Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

WYROK dla kłusowników używających elektrycznej wędki na Dobrzycy

Dwa miesiące temu informowaliśmy Koleżanki i Kolegów, że dzięki pomocy Straży Leśnej Nadleśnictwa Wałcz, funkcjonariuszom wałeckiej Policji i Prokuraturze Rejonowej zatrzymano kłusowników posługujących się tzw. elektryczną wędką, zauważonych przez jednego z naszych wędkarzy.


Tym razem mamy dobrą wiadomość - kłusownicy od elektrycznej wędki otrzymali wyrok. Wydał go Sąd Rejnowy w Wałczu - II wydział karny. Bracia Paweł i Daniel Ch. zostali uznani za winnych tego, że nie będąc uprawnionymi do rybactwa albo osobami poławiającymi na rzecz uprawnionych do rybactwa, tego, że wbrew zakazowi poławiali ryby urządzeniem połowowym w postaci podbieraka podłączonego do akumulatora oraz przetwornicy, powodującej wytwarzanie pola elektrycznego charakterystycznego dla prądu zmiennego i urządzenia regulującego napięcie i w ten sposób złowili 56,6 kg ryb (w tym ryby niewymiarowe i objęte ścisłą ochroną gatunkową), powodując tym samy straty Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile na kwotę 682zł, oraz że posiadali i przewozili, wbrew zakazowi, ryby złowione z naruszeniem przepisów.


Kłusownikom Sąd wymierzył karę pozbawienia wolności na okres 2 lat i zawiesił jej wykonanie na okres 5 lat próby. Sąd nakazał także Pawłowi i Danielowi Ch. naprawnienie szkody wyrządzonej ON PZW w Pile, poprzez zapłatę ww. kwoty oraz zapłatę nawiązki na rzecz ON PZW Pile w kwocie 13.640 zł. Wreszcie Sąd orzekł przepadek mienia zabezpieczonego jako dowody, czyli niesławnej "elektrycznej wędki". Sentencja wyroku, decyzją Sądu, ma zostać także wywieszona na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta i Gminy Człopa na okres 30 dni.

  

Na uwagę zasługuje fakt szybkiego wydania wyroku - od dnia rozpoznania sprawy do dnia wydania wyroku minęło niewiele ponad 2 tygodnie.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • rex104 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 4 + / -

    tak trzymać:) jak będą takie wyroki to może w końcu skończy się to kłusownictwo:):)

  • Ostrowski Jan Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

    dziadek05482

    Tak trzymać-żadnego pobłażania dla "kłusoli"!!!!

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin