Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Informacja o rozpoczęciu inwestycji dofinansowanej z funduszy Unii Europejskiej

Aktualności | 2019-04-08 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

Modernizacja ośrodka zarybieniowego PZW w Zaborówcu w celu zwiększenia efektywności gospodarowania zasobami poprzez zmniejszenie zużycia wody, stworzenie systemu multitrofiznego oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

 

Polski Związek Wędkarski Okręg w Poznaniu
informuje o realizacji przedsięwzięcia

 

pn.: „Modernizacja ośrodka zarybieniowego PZW w Zaborówcu w celu zwiększenia efektywności gospodarowania zasobami poprzez zmniejszenie zużycia wody, stworzenie systemu multitrofiznego oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.”

 

Celem operacji jest wspieranie ekosystemów związanych z akwakulturą, promowanie zasobooszczędnej akwakultury oraz propagowanie akwakultury o wysokim poziomie ochrony środowiska.

 

Planowane efekty operacji to modernizacji ośrodka wylęgarniczo-podchowowego w Zaborówcu poprzez stworzenie systemu recyrkulacji wody, zastosowania odznawialnych źródeł energii, wymiany cieplnej i zaawansowanego systemu multitroficznego. Stworzony system wykorzystujący zamknięty obieg wody do produkcji materiału zarybieniowego oraz odnawialne źródła energii spowoduje diametralne zmniejszenie ilości zużywanej wody oraz poprawi jej parametry fizyko-chemiczne. Ponadto Modernizacja obiektu doprowadzi do uniezależnienia się i samowystarczalności obiektu w produkcji energii elektrycznej.

 

Wartość operacji wynosi 315.214,56 zł

 

Uzyskano dofinansowanie w kwocie 157.607,28 zł w ramach operacji w zakresie działania 2.3 „Inwestycje produkcyjne w akwakulturę", w zakresie poddziałania „Efektywne gospodarowanie zasobami, zmniejszenie zużycia wody i chemikaliów, systemy recyrkulacji minimalizujące zużycie wody, o których mowa w art. 48 ust. 1 lit. e, i oraz j rozporządzenia nr 508/20141" w ramach Priorytetu 2 - Wspieranie akwakultury zrównoważonej środowiskowo, zasobooszczędnej, innowacyjnej, konkurencyjnej i opartej na wiedzy, zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze", w tym współfinansowanie Unii Europejskiej w ramach EFMR wynosi 118.205,46 zł

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Na skróty

Ilość odwiedzin