Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

MAJÓWKA NA DĘBOWEJ 2009 !!!! WYNIKI ZAWODÓW

W dniach 30.04 – 03.05 na akwenie DĘBOWA w Reńskiej Wsi miały miejsce I-sze Otwarte Karpiowe Mistrzostwa Koła PZW Reńska Wieś – KOFAMA pod nazwą „MAJÓWKA NA DĘBOWEJ” Zbiórka zawodników odbyła się na stanicy wędkarskiej HULA-GULA. Na starcie stawiło się 36 dwuosobowych drużyn.
Dębowa przywitała wszystkich słoneczną pogodą, Pod nieobecność prezesa, imprezę otworzył v-ce prezes ds. sportu Andrzej Mazur. Po zapoznaniu zawodników z regulaminem, harmonogramem zawodów oraz po udzieleniu wszelkich odpowiedzi na pytania uczestników, przystąpiono do losowania stanowisk, po czym drużyny rozjechały się na swoje stanowiska. Dozwolone było używanie środków pływających.. Po dojechaniu na swoje miejsca drużyny mogły od razu  wywozić zestawy, bowiem nie było ustalonej godziny rozpoczęcia. Pierwsze karpie zostały złowione tego samego wieczora przez drużyny: Osmonowicz/Niemczyk  2965g, Kruszewski/Kruszewski 4695g.Na kolejne odjazdy drużyny musiały czekać do następnego dnia, w którym to zostały złowione 2 ryby: Pawleta/Malczewski 7265g, Kruszewski/Kruszewski 10930g. Mimo słabego początku uczestnicy się nie poddawali i cierpliwie czekali na upragniony pisk sygnalizatorów. Trzeci dzień okazał się najłowniejszym dniem dla kilku ekip, które wyholowały razem 10 karpi powyżej 4kg : Niedźwiecki/Bardas 10250g oraz 8535g ,Kruszewski/Kruszewski 10180gr, 7305g, Goliszek/Wywiał 13940g, Pawleta/Malczewski 8590g, 6360g, Czewerda/Serwadczak 11625g, Sitkiewicz/Kubacki 16665g (Największa Ryba Zawodów), 4950g. W czwartym i ostatnim dniu zawodów złowiono 3 karpie: Kruszewski/Kruszewski 6080g, Walczak/Tomasik 12175g, Goliszek/Wywiał 13080g. Podczas trwania zawodów złowiono 17 karpi o łącznej wadze 155,59kg. W niedziele o godzinie 10:00 zawody zostały zakończone, wszystkie drużyny po spakowaniu sprzętu, wróciły na stanicę wędkarską HULA-GULA i przy pysznym obiedzie przyrządzonym przez kolegę Ryszarda Kościułka, oczekiwali na ceremonię rozdania nagród.

 

                       

Klasyfikacja końcowa zawodów:

 

 

1 miejsce. Dariusz Kruszewski / Mateusz Kruszewski (Team Carp Dębowa) – 39,19kg (5 ryb)

 

2 miejsce. Tomasz Goliszek / Krzysztof Wywiał  (K-K-K) – 27.02kg. (2 ryby)

 

3 miejsce. Waldemar Pawleta / Ireneusz Malczewski – 22,21kg (3 ryby)

 

4 miejsce. Zbigniew Sitkiewicz / Józef Kubacki - 21.61 (2 ryby)

 

5 miejsce. Mariusz Niedźwiecki / Mirosław Bardas - 18.78kg (2 ryby)

 

6 miejsce. Andrzej Walczak / Jacek Tomasik - 12,17kg (1 ryba)

 

 

 

Największa ryba zawodów :

 

Zbigniew Sitkiewicz – Karp o masie 16,66kg

 

 

Nagrody zawodnikom wręczali: Prezes Koła PZW Reńska Wieś – KOFAMA , a zarazem nowo wybrany Prezes Zarządu Okręgu PZW Opole Marian Magdziarz, v-ce prezes koła Jan Policha, v-ce prezes ds. sportu Andrzej Mazur, oraz sędzia główny zawodów Stefan Żelazny. Po uroczystości rozdania nagród, zawodnicy powoli zaczęli opuszczać stanicę wędkarską, kilka ekip zapowiedziało swoje przybycie na kolejną tego typu imprezę.

 

Chcielibyśmy podziękować wszystkim zawodnikom za przybycie, kol. Ryszardowi Kościułkowi za przyrządzanie wyśmienitych posiłków, sędziom za bezbłędne wykonywanie swoich obowiązków oraz sponsorom imprezy: SILESIA CARP HUNTER, oraz panu Markowi Pasternak.

 

 

 

 

Organizatorzy imprezy:

 

Koło PZW Reńska Wieś – KOFAMA

 

Team Carp Dębowa

 

Sponsorzy:

SILESIA CARP HUNTER

 

Marek Pasternak

 

WIECEJ ZDJĘĆ ZNAJDZIESZ POD LINKIEM PONIŻEJ

http://www.pzw.org.pl/renskawies/galeria/50560/i_otwarte_karpiowe_mistrzostwa_kola_pzw_renska_wies_kofama_pt_qu

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • darek63 Data dodania: 12 lat temu Oceń: 2 + / -

  darek63

  Organizując te zawody myślałem o prawdziwych karpiarzach,niestety barany też się trafiają.I jest mi niezmiernie przykro że taki trafił się i na tych zawodach.Na przyszłość mam już rozeznanie kto ma w nich brać udział.Pozdrawiam karpiarzy z naszego koła i nie tylko z naszego.

 • paprotny paprotny Data dodania: 12 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • darek63 Data dodania: 12 lat temu Oceń: 0 + / -

  darek63

  Kolego paprotny piszesz o grze fer.Tak się złożyło że byłem także organizatorem tych zawdów.Miały one harekter towarzyski, wręcz rodzinny i każda pomoc od strony innej drużyny była mile widziana.Nie wiem o co tobie chodzi kolego? Ale wiem jedno że ty nie powinieneś brać udziału w takich zawodach na przyszłość.A dlaczego? To ci przypomnę że dokładnie rok temu brałeś udział w zasiadce na Dębowej,gdzie wtedy zastrzelono łabędzia.Mam ci przypomnieć szczeguły kolego?czy sobie sam wytłumaczysz co jest fer w takich zawodach.

 • paprotny paprotny Data dodania: 12 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń