos.gov.pl/index.php?option=com_content&view=section&id=24&Itemid=113 , w których jak byk - np. zbiornik Nysa (18.05.12r.) kipi o ptakach brodzących i o tym w kolejnych pkt że wodę należy utrzymywać poniżej odp.poziomu i generalnie na tym ten plan się skupia (ptaki). Między innymi wyczytuje taki zapis w uzasadnieniu, cytuje : ...."Najistotniejszymi z punktu widzenia zarządzania i ochrony obszaru Natura 2000 są
  zidentyfikowane, istniejące, zagrożenia. W odniesieniu do gęsi zbożowej jest nim płoszenie przez człowieka odpoczywających w obrębie zbiornika ptaków w trakcie sezonowych migracji. Dla krzyżówki, czajki, biegusa
  malutkiego, biegusa zmiennego oraz kulika wielkiego najistotniejszym zagrożeniem jest zbyt wysoki poziom wody w zbiorniku Nyskim w okresie letnim i jesiennym, co skutkuje niedostateczną powierzchnią błotnistego dna zbiornika...." tylko czekać, aż zaczną spuszczać wodę na nyskim czy otmuchowskim w celu odkrycia błota i wysp na gniazda. Mam ogromną prośbę do Zarządu, żeby napisał, że w tej sprawie trzyma rękę na pulsie. Bo paranoja polega na tym, że ptaki zaczynają być ważniejsze od ludzi, a takie jak mewy żywiące się rybami, akurat powinny korzystać z narybku, który najlepiej się rozmnaża gdy woda na tych zbiornikach jest wysoka. Zostaje jeszcze pytanie czy zbiorniki zaporowe są naturalnymi siedliskami ptaków np. gęsi zbożowej. Bo skoro ryby są nieistotne dla RZGW to dlaczego akurat ptaki tak, na sztucznym zbiorniku. Pozdrawiam wszystkich walczących z wiatrakami, których u nas też nie można stawiać, bo się ptaki zabijają...

 • lesny_dziadek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  Ale o co chodzi z tą Turawą?
  Niska woda to ryba bardziej zagęszczona, łatwiejsza do zlokalizowania i pozyskania.
  Łatwiej lodówkę zapełnić i dla kota też coś zostanie.
  Mniej paliwa na dopłynięcie.
  Lżejsze główki można stosować.
  Same plusy.
  Więc o co ta awantura.
  A tak na marginesie to prezes MM wywodzi się z opolskiego UM, kto jak kto ale on chyba zna się na procedurach wydawania tego typu decyzji.
  Więc kto przespał sprawę, kto słabo lobbował?

 • zjemokonia Data dodania: 8 lat temu Oceń: 7 + / -

  Kocham łowic okonie na turawie
  Niestety widze ,że w siepniu w moich miejcowkach koło szczedrzyka i libawki pozbieram w gumowcach urwane przynety .

 • elzbieta Data dodania: 8 lat temu Oceń: 10 + / -

  Dobrze ,ze ktos w koncu napisał o cenzurze komentarzy okregu opolskiego
  nie zlicze ile moich komenarzy dotyczacych J.Turawskiego w ostatnim miesiącu zostało usunietych
  Moze mysle ,ze moje komentarze były dla kogos negatywne.
  Wedkarze korzystajacy z internetu i tak wiedzą "kto dał d..y"
  Mysle ,ze ten komentarz tez zostanie usuniety bo niestety jest negatywny dla działan okregu .

 • nysa79_team Data dodania: 8 lat temu Oceń: 12 + / -

  Witam. Działania administratora strony PZW Opole świadzcą jedynie o słabośći oraz niekompetencji osób które tam pracują. Zamiatanie tematu pod dywan,usuwanie niewygodnych komentarzy,blokowanie możliwości komentowania to działania które zakrawją o publikację w którejś z szanowanych gazet. Rok w rok dyrektor ZO wyławia tony ryb pod płaszczykiem odłowów KONTROLNYCH,SELEKCYJNYCH,KONTROLNO-BADAWCZYCH. Nazwa się zmienia a temat ten sam. Moim zdaniem to dobrze wykalkulowany BIZNES prowadzony przez ZO w Opolu- na garbach kilkunastu tysięcy wędkarzy.Prowadzenie ośrodka zarybieniowego w poliwodzie to nic innego jak produkcja karpia i pstrąga tęczowego którym zarybia się nasze wody-szkoda tylko że ustawa o rybactwie śródlądowym traktuje te ryby jako gatunki obce takie jak amur,tołpyga,karaś srebrzysty i inne. No ale cóż biznes to biznes koła kupują okręg sprzedaje ,interes się kręci. Tomek i Jacek-bardzo dobre komentarze z waszej strony.Pozdrawiam i oby wody nam nie zabrakło.

 • kwin_to_ Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  TNIJ WAŚĆ!WSTYDU OSZCZĘDŹ!TNIJ WAŚĆ!BO STRACISZ POSADĘ!
  Czarne chmury widzę mad tematem Turawa.
  Nie stanowimy jedności jako wędkarze.
  Jakieś głupie pogrywania widzę jak ktoś napisze coś wartościowego.
  Dobrze wychodzi hodowla ryb dzięki p. Roszakowi.
  Potrafimy się bawić w puchary nagrody a sprawy gospodarcze leżą odłogiem.
  Wędkarze są bardzo źle postrzegani przez mieszkańców
  Na kazdych zawodach okregowych jwst co najmniej kilku zawodników kompletnie zalanych.
  Z sędziami też podobnie. Na zawodach ubrany w kamizelkę sędziowską zalany w pestkę sędszia przewraca się na wale. Żeby chociaż sciągnął kamizelkę i poszedł w krzaki-ale musi się afiszować ze znanym wędkarzem.
  W szkołach namawia się młodzież do uprawiania sportu wędkarskiego a potem konfrontacja na zawodach z pijakami.
  Czy z taką organizację ktoś zechce poważnie rozmawiać?
  Czy ktokolwiek będzie z nami rozmawiać na temat Turawy?
  Jak nas widzą tak nas postrzegają i olewają.
  Kilku nieodpowiedzialnych kolesi gnoi nasze wędkarskie środowisko a administracja kasuje nasze wpisy.
  Trzeba się nad tym poważnie zastanowić. Ludzie chodzą po wałach i nas obserwują. Potem wyrabiają sobie opinie o sporcie wędkarskim.
  Czy ten mój wpis będzie na tej stronie chociaż 10 minut?
  Jestem pewien że zostanie skasowany i dla 'dobra sprawy' zamieciony pod okręgowy dywan.
  Jestem też ciekawy ile minusów otrzymam od kolegów za ten wpis o ile nie zostanie wycięty

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 14 + / -

  jacekjak

  pisanie w kolejnych artykułach pod którymi nie można wyrazić nawet swojej opinii; o jakimś zrywie w zbieraniu podpisów w ilości 20tys. i szczycenie się na stronie portalu, że nawet w radiu coś powiedzieli brzmi jak w przysłowiu z tonącym i brzytwą / żenujące to jest po prostu...spuszczą wodę razem z tymi podpisami i tyle (w tym jednym moim o który mnie poproszono w kole pod koniec grudnia? - chyba trochę za późno te działania naszych Władz)

 • ryszardus Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  "PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI"-TĄ BATALIĘ MOŻNA JESZCZE WYGRAĆ!

  Najważniejsza sprawą w chwili obecnej jest to aby nie przegapić terminu odwołania od decyzji.

  Przegrana batalia o Turawę?

  ryszardus Data dodania: 4 dni temu Oceń: 4 + / -

  To jedynie wycinek Prawa Wodnego- który cytuje poniżej.

  "Zgodnie z art. 122 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo Wodne, pozwolenia wodnoprawnego wymagają przede wszystkim szczególne korzystanie z wód i wykonanie urządzeń wodnych, a także inne wskazane w tym przepisie działania mogące mieć wpływ na stan wód. Pozwoleń wodnoprawnych udzielają właściwi ze względu ma miejsce korzystania z wnioskowanego pozwolenia; starostowie, prezydenci miast działających na prawach powiatu, marszałkowie województw, a od dnia 15 listopada 2008 r. także dyrektorzy Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej. "

  Gdy się w ten wycinek wczyta ze zrozumieniem ktokolwiek, to nie pojmie i nie zrozumie kto w tej sprawie jest stroną.
  Jedno jest pewne - stroną nie jest nasz Okręg i tego właśnie trzeba żałować - "choć lasy płoną".
  Tu trzeba walić pięścią w stół i domagać się swego a nie złożyć pismo i czekać.
  Nie wiem nawet czy te pisma wyszły do adresatów, bo śladów i potwierdzeń brak.

 • Tomek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 12 + / -

  kornik

  Niestety ale obserwując od dłuższego czasu wszelakie artykuły i komentarze na tym portalu musze stwierdzic ze cofamy się, ba- zbliżamy się do zwyczajów panujących za nasza wschodnia granicą, cenzura cenzura i jeszcze raz cenzura, a o ocenianiu wypowedzi nawet nie wspominam, kazdy nieprzychylny komentarz atakowany minusami co najmniej jakby ,,ktoś,, miał armie lizusów w pogotowiu bo jak nagle po kilku godzinach,,ktoś,, ma 40-50 minusów, gdzie tresc komentarza jak najbardziej rzetelna obiektywna i przed wszystkim w interesie wedkarzy, szkoda czasu aby zasiadac na tej stronie, az sie cisnie na usta,,co by tu jeszcze spieprzyc panowie.......

 • leszcz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 17 + / -

  CENZURA NA WĘDKARSKIEJ SRONIE STAŁA SIĘ FAKTEM!!!

  " wydra.pl Data dodania: 1 dzień temu Oceń: 0 + / -

  Dodam jeszcze,co mocno podkreślam!!!...nie jestem zwolennikiem wycinania naszych komentarzy!!!...

  Nie wolno tego robić,nawet wówczas,gdy wydają się głupie lub obraźliwe. Takie działania to nic innego jak wypaczanie faktów,to nic innego jak wygładzanie na siłę tematów,a przecież życie nie jest takie gładkie.
  A dla czegóż ktoś z nas nie miał by prawa skrytykować prezesa,dyrektora biura,kogoś z urzędników okręgu...gdyby ktoś z nich (co nie daj Panie) nawywijał.

  A czemu nie można dołożyć Adminom,gdyby coś tam...i tak dalej...
  Ale nie!!!...oni zaraz wytną pod pozorem zaistniałych drobnych wulgaryzmów,bo musi być sterylnie i gładko. I to właśnie,a może-„być może”,jest powodem,że koledzy nie chcą pisać.
  Musi być całkowita swoboda w wypowiedziach wszelakich.
  Takem się zagadał,że zapomniałem o rybach...więc powtórzę...ani elektrownia,ani transport węgla wodą rybom nie przeszkadzają...że nie wspomnę o elektryce z elektrowni Opole.
  Tutaj trzeba pogodzić wiele tematów, bo, pomimo różnych przeszkód, utrapień i wszelakich utrudnień, to, zarówno prąd jak i rybeńki są bardzo potrzebne..."

 • Tomek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 23 + / -

  kornik

  do artykułu; Śmierć jeziora? bo oczywiscie pod tematami na stronie glownej komentarze zablokowane, chociaż nielicznym udało sie cos napisać od siebie, ja powiem krótko , sprawa jeziora wydaje sie została przespana a teraz próbuje sie poruszyć niebo i ziemie aby cos wskórac, media ,wedkarzy apele ,petycje, czyzby kilku aktywnych działaczy obudziło się nagle z reka w nocniku ze niedługo nie bedzie gdzie na rybki jeździc w szczycie sezonu w okolicach Opola? Kolejny raz sie przekonuje ze jedyne co w tym okregu zawsze wychodzi to ODŁOWY KONTROLNE i co teraz panowie z Opola i okolic zjedziecie sie na Nyskie ,Otmuchowskie ? Zapewne petycje podpisze , jako wedkarz, miłosnik przyrody ale to jedyny powód, bo jak z Nyskiego ,,odławiano tonami ryby ,,nikogo to nie interesowało

 • jacekjak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 20 + / -

  jacekjak

  do artykułu: "Śmierć jeziora ?"...... TVP - Kurier Opolski; (jak i poprzednich i następnych)...

  1. Skoro ochrona ptaków została wzięta pod uwagę przy gospodarowaniu wodą (natura 2000)- wypowiedz dyrektora RDOŚ, to dlaczego ryb nie? - co to palec! - widać tu słabe starania w tym zakresie, nieudolne albo strasznie spóźnione (oczywiście obrona pójdzie w kierunku źle sformułowanych przepisów -to już znamy).
  2. Jak lub czy będzie wykonywane zarybianie na tym akwenie, a jeżeli nie to gdzie będzie przeprowadzane ze względu na środki przeznaczone na ten cel? I czy inne zbiorniki zaporowe będą tu uwzględnione ze względu na wzmożoną ilość wędkarzy jeżeli na zbiorniku turawskim wędkarstwo będzie utrudnione (oczywiście dochodzi tu sprawa odłowów także z tych zbiorników - mam nadzieje że jej nie będzie wtedy w celu zarybiania innych - bo to okręgowi wychodzi nadzdolnie).
  3. Czy nie powinny być zmienione opłaty okręgowe ze względu na pogorszenie/zmniejszenie ilości wód w okręgu opolskim o tak znaczący obiekt jakim jest w/w jezioro lub na co zostaną przeznaczone środki uwzględniające utrzymanie i ochronę wód na tym zbiorniku.
  4. Brak możliwości komentowania artykułów z tym związanych.. jest dodatkową ignorancją, bezradnością i zwykłą bojaźnią na głos członków pzw.

 • leszcz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  Z dziecinną łatwością kol "j234" rozwiązał problem. Skoro w regulaminie nie ma wzmianki o namiotach to oznacza że wolno stosować. Skoro nie ma nic o kalesonach to jak najbardziej wolno. Nawet w stringach wolno bo też nic tam nie ma na ten temat. :)

 • j234 Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  To może też napisać czy można używać w czasie zawodów kalesonów bo w regulaminie nic o tym nie pisze?

 • leszcz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  Jeśli mam być szczery to wolę taką rozmowę niż wygłupy durnowatej Mariolki czy też tej Elżbiety znaczy się małpy z brzytwą. Jednak nie jestem przekonany do końca. Przecież w takim namiociku może być tylko jeden otwór tam nie ma miejsca na więcej. Wszystko jest do sprawdzenia. Ilość zanęty powinna być sprawdzona przed zawodami zgodnie z regulaminem. Namiociki są bezbarwne i sędzia może łatwo zauważyć spławiczek. Może sobie kazać namiocik otworzyć i zobaczyć wszystko co i jak i pogonić zawodnika. Przecież sędziowie coś muszą robić a nie patrzeć nie wiadomo gdzie. Namiocik to ochrona przed zimnem a zdrowie zawodnika jest najważniejsze. Ale najważniejsze jest to że w regulaminie powinno być napisane jasno co i jak aby nie było precedensu ani punktów spornych. Nie piszę z pretensjami do kol Ryszarda i proszę tego do siebie nie odnosić. Po prostu lubię jasne i bezsporne sytuacje.

 • oks_opole Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Do kol. "leszcz"
  Faktem jest, że regulamin nie mówi nic bezpośrednio o stosowaniu namiociku, jednak zakaz jego używania w czasie zawodów rozgrywanych w myśl "Zasad organizacji sportu wędkarskiego" uzasadniają warunki, które określają sposób ich organizacji i przebiegu. Chodzi tu głównie o widoczne oznakowanie wywierconych otworów, a także możliwość obserwacji przez sędziów wszystkich zawodników, wraz z ich poczynaniami. Taki namiocik stwarzałby duże możliwości wypaczenia wyniku zawodów poprzez stosowanie niedozwolonych metod i zabiegów (np. dodatkowa ilość zanęty, czy nawet zastosowanie niedozwolonego spławiczka). A poczynania zawodników powinny być widoczne dla sędziów i obserwatorów.
  Mam nadzieję, że to wyjaśnienie będzie dla kolegi wystarczające.
  Pozdrawiam - Ryszard Kloch
  Dodam może jeszcze, że w czasie zawodów towarzyskich dozwolone są różne odstępstwa od wspomnianych wyżej "Zasad organizacji sportu wędkarskiego"

 • leszcz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  Serdecznie dziękuję obu kolegom i powiem tak. Czytałem w miarę dokładnie regulamin i co do łowienia "mor myszką" nie mam wątpliwości bo w regulaminie właśnie tak pisze. Natomiast nie wyczytałem nigdzie odnośnie stosowania namiociku ochronnego. Właśnie dlatego pytam raz jeszcze jak jest z tym tematem. Skoro nic na ten temat nie piszą to wolno czy też nie.

 • oks_opole Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  Witam. Na pytania postawione przez kol. "leszcz" odpowiedzi udzielił już w zasadzie kol. "nysa79_team". Uzupełnię je tylko kilkoma informacjami. Zgodnie z terminarzem imprez sportowych na 2014 r., MO w wędkarstwie podlodowym w naszym Okręgu zaplanowano na m-ce styczeń-luty, uzależnione jest to jednak od warunków pogodowych, oraz możliwości zapewnienia bezpieczeństwa zawodnikom (wymagana grubość lodu min. 15 cm). Zarówno wymagania związane z bezpieczeństwem (teren zawodów), sprzęt, przynęty i zanęty stosowane w zawodach jak i organizację i przebieg tego typu zawodów określone są w "Zasadach organizacji sportu wędkarskiego" - część III - Regulaminy zawodów. Trudno tu zacytować wszystkie jego punkty, ale dokument ten łatwo znaleźć na stronie ZG, gdzie odsyłamy wszystkich zainteresowanych.
  Mamy nadzieję, że obecne ocieplenie jest chwilowe i uda się nam zorganizować te Mistrzostwa Okręgu w wędkarstwie podlodowym w najbliższym czasie.
  W imieniu Okręgowego Kapitanatu Sportowego - Ryszard Kloch

 • nysa79_team Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  Cześć. Zawody na szczeblu okręgu są zaplanowane w harmonogramie imprez sportowych w miesiącach styczeń-luty 2014. Oczywiście jeżeli pogoda dopisze (bezpieczny lód). Jeśli chodzi o namiot to organizator podejmuje decyzje dotyczące jego używania, ale raczej to nie przejdzie. Na takich zawodach w ubiegłych latach nie wolno było łowić nawet na wędkę ze spławiczkiem,dlatego ja odpuściłem sobie starty. Pozdrawiam.

 • leszcz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  Nie ma stworzonego forum dyskusyjnego aby można było zapytać o cokolwiek wiec zapytam tu.
  -czy planowane są bieżącym roku zawody pod lodowe na szczeblu okręgu.
  -czy w takich zawodach można używać namiocików wędkarskich.

 • wydra.pl Data dodania: 9 lat temu Oceń: 6 + / -

  sardynka

  Dość przyjemnym i przyjaznym wiaterkiem powiało od kolegi Leszcza,a tym samym od elektrowni Opole. Nic z tego nie wyniknie,ponieważ(tak jak piszesz) wszyscy komentujący są od lat atakowani za wiedzą i zgodą naszej Administracji Internetowej.
  Nie chcę tu zbytnio się rozczulać,ani ujawniać nazwisk,lecz powiem wprost...Administracja Okręgu nie panuje nad sytuacją. Przecież widzę,że „elżbieta” posiada uprawnienia administratora okręgowego i zachowuje się jak małpa z brzytwą...atakuje totalnie...tylko ona ma monopol na rację...i tylko ona wespół -rozłożyła Internetowy Okręg na łopatki.

  Tak dalej nie może być,to nie jest prywatna „TV Trwam”,lecz publiczny wędkarski internet opłacany z naszych składek.

  Komuś,kiedyś nerwy puszczą i zacznie się zamiatanie z wymiataniem...internetowy regulamin jest napisany zrozumiale...oby nie było zbyt późno z jego właściwym zrozumieniem.
  To nie straszenie,lecz BEZINTERESOWNE !!! i GRZECZNE !!! zwrócenie uwagi.

 • leszcz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 5 + / -

  Idea dobra tylko nie wiadomo czy coś z tego wyjdzie bo wszystko poszło w złym kierunku.Jako pracownik elektrowni Opole jestem pozytywnie zaskoczony wypowiedziami. Jednak nie mogę pojąć dlaczego pojawiają się komentarze w temacie o Turawie "o pół etacikach" "porcie Opole" i jeszcze inne durnoty. Ktoś celowo wkłada szpilę aby niszczyć tematy. Celuje w tym „elżbieta” która powinna się nazywać „elżbieta bez interesu”. Jest to praktyka stosowana za wiedza i zgodą administracji takie odnoszę wrażenie. To jest bardzo dziwne bo to niszczy internet. W wędkarskim internecie powinno się rozmawiać nie tylko o rybach. Gdy spojrzysz kolego „elżbieto bez interesu” na mapę to zauważysz że elektrownia leży w trójkącie wiadomych rzek i wody dla elektrowni nigdy nie zabraknie. Od elektrowni do Odry to kilka kroków,a tam trochę wody jest to o co tu chodzi.

 • wydra.pl Data dodania: 9 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Przystawski Bogdan Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  Do rzecznika okregu bardzo prosze o podzucenie linku o regulaminie prowadzenia zebrania sprawozdawczego kola
  Z gory dziekuje

 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: -18 + / -

  Rozwiń
 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: -20 + / -

  Rozwiń
 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: -20 + / -

  Rozwiń
 • cyluk waldek Data dodania: 9 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • leszcz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 38 + / -

  Przez długi czas organizacją zawodów spinningowych na szczeblu Okręgu zajmowasł się kolega śp. Zbigniew Janik. Juz teraz daje się zauważać ogromną lukę organizacyjną. Trzeba tą lukę jak najszybciej wypełnić.

 • j234 Data dodania: 9 lat temu Oceń: -12 + / -

  Rozwiń
 • darek63 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 9 + / -

  darek63

  Śmietnisko na Kruszbecie!!! Panie prezesie Zagórski, mówiłeś Pan ,że posprzątaliście ten zbiornik? Pytam się Pana grzecznie jako opiekuna tej wody. Albo jako koło weżmiecie się do roboty i zrobicie porządek z tymi stertami śmieci jakie tam zalegają, albo zacznę interweniować w zarządzie okręgu opole. Jako koło powinniście bezwzględnie dbać o czystość tego akwenu,Widać przerasta was to zadanie, w takim razie jak najbardziej racjonalne byłoby żeby okręg pozbawił was opieki nad tym zbiornikiem. A nawet i tym drugim którym się opiekujecie(Kużniczki) tam też czystość zbiornika to dla was temat tabu?

 • Damian3 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 4 + / -

  Najmocniej przepraszam miało być "kalfusa 3"

 • zlowilemrybe Data dodania: 9 lat temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • kalfus3 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 22 + / -

  Czy ja dobrze kalkuluję?Ten wiejski Presley od spraw sportu ma być prezesem? O q...a to ja już wolę zabór z Katowic!!!

 • wujek Data dodania: 9 lat temu Oceń: -11 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 9 lat temu Oceń: 22 + / -

  sardynka

  Drogi p.Joachimie...
  jest mi bardzo przykro,że się na mnie zawiodłeś,że nie zaliczasz mnie do ludzi normalnych...no cóż..."błądzenie jest rzeczą ludzką".

  Dzisiaj człowiek normalny chodzi po ulicy i mówi sam do siebie gestykulując rękami,często ze słuchawkami na uszach,często jadąc samochodem rozmawia przez "komórkę",pisząc na portalu używa kilkudziesięciu nicków i rozmawia sam ze sobą. W końcu po jakimś czasie zamykają "tą normalność" w Opolu na ul Wodociągowej-Odział Psychiatryczny,albo w Toszku,Tworkach lub też w naszych opolskich Branicach.

  Zaś pozostali ludzie to zwykli wariaci!!!...to się porobiło...:)...pozdrawiam...Tadeusz.

 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 6 + / -

  A juz myslalem, p.Tadeuszu, ze jest pan normalnym facetem.....przepraszam za pomylke......i pozdrawiam serdedcznie.
  J,Parusel.

 • wydra.pl Data dodania: 9 lat temu Oceń: 3 + / -

  sardynka

  Posyłam i dedykuję koledze-(powiedzmy) Achimowi arię p. Pakusińskiej,natomiast piękną arię pt. "śmiej się pajacu" pozostawię na lepsze czasy...pozdrówka posyłam z Opola,a także od wędkarzy oraz kozy z Komprachcić :)...Tadeusz.

  http://www.youtube.com/watch?v=7vZe8zDifbk

 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 6 + / -

  Faktycznie, Panie Tadeuszu - wydra.pl .....ma Pan poczucie humoru, jednak bardzo rozne od mojego......ale tez sie posmialem....pewnie Pan rozumie, ze zupelnie z czegos innego, ale jednak.....
  Pozdrawiam. J.Parusel

 • Helisqawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • kalfus'3 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 7 + / -

  Nareszcie spokoj z haslem HEIL.
  Gdy nie mozna inaczej nalezy przeciwnika osmieszyc.
  Zrobil Pan to skutecznie Panie Tadku-gratulacje!
  Pozdrawiam-Marek.

 • kalfus'3 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 7 + / -

  Panie Tadku-ha ha ha-przestan Pan bo pekne od smiechu!
  Powimien Pan prowadzic kabaret na Festiwalu Opole 2013
  Pozdrawiam-Marek.

 • wydra.pl Data dodania: 9 lat temu Oceń: 7 + / -

  sardynka

  Joachimie...
  dawno to było,jeszcze za ciotki PRL-ki to było...ale było.
  Pewien rolnik z Komprachcic po wielu staraniach otrzymał w końcu wymarzony paszport i mógł odwiedzić brata w Reichu. Wziął calutki urlop w opolskiej OFAMIE i dodatkowo jeszcze bezpłatnego dwa miesiące coby z bratem dłużej posiedzieć. Pewnikiem brat mu jakiś arbait w tym Reichu narychtował,ale to mniej ważne.
  W końcu wrócił...
  i od razu do restauracji Pod Kasztanami zawitał,coby się piwa napić...
  a piwo tam mieli dobre,głubczyckie...
  także obiady były o wiele lepsze niż w renomowanej opolskiej Europie czy nawet Pająku. Schaboszczaki były większe od sedesowej deski.
  W knajpie wiadomo,kupa kolegów tam było,więc go otoczyli kołem i dawaj pytać jak tam w tym Reichu jest. Zaczął opowiadać różne bajery,w końcu mówi:
  "chopy,mowie wam,tam w tym Reichu w ZOO to żech takom koze oglundoł...co tu bendem rozprawiać...miała ponad 7 metrów długości".
  Koledzy w śmiech,że to mało prawdopodobne,że pewnie był tak naprany,że kozę pomylił z żyrafą,że u sąsiada jest byk co ma najwyżej 4 metry długości,że to lipa z tą kozą.
  W końcu gość się zmiarkował,opuścił z tej kozy o 1 metr...ani milimetra więcej,zaparł się i nie ustąpił...i dalej trwał przy swoim.
  Nie chcę tu czynić zbędnych porównań,lecz widzę,że ktoś się zaparł z tym "SWOIM HEIL" bardziej niż ten sympatyczny rolnik.

  Pozdrawiam wędkarzy z Komprachcic.

 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 4 + / -

  Panowie, nie dogadam sie z murem, z drzewem i z ludzmi, ktorzy nie baczac na prawde, nie znajac tego, o czym mowia, sposobami nieprawdziwymi probuja mi wmowic, ze to co robie to nieprawda i nie znajac jezyka probuja mi wmowic, ze nie mam racji. Wiec myslcie sobie dalej jak chcecie, w koncu to wy wypisujecie bzdury nie ja, nawet nie chce wam sie sprawdzic podanego linku, ktory wyjasnia ile znaczen ma slowo Heil i jesli cos sie komus kojarzy z Hitlerem to mu wolno, niektorym sie lokiec z czescia ciala ponizej plecow kojarzy.....tylko nie narzucajcie tego.
  Zwrot Petri Heil oznacza dokladnie : PIOTROWI CZESC i nie da sie tego inaczej powiedziec !!!!!

  Heil szczęście nt

  sein Heil in etw dat suchen szukać w czymś własnego szczęścia

  Petri Heil! Piotrowi cześć!

  Heil Hitler! niech żyje Hitler!

  To fragment ze slownika j.niemieckiego. Zapraszam do odwiedzenia linku: http://pl.pons.eu/niemiecki-polski/heil zobaczycie ile znaczen ma slowo Heil i w jakich zwrotach sie go uzywa. Chcialbym przypomniec, ze istota tego, co wywolale takie niezdrowe reakcje bylo to, ze chcialem polecic magazyn wedkarski Petri Heil, ale tego pewnie nikt z moich adwersarzy nie pamieta.....badzcie zdrowi !!!
  Pozdrawiam. J.Parusel.

 • wydra.pl Data dodania: 9 lat temu Oceń: 15 + / -

  sardynka

  "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają ."
  Mikołaj Rej.

  Joachimie...MUSZĘ JEDNAK ZABRAĆ GŁOS,choć nawoływałem do zakończenia tematu.

  Chciało by się powiedzieć-to jedź w cholerę do Niemiec i tam sobie HAJLUJ a także JODŁUJ ile tylko zechcesz. Nie powiem tego jednak ponieważ nie mam prawa,a w dodatku nie przeszkadza mi Twoja osoba. Mało tego,cieszę się bardzo,że ten bardzo śliski temat jest dyskutowany...a wiadomo...każda dobra dyskusja która zmierza do konsensusu daje bardzo wiele.

  "Nie ma dymu bez ognia"...to następne mądre powiedzenie.

  Obaj wiemy gdzie żyjemy,obaj wiemy jakie są uwarunkowania na ziemi opolskiej,obaj wiemy doskonale,że na tej ziemi żyją w zgodzie dwie główne nacje i nie tylko. Obaj wiemy także,że wszelakie zmiany polityczne nie następują z dnia na dzień,że nazizm w Niemczech nie zrodził się w "okamgnieniu". Pisałem o skandalu na Górze Św Anny wywołanym prze polskich młodych „neo-coś tam”,ostatnio wykład p. prof. Środy został zakłócony przez podobne,lub zbliżone „kolesiostwo”.
  Dlatego też mam prawo wygłosić z tej oto wędkarskiej trybuny swoje VETO wobec w sumie niewinnego słowa HEIL.
  Proszę jednak zauważyć że najpierw było słowo HEIL,potem SIEG HAIL,aż w końcu zaistniało jako HEIL HITLER.
  Proszę także zauważyć,że wszelkie zmiany polityczne poprzedzane są zawsze kryzysem gospodarczym...i proszę nie mówić...oj tam,oj tam.
  To tyle z mojej strony,aby usprawiedliwić pewne obustronne przegięcia w pisaniu komentarzy.
  Pozdrawiam...Tadeusz Wydrych.

 • Zając Józef Data dodania: 9 lat temu Oceń: 3 + / -

  jozefzajac

  Kol. Joachimie - chcąc - nie chcąc - wywołał kolega burzę. Bo tak jakoś wyszło, "dzięki" pewnemu panu z wąsikiem, że "heil", czy swastyka, kojarzą się większości ludzi jednoznacznie.
  Oczywiście, że w wolnym tłumaczeniu "heil"znaczy tyle, co powitanie. Oczywiście, że uniesiona, wyprostowana prawica była pozdrowieniem rzymskim, a "Gott mit uns" nie znaczy w wolnym tłumaczeniu nic złego, wręcz przeciwnie. Jednakoż - nie da się rozpatrywać znaczenia tych pojęć w oderwaniu od ich ciężaru historycznego. Swastyka na hinduskiej świątyni nikogo nie irytuje, ale namalowana na ścianie budynku w Europie - już tak. Podobnie - gest Horacjuszów z obrazu Jacques Louisa Davida - nie niesie żadnych złych skojarzeń, natomiast "heilowanie" narodowców na Górze Świętej Anny, każdy, zdrowo myślący człowiek, potępi.

  Osobiście uważam się za człowieka tolerancyjnego, jednak gdy bodaj w Kadłubie Turawskim dostrzegłem kiedyś napis"Gott mit uns" ułożony z różnokolorowych dachówek na dachu budynku , to przyznaję, zatrzęsło mnie. Bo po co ów człowiek ułożył ten napis? Chciał pokazać, że jest wierzący? To dlaczego nie użył typowego, śląskiego "Szczęść Boże"?! Moim zdaniem chodzi tu o najpodlejszą prowokację. O pokazanie: oto, gdzie Was mam, "polaczki".
  Podobnie - irytujące są niemieckojęzyczne tablice niektórych miejscowości. I znów pada tu podstawowe pytanie: po co?! Bo przecież nie dla informacji. A zatem - kolejna prowokacja. Bo przecież oczywistą oczywistością jest to, znajdą się ludzie, którzy niemieckie napisy na drogowskazach odbiorą jako obrazę uczuć, czy wręcz - zagrożenie. Więc je zniszczą. I tak zaczyna się napędzać spirala nienawiści.
  Widać komuś strasznie zależy na tym, żeby tworzyć podziały pomiędzy między Ślązakami, Niemcami, Polakami i "hadziajami". Widocznie komuś marzą się Bałkany...

  Pozdrawiam.

 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 2 + / -

  Jezeli jeszcze komus kojarzy sie...., to prosze skorzystac z tego linku i sprawdzic ile moze miec znaczen slowo : heil !!!

  ...http://pl.pons.eu/niemiecki-polski/Heil

  Pozdrawiam. J.Parusel.

 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Helisqawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 9 lat temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 9 lat temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 4 + / -

  Panie Tadeuszu - wydra.pl .....ja rozumiem Pana poczucie humoru, ale jak bede chcial wziac prysznic to sam go wezme, to nie jest tak, ze mozna przesadzic a potem.....ale ok, niech bedzie ten kubel, moze i mi sie przyda......
  Pozdrawiam. J.Parusel.

 • wydra.pl Data dodania: 9 lat temu Oceń: -8 + / -

  Rozwiń
 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 4 + / -

  Panie Tadeuszu, to juz lekka przesada, czytam wszystko, tylko....nie chcialbym Pana o to posadzac, o co mnie Pan posadzam, ale tez w takim razie skroce: nie pisalem tej informacji tylko dla Pana a tym bardziej dla Panskich skojarzen zwiazanych z najbardziej nawet osobistymi przezyciami, ktorych nie znam i niech zostana Panskimi...., moze ja tez mam osobiste, rodzinne przezycia a wcale nie nienawidze Rosjan i wszystkiego co rosyjskie. Zeby uprzedzic i zaniechac ewentualnych polemik, moj ojciec nie sluzyl w Wehrmachcie i nikt w mojej rodzinie nie byl nazista, wprost przeciwnie, ale to sa moje osobiste sprawy i nie mam zamiaru epatowac nimi innych, ......tylko, ze ja wszystko wyjasnilem....to tyle i mysle, ze wystarczy.
  Pozdrawiam. J.Parusel.

 • wydra.pl Data dodania: 9 lat temu Oceń: -8 + / -

  Rozwiń
 • Helisqawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 3 + / -

  Juz wczesniej napisalem, ze nic na to nie poradze, co sie komu i jak kojarzy. ....i nic na to nie chce poradzic, natomiast uwazalem, jako normalny czlowiek, ktoremu nienawisc i niestosowne skojarzenia sa obce, ze nie uczynilem nic zlego i nie zamiescilem tego tylko dla pana czy jeszcze dla paru podobnie myslacych ludzi, tylko dla wedkarzy, ktorzy nie maja niezdrowych skojarzen, chocby wynikaly z najbardziej osobistych krzywd i pobudek, moje myslenie jest zupelnie inne, tym sie kierowalem i zawsze kierowac bede, zas jesli komus sie z jakiegosc powodu " siersc na grzbiecie jezy " to jego osobista sprawa i nie nalezy ( chyba ) probowac zmuszac innych do podobnego myslenia.
  Pozdrawiam. J.Parusel.

 • Helisqawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 2 + / -

  Panie Tadeuszu Kurzeja, panski cytat jest prawdziwy, to jednak w tej okreslonej sytuacji mocno chybiony !!! Jak Pan otworzyl ten link, ktory podalem, to jest tam pokazany sw.Piotr jako przyklad rybaka, sw, Piotr nigdy nie byl pokazany jako przyklad przesmiewcy, czlowieka nienawidzacego i zlego. Nie sadze i nawet nie oczekuje, by zmienil Pan zdanie, za co przepraszam, ale tak sadze. Chce Pan nienawidzic, chce Pan szydzic, Panska sprawa, ja takich intencji na pewno nie mialem. Uczucia takie sa mi obce, ze zas czasem probuje cos wyjasnic i wzbudza to tak mocne odruchy obronne, ze potrzebuje Pan( inie tylko Pan ) bezprzykladnego ataku na mnie i na to co pisze, to....tylko moge wspolczuc.
  Pozdrawiam. J.Parusel.
  P.S. Rozumiem, ze z tego, co napisalem, zrozumial Pan tylko slowo " Heil " i to jeszcze niewlasciwie......Amen.

 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: 5 + / -

  hellspawn_pgac

  A ja zapraszam Pana Joachima i Silesiusa na Jagermeistra :) Pedzonego w Wolfenbuttel :) pogadamy sobie jak ludzie o magazynie ktory Pan Joachim pokazal. Swoja droga - ciekawy :) Pozdrawiam :)

 • Helisqawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • silesius Data dodania: 9 lat temu Oceń: 7 + / -

  silesius

  Tadeusz, pamiętasz radio Erewań ?
  jak pamietasz to zrozumiesz: nie z dymu, tylko z gazu koksowniczego, i nie cjanowodór, tylko siarkowodór. Owszem w gazie koksowniczym jest i metan i amoniak, ale Niemcy mieli łatwiejsze ( tansze) sposoby na pozyskanie cjanowodoru, na przyklad w cukrowniach, skąd pochodził surowiec ( melasa) do preparatu owadobójczego i do odwszawiania.Potem zrobili z niego wersję bezzapachową, i odwszawiali łącznie z właścicielem. W koksowni by musieli postawic katalizator, dośc drogi, nawet i dziś. Z koksowni musieli by brac metan, kwas siarkowy, amoniak i potem to dalej gdzieś przerabiac dośc droga metodą. Cjanowodor, czyli skladnik CyklonuB masz też w spalinach, papierosach, pestkach owocow, i w wodzie poprzemysłowej.W Odrze jest go na poziomie 100mg/dm3. Majster ktory Ci ta legandę "sprzedał", pewnie niewiele wiedział o technologi , zresztą do dziś wielu majstrów i nie tylko, ma mgliste pojęcie o moim wydziale, bo pracują gdzie indziej, nie u mnie. Legendy o tym co robiono u mnie w czasach niemieckich sięgają i margaryny i masła, więc nic mnie i moich kolegów z wydziału nie zdziwi. Co do Heil, to oznacza słowo cześc, chwała, brzmi podobnie jak Hi , czyli fonetycznie hai z angielskiego. Hitler u Polaków i nie tylko zochydzil to słowo, i to jest fakt. Druga rzecz, wędkarze wymyślają rózne mniej lub bardziej egzotyczne formy pozdrowień, by choc na chwilę przybliżyc się z tradycją do myśliwych. Niestety, od ich tradycji dzielą nas lata swietlne, więc myślę że wystarczy zwykłe "dzień dobry" bez jakiś- darz wodo, czy heil coś tam. Dlatego po raz kolejny napisze, pogadajmy o rybach , bez osobistych wycieczek i zaczepek. Ja szanuje każdego człowieka, byle by był uczciwy i etyczny w tym co robi. Bez względu na religię, hobby, płec , rasę narodowosc i wyznanie.

 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 3 + / -

  Tu na portalu, tym portalu, piszemy po polsku i o tym wiadomo, tylko chcialbym przypomniec, ze jezyk niemiecki, angielski czy jakikolwiek nie jest w naszym kraju zakazany ani naganny ! Zgodnie z zaprezentowana przez moich adwersarzy " logika " nalezalo by wygnac z kraju nad Wisla i Odra, a juz szczegolnie ze Slaska wszystkich tych, ktorzy nosza imie Adolf, bo tez sie kojarzy z Hitlerem. Nie widze tez nic nagannego w tym, ze ktos sie potrafi poslugiwac j.niemieckim ani tez w samym j.niemieckim. Powiem wiecej, nie mam nic do zarzucenia Niemcom i sam jestem z pochodzenia Niemcem, choc urodzilem sie w Polsce i czuje sie Polakiem, to nie mam zamiaru wypierac sie moich przodkow, choc byli rodowitymi Niemcami. Panie Tadeuszu, to co Pan zrobil ponizej to takie delikatne wzywanie do podzialow narodowych, a tego to chyba nawet nasza Konstytucja zabrania. Poza tym ja chcialem przede wszystkim polecic bardzo ciekawe pismo wedkarskie, ktore naprawde polecam ale nie kazalem nikomu tego pisma czytac, bo przeciez prywatnie kazdy moze miec rozne, nawet najdziwniejsze skojarzenia i wcale nie musi sie z tego tlumaczyc, i wcale nie musi lubic j.niemieckiego ani Niemcow.
  Pozdrawiam. J.Parusel.

 • wydra.pl Data dodania: 9 lat temu Oceń: 16 + / -

  sardynka

  Serdecznie dziękuję Joachimie za to,że mi współczujesz...cieszę się z faktu,że nie posądzasz mnie o wywolanie drugiej wojny światowej :)

  Odpowiem jednak jak dziecku,
  Po polsku,nie po niemiecku...

  W domu możesz mówić po niemiecku skolko ugodno,także w restauracji z kolegami,także na ulicy,także w polskiej szkole jako uczeń na lekcji języka niemieckiego,takze w szkole o profilu niemieckim durch po niemiecku...
  lecz tu,na portalu...
  w miarę zrozumiale po polsku piszemy,w miarę bez błędów piszemy. Po jakie licho jakieś źle kojarzone "HEIL"...przecież mamy tyle naszych polskich pozdrowień; siemanko,serwusik,pozdrowionko,cześć,buźka...itd.
  Znajomość języka niemieckiego nie jest przecież naganne,tu nie oto chodzi. Możesz nawet jodlować nad Odrą na rybach po tyrolsku...nikt Ci nie zabrania.

  Podsłuchałem kiedyś dwóch Rosjan na dworcu we Wrocławiu:

  Jeden pyta...czy nie wiesz Grisza kto wynalazł robotę?
  Myślę,że był to Rabotow.

  A nie wiesz przypadkiem kto wynalazł tryby?
  Oczywiście że wiem!!!...przecież to był Trybow.

  A jodłowanie to kto wynalazł?
  Ma się rozumieć że to był Jodłow!!!
  Głupi jesteś Grisza!!!...to był także Trybow,jak mu jajka do trybów wkręciło!!!

  Pozdrowionko...Tadeusz.

 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 2 + / -

  Ja juz wiecej nie bede pisal na ten temat, bo jesli ktos nie rozroznia pozdrowienia Petri Heil od Heil Hitler to nic tu juz nie poradze. Slowo Heil jest powszechnie uzywane w jezyku niemieckim i ma swoje konkretne znaczenie (jesli sie komus tylko kojarzy z Heil Hitler to nic na to nie poradze). Jezeli ktos mysli, ze powinnismy zubazac jezyk niemiecki, lub go zmieniac.....to juz moge tylko wspolczuc.
  Pozdrawiam. J.Parusel.

 • wydra.pl Data dodania: 9 lat temu Oceń: 5 + / -

  sardynka

  Staszku...
  nie zmieniaj tematu,tematem zasadniczym jest pozdrowienie "Hail",a nie benzyna syntetyczna.
  Nie ja ten temat wywolałem.
  W 1980 roku byłem na wycieczce objazdowej,która zahaczała o Anna Berg,zaś w stołówce zdzieszowickiej koksowni jedliśmy niezły obiad. Prze obiadem,krótkie zwiedzanie koksowni,i tam mistrz zmianowy,który pracował przed wojną,opowiadał historię zakładu wspominając,że z dymów koksowniczych podczas wojny pozyskiwany był składnik do produkcji CYKLONU B.
  Powiedział także,że Niemcy,jako naród gospodarny odzyskiwali nawet z dymów niektóre składniki,a w Polsce nic się nie opłaca. Przecież cyklon był używany także jako preparat ochrony roślin do zwalczania szkodników i gryzoni.

  Powrócę jednak do tematu...
  pamiętasz,jak na uroczystości z okazji powstań śląskich na Górze Św Anny doszło do skandalu,gdzie kilkoro młodych ludzi składało kwiaty i nieśli sztandar ze znakiem Rodła podobnego do swastyki...i przed samym pomnikiem podnieśli prawe ręce w geście hitlerowskiego powitania.
  W Niemczech nic takiego nie mogło by zaistnieć...bardzo dobrze o tym wiesz.
  Uważam,że takie powiedzenia nie powinny znaleźć się na publicznym portalu.
  Mało tego...
  należy takie akcje niszczyć w zarodku jak plugastwo...jak największą zarazę...koniec!!!...finita la commedia!!!...

 • silesius Data dodania: 9 lat temu Oceń: -6 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 9 lat temu Oceń: 6 + / -

  sardynka

  Hola!!!...hola!!!...Panowie!!!...
  chociaż z drugiej strony,jest prawie 70 lat od zakończenia wojny i tak sobie myślę,że w sposób merytoryczny można ten temat przedyskutować na spokojnie. Oczywiście,że w języku niemieckim "Heil istnieje jako pozdrowienia wszelakie. Oczywiście,że Goethe i cała plejada ludzi żyjących mu współcześnie tego 'Heil" używała...przecież to normalka. Jednak używanie tego terminu na śląsku opolskim,to wywoływania wilka z lasu mówiąc bardzo delikatnie.
  Powtórzę więc za moim imiennikiem Tadeuszem:
  "Hitler sprofanował piękne symbole starożytne jakimi była zarówno swastyka,jak też żołnierskie pozdrowienie każdego rzymskiego legionisty".
  Jeśli ktoś tego nie rozumie,wówczas nic nie pozostaje,jak powiadzieć-mówi się trudno. Bez względu jednak na okoliczności,nie powinniśmy współcześnie używać terminów,które się źle kojarzą.
  Dlaczego???...ktoś zapyta...
  dlatego właśnie...że zaraz ktoś powie o ilości ludności cywilnej wymordowanej na terenie Polski podczas II wojny. Ktoś inny dorzuci,że „CYKLON B” był pozyskiwany z dymów zdzieszowickiej ówczesnej koksowni...itd...itp...
  Po co więc wywoływać przysłowiowego wilka...LECZ DYSKUSJA może TRWAĆ NADAL...mnie to nie przeszkadza...na HYDE PARKU można dyskutowac o wszystkim...pozdrawiam...Tadeusz Wydrych.

 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  Dziekuje, Panie Tadeuszu, ze odpowiedzial mi Pan z calym szacunkiem, ja tez odpowiadam a wlasciwie odsylam jeszcze raz do podanych wczesniej linkow. Dodam jeszcze, ze Pan pisze o gescie- pozdrowieniu przy ktorym uzywano slowa "heil" oraz o symbolu, ale chyba nie sadzi Pan, ze nalezy z niemieckiego slownika usunac slowa ( wyrazy ) ktorych uzywali hitlerowcy. Tych slow uzywali nie tylko ludzie A.Hitlera, ale tez Goethe, Schiller i jeszcze wielu innych wielkich ludzi, poza tym funkcjonuja w jezyku niemieckim do dzisiaj !!! Zreszta najlepiej swiadczy o tym to, iz takie pozdrowienie istnieje i jest taki magazyn. I na koniec, ja nie pisalem o "salucie heil" tylko o pozdrowieniu wedkarskim Petri Heil, a to ogromna roznica oraz dalem linki do wyjasnien etymologi tego pozdrowienia, zeby nie bylo, iz sam sobie to wymyslilem.
  Pozdrawiam. J.Parusel.

 • Helisqawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  Witam. Kiedys, dosc dawno juz, jakies dwa lata temu, uzylem parokrotnie pozdrowienia wedkarskiego jakiego uzywaja wedkarze w Szwajcarii, Niemczech, Francji czy krajach Beneluxu. " Petri Heil " bo tak brzmi owe pozdrowienie ktos skojarzyl z Heil Hitler i publicznie to oglosil, nie pamietam juz kto ale to jest najmniej wazne, jeszcze bylo to powodem innych trudnosci na ktorych tracil nasz klub i w zwiazku z tym, dla swietego spokoju, zaniechalem uzywania tego pozdrowienia, choc pozdrowienie to nie ma nic wspolnego z A.Hitlerem ale za to ma z sw.Piotrem ( Petri od Petrus zas Heil od zyczenia powodzenia, chwaly ). Mozna sprawdzic pod tym adresem: http://de.wikipedia.org/wiki/Petri_Heil

  Ale to tylko, zeby byla jasnosc. Chcialbym polecic szwajcarski magazyn wedkarski ktory jest dostepny w internecie: http://www.petri-heil.ch/

  Pozdrawiam. J.Parusel.

 • Przystawski Bogdan Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  Ok to moze wrocimy do tematu na wiosne Pozdrawia

 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 2 + / -

  Panie Bogdanie, nie jest tak zle....ale pomysle, na razie sam nie wikem....musze jeszcze troche zadbac.....o siebie, by moc w sezonie pobyc na naszych zawodach ! Pozdrawiam. J.Parusel.

 • Przystawski Bogdan Data dodania: 9 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Orłowski Krzysztof Data dodania: 9 lat temu Oceń: 3 + / -

  adler

  Pytanie do Zarządu Okręgu :
  Dlaczego mimo iż Rejestry Połowów funkcjonują w okręgu dobre kilka lat, można powiedzieć że byliśmy jednymi z pierwszych brak jest wzorem innych okręgów statystyk z rejestrów połowów.
  Na stronach sąsiednich okręgów są zakładki - Wyniki Rejestracji Połowów Ryb .
  Dlaczego nie można u nas tego upublicznić ? Interesują nas wędkarzy zestawienia takowych rejestrów i analizy statystyczne połowów poszczególnych gatunków ryb. Myślę że jest możliwość dodania takich zestawień.
  Pozdrawiam Krzysztof.

 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Przystawski Bogdan Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  Witam pytanie do pana Joachima.Czy moglby pan wyjasnic gdzie dokladnie mozna wedkowac w Kedzierzynie-Kozlu chodzi mio Odre i kanal z gory dzieki

 • Zając Józef Data dodania: 9 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 9 lat temu Oceń: -21 + / -

  Rozwiń
 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: -21 + / -

  Rozwiń
 • Zając Wojciech Data dodania: 9 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 9 lat temu Oceń: 14 + / -

  sardynka

  Kolego Marku...
  Nie,nie telefonował do mnie Joachim,lecz odpowiedział na moją propozycję spotkania. Gdzieś na dole jest odpowiedź Joachima...zaraz odnajdę i wkleję.

  "Lipak IreneuszData dodania: 4 dni temuOceń: 7 + / -
  Panowie, czas zajac sie chyba lowieniem spod lodu bo...idzie odwilz....
  Serdecznie dziekuje p.Tadeuszu, spotkanie nasze z calka pewnoscia dojdzie do skutku, ale przepraszam, nie w najblizszym czasie bo w tym okresie nie bardzo moge sie ruszyc z domu....z Wiosna na pewno bedzie latwiej i wtedy dam znac....DO ZOBACZENIA !
  Pozdrawiam. Wodom Czesc ! J.Parusel."

  Nie wiem do czego zmierzasz z tym pytaniem,lecz nie wciągaj mnie w zawiłości tego "serialu",bardzo proszę i pozdrawiam...:)

 • kalfus'3 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 37 + / -

  PYTANIE DO P.TADEUSZA "WYDRA"
  PODAL PAN NR SWEGO TELEFONU DLA P.JOACHIMA.
  CZY PAN JOACHIM DZWONIL DO PANA?

 • Zając Józef Data dodania: 9 lat temu Oceń: -17 + / -

  Rozwiń
 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: -12 + / -

  Rozwiń
 • Zając Józef Data dodania: 9 lat temu Oceń: -12 + / -

  Rozwiń
 • Lipak Ireneusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: -11 + / -

  Rozwiń
 • silesius Data dodania: 9 lat temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • silesius Data dodania: 9 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • Zając Józef Data dodania: 9 lat temu Oceń: -10 + / -

  Rozwiń
 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • Zając Józef Data dodania: 9 lat temu Oceń: -6 + / -

  Rozwiń
 • silesius Data dodania: 9 lat temu Oceń: 4 + / -

  silesius

  nowa strona okręgu ma być w joomli, wiec dobre było by tu forum w kunenie. Jedna baza danych na stronę+forum i nieco lepsze, ale trudniejsze zabezpieczenia niż na innych kreatorach. To tylko sugestia, w końcu są fachowcy w okręgu :P

 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • silesius Data dodania: 9 lat temu Oceń: 4 + / -

  silesius

  Te z strony PZW jest próściutkie, jak forum, to tylko na dobrych narzędziach.

 • Zając Józef Data dodania: 9 lat temu Oceń: -10 + / -

  Rozwiń
 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: -9 + / -

  Rozwiń
 • silesius Data dodania: 9 lat temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • silesius Data dodania: 9 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: -9 + / -

  Rozwiń
 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 9 lat temu Oceń: -11 + / -

  Rozwiń
 • Zając Józef Data dodania: 9 lat temu Oceń: -15 + / -

  Rozwiń
 • kalfus'3 Data dodania: 9 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • darek63 Data dodania: 9 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • silesius Data dodania: 9 lat temu Oceń: 11 + / -

  silesius

  Nareszcie :) witam normalnych :) Darku, gratki za wyniki w Grodkowie, źle nie było :)

 • darek63 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  darek63

  Panie Marku gdzie Pan to wyczytał że bronię Pana Piotrowskiego? Wyraziłem tylko swoją opinię i twierdzę że to jest nagonka. Nie mam zamiaru bronić tu kogokolwiek a zwłaszcza tego który,moim zdaniem nie powinien w żadnym wypadku kierować sportem w okręgu. Tak jak napisałem zrobiliście sobie Panowie prywatny Folwark. A co niektórych nazwałbym nawet Druidami owego Hyde Parku. Jeden to chyba nawet wysłał mi piosenkę, dziękuję lubię Sthura. Dla czego tak sądzę? Wszystko wiedzący Panowie chcieliście mieć odpowiedż na nurtujące was problemy z najwyższej półki, a odpowiedział wam bardzo młody człowiek. On wiedział a wy nie?

 • Zając Józef Data dodania: 9 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  hellspawn_pgac

  no i tak dla jasnosci, klawiatura angielska ma tabulator typu ' ALT ', rozni sie tylko umiejscowieniem 'malpy' :)

  dla zainteresowanych : http://coventry.blox.pl/2007/01/Angielska-klawiatura.html

  moze to hebrajska albo klawiatura brail'a :P
  pozdrawiam

 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

  hellspawn_pgac

  63 mar
  pewnie ze latwiej :) wiekszosc tak robi, tylko po co dowalac komus , jak nikt inny nie widzi i nie podziwia :)
  a jak, kolega Darek zauwazyl, nagonka trwa i kazdy to czyta. :)

 • Mar 63 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 5 + / -

  Mam pytanie co do niektórych użytkoników tej strony, czy nie łatwiej wymienić się adresami i pisać do siebie e-maile. wasze wpisy są już męczące

 • Hellspawn_PGAC Data dodania: 10 lat temu Oceń: 6 + / -

  hellspawn_pgac

  Dobrze mowi! Polac mu :)

 • Zając Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  jozefzajac

  Tym razem ja wlezę "miedzy wódkę a zakąskę":

  Kol. Marku - bywam na Hyde Parku od pewnego czasu i powiem tak: każdy Twój post powinien być natychmiast skasowany przez administratora. Nie dlatego, że krytykujesz, nie ze względu na treść, ale na sposób, w jaki piszesz. Chodzi o to, że łamiesz w każdym wpisie zasady tzw. "netykiety", czyli swoistego regulaminu który obowiązuje wszystkich internautów i to nie tylko na tej stronie. Konkretnie chodzi o:

  - zakaz pisania wiadomości wielkimi literami (chyba, że jakiś wyraz chcemy wyróżnić, a nie ma innej możliwości)
  - obowiązek stosowania się do polskich zasad pisowni, chodzi o "ogonki" ą, ę, ś, ć, itd.

  Te zasady znajdzie kolega tutaj:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta

  Nie stosowanie się do nich świadczy o lekceważeniu rozmówców. Czy to tak ciężko wyłączyć caps locka? Albo wcisnąć klawisz alt, żeby pojawiło się "ę" zamiast "e"?
  Bardzo bym prosił, abyś zastosował się do tych zasad, bo wygląd Twoich postów jest po prostu irytujący. Podkreślam - WYGLĄD - bo do treści się nie odnoszę.


  O temacie Waszej dyskusji się nie wypowiadam, bo nie znam problemu.

  PS. A propos jeszcze "wciskania się między wódkę a zakąskę": Hyde Park działa jako jeden, długi wątek dyskusyjny. Nie da się tu tworzyć nowych tematów. Zatem, jeśli ktoś chce o coś nowego spytać, to siłą rzeczy musi się "wcisnąć..." Nie można mu z tego tytułu robić osobistych wycieczek - patrz Twoje reakcje na wpisy Darka.

  Pozdrawiam

 • kalfus'3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 4 + / -

  PANIE PIOTROWSKI-ZANIM UDAM SIE DO PRACY ZAPYTAM.
  CZY NIE BYLO BY LEPIEJ PORUSZYC TEMAT PATOLOGII WEDKARSKIEJ NA ZAWODACH?
  PO CO TWORZYC JAKIES ZAWILE ANKIETY?
  COS W TEJ STOLICY NIE GRA! SPOZNIONY REGULAMIN,SPOZNIONA O DWA MIESIACE INFORMACJA O ANKIECIE.
  PROSZE TEZ WPLYNAC NA ADMINISTRACJE PORTALU OKREGOWEGO ABY NIE LIKWIDOWALA KOMENTARZY,BO TO ZAMIATANIE PROBLEMU POD DYWAN!

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: 14 + / -

  sardynka

  Do kol Joachima...
  nie ma problemu...nic na siłę...do zobaczenia na wiosnę...
  Pozdrawiam...Tadeusz.

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: 16 + / -

  sardynka

  Sprostowanie będzie...
  Uchwała o której piszę i wkleiłem poniżej,wydrykowana była na stronie ZG 28 stycznia 2013 roku...
  za pomyłkę przepraszam...Tadeusz.

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: 19 + / -

  sardynka

  Józku...przeczytałem treść uchwały ZG w tym zakresie,wydrukowaną 28 stycznia 2012,którą wklejam poniżej;

  "Prezydium ZG PZW podjęło także uchwałę o rozpoczęciu badania ankietowego w kołach PZW ,,Kim są wędkarze 2012 r.’’. Badania zostaną przeprowadzone w trakcie zbierania składek w okresie do maja br., a następnie po zebraniu i opracowaniu ankiet w okręgach PZW staną się jednym z materiałów przygotowywanych przed XXX KZD oraz dla celów promocyjnych Związku."

  Wynika z tej uchwały fakt,że ankieta będzie przeprowadzana podczas zakupu znaczków wędkarskich na 2013 rok. Mija miesiąc styczeń,zanim ankieta się ukaże minie miesiąc luty,a część koleżeństwa znaczki już zakupiła.
  Nie krytykuję niczego...
  ale...
  czy nie uważasz,że to ciut spóźniona akcja???...może przełożyć to na 2014 rok("kim są wędkarze 2013") i wystartować z ankietą od 01 stycznia 2014...pozdrawiam...Tadeusz.

 • Piotrowski Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: -6 + / -

  Rozwiń
 • Lipak Ireneusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 4 + / -

  Panowie, czas zajac sie chyba lowieniem spod lodu bo...idzie odwilz....
  Serdecznie dziekuje p.Tadeuszu, spotkanie nasze z calka pewnoscia dojdzie do skutku, ale przepraszam, nie w najblizszym czasie bo w tym okresie nie bardzo moge sie ruszyc z domu....z Wiosna na pewno bedzie latwiej i wtedy dam znac....DO ZOBACZENIA !
  Pozdrawiam. Wodom Czesc ! J.Parusel.

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

  sardynka

  Jeszcze jedno Józku,aby było jaśniutko i przejrzyście,bo od wpisu "wujka" rozpoczął się ten zawiły temat. Wstawię wpis wujka i stwierdzę jednocześnie,że na stronie internrtowej opolskiego Okregu w tym czasie nie było regulaminu. Aby wstawić regulamin na stronkę mojego koła,skopiowałem z kapitanatu Zarządu Głównego aż dwa różniące się między sobą regulaminy podlodowe...i o tym przez cały czas mówię.
  Czy to wyjaśni problem???...w razie niejasności wstawię drugą część "Kaszpirowskiego"...:)

  "wujekData dodania: 10 dni temuOceń: 5 + / -
  Czy Okręg może udostępnić na swojej stronie nowy regulamin zawodów podlodowych?Zmiany są duże."

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: 8 + / -

  sardynka

  To jeszcze raz po obejrzeniu Lisa na żywo...
  Oddaję Ci Józku sierpień bo źle odczytałem datę,poza tym,sierpień różnie się kojarzy...
  Jest jedno "ale" które jeszcze raz wyjaśnię.
  Co z tego że w Kapitanacie Zarządu Głównego wisiał regulamin przez rok,skoro był zatwierdzony 15 grudnia 2012...
  a następnie poprawiony w dniu 20 stycznia 2013...mówię o regulaminie podlodowym,który w dwóch punktach został zmieniony.
  Przecież to ani Twoja,ani moja sprawa i dlatego się dziwię ze zabrałeś głos i bronisz kogoś nie wiem po jakie licho.
  Faktycznie Kaszpirowski jest tu potrzebny natychmiast...proszę obejrzeć...pozdrawiam.

  http://studio.wp.pl/i,Anatolij-Kaszpirowski-adin-dwa-tri,mid,462318,wideo.html

 • Piotrowski Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: -8 + / -

  Rozwiń
 • kalfus'3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Piotrowski Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: 6 + / -

  W jakiej znowu opozycji??? Kogo tutaj bronię??? prosiłem tylko żeby nie wkładać słów których nie pisałem.Podałem kolegom informacje o które pytali i mowa była o okregowych zasadach i regulaminie przkazanym przez GKS i nigdzie nie wskazywałem sierpnia!! pozdrawiam j.p

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: 21 + / -

  sardynka

  Kolego Marku!!!...jaki koniec świata...jakie "giganty"...???
  choć szczerze mówiąc,większość komentów Joachima jest dobrych i na właściwym miejscu-siebie już pochwaliłem,więc teraz wychwalam kolegę.
  Niejednokrotnie staliśmy z Joachimem po stronach przeciwpołożnych,lecz to nie powód abyśmy byli wrogami do końca życia.
  Mało tego...
  postanowiłem odwiedzić Joachima,zadzwoń do mnie Joachimie na 728 307 858....omówimy szczegóły spotkania,bardzo proszę.
  Jeszcze kilka słów będzie odnośnie regulaminów wędkarskich.
  Pisząc moje krytyczne komentarze odnośnie niewłaściwości w regulaminach "odawlałem" robotę za okręgowy OKS z Józkiem na czele.
  Tymczasem Józek stanął w stosunku do mnie w czynnej opozycji,i to jest dziwne.
  Ale nie tylko Józek...
  bo przecież calutki zarząd okręgu opolskiego,także rzecznik prasowy i admin,to milcząca opozycja w tym temacie.
  Nie dość,że regulamin był spóźniony o miesiąc...
  to jeszcze...
  długość wędki w dniu 15 grudnia 2012 to minimum 30 cm-przy czym,kiwok nie wliczał się do jej długości...
  natomiast 20 stycznia 2013 wędka raptem zmalała i jest liczona jako 30 cm łącznie z kiwokiem.
  A regulamin był zatwierdzony w dniu 15 grudnia 2012 roku.
  Podstawowym "narzędziem pracy" wędkarza ktoś wyraźnie manipuluje...to wymaga dokładnego wyjaśnienia.
  Osobiście jestem zdania,że z prawem się nie dyskutuje...
  lecz...
  manipulacja prawem nie powinna mieć miejsca...pozdrawiam nie tylko Joachima i Marka.

 • Lipak Ireneusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 11 + / -

  Czyzby ?....a to tak zle, jak ludzie dochodza do porozumienia ?....bo ja nie widze w tym nic zlego, wprost przeciwnie.
  Pozdrawiam. J.Parusel.

 • kalfus'3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: 16 + / -

  sardynka

  Cieszę się Joachimie...
  że piosenka się podoba,jest to piosenka z treścią i puentą na całe życie.

  Jednak do "sztur-piosenki" się przyznaję,do mnie była przecież skierowana i jakiemuś tam ślizgaczowi nie mam zamiaru jej oddawać.
  Jest to piosenka o mnie i tylko o mnie!!!...absolutnie!!!...
  Firmy płacą ciężkie pieniądze za reklamę,a Ty mnie zareklamowałeś za friko naprowadzając piosenką (się nie chwalę,bo mam talent) na mój niebywały i nieporównywalny talent!!!...
  Napisałeś ponadto,że to co robię,zasługuje na uznanie i szacunek,i to mnie utwierdziło do reszty,że coś w tym jest.
  Wieczorem siędę se w fotelu i będę przeżywać to,co napisałeś i myśleć o Twej wspaniałomyślności. Napisał bym więcej,lecz wrodzona skromność nie pozwala mi na dalsze rozwijanie tematu...
  ba...
  nawet uśmieszków nie postawię w tym miejscu,aby moje pisanie wyglądało bardziej wiarygodnie,czyli prawdziwie..hę...hę.
  A teraz udam się do mojej 20 letniej super maszyny ,która jest jeszcze na niezłym chodzie i jak od pierwszego kopa odpali,to se pojadę na Malinę coby cosik wytaskać spod lodu.
  Pozdrawiam serdecznie,udanej niedzieli życzę i do zobaczyska w pisaniu...Tadeusz.

 • Lipak Ireneusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 15 + / -

  Dziekuje za piekna piosenke :)

  Joachim Parusel.

 • Lipak Ireneusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 17 + / -

  Male sprostowanie, to nie Tobie Wydro dedykowalem ta piosenke, jest tu na forum taki wslizgiwacz i to bylo do niego......to co robisz juz od dluzszego czasu zasluguje na uznanie i szacunek, Pozdrawiam Serdecznie.
  Joachim Parusel.

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: 16 + / -

  sardynka

  Wielce szanowny kolego Joachimie.
  Wzruszyłeś mnie do łez pisząc,że moje komentarze są prawdziwe...to dla mnie niebywały zaszczyt. Staram się jak mogę aby tu i ówdzie coś "pisnąć",coś wyjaśnić,coś naprowadzić lub naprawić zaistniałą sytuację.
  Poza tym,jak słusznie zauważyłeś...:)
  ja się naprawdę nie chwalę,
  ja po prostu mam talent!!!...
  Czy osoby wywołane przeze mnie do tablicy coś odpowiedzą???...nie jest to takie istotne...rzecz w tym aby w przyszłości błędów nie powielać.
  Myślę więc...że dedykowana dla Ciebie piosenka choć w części odpowie na to pytanie;

  http://www.youtube.com/watch?v=xZbKHDPPrrc

  Pozdrawiam bardzo bardzo serdecznie życząc samych dobrych dni...Tadeusz.

 • Lipak Ireneusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: -24 + / -

  Rozwiń
 • kalfus'3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 18 + / -

  TO NIE SZTUBACKIE PODEJSCIE PRZEMADRZALY ANONIMOWY FILOZOFIE.
  TO MOWIENIE PRAWDY O FAKTACH W KTORYCH TKWISZ PO USZY.

 • darek63 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -19 + / -

  Rozwiń
 • wujek Data dodania: 10 lat temu Oceń: 7 + / -

  Proszę nie robić z nas durniów .Zmiany /aktualne/ w zasadach organizacji sportu wedkarskiego i nowy regulamin zawodów podlodowych w zakładce"sport" znalazły się dopiero po naszych pytaniach.Osoba odpowiedzialna daje ciała i to od jakiegoś czasu.Pozdrawiam.

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: 12 + / -

  sardynka

  Kolego Józku...
  przecież to nie ja odpisałem Małeckiemu pisząc że regulaminy wiszą od sierpnia,podczas gdy poprawki do regulaminów zostały zatwierdzone 15 grudnia 2012.
  Nastepnie były zrobione "poprawki do poprawek",o których kapitanat ZG nikogo nie powiadomił,a powinien...tego wymaga choćby dobry obyczaj. Powinien napisać choćby jedno zdanie,że coś w poprawkach zostało zmienione i bylo by OK!...
  Powiesili poprawiony regulamin do publicznej wiadomości i cichaczem wnieśli "poprawki do poprawek".
  Czy dalej uważasz że to jest w porzadku???...

 • Piotrowski Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: -13 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Piotrowski Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • kalfus'3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 6 + / -

  PANIE PIOTROWSKI!
  ZGODA-TERAZ SA REGULAMINY.
  ALE GDYBY KOL "WUJEK" NIE ZAPYTAL TO NIE WIEM CZY BY SIE UKAZALY?
  COS TU NIE GRA W OKREGU-PRZECIEZ TO WIDAC BEZ OKULAROW.
  CO W TEJ SPRAWIE ROBI KAPITANAT SPORTOWY?
  CO W TEJ SPRAWIE ROBIA ADMINY PORTALU WEDKARSKIEGO?
  CZY TEGO NIE WIDZI PREZES OKREGU?
  PO MIESIACU UKAZUJE SIE REGULAMNI-TO SKANDAL!

 • Piotrowski Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: -10 + / -

  Rozwiń
 • darek63 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -14 + / -

  Rozwiń
 • kalfus'3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 8 + / -

  DOBRE SOBIE!-A W JAKIM KRAJU DAJA EMERYTURE PRZED 50-TKA?-TO JUZ CHYBA WEDLUG NOWEGO SYSTEMU.
  MIMUSAMI SIE NIE PRZRKMOWAC! HA HA!

 • darek63 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -16 + / -

  Rozwiń
 • kalfus'3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 13 + / -

  CALA RESZTA TO WSZEDOBYLSKI I WSZECHOBECNY "DARECZEK" !
  POZA TYM-KAZDEMU WOLNO KOCHAC!
  NIKT NIKOMU NIE ZABRANIA POSAC.
  NAWET ADMINY PRZESTALY KASOWAC KOMENTARZE ! BRAWO !

 • darek63 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -16 + / -

  Rozwiń
 • kalfus'3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 20 + / -

  I ZNOW DARECZEK WCISKA SIE MIEDZY WODKE A ZAKASKE.
  I ZNOW PISZE TAK JAK BY SIE Z "CHU"STECZKI URWAL

 • darek63 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -22 + / -

  Rozwiń
 • wujek Data dodania: 10 lat temu Oceń: 9 + / -

  Panie Józefie , a w której zakładce znajdziemy nowy regulamin zawodów podlodowych ?

 • Czekański Kamil Data dodania: 10 lat temu Oceń: 10 + / -

  Dziękuję za odpowiedź Panie Józku. W taki razie kto w tym roku 2013 ma prawo startów z naszego okręgu w Spławikowych Mistrzostwach Polski?

 • Piotrowski Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: -42 + / -

  Rozwiń
 • wujek Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  Nic dodać , nic ująć. Pozdrawiam kol .Marka.

 • kalfus'3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 7 + / -

  DO KOL "WUJEK"
  GDY SIE KOLEGO PRZYGLADNIESZ Z BLISKA WLADZOM "ZG" I "ZO" TO ZOBACZYSZ ZE NIE MA TAM ANI BYLYCH ANI OBECNYCH ZAWODNIKOW. TO SAMO DOTYCZY MIEKTORYCH "PISMAKOW".
  WATPIE CZY KTOKOLWIEK Z NICH ZLOWIL JAKAKOLWIEK RYBE NA ZAWODACH.
  ONI NIE CZUJA TEMATU I DLA TEGO "TAK JEST"
  POZDRAWIAM MISTRZA.

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: 5 + / -

  sardynka

  Trochę za cienki lód jak na moje 100 kilo żywej wagi...do zobaczenia...pozdrawiam.

 • wujek Data dodania: 10 lat temu Oceń: 18 + / -

  Tadziu , co konia obchodzi , że wożnica pjany.Mamy 2 Panów w ZG PZW i co. Dzwonił teraz Józek.Siadzą na Malinie , ale ryba b.słabo gryzie.Lód ok.6cm.Mam nadzieję , że za tydzień się spodkamy.Pozdrawiam.

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: 19 + / -

  sardynka

  Wujaszku...
  nie każdy ma takie plecy,nie każdy ma kontakty z kadrą,myślę więc że..."ryba zawsze psuje się od głowy".
  Dostęp do takich informacji powinien być łatwy,tak uważam i o tym piszę wyraźnie.
  W tym zakresie potrzebne są zmiany,głównie w sposobie myślenia.
  Okręgi mają ograniczone możliwości,mogą jedynie w sposób ułatwiony przekazać to co ZG ustali.
  Napisz lepiej co tam na Malinie,czy lód jest jako taki...czy można potrenować...

 • wujek Data dodania: 10 lat temu Oceń: 17 + / -

  Zmiany do "Zasad organizacji sportu wędkarskiego"PZW i regulamin zawodów podlodowych zostały przyjete przez ZG PZW Uchwałą Nr 176 z dnia 15 12 2012.

 • wujek Data dodania: 10 lat temu Oceń: 18 + / -

  Drogi Tadziu.Prosiłem o reulamin dla wędkarzy , którzy startują w zawodach .Ja jak piszesz "stary zawodnik"
  mam regulamin od 6-tyg. od znajomych z kadry.W naszym Okręgu od roku coś szwankuje z przekazywaniem wiadomości/wyniki zawodów,kalendarz zawodów,regulaminy itp/.Może by tak osobie odpowiedzilnej opóżnić premie.

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: 17 + / -

  sardynka

  Nie kolego Marku,nie jestem przeciwny Facebokowi na portalu wędkarskim.
  Powiem więcej...
  jestem uczestnikiem,który chwilowo zawiesił pisanie na tym temacie z różnych powodów,lecz po jakimś czasie powrócę.
  Powiem jeszcze więcej...
  to dzięki Facebokowi odnalazłem kolegów sprzed ponad pół wieku i dzięki temu mam z nimi kontakt. Odnalazłem dalszą moją rodzinę o której istnieniu nie miałam pojęcia.
  I to jest ta lewa strona mojego ekranu,którą oceniam pozytywnie i niech sobie miga,mnike to na prawdę nie przeszkadza.

  Natomiast fakt...
  że kol „wujek”>utytułowany zawodnik,znany nie tylko w naszym okręgu(prosi o regulamin bo nie może odnaleźć),uważam za coś,co nie powinno mieć miejsca. To powinno być tak samo reklamowane i widoczne jak strona lewa ekranu,tak jak Facebok. Nie każdy z nas potrafi,nie każdy z nas ma czas na szperanie po zakamarkach aby odnaleźć te ważne tematy. Utytułowany zawodnik trenuje,ma rodzinę,pracę,to powinno być widoczne,bo każdy regulamin jest dla zawodników najważniejszy.
  Nie zawsze umiejętności wędkarskie zawodnika idą w parze z obslugą internetu,z poprawnym pisaniem.

  "rzecznik prasowy ZG PZW Antoni KustuszData dodania: 18 dni temuOceń: 13 + / -
  Zamiast pokazywać swoje zasoby inteligencji równe znajomosci ortografii, lepiej uznać to osiągnięcie za ogromny sukces wszystkich opolskich wędkarzy."

  W tym zakresie kol Antoni powinien zagrać pierwsze skrzypce i uaktywnić we właściwym kierunku zasoby swej inteligencji...pozdrawiam...milej niedzieli życzę...Tadeusz.

 • kalfus'3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: 28 + / -

  sardynka

  Wujaszku...
  ponieważ Koło Nr 1 PZW Opole będzie organizatorem okręgowych zawodów podlodowych,pozwolilem sobie wkleić na stronkę naszego koła cały regulamin dotyczacy tych zawodów.

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: 27 + / -

  sardynka

  To co na chybcika zdążylem wychwycić...jest tego więcej.
  nie potrzeba linek asekuracujnych,natomiast obowiązkowe będą raki na buty...pozdr...

  4. SANKCJE DYSCYPLINARNE STOSOWANE WOBEC ZAWODNIKÓW
  4.1. Upomnienie (żółta kartka) za:
  - łowienie ryb w otworze nie oznaczonym chorągiewką,
  - pozostawienie wiertła nie wkręconego w lód,
  - pozostawienie obok wolnych otworów dodatkowego sprzętu,
  - pozostawienie wędki na lodzie,
  - przedstawienie do wagi ryb zabrudzonych, oblodzonych lub trzymanych w wodzie,
  - przedłożenie komisji sędziowskiej ryby niewymiarowej,
  - opuszczenie sektora bez ważnej przyczyny i bez zgody sędziego.
  - nieprzestrzeganie regulaminu zawodów i ustaleń podjętych w czasie odprawy technicznej.
  19
  - nie sportowe i nieetyczne zachowanie się zawodnika w stosunku do organizatora, sędziego
  lub innych osób.
  4.2. Dyskwalifikacja (czerwona kartka) za :
  - przedłożenie komisji sędziowskiej ryby złowionej przed lub po turze zawodów lub w
  innym czasie i miejscu niż tura zawodów, oraz ryb będących pod ochroną
  - stawienie się na zawody w niepełnej dyspozycji psychofizycznej lub używanie środków
  zmniejszających tę dyspozycję w czasie trwania zawodów,
  - używanie sprzętu niezgodnego z przepisami,
  - wnoszenie, posiadanie lub korzystanie podczas zawodów z większej ilości zanęt, przynęt niż
  dopuszcza regulamin zawodów,
  - łowienie ryb w innym niż wylosowanym sektorze,
  - używania echosond, kamer podlodowych w czasie oficjalnego treningu i trwania zawodów ,
  - używania środków łączności w czasie trwania tur zawodów,
  - używanie żywej lub martwej ryby, jako przynęty,
  - powtórne naruszenie przepisów po upomnieniu za wykroczenia według pkt. 4.1.
  4.3. Jeśli zawodnik otrzyma upomnienie (żółta kartka), ma je wpisane do rejestru wykroczeń
  przez okres 3 lat. Przy ponownym naruszeniu przepisów, w wyżej wymienionym czasie
  zawodnik zostaje ukarany przez Główną Komisję Sędziowską, „Czerwoną Kartką”
  oznaczającą dyskwalifikację zawodnika w zawodach, a GKS na wniosek Komisji
  dyscyplinarnej może go zwiesić na okres do dwóch lat.

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: 27 + / -

  sardynka

  A tak wogóle,
  to,
  ZG powinien się zająć tym,czym wędkarze żyją na codzień,
  a nie,
  Facebokiem...który atakuje bez przerwy z mojej lewej... gdyby tak ważne wiadomości atakowały nas z prawej...było by całkiem całkiem...czyli normalnie...pozdrawiam.

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: 26 + / -

  sardynka

  Kolego wujku...
  znalazłem na stronie ZG regulaminy...proszę je wstukać...powinnny sie pokazać.

  http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/4/wiadomosci/29812/pliki/iii_regulaminy_zawodow_2013_.pdf

  Nie wiem czy o to chodzi bo jeszcze nie czytałem,ale coś tam jest na czerwono-to chyba te zmiany w regulaminie...pozdrawiam

 • kalfus'3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -23 + / -

  Rozwiń
 • wujek Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  Czy Okręg może udostępnić na swojej stronie nowy regulamin zawodów podlodowych?Zmiany są duże.

 • kalfus'3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 13 + / -

  KUJAWSKO POMORSKIE TO MIEJSCE URODZENIA I KOLO MACIERZYSTE.
  MIESZKAM I PRACUJE W OPOLU.
  OJCA R POZDROWIE OD DARKA NA PEWNO SIE UCIESZY.
  NA DRUGI RAZ PISZ JASNIEJ A UNIKNIEMY NIEPOROZUMIEN.
  JAK WIDAC KAPITANAT I ZG WARSZAWA TO TA SAMA FIRMA I ODPOWIEDZI SIE NIE DOCZEKAMY.
  WALCZ OSTRO! POWODZENIA ZYCZE.

 • darek63 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 12 + / -

  darek63

  Widzę że Kapitanat sportowy nie kwapi się ci kolego odpowiedzieć. Ale jak widzę pochodzisz z Kujawsko pomorskiego to może Ojciec R szybciej ci udzieli odpowiedzi. Ja zadałem pytanie do Zarządu Głównego i nie wciskam się tobie w twoje pytania ok.

 • kalfus'3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 14 + / -

  NIE WCISKAJ SIE MIEDZY WODKE A ZAKASKE SKORO NIE KUMASZ.
  TE DWA PYTANIA SA SKIEROWANE DO OKREGOWEGO KAPITANATU SPORTOWEGO.

 • darek63 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -16 + / -

  Rozwiń
 • kalfus'3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 13 + / -

  CZY OKREGOWE ZAWODY PODLODOWE 2013 ROZGRYWANE BEDA NA ZYWEJ CZY TEZ MARTWEJ RYBIE?

 • Czekański Kamil Data dodania: 10 lat temu Oceń: 13 + / -

  Witam, niedawno ukazał się kalendarz imprez sportowych 2013 i brakuje w nim Mistrzostw Okręgu w spławiku. Kiedy się ukarze termin MO i miejsce ich rozgrywania?
  Pozdrawiam, Kamil Czekański

 • Zając Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  jozefzajac

  Zaznaczam na wstępie, że moje pytanie tym razem nie dotyczy w żaden sposób koła Kluczbork. A brzmi ono następująco:

  Czy członek okręgu Wałbrzych, który już dokonał opłaty członkowskiej na rok 2013 w jednym z kół w swoim okręgu, może przenieść się do koła na terenie naszego okręgu? Krótko mówiąc - czy może stać się członkiem okręgu Opole jeszcze w aktualnym sezonie?

 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

  jurkoz

  W najbliższym czasie dojdzie do spotkania Zarządów zainteresowanych tym tematem Okręgów. Informacja o ustaleniach niezwłocznie zostanie opublikowana na stronie Okręgu. Pozdrawiam. J.K

 • Niepokorny Marcin Data dodania: 10 lat temu Oceń: 3 + / -

  Witam!
  Może ktoś się orientuje jak została rozwiązana sprawa uchwały Z.G. z dnia 26.05.2012 nr 154? Bardzo mnie ona interesuje ponieważ mieszkam w Kędzierzynie-Koźlu i do Odry mam w linii prostej 250 a nie mogę na niej łowić.Na dodatek do 2011 dopłacałem składkę na Okręg Katowicki,ale w momencie kiedy trzeba jeździć dałem sobie spokój ze względu na brak czasu.
  Moim zdaniem to wygląda na to,że Zarząd Główny sobie coś uchwala a Panowie na szczeblach okręgowych mają to w nosie i robią co chcą.
  Niestety szkoda,że "okręgi"nie myślą o zwykłych wędkarzach tylko robi sobie jeden drugiemu na złość!
  Jestem pewien ,że przez to tracą na tym okręg Opolski jak i Katowicki.Mam do czynienia z wędkarzami codziennie i słyszę co oni o tym sądzą.
  Czekam na jakiekolwiek rozstrzygnięcie tej sprawy z niecierpliwością!!!
  Pozdrawiam
  Marcin Osmański

 • yhy1 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Piotrowski Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • yhy1 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Trzmielewski Janusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 10 lat temu Oceń: 4 + / -

  jurkoz

  Poza tym w ostatnim wpisie na stronie głównej przypominam o zasadach i warunkach połowu ryb na wodach Okręgu PZW w Opolu. J.K

 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 10 lat temu Oceń: 7 + / -

  jurkoz

  Na zbiorniku Dębowa wymiar ochronny amura 70 cm i limit 2 sztuki dziennie łącznie z karpiem. Pozdrawiam.J.K

 • darek63 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 4 + / -

  darek63

  I jeszcze jedno, z tego rozumiem iż limit dzienny karpia oraz amura łącznie wynosi dwie sztuki? czyż nie tak?Zarząd Okręgu PZW z siedzibą w Opolu wyraża zgodę na wprowadzenie na zbiorniku Dębowa limitu karpia i amura do 2 sztuk na dzień oraz górnego wymiaru ochronnego dla amura tj. powyżej 70cm. Jeżeli tak to jestem pełen podziwu i dziękuję bardzo. Ale to trzeba jasno określić.

 • darek63 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  darek63

  Podana fraza - UCHWAŁA nr 35/Plenum/2012 Zarządu Okręgu PZW z siedzibą w Opolu z dn. 22.09.2012 r. - nie została odnaleziona. To więc gdzie mamy jej szukać?

 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 10 lat temu Oceń: 8 + / -

  jurkoz

  UCHWAŁA nr 35/Plenum/2012
  Zarządu Okręgu PZW z siedzibą w Opolu
  z dn. 22.09.2012 r.


  w sprawie wprowadzenia limitu karpia i amura na zbiorniku Dębowa

  § 1

  Zarząd Okręgu PZW z siedzibą w Opolu wyraża zgodę na wprowadzenie na zbiorniku Dębowa limitu karpia i amura do 2 sztuk na dzień oraz górnego wymiaru ochronnego dla amura tj. powyżej 70cm.
  §2

  Wykonanie uchwały powierza się Dyrektorowi Biura Zarządu Okręgu PZW.

  §3

  Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia.

 • darek63 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 5 + / -

  darek63

  Mam pytanie do pana Rzecznika Zarządu Okręgu w Opolu? Podpisuje się Pan pod każdą uchwałą. Wiem też że była uchwała na temat górnego wymiaru oraz limitu dziennego Amura na Dębowej. I jak nic nie mogę się doszukać takowej informacji na stronie okręgu. Tym bardziej że informacja ta istnieje w zezwoleniu na rok 2013. z poważaniem, oczywiście podpisuję się zawsze z imienia.

 • kalfus'3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 10 lat temu Oceń: 14 + / -

  jurkoz

  Fakt nieznajomości tematu, który od dłuższego czasu jest stałym punktem szkoleń i spotkań z prezesami i zarządami kół świadczy tylko o aktywności Kolegi w życiu koła. Pozdrawiam. J.K

 • kalfus'3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -14 + / -

  Rozwiń
 • Zając Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  jurkoz

  W sprawach pomocy w napisaniu wniosku proszę kontaktować się z Okręgiem.Pozdrawiam. J.K

 • Zając Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 10 lat temu Oceń: 6 + / -

  jurkoz

  Jeszcze na dobranoc :-) Drogi Tadeuszu co najmniej od roku przy Okręgu funkcjonuje specjalista od pisania wniosków o dotacje z rożnych źródeł! Wystarczy dobry pomysł, telefon do Okręgu i wcale nie trzeba "dziadować" po zakładach. Nie wolno tylko oczekiwać, ze ktoś za nas coś zrobi. Trzeba samemu wyjść z inicjatywą, a na pewno znajdzie się pomocną dłoń. Dobrym przykładem niech będzie działanie koła Wojtka. Wszystkiego najlepszego w Nowym 2013 Roku. J.K

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Zając Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: 4 + / -

  sardynka

  Przeczytałem Wojtku Twój komentarz dokładnie i muszę przyznać,ze masz dużo racji. Jest w naszym okręgu kilka kół,które organizuję zawody na szczeblu okręgu. Oprócz Twojego koła wymienię jeszcze Syrenkę-Opole 2,oraz koło Jurka Malinowskiego Kolejarz Ofama. Co zrobią w tej sytuacji nowe władze mojego koła wybrane w starym składzie,tego nie wiem.
  Jest więc kilka dobrych przykładów w dziedzinie poszukiwania dodatkowych środków.

  Mimo wszystko zastanawia mnie kilka sytuacji wręcz nierealnych.
  Tak jak zarząd okręgu nie może przydzielić dodatkowej kwoty po 10 000 zł dla każdego z kół...bo nie ma takiej możliwości.
  tak samo przecież,nierealne jest,aby wszystkie koła poszukiwały z dobrym skutkiem sponsorów jednocześnie.
  Pisałem o tym więc zacytuję:

  "No bo...
  jakby na to nie patrzeć,trudno byłoby pogodzić się z sytuacją gdzie wszystkie koła jednocześnie szukają sponsorów i jak przysłowiowe dziady łażą od firmy do firmy za jałmużną i proszą o wsparcie na sport tylko dla tego,aby nie podnosić rocznej składki."

  Komu się uda,temu się uda,lecz nie wierzę w to,aby udało się to wszystkim kołom w danym okresie rozliczeniowym.
  Czy jest to podstawowy obowiązek tylko i wyłącznie kół???...
  A co stoi na przeszkodzie aby zarządy okręgów na czele z głównym nie starały się o sponsoring wszelaki???

  Kilka słów odnośnie pstrąga malinowego...
  faktycznie,pogoda jest kapryśna,bardzo zmienna,trudno będzie o grubość lodu 15 cm. Myślę,że na przełomie styczeń/luty zaiskrzy mroźnie...pozdrawiam...i nie wyłów wszystkich kleni w Widawie...:)zostaw trochę na sezon!!!...Tadeusz.

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: 8 + / -

  sardynka

  Witaj Wojtku...
  ale najpierw odpowiem Markowi kilka słów,bo widzę,że jako Marek strasznie się martwi.
  Nie przejmuj się Marku tymi minusami i traktuj to na spokojnie. Oceniają źle i stawiają jedynie minusy,ponieważ nic innego nie potrafią.
  Zapamiętaj sobie...
  "PRAWDZIWĄ WARTOŚĆ CZŁOWIEKA POZNAJEMY PO ILOŚCI JEGO NIEPRZYJACIÓŁ"
  Jegomość(ćka) co tylko przytakuje,uśmiecha się wokoło głowy,wszystkim nisko się kłania,nikogo nie krytykuje ma przyjaciół na pęczki...
  czy "otake" postać Tobie się rozchodzi???...
  Kto zatem stawia minusy???...
  są to zapchlone kundle,anonimy wszelakiej maści,które to,zamiast coś napisać,to stawiają cichaczem znaki + lub - ...i nic więcej...są to tchórze!!!...
  Zamiast stanąć do walki jak Zając,który mnie przygwoździł do podłogi tak mocno jak rasowy brytan,który stawia ostro zagadnienie i chce dyskutować...i "otake" sytuacje się tu rozchodzi.
  Teraz muszę pewnie dumać calutką noc nad odpowiedzą dla Wojtka,któren ponoć jest sąsiadem naszego wojewody :)...więc muszę się liczyć ze słownictwem,coby nie przegiąć...pozdrawiam.

 • Zając Wojciech Data dodania: 10 lat temu Oceń: 13 + / -

  gobio111

  Tadeusz piszesz:
  Moje zmartwienie jest nieco inne.
  W moim kole co prawda przybyło w 2012 roku 15 nowych członków,jednak 61 ubyło z różnych powodów. Głównym powodem jest właśnie różnica w opłatach.
  Zwiększyliśmy opłaty roczne o 23 zł...
  postawiliśmy na sport,mamy znane,bardzo dobre efekty w spinningu,mamy powody do radości,lecz martwi jednak ubywająca ilość członków.
  Organizujemy rocznie ~ 20 zawodów w trzech dyscyplinach i mimo to ponosimy straty...straty których nie zrozumie,ten co nic nie robi dla sportu.
  Różnica w opłatach rocznych w wysokości 23 zł robi takie spustoszenie.

  to ja troche inaczej
  też jak wiesz robimy wiele zawodów, działamy w sporcie...i tak dalej
  w tym roku przybyło nam tylko 64 członków co i tak bardzo cieszy
  nie pobieramy w kole żadnych dodatkowych 23 zł a mimo to wydajemy na sport pewnie kilka razy więcej niz w Twoim kole
  widzisz problem jest gdzie indziej, wszystko zalezy jak sobie kto potrafi pieniądze zorganizować
  najprościej jest podjąc uchwałe i pobrac od czlonków co robi znaczna część kół i nie wszyscy wędkarzesa z tego zadowoleni (szczególnie nie sportowcy)
  trudniej jest pozyskac pieniądze od sponsorów lub z dotacji JST czy ze środków unijnych
  jak wiesz specjalizujemy sie we wszelkiego rodzaju dotacjach, które od wielu lat z powodzeniem pozyskujemy na swoja dzialalność i to cała filozofia żeby nie brac dodatkowych pieniędzy od członków koła a pozyskac dodatkowe śroki ze żródeł zewnętrznych, w Opolu takich możliwości jest całe mnóstwo

  wydaje mi sie że to powinien być kierunek dla kół które chca aktywnie działac i się rozwijac, Okręg też coraz chćtniej korzysta z dotacji unijnych i wyobrax sobie tadeuszu, że nawet na sport nasz Okręg takowe dotacje z powodzeniem pozyskuje co w przyszłości na pewno pozytywnie zaprocentuje.

  P.S aura nam nie sprzyja co by jakiego Pstrąga Maliny upolowac:)
  pozdrawiam i dużo zdrówka oraz wielkich ryyyb w Nowym Roku:)

 • kalfus'3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

  CZY NIE ZA DUZO MINUSOW NAM NASTAWIALI?
  CO PAN NA TO PANIE TADEUSZU?

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: -12 + / -

  Rozwiń
 • kalfus'3 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -13 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: -10 + / -

  Rozwiń
 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 10 lat temu Oceń: 9 + / -

  jurkoz

  Zacznijmy od początku i po kolei! Wysokość składki członkowskiej określa Zarząd Główny. Zgodnie ze Statutem PZW - nie płacisz składki członkowskiej przestajesz być członkiem PZW. Wysokość drugiej składki tj. okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód określa Zarząd Okręgu. Wysokość dopłat z przeznaczeniem na potrzeby organizacyjne koła określa walne zgromadzenia koła. I nie może tu być,tak jak TY sugerujesz urawniłowki. Wysokość takiej dopłaty może zależeć od wielu czynników. Tam gdzie jest duże zaangażowanie członków w pracy społecznej te dopłaty mogą być mniejsze, ale tam gdzie tylko oczekuje się od zarządu koła "by ten coś tam zorganizował" zawsze będzie ich brakowało. Poza tym moim zdaniem członkowie Związku mają prawo migrować tam gdzie koło przedstawia lepszą i atrakcyjniejszą ofertę rekreacyjno - sportową. I już na koniec, któryś raz imputujesz mi, że "służba nie drużba", że kogoś tam bronię itd. Zauważ, że podpisuję się Jerzy Kozłowski, a nie rzecznik prasowy Okręgu. Czy chcesz mi odebrać prawo do własnego zdania? Pozdrawiam. J.K

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: -12 + / -

  Rozwiń
 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 10 lat temu Oceń: 18 + / -

  jurkoz

  Szanowna „wydro”, idąc tokiem Twojego rozumowania , 100 % składki członkowskiej przeznaczonej na działalność organizacyjną pozostaje w kole. Wobec tego z jakich środków będzie finansowana działalność Okręgów i Zarządu Głównego? Czyli co, są zbędne dla Związku? Proponuję, abyś Kolego przy najbliższej okazji uciął sobie pogawędkę z Dyrektorem Biura na temat rozdysponowywania środków ze składki członkowskiej i efektów tego działania. Jestem przekonany, że zmienisz zdanie. Przypomnę tutaj , bo wielu kolegów myli przeznaczenie składek, że druga składka, okręgowa w całości przeznaczona jest na ochronę i zagospodarowanie wód. Pozostanę więc przy swoim zdaniu, wcale niepodyktowanym, jak określasz „ służba nie drużba”. I to by było na tyle. Pozdrawiam. J.K

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: -11 + / -

  Rozwiń
 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 10 lat temu Oceń: 14 + / -

  jurkoz

  Szanowna "wydro"! Dyskusja o pieniądzach ma to do siebie, że każdy biorący w niej udział będzie przekonany, że racja jest po jego stronie. Na propozycję 50% padnie pytanie, a dlaczego nie 60 czy 70. I tak bez końca. Twoja propozycja, szanowna "wydro"aby w kołach pozostawało 100 % składki członkowskiej na jak to powiadasz "na sport,na zakup drobnego sprzętu dla młodych jako zachęta i nie tylko na to" nijak ma się do założeń statutowych jakie zakłada sobie PZW. A dokładnie - "celem Związku jest organizowanie i promowanie wędkarstwa, rekreacji, sportu wędkarskiego, użytkowanie i ochrona wód, działanie na rzecz ochrony przyrody i kształtowanie etyki wędkarskiej". Jasno z tego wynika, że PZW to nie tylko sport wędkarski, ale cała gama przedsięwzięć mająca zadowolić wszystkich, bez wyjątku miłośników wędkarstwa . Tych pasjonujących się wyczynem wędkarskim i tych łowiących w wolnej chwili na miejscowym łowisku. Zadam przekorne pytanie. Czy nasze koła są w stanie bez pomocy Okręgu i Z.Gł. podołać tym wyzwaniom? Pozdrawiam. J.K

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Zając Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • Jacek Data dodania: 10 lat temu Oceń: 6 + / -

  jacek_r

  Witam. Jestem skarbnikiem Koła PZW w Kluczborku i mimo, że daleki jestem od dyskusji na temat "mojego" Koła na szerszym forum, czuję się w obowiązku sprostować nieprawdziwe informacje, które tu padają.
  Po pierwsze - na Walnym Zgromadzeniu Członków Koła 8 stycznia 2012, w związku ze zbliżającym się oddaniem nowego zbiornika retencyjnego, padały różne propozycje. Lecz podjęta uchwała na ten temat jest jednoznaczna. Cytuję z protokołu Walnego Zgromadzenia "Przyjęto Uchwałę, o zwiększeniu ekwiwalentu za pracę na rzecz Kołą do 50 zł z wyłączeniem młodzieży do lat 16". Zatem w w/w uchwale nie ma mowy o jakiejkolwiek kwocie na zarybienie. A ten temat to wyłącznie dyskusje krążące wśród części wędkarzy, którzy bądź nie byli na tym W.Z. bądź byli lecz nie potrafią rozróżnić padających prpozycji od podjętej uchwały i wiążą zarybienia Koła z tą kwotą.
  Po drugie - na Srawozdawczo Wyborczym Walnym Zgromadzeniu Członków Koła 16.12.2012 podjęto uchwałę cyt."Członkowie, którzy w 2012 roku odeszli z naszego koła do innych kół, mogą wrócić do naszego koła wtedy, gdy uiszczą zaległą dobrowolną opłatę 50 zł......". Uchwałę pierwszą podjęto na podstawie par.54 pkt.7 Statutu, którą zgodnie z par.14 pkt.1 Statutu wszyscy ówcześni członkowie Koła mięli obowiązek realizować.
  Czy zatem dziwi kolegów fakt podjęcia przez Koło drugiej uchwały? To jest tylko konsekwencją nie zrealizowania przez w/w kolegów pierwszej uchwały (par.14 pkt.1 Statutu). A Koło tylko egzekwuje niezrealizowane zobowiązania.
  Koledzy nie będę więcej prostował toczącej się na ten temat dyskusji, bo w swojej wypowiedzi zawarłem wszystkie istotne fakty i proponuję tylko na faktach się opierać. Wszelkie dywagacje nie oparte na ścisłej znajomości sprawy są tylko "biciem piany". A do roztrzygnięcia tych kwestii jest władny Zarząd Okręgu i wszelkie (ukryte) naciski uważam za nie fair.
  Przypominam, że na każdym WZCK jest obserwator z Okręgu, a wszelka dokumentacja z WZCK jest składana w Okręgu. Zatem są materiały i władni do rozstrzygnięcia tej kwestii.
  Dyskutantom proponuję pilnować ważniejszych spraw w swoich Kołach.
  Mam nadzieję, że tak jak kończy się rok 2012 skończa się też dziwne dyskusje na ten temat, a na Nowy Rok 2013 życzę wszystkim Wszystkiego Najlepszego i tylko tak błachych problemów.

 • Zając Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: -10 + / -

  Rozwiń
 • antek88 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Zając Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • antek88 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  Witam napiszę to co napisałem na forum głównym PZW :Pragnę się ustosunkować do dyskusji wywołanej przez kol. Józefa Zająca. Jestem członkiem Koła w Kluczborku i byłem uczestnikiem Walnego Zebrania na którym z ogromną większością głosów podjęto tą uchwałę. I nie chodzi mi tu o żadną karę lecz o elementarną sprawiedliwość. Taki zalew jest budowany raz na milion i to w czasach kryzysu, stąd nasze zabiegi o jego istnienie w ogóle. A kol. Zając widzę przeniósł się na szersze forum by móc brylować, bo Na forum koła PZW Kluczbork wyczerpał swe destrukcyjne możliwości. Szkoda że zabrakło mu odwagi na Walnym Zgromadzeniu i nie krytykował otwarcie Zarządu jak to czyni nagminnie na lokalnym forum Koła. Panie Zając... chcąć umożliwić koledze wykazanie się padała kolegi kandydatura na prezesa koła, lecz czmychnąłeś waść z zebrania jak "szczur z płonącego okrętu" To jakie może być zdanie nasze i nnych członków o takim osobniku ? Zastanów się kolego co piszesz a co mówisz. Może byś pan coś zrobił w Kole a nie klepał beznamiętnie na wszystkich dostępnych forach dyrdymały? Bo w przeciwieństwie do wielu członków Koła Kluczbork nie widziałem waćpana nigdy na jakis czynach wędkarskich na zawodach ani nigdzie indziej, więc nie integrujesz się w ogóle z tym miastem ani z kołem.Wchodzisz pan w kompetencje zarządu jeżdząc do Okręgu, organizujesz jakieś dziwne spotkania ze znikoma frekfencją. Reasumując siejesz pan jeno ferment i patologię... jak jedna z partii politycznych tego pięknego kraju a właściwie jej beznamiętny wódz ;). Więc powtórzę za jednym z naszych mądrych kolegów z Walnego.... " MILCZ PAN " To przyniesie lepszy skutek. A jak nie to dróżka wolna, jest wiele innych kół do których kolega może przystąpić i tam być "Fałszywym Prorokiem" Choć osobiście nie życzyłbym żadnemu kołu takiego "członka"

 • Zając Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: -10 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: -10 + / -

  Rozwiń
 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 10 lat temu Oceń: 7 + / -

  jurkoz

  Szanowna "wydro" proponuję zapoznać się z Uchwałą 110/Prezydium/2012 z dn.09.10.2012r w sprawie ustalenia wysokości członkowskiej składki okręgowej praz podziału składek w 2013 roku./ w zakładce - Uchwały Z.O/.

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • Zając Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: -8 + / -

  Rozwiń
 • kotomysz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 10 + / -

  kotomysz

  w kwestii powtórnego powrotu do Koła uważam tak:Statut jasno określa przyjęcie do Związku , lecz pozostawia dowolność w sprawie członkostwa w Kole.A zatem tak jak członek ma prawo zmienić Koło , tak Koło ma prawo przyjmować(bądż nie)członków.I nie można narzucać Kołu kogo ma przyjąć w swoje szeregi , bo Koło tych członków nie usunęło , na własne życzenie ponoszą konsekwencje swojej decyzji.Nie jestem członkiem Koła w Kluczborku , więc nie znam szczegółów , lecz odnoszę wrażenie że sprawa ma "drugie dno" bo czemu tak bardzo zależy na powrocie tym którzy odeszli?Z jakiegoś powrotu teraz bardziej im się opłaca.A Kołu gratuluje odważnej decyzji.W czasie gdy inne Koła "podkradają" sobie członków , oni odsiewają ziarna od plew. I mam nadzieję , że Zarząd Okręgu uszanuje wolę Koła Rozumiem że oni mogą wrócić , lecz muszą spełnić określone warunki. Czy to takie dziwne że lojalni członkowie nie chcą być wykorzystywani przez "cwaniaków".Gratuluje Kołu decyzji i uważam ,że jest to dobry przykład dla innych Kół jak należy traktować "dezerterów".Wesołych Świąt

 • Zając Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: -9 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • Zając Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: 3 + / -

  sardynka

  "przepychanki" to hasło,to nic,albo może trochę więcej...
  Wspaniałych Świąt,dobrze,że piszemy do siebie wzajemnie,dobrze ,że powoli wchodzimy w świąteczne klimaty,a to,że piszemy na temacie wędkarskim,...to chyba jest nam "pisane"...pisane....pisane....p....

 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 10 lat temu Oceń: 20 + / -

  jurkoz

  Szanowna "wydro" nie chodzi tu o żadne przepychanki. Po prostu, nie można wyrokować na podstawie niepełnej wiedzy o zaistniałym sporze. Ani ja, ani kol. Zając, ani nawet Ty, szanowna "wydro" nie znamy dokumentów źródłowych. Pozwólmy więc, aby tylko i wyłącznie na nich bazując wypowiedział się zarząd okręgu, który jest władny podtrzymać bądź uchylić uchwałę zarządu koła. Kończąc swój udział w tej dyskusji życzę ciepłych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2013 Roku. J.K

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 10 lat temu Oceń: 21 + / -

  jurkoz

  I właśnie dlatego, że nie znamy dokładnie treści uchwały, ani uzasadnienia odmowy przyjęcia do koła raz jeszcze sugeruję, aby ten, którego to dotyczy odwołał się od decyzji koła do zarządu okręgu.Zarząd okręgu na podstawie materiałów źródłowych oceni zasadność uchwały podjętej przez zarząd koła. Pozdrawiam. J.K

 • Zając Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  jozefzajac

  W tym rzecz, że § 11 mówi o przyjęciu do Związku, więc raczej nie może mieć tu zastosowania, bo nikt nikogo członkostwa w Związku nie pozbawił. Nie było żadnego wykroczenia, orzeczenia sądu, nikt nie złamał prawa. Wędkarze dobrowolnie przeszli do innego koła, prawdopodobnie chcąc uniknąć dodatkowej opłaty. Ale co by nie mówić - każdy członek PZW ma prawo wybrać koło, do którego chce należeć.

  Treść uchwały Koła jest mniej więcej taka, cyt. z pamięci, (zapewne niedokładnie słowo w słowo, ale zachowuję sens i intencję wnioskodawcy):
  "Członkowie, którzy w roku 2012 przeszli do innych kół nie mają prawa powrotu do Koła Kluczbork, chyba, że wniosą opłatę 50 zł".
  W uzasadnieniu wniosku usłyszałem, że to dlatego, bo "oni chcieli być cwańsi".

 • Kozłowski Jerzy Data dodania: 10 lat temu Oceń: 21 + / -

  jurkoz

  Nie znając treści uchwały zarządu koła, ani konkretnych przyczyn odmowy przyjęcia do koła dla rozwiania wszelkich wątpliwości proponuję skorzystanie z pkt. 2 § 11Statutu PZW.
  § 11
  1. Przyjęcia do Związku odmawia się osobie, która w ciągu ostatnich 2 lat była karana za naruszenie prawa z zakresu rybactwa i ochrony przyrody lub była wydalona ze Związku prawomocnym orzeczeniem sądu koleżeńskiego.
  2. Od decyzji zarządu koła odmawiającej przyjęcia do Związku, przysługuje prawo odwołania do zarządu okręgu, którego decyzja jest ostateczna. Pozdrawiam. J.K

 • Zając Józef Data dodania: 10 lat temu Oceń: 3 + / -

  jozefzajac

  Witam.

  Proszę o pomoc w rozstrzygnięciu następującej kwestii:

  Czy koło wędkarskie może odmówić przyjęcia członkowi, który na rok przeszedł do innego koła, a po tym czasie chce wrócić z powrotem?

  Pytam, bo moje macierzyste koło przyjęło, na wniosek prezesa, taką właśnie uchwałę. Moim zdaniem, jest to niezgodnie z prawem związkowym, bo nigdzie w statucie nie znalazłem podstawy prawnej dla takiego działania.

  Ta "banicja" ma być karą dla niektórych członków kola, którzy opuścili jego szeregi, rzekomo po to, aby uniknąć dodatkowej opłaty, (50 zł) zatwierdzonej przez walne zebranie w roku poprzednim.

  Dodatkowo - moje wielkie wątpliwości budzi zastrzeżenie w uchwale koła, które mówi, że owi członkowie mogą wrócić, ale pod warunkiem, że "wyrównają rachunki", tzn. wpłacą na konto koła owe 50 zł, czego uniknęli przechodząc do innych kół. Przecież nikomu nie można udowodnić, jakie motywy nim kierowały, kiedy zmieniał koło.

  Dodam, że nie chodzi tutaj o moją skromną osobę, ani o nikogo z moich przyjaciół - proszę mnie nie posądzać o skłonności do bycia "advocatus diaboli" ;) Chodzi mi tylko o wyjaśnienie tej kwestii pod katem prawnym.

  Z góry dziękuję za rzeczowe opinie.

  Józef Zając, Kluczbork

 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: -39 + / -

  Rozwiń
 • wydra.pl Data dodania: 10 lat temu Oceń: -49 + / -

  Rozwiń

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin