Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Porozumienia

Porozumienie między Okręgiem PZW w Poznaniu a ON w Pile na 2013 rok

Porozumienia | 2012-12-19 | Publikujący: Koło RCK Rogoźno

W dniu 10 grudnia br. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Okregiem PZW w Poznaniu a Okręgiem Nadnoteckim PZW w Pile dotyczącym wzajemnego honorowania składek okręgowych-zezwoleń na amatorski połów ryb (dot. wyłącznie składek całorocznych na wody nizinne). W ramamch tego porozumienia Okręg w Poznaniu udostępnia wędkarzom z ON w Pile obwody rybackie rzeki Warty (7, 8, 10) oraz obwód nr 9 rzeki Wełny i obwód jeziora Chojeńskie Pustelnia, natomiast ON w Pile udostępnia wędkarzom z Okręgu Poznań obwód rybacki rzeki Warty nr 9, rzeki Noteć nr 9 oraz rzeki Wełny nr 6 i 8. Z powyższych zapisów wynika, że nie będzie jak w roku ubiegłym preferencyjnej stawki na zezwolenia dla wędkarzy chcących łowić w ramach porozumienia w drugim okregu (w roku 2012 było to 50% stawki podstawowej ale i też zasięg porozumienia był mniejszy).

Poniżej przedstawiam szczegóły dot. poszczególnych obwodów rybackich:

Obwód rybacki rzeki Warta - Nr 7
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Warta na odcinku od osi podłużnej mostu w miejscowości Rogalinek na drodze wojewódzkiej Mosina - Kórnik do osi podłużnej mostu kolejowego w miejscowości Oborniki na trasie Poznań - Piła, wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz wodami starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym bądź okresowym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka albo jego dopływów, w tym wody starorzecza Kocie Doły w miejscowości Luboń, z wyłączeniem wód:
1) rzeki Bogdanka na odcinku od osi przepustu kolejowego na trasie Poznań - Oborniki do wlotu do przepustu na ulicy Pułaskiego w miejscowości Poznań;
2) rzeki Cybina na odcinku od osi podłużnej mostu na obwodnicy kolejowej Poznań - Antoninek do osi jazu w miejscu wypływu rzeki z jeziora Malta, wraz z wodami położonych na tym odcinku stawów: Antoninek, Młyński, Browarny i Olszak, oraz jeziora Malta.

Obwód rybacki rzeki Warta - Nr 8
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Warta na odcinku od osi podłużnej mostu kolejowego w miejscowości Oborniki na trasie Poznań - Piła do linii prostej prostopadłej do linii lewego brzegu rzeki Warta przechodzącej przez punkt położony na zbiegu linii lewego brzegu rzeki Smolnica z linią prawego brzegu rzeki Warta, wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz wodami starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym bądź okresowym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka albo jego dopływów.

Obwód rybacki rzeki Warta - Nr 9
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Warta na odcinku od linii prostej prostopadłej do linii lewego brzegu rzeki Warta przechodzącej przez punkt położony na zbiegu linii lewego brzegu rzeki Smolnica z linią prawego brzegu rzeki Warta do linii prostej prostopadłej do linii lewego brzegu rzeki Warta przechodzącej przez punkt położony na zbiegu linii lewego brzegu dopływu z Jeziora Chojeńskie z linią prawego brzegu rzeki Warta, wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz wodami starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym bądź okresowym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka albo jego dopływów.

Obwód rybacki rzeki Warta - Nr 10
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Warta na odcinku od linii prostej prostopadłej do linii lewego brzegu rzeki Warta przechodzącej przez punkt położony na zbiegu linii lewego brzegu dopływu z Jeziora Chojeńskie z linią prawego brzegu rzeki Warta do linii prostej prostopadłej do linii lewego brzegu rzeki Warta przechodzącej przez punkt położony na zbiegu linii lewego brzegu dopływu z Jeziora Barlińskie z linią prawego brzegu rzeki Warta, wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz wodami starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym bądź okresowym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka albo jego dopływów.

 

Obwód rybacki rzeki Wełna - Nr 6
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Wełna na odcinku od linii prostej przechodzącej przez punkty położone na lewym i prawym brzegu tej rzeki, 100 m poniżej miejsca wypływu rzeki z Jeziora Żernickie do linii prostej prostopadłej do lewego brzegu rzeki Wełna przechodzącej przez punkt położony na zbiegu linii lewego brzegu rzeki Struga Gołaniecka z linią prawego brzegu rzeki Wełna, wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz wodami starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym bądź okresowym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka albo jego dopływów.

Obwód rybacki rzeki Wełna - Nr 8
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Wełna na odcinku od osi kładki w miejscowości Ostrowo-Młyn do osi jazu młyńskiego w miejscowości Jaracz-Młyn wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku, oraz wodami staro rzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym bądź okresowym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka rzeki albo jego dopływów.

Obwód rybacki rzeki Wełna - Nr 9
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Wełna na odcinku od osi jazu młyńskiego w iejscowości Jaracz-Młyn do ujścia do rzeki Warta, wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz wodami staro rzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka rzeki albo jego dopływów.

 

Obwód rybacki rzeki Noteć - Nr 9
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Noteć na odcinku od osi podłużnej mostu na drodze wojewódzkiej Gołańcz - Wyrzysk do linii prostej prostopadłej do lewego brzegu rzeki Noteć przechodzącej przez punkt położony na zbiegu linii prawego brzegu rzeki Drawa z linią prawego brzegu rzeki Noteć, wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz wodami staro rzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym bądź okresowym odpływie lub dopływie do wód tego odcinka albo jego dopływów.

Opracowano na podstawie materiałów przekazanych z ON w Pile.

skarbnik koła

Mariusz Wielgosz

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • Mariusz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  se_at

  Voblerze pisząc pierwotnie o porozumieniu nie było wiadomym o późniejszych ustaleniach stąd brak tej informacji. Natychmiast po otrzymaniu pisma z ZON umieściłem stosowną informację na stronce.
  Pzdr.
  Mariusz

 • vobler Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  vobler

  drogi kolego Mariuszu z Rogoźna
  przydałoby się uzupełnić komunikat o treść zawartego 22marca2013r.
  aneksu do porozumienia między obydwoma okręgami przedstawionym powyżej.
  (możliwość wykupu 50% za 50% składki okręgowej )

  nawiasem....dlaczego takie aneksy podpisuje się
  po walnych zgromadzeniach ??????????
  pozdrawiam vobler

 • vobler Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  vobler

  !!!No nareszcie
  dzięki
  vobler - pozdrawiam

 • vobler Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  vobler

  Data dodania: 2 dni temu Oceń: 0 + / -

  vobler
  Na stronach Okręgu Poznańskiego jest Komunikat o możliwości wykupienia
  50%za50% składki okręgowej obu Okręgów na podstawie zawartego porozumienia
  a tu N I C !!!!! , a może to pic na 1kwietnia ze strony kolegów z Poznania ????
  hihihi ....
  pozdrawiam vobler

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin