Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

ZAWODY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ORAZ KOBIET

Aktualności | 2022-06-07 | Publikujący: Koło MARGONIN

W niedzielę 5 czerwca na jeziorze Margonińskim odbyły się otwarte spławikowe zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży oraz zawody dla kobiet o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Margonin.

Wydarzenie zorganizowało koło PZW Margonin.

 

Celem zawodów była popularyzacja wędkarstwa, bezpiecznego zachowania nad wodą, szacunku do przyrody wśród dzieci, jako formy czynnego wypoczynku z dala od nudy i komputera, w gronie rówieśników o podobnych zamiłowaniach.

 

Zawodnicy rywalizowali w jednej kategorii wiekowej do 16 lat. Frekwencja zaskoczyła samych organizatorów, do startu stanęło w sumie 29 uczestników. Jest to bardzo optymistyczna wiadomość, zważając na fakt, że na zawody przychodzą również najwierniejsi kibice małych wędkarzy czyli ich rodziny. Dzieci miały więc okazję spróbować swoich sił w wędkarstwie, spędzić czas w rodzinnym gronie, a na koniec otrzymać nagrody oraz upominki.

Podczas zawodów łowiono płocie, przeważały wzdręgi i ukleje. Zawody odbyły się na żywej rybie.

 

Na starcie każdy zawodnik otrzymał pakiet startowy w postaci zanęty, przynęty, haczyków, wypychacza do haczyków, napoju.

W trakcie imprezy wszystkie dzieci oraz młodzież otrzymała soczki oraz drobne upominki.

Po zakończeniu łowienia podczas, gdy komisja sędziowska podliczała wyniki, na przystani koła dla wszystkich uczestników przygotowane były napoje oraz słodycze.

 

Czekały również atrakcje.

Strażacy z OSP z Margonina przeprowadzili dla wszystkich chętnych kurs udzielania pierwszej pomocy na fantomie, omówili funkcje i działanie wozu strażackiego, rodzice mogli zrobić dzieciom zdjęcia ze strażakami oraz sprzętem ratowniczo-gaśniczym.

Dzieci mogły również, dzięki uprzejmości drużyny WOPR pod bacznym okiem sternika i ratownika oraz opiekuna wypłynąć w krótki rejs motorówką ratunkową po jeziorze Margonińskim.

 

Po podliczeniu wyników przez komisję sędziowska, przystąpiono do ceremonii wręczenia pucharów, medali oraz nagród.

 

Zwycięzcy zawodów w kategorii dzieci i młodzieży:

 

1. Miłosz Kordyla z Margonina

2. Alan Walczak z Prosny

3. Franek Zych z Kaczor

 

Największą rybę w tej kategorii złowił Hubert Kordyla.

 

Pamiątkowe puchary dla naszych mistrzów zostały ufundowane i osobiście wręczone przez gościa zawodów - Burmistrza Janusza Piechockiego.

 

Ponadto zwycięzcy otrzymali nagrody wędkarskie, a każdy uczestnik bez wyjątku otrzymał medal oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

 

Równocześnie z zawodami dla dzieci odbyły się zmagania kobiet w dyscyplinie spławikowej. Na starcie zawodów stanęło 6 uczestniczek, które po krótkiej odprawie oraz rozlosowaniu stanowisk z uśmiechami na twarzach i dobrym humorem przystąpiły do czterogodzinnych zmagań.

Po zakończeniu i podliczeniu punktów, wyniki były następujące:

 

Zwyciężczynie w kategorii kobiet:

 

1. Agnieszka Czekała z Margonina

2.Maria Kłosińska z Margonina

3. Irena Biedroń z Kaczor

 

Największą rybę w tej kategorii złowiła Agnieszka Czekała.

Zawody zakończyły się wspólnym posiłkiem i serią zdjęć upamiętniającą wydarzenie.

 

Prezes Koła Jarosław Szlichting pragnie serdecznie podziękować sponsorom, bez których trudno byłoby zorganizować taką imprezę, byli to m.in. :

 

Burmistrz MiG Margonin, Altrans Alicja Kłosińska i Szymon Kłosiński z Margonina, Bank Spółdzielczy oddział Margonin, sklep wędkarski Carp Ride z Margonińskiej Wsi, Centrum Wędkarstwa z Bydgoszczy, Agnieszka i Łukasz Czekała, Joanna Hereć, Kwiaciarnia u Kamili z Margonina, sklep MARGO Bogdan Szuberski z Margonina, sklep MARIO Mariusz Chroł z Budzynia, MARTRANS Paweł Kado z Margonina, ON PZW w Pile, sklep zoologiczno wędkarski PANDA z Margonina, Paweł Czerwński, Auto-Handel PŁOTA TRANS Piotr Sobolewski z Margonina, JACOBS DOUWE EGBERTS PL ze Słaszewa, sklep spożywczo monopolowy HIT z Margonina, sklep spożywczy PRIX z Margonina, Urząd Miasta Bydgoszcz, York.

 

Serdeczne podziękowania za zaangażowanie dla: OSP Margonin, WOPR Margonin, Marka Stypki, Pawła Czerwińskiego, Przemysława Kacbana, Marcina Kucharskiego, właścicieli pomostów zlokalizowanych od strony ul. Budzyńskiej w Margoninie za ich udostępnienie na czas trwania zawodów, oraz wszystkim pozostałym osobom, którzy włożyli swój cenny wkład w organizacje zawodów.

 

Zarząd koła PZW Margonin

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin