Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Trolling - konsultacje

Aktualności | 2021-04-20 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

Komisja Ochrony i Zagospodarowania Wód przy Zarządzie Okręgu PZW w Poznaniu w związku z otrzymanym wnioskiem koła PZW o następujacej treści:

cyt. "Zwracam się z prośbą o wprowadzenie zakazu trollingu na Jeziorze Świerczyna Mała.

Główne powody to bardzo niski stan wody , średnia głębokość to poniżej 2 m, w porównaniu do poziomu z 2017 r , poziom jest o 1m niższy.
Kolejnym powodem wniosku jest nieetyczna zachowanie kilku wędkarzy, którzy trollują w celu pozyskania ryb, nie dla sportu, ale na dalszy handel.
Stosują przynęty, które przypominają bardziej szarpaka niż przynęty spinningowe. Nie przestrzegają limitów i wymiarów.
Pływają codziennie po najgłębszych miejscach kalecząc ryby, nie tylko drapieżne , ale również inne karpie , amury i inne.
W załączeniu zdjęcia sandacza, który ma rany szarpane po kotwicy + nacięcia płetw ( takie ma sposoby kolega na znaczenie ryb)

Proszę o jak najszybsze wprowadzenie zakazu,bo uwagi i upomnienia nie są skuteczne, a tekstów w stylu " karta musi się zwrócić " i " Sxxxxdalaj " niechcę już wysłuchiwać nad wodą.
Jako Koło i Rejon, będziemy wnioskować o wprowadzenie ogólnego zakazu trollingu na jeziorach poniżej 50 nektarów na wszystkich wodach Okręgu Poznań
Aktualnie ryba jest na zimowiskach i każdy sandacz i szczupak jest pełen ikry, niestety ryba jest zabierana bez szans na odbycie tarła.

Problem jest od kilku lat i się pogłębia"

kieruje do konsultacji przedmiotowe uregulowania.

 

Na wnioski i uwagi w przedmiocie sprawy, z Kół i Rejonów, Komisja oczekuje do czerwca 2021 r.

 

 

Poleć znajomemu