Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zakazu łowienia na niektórych wodach CIĄG DALSZY

W dniu wczorajszym informowaliśmy Koleżanki i Kolegów o zakazie wędkowania na jeziorach: Mositko, Bąblino, Okonte (Wapienne) i Podgaje. Dzisiaj prezentujemy ciąg dalszy informacji na ten temat – oświadczenie Prezesa Zarządu Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile Kol. Czesława Pachowicza:

 

Szanowne Koleżanki!

Szanowni Koledzy!

 

W związku z informacją o zakazie połowu na jeziorach: Mositko, Bąblino, Okonte (Wapienne) i Podgaje, informuję, iż umowa dzierżawy prawa rybackiego użytkowania tych jezior skończyła się 31 grudnia 2010 roku. Jednak zgodnie z nowelizacją ustawy o rybactwie śródlądowym miała być bezproblemowo przedłużono:

 

„Art. 4. 3. Po upływie okresu na jaki została zawarta umowa, o której mowa w ust. 1 pkt 2, osobie będącej stroną dotychczasowej umowy przysługuje prawo pierwszeństwa w zawarciu umowy na dalszy okres.
4. 4. Osoba uprawniona, o której mowa w ust. 3, powinna złożyć oświadczenie skorzystaniu ze swojego prawa w terminie 30 dni od dnia upływu okresu na jaki została zawarta umowa, o której mowa w ust. 1  pkt 2.”

 

Odpowiednie dokumenty w obowiązujących terminach zostały przesłane do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Dlatego też nie przewidując żadnych komplikacji, umieściliśmy ww. jeziora w wykazach wód na 2011 r. Niestety okazało się, że w naszym kraju prawo nie jest dla wszystkich jednoznaczne. RZGW odmówiło przedłużenia umów - odwołaliśmy się do Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, jednocześnie wyjaśniając zaistniałą sytuację w Departamencie Rybołówstwa Ministerstwa Rolnictwa. Rozmowy prowadzone na szczeblu ministerialnym wskazywały na pozytywne rozstrzygnięcie. W międzyczasie, nie czekając na ostateczny wynik tych rozmów, KZGW przysłało nam odmowę dot. przedłużenia umów.

 

Jeżeli w ciągu najbliższych 2 tygodni sprawa nie znajdzie korzystnego dla nas rozwiązania - pozwiemy RZGW do sądu!

 

Zdaję sobie sprawę z faktu, że moje wyjaśnienia mogą nie być dla Koleżanek i Kolegów satysfakcjonujące, lecz proszę mi wierzyć - robimy wszystko, co jest możliwe, aby odzyskać prawo do użytkowania tych jezior, które są w użytkowaniu PZW od 1974 r.

 

Prezes ON PZW

Czesław Pachowicz

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Loch Mateusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  matiloch

  Aktualnośc z okręgu Nadnoteckiego są również umieszczane na stronie www.tyczka.fora.pl
  Są tam m.in. terminarze, fotorelacje i wyniki z zawodów.

  Pozdrawiam!

 • Stróżyński Krzysztof Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  notecdm

  do hiero1 http://www.pzw.org.pl/pila/wiadomosci/30850/66/splawikowe_mistrzostwa_okregu_nadnoteckiego_w_pile_w_kategorii_q

 • hiero1 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  Witam Serdecznie ....i mam pytanko z trochę innej tematyki.....GDZIE MOŻEMY SPRAWDZIĆ WYNIKI IMPREZ SPŁAWIKOWYCH I NIE TYLKO) okręgu nadnoteckiego........np ostatnie mistrzostwa okręgu......czy aż miesięcy potrzeba aby wrzucić skan wyników na stronę.......

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin