Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zaadoptuj rzekę 2013

Aktualności | 2013-03-29 | Publikujący: Okręg PZW w Poznaniu

Klub Gaja zaprasza do udziału w 9. edycji programu edukacji ekologicznej "Zaadoptuj rzekę 2013". Program ten zachęca do opieki nad rzekami i innymi akwenami, pomaga odkrywać dziedzictwo przyrodnicze, kulturowe i społeczne.

 

Dzięki dobrym praktykom zebranym z całej Polski i opisanym w raportach można zaplanować własne działania lokalne na rzecz akwenów w najbliższym otoczeniu. Wszystkie inicjatywy podjęte w ramach programu mogą wziąć udział w konkursie Zaadoptuj rzekę 2013, jeśli zostanie przesłana do 30 maja br. karta zgłoszenia. Konkurs został przygotowany dla placówek oświatowych, samorządów, instytucji, organizacji społecznych i osób indywidualnych.

 

Starania o czyste rzeki to starania o czyste środowisko naturalne i lepszą jakość naszego życia. Pożyteczne działania dla rzek mogą zaczynać się już w naszych domach, szkołach, biurach i miejscach użyteczności publicznej – wszędzie tam gdzie korzystamy z wody. Szanujmy wodę i chrońmy polskie rzeki!

 

Klub Gaja zachęca różne środowiska do otaczania opieką czyli do „adopcji” rzek, potoków, stawów i innych akwenów w najbliższej okolicy. W działania  dla rzek mogą  włączyć się placówki oświatowe, samorządy, instytucje, organizacje społeczne, grupy i osoby indywidualne. Program nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.

 

1/ więcej

2/ o programie

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.