Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Kosiarką po stawie.

Zaczynamy żniwa

Dziś 21.05.2014 od samego wczesnego ranka na nasze akweny przyjechała kosiarka. Niby normalna rzecz, tylko ona będzie kosić wodę. Fakt zarosło nam jak co roku, tego nie da się uniknąć. Zima była nijaka, ciepła wiosna, to główne przyczyny trudnej walki z tym zielskiem, czyli: 

Rdestnica kędzierzawa (Potamogeton crispus).

Cóż o niej wiemy, ano tyle że jest ciężka w zwalczaniu,

a co nam mówi "wujek Gogle" : 

Rdestnica kędzierzawa (Potamogeton crispus)

Liście tej rośliny mają faliste brzegi, są zanurzone w wodzie i osiągaja długość do 10 cm. Są one takze wykorzystywane przez ryby podczas składania ikry. Rdestnica kędzierzawa kwitnie praktycznie przez całe lato i to własnie jedynie kwiaty w formie kłosu wystają ponad wodę. Jest rośliną występującą na większości obszarów świata. Zazwyczaj najlepiej rozwija się na głębokości dochodzącej do 1 m. Jako roślina ozdobna często jest wykorzystywana w przydomowaych stawach i oczkach wodnych. Mimo, że nie ma aż tak nadmiernego rozrostu jak rdestnica pływajaca to trzeba uważać na możliwość nadmiernego rozprzestrzeniania się tej rośliny. Rdestnica kędzierzawa okres zimowy dobrze znosi dzięki kłączu, gdyż jej pędy na zimę całkiem obumierają. Rdestnica także przydaje się w walce z glonami, gdyż stanowi dla nich sporą konkurencję.

 ****************************************************************

Tak więc to tyle mych mądrości. Zatem zapraszam WSZYSTKICH chętnych do pomocy w wyciąganiu pływającego skoszonego zielska. Będzie to dużo pracy i wysiłku. Już niedługo mamy Międzynarodowy Dzień Dziecka, dzień prędzej także mamy zawody pucharowe, będzie wiele osobistości, ludzi, kolegów, koleżanek z zewnątrz, spoza naszego powiatu, województwa, przygotujmy wspólnie nasz akwen "Spałek" do wspólnego spokojnego wędkowania.

Pokażmy że POTRAFIMY !

 

Krzysztof O. - adler.  

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin