Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Porozumienia

Porozumienia z Okręgami PZW na rok 2021

Porozumienia | 2021-01-04 | Publikujący: Okręg PZW w Legnicy

Mapa porozumień

Zarząd Okręgu PZW w Legnicy informuje, że na dzień 31 grudnia 2020 r. zawarł następujące porozumienia międzyokręgowe na 2021 rok:

  • Międzyokręgowe Porozumienie Strefy I, w skład którego wchodzą następujące Okręgi PZW: Elbląg, Jelenia Góra, Legnica, Nadnotecki z siedzibą w Pile, Słupsk, Wałbrzych, Wrocław i Zielona Góra. Celem tego Porozumienia jest stworzenie członkom w/w Okręgów PZW dogodnych warunków do wędkowania w ramach uznawania i honorowania "Pełnych" składek okręgowych wniesionych w kołach PZW macierzystych Okręgów PZW na zasadzie tzw. opcji zerowej. Jednakże, zgodnie z przepisami regulującymi wydawanie "Zezwoleń na amatorski połów ryb", aby uzyskać przedmiotowe "Zezwolenie" uprawniające do amatorskiego połowu ryb na wodach innego Okręgu PZW należącego do w/w Porozumienia należy opłacić składkę członkowską ogólnozwiązkową i pełną składkę okręgową na ochronę i zagospodarowanie wód w macierzystym Okręgu i w jednym z w/w Okręgów, na którego wodach planujemy wędkować uzyskać bezpłatne "Zezwolenie na amatorski połów ryb". Z uwagi na panującą pandemię koronowirusa wydawanie bezpłatnych zezwoleń na wody Okręgów PZW Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych, Wrocław i Zielona Góra odbywać się będzie wyłącznie poprzez internet i zakładkę E-Zezwolenia na naszej stronie: www.pzw.org.pl/legnica. W pozostałych Okręgach Strefy I tj. Elblągu, Nadnoteckim w Pile i Słupsku bezpłatne Zezwolenia na amatorski połów ryb w wodach tych Okręgów można pobierać w kołach PZW tych trzech Okręgów.
  • porozumienia dwustronne odpłatne (ulgowe) na rok 2021 (tylko dla członków Okręgu PZW Legnica, którzy opłacą tzw. pełną składkę okręgową na ochronę i zagospodarowanie wód z uwzględnieniem ulg w tej składce) z następującymi Okręgami PZW: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko Biała, Bydgoszcz, Ciechanów, Częstochowa, Gdańsk, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Olsztyn, Piotrków Trybunalski, Radom, Siedlce, Sieradz, Szczecin i Tarnów.

Aby skorzystać z porozumienia dwustronnego członkowie Okręgu PZW Legnica muszą posiadać aktualnie wykupioną składkę członkowską i roczną składkę okręgową pełną na ochronę i zagospodarowanie wód w Okręgu PZW Legnica oraz wykupić ulgową roczną składkę okręgową w Okręgu PZW, w którym będą wędkować i pobrać zezwolenie wraz z rejestrem na wody tego Okręgu. Z uwagi na panującą pandemię koronowirusa COVID-19, opłaty i odbiór Zezwoleń następuję wyłącznie w siedzibach Okręgów, podległych im kół PZW lub poprzez zakładkę E-Zezwolenia w niektórych Okręgach PZW, na których wodach zamierzamy wędkować.

Poleć znajomemu

Załączniki