Kol. Marek Wiśniewski mistrzem koła PZW przy RCK w Rogoźnie na rok 2022

Aktualności | 2022-06-07 | Publikujący: Koło RCK Rogoźno

W dniu 05 czerwca 2022 roku na Jeziorze Rogozińskim odbyły się zawody wędkarskie Koła PZW przy Rogozińskim Centrum Kultury w Rogoźnie o tytuł mistrza koła w kategorii juniorów i seniorów. Jednocześnie rywalizacja w kategorii seniorów zaliczana była do klasyfikacji o tytuł "Wędkarza Roku 2022". Zawody połączone były ze świętowaniem Dnia Dziecka z rybą. Mistrzem koła w kategorii seniorów został ponownie Kol. Marek Wiśniewski, który złowił ryby o łącznej wadze 8080 gram. Na drugim miejscu uplasował się Kol. Dariusz Gracz (3950g) natomiast trzecie miejsce zajął Kol. Jacek Lindebny z wynikiem 3680g (klasyfikacja sektorowa). W kategorii juniorów młodszych do 13 roku życia zawody wygrał z wynikiem 1510g Kol. Daniel Nowak uzyskując tytuł mistrza koła. Drugie miejsce zajął Kol. Wiktor Stróżewski (1240g) a trzecim był Kol. Kacper Figura z wynikiem 1190g. Na pozostałych miejscach uplasowali się Jakub Gidaszewski (1050g), Filip Ławniczak - 610g złowionych ryb, Hanna Partyka (540g), Filip Wieczorek (470g). W kategorii juniorów starszych powyżej 13 lat zwycięzcą a zarazem mistrzem koła została Patrycja Gidaszewska (1310g). Godnym zauważenia jest fakt, że Kacper Stróżewski oraz Jakub Jaroszek wystartowali w rywalizacji nie jako juniorzy starsi ale rywalizowali z seniorami. Kacper zajął 3 miejsce w sektorze (2380g) a Jakub drugie z wynikiem 2640g. Wyróżnionym Prezes koła Kol. Eugeniusz Wielgosz wręczył okolicznościowe puchary a wszyscy juniorzy otrzymali nagrody rzeczowe. Sponsorami nagród był Zarząd Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile, Zarząd Koła oraz sklep wędkarski Leszcz w Rogoźnie.