Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Działalność Społecznych Straży Rybackich w roku 2020

Aktualności | 2021-03-04 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

SSR

Na wodach Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg w Poznaniu w roku 2020 działały Społeczne Straże Rybackiej w powiatach: gnieźnieńskim, gostyńskim, grodziskim, kościańskim, krotoszyńskim - grupa Kobylin, leszczyńskim, międzychodzkim, obornickim, Poznań Miasto, poznańskim, rawickim, szamotulskim, średzkim, śremskim, wągrowieckim, wolsztyńskim, wrzesińskim, wschowskim.


Łącznie na terenie w/w powiatów działało 351 strażników SSR w 48 grupach terenowych.

Przeprowadzono 1584 patrole w tym 151 z innymi słuzbami.

Podczas patroli skontrolowano 16435 wędkujących ujawniając 2773 naruszeń zasad amatorskiego połowu ryb, które w 226 prypadkach zakończone zostały ukaraniem wędkarza mandatem karnym przez Policję i PSR a w 133 przypadkach zakończone skierowaniem zawiadomienia o wykroczeniu do Policji i PSR.

W wyniku przeprowadzonych akcji patrolowych ujawniono bez wykrycia sprawcy następujacyc sprzet służący do nielegalnego połowu ryb: 185 sieci (wontonów, żaków, drygawic, mieroży), 45 sznurów wielohakowych, 72 pupy i 17 wędek.


Na tle współpracy z Policją najbardziej wyróżnia się SSR z powiatów: gnieźnieńskiego, szamotulskiego, leszczyńskiego i Miasta Poznania.

Pod względem ilości ujawnionego sprzętu kłusowniczego wyróżniają sie SSR z powiatów: gnieźnieńskiego, leszczyńskiego, Miasta Poznania, poznańskiego i śremskiego.


Wszystkim strażnikom SSR, który angażowali się w działalność na rzecz ochrony wód, tych trudnych czasach pandemi, DZIĘKUJEMY.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.