Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

ZMIANY WARUNKÓW WĘDKOWANIA!

Aktualności | 2014-11-05 | Publikujący: PZW Okręg we Wrocławiu

Zgodnie z uchwałami Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu wprowadza się w życie z dniem 15 listopada 2014 roku  następujące zmiany:


Zakaz trolingu na rzece Odrze oraz zbiorniku Mietków w trakcie okresu ochronnego suma tj. od 1 listopada do 30 czerwca.

Ze względów bezpieczeństwa - całkowity zakaz połowu z lodu na zbiorniku Mietków.

Wymiar ochronny okonia na zbiorniku Mietków do 20 cm.

Na pozostałych wodach wymiar ochronny okonia do 18 cm.

Limit pstrąga tęczowego 3 szt/dobę - nie dotyczy publicznych wód płynących tj. wód rzek i zbiorników zaporowych.

Limit leszcza w ilości 10 szt/dobę.

Wymiar gospodarczy (ochronny) karpia zwiększony do 50 cm w okresie od 15 października do 1 kwietnia (nie dotyczy publicznych wód płynących).

Zakaz zabierania karpi powyżej 80 cm długości.

 

Admin

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (17)

 • Jan Data dodania: 6 lat temu Oceń: 10 + / -

  Witam:
  Mam pytanko do naszego kola 105 RZGW- co dzieje sie ze zbiornikiem w chwalowie ?, gdzie podziala sie woda?
  Znowu w tym roku wszystko zarosnie i przez 6 miesiecy nikt sobie nie powedkuje.
  Prosze o udzielenie odpowiedzi po co ciagle obnizacie poziom wodu?, to co sie teraz tam dzieje to dramat widac wiekszosc dna a wystarczy ze pojawi sie pozadny mroz i po wszystkich rybach slad zaniknie.
  Przypominam ze jest to zbiornik specjalny gdzie wymagana jest dodatkowa oplata 100zeta!!!!!!!! za co?

 • kajo_1965 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 4 + / -

  oni tylko wprowadzają nowe limity wymiary a z zarybiania nici.
  Zobaczmy na Mietków tam wpuścili kilka kilo ryby po upuście wody i na tym koniec .
  I znowu spuszczają zakaz z lodu mimo ze nic się nie łapie oprócz okonków wiem bo tam bywam i łowie.
  No i na koniec z tymi limitami karpia w zimie to też nieporozumienie.

 • ghost Data dodania: 7 lat temu Oceń: 8 + / -

  Po co ta cała dyskusja !!!
  Wody PZW są puste ...!
  Wędkowanie staje się karą, a nie przyjemnością !
  Przed opłaceniem składek na przyszły sezon radziłbym się dobrze zastanowić !!!

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 7 lat temu Oceń: 16 + / -

  Witam, witam - odnośnie zmian jakie nasz Okręg wprowadził też uważam, że chyba ciut przesadził. Ja osobiście spod lodu nie łowię ale jak można zabronić całkowitego połowu. Jest grupa wędkarzy którzy tą metodę uwielbiają i niekoniecznie są to "mięsiarze". Jako uzasadnienie podano względy bezpieczeństwa więc zabrońmy wszędzie łapać spod lodu. Zakaz trollingu na Odrze i skrócenie okresu łapania na trolla o 1 miesiąc - dziwne. Co do limitów ilościowych pstrąga i leszcza oraz podniesienia wymiaru ochronnego okonia uważam, że jest to bardzo słuszna decyzja. Odnośnie karpi to uważam , że skoro już występują w naszych wodach i jest duża presja wędkarzy aby nim zarybiać akweny róbmy to z głową, nie tonami na małe wody. Mamy nasze inne wspaniałe gatunki ryb o których zapominamy, chociażby lin, karaś sandacz, szczupak. Każdy wie jak wyglądają typowe wody karpiowe i jakie spustoszenie robią w tych akwenach. A może by pomyśleć nad rozwiązaniem jakie wprowadził już dawno Okręg Opole , że po zarybieniu jest obowiązek zamknięcia akwenu na 14 dni. Ryba się trochę oswoi odejdzie od brzegów no i mięsiarze już ich tak nie wytłuką.

 • crteam crteam Data dodania: 7 lat temu Oceń: 19 + / -

  Wszyscy wiedzą że suma jest w Odrze zatrzęsienie, to co za sens ma nasilanie jego ochrony, która nie wiadomo czemu trwa 8 miesięcy od listopada aż do lipca to jakieś nieporozumienie. Jestem za wypuszczaniem ryb ale nie wszystkich gatunków. Kto stoi za tak infantylnym regulowaniem populacji poszczególnych gatunków ryb w naszych wodach.

 • arturo74 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 6 + / -

  ?

 • marecki1963 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 14 + / -

  nie rozumiem tylko oco chodzi z tym trolingiem --- czy na troling łapie sie tylko sumy --- czy ta metoda jest jakaś szczególna --- przecież najwięcej sumów i najwiekszych łapie sie na żywca a jeśli tak to w takim razie w okresie ochronnym suma zabrońcie łowić na żywca na rosówke trupka i fileta aaaaaa i jeszcze zabrońcie spiningowania ---- ludki z pzw co z wami pogieło was całkiem

 • crteam crteam Data dodania: 7 lat temu Oceń: 20 + / -

  Co za bzdury rozumiem i popieram żeby chronić rodzime gatunki ale chwasta szkodnika karpia? Powinien być zakaz wypuszczania tej ryby z powrotem do zbiorników po złowieniu. Jak chcemy mieć zryte dna zbiorników zniszczoną miękką roślinność gdzie dużo gatunków odbywa tarło i braki tlenowe i zakwity wody to chrońmy karpia i wprowadzajmy dalej takie absurdalne przepisy. Rozumiem że karpiarze nie mają pojęcia o działaniu tej ryby pozostałe gatunki występujące w zbiornikach i oczywiście ich rozumiem bo pasja bierze górę nad zdrowym rozsądkiem.

 • Niemiec Marek Data dodania: 7 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • Kłos Radosław Data dodania: 7 lat temu Oceń: -10 + / -

  Rozwiń
 • pawdr Data dodania: 7 lat temu Oceń: 10 + / -

  rozumiem, że w tym roku - jeszcze do 15 XI - można łowić na starych zasadach !
  Refleksem nie grzeszycie ...

 • Wyspiański Józef Data dodania: 7 lat temu Oceń: -8 + / -

  Rozwiń
 • dziki Data dodania: 7 lat temu Oceń: 19 + / -

  dziki123

  Co chwilę coś,wszystko panowie zmieniacie pod względem wędkowania,limity wymiary ochronne itp,może jest i to dobre,dla niektórych,a dla innych złe.Nie mi to oceniać bo akurat mi te ograniczenia nie przeszkadzają.Dziwi mnie tylko jedno,czemu tylko działacie w tą stronę?Po co pozakładane są te bzdurne szlabany,czemu nie ułatwiacie wędkarzom dostania się na łowisko?Wały wysypaliście kamieniem,oczywiście nie można po nich jeździć no i oczywiście stoją szlabany.Czy nie można było wysypać drogi dojazdowej za wałem,czy też innych dróg dojazdowych do zbiornika?Nie bo po co,od wędkarzy wymagacie,a sami nie dajecie nic od siebie.Może tak opisali by panowie zbiornik Maniów-Proszkowice i zasady wędkowania na zbiorniku,gdyż władze kopalni twierdzą że zbiornik należy do nich,a nie do pzw Wrocław.A dzwoniąc w tej sprawie do Państwa nie potraficie się określić,bo nie znacie struktury łowiska.Po telefonie do was uzyskałem taką oto odpowiedź ''część łowiska należy do kopalni,a część łowiska do naszego pzw,ale która jest czyja to nie mam pojęcia,bo nawet nie znam ukształtowania łowiska''-To słowa jednego z panów z pzw Wrocław,no i oczywiście po telefonie do PSR dowiedziałem się że panowie też nie mają pojęcia o panujących tam zasadach.

 • Wytrwaly Data dodania: 7 lat temu Oceń: 15 + / -

  Proszę wytłumaczyć czym się różni wymiar ochronny od wymiaru gospodarczego. Nas jako wędkarzy zgodnie z R.A.P.R obowiązuje wymiar ochronny więc po co umieszczać informację o wymiarze gospodarczym w temacie "Zmiany warunków wędkowania" skoro wędkarzowi rybę nie wolno sprzedawać /R.A.P.R Rozdz.IV.pkt.3,ppkt 3.4 b/

 • gryzon Data dodania: 7 lat temu Oceń: 14 + / -

  normalnie kpiny, chyba kogoś ostro po....

 • pzwzarow Data dodania: 7 lat temu Oceń: 22 + / -

  O ile zrozumiałe dla mnie ustanowienie wyższych wymiarów ochronnych, wymiarów widełkowych i ochrona gatunków rzadszych i cennych, o tyle nie jestem w stanie zrozumieć troski o mój zdrowy rozsądek i ocenę ryzyka podczas wejścia na lód mietkowski. Koledzy z zarządu okręgu wrocławskiego – trochę żeście się zapędzili, a trochę zostali w tyle, taka nad-troska mocno pachnie czasami minionymi.
  Z drugiej strony patrząc marketingowo to zawężacie ofertę, płacząc później na zebraniach sprawozdawczych nad „odpływem członków”
  Naprawdę tylu wędkarzy i nie ma kogo rozsądnego, żeby wybrać do zarządu?
  Babola żeście strzelili jak nic.

 • gryzon Data dodania: 7 lat temu Oceń: 7 + / -

  normalnie kpiny, chyba kogoś ostro po....