Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Porozumienia międzyokręgowe na 2016 r.

Aktualności | 2015-12-29 | Publikujący: Okręg PZW w Rzeszowie

Wykaz

Okręgów z którymi Okręg PZW Rzeszów zawarł porozumienia międzyokręgowe oraz zasady stosowania tych porozumień w 2016 roku.

 

 

1.Chełm - Porozumienie na zasadach wzajemności (wody nizinne) z wyłączeniem zbiorników, bez konieczności wnoszenia jakichkolwiek składek uzupełniających przez wędkarzy obu umawiających się Okręgów.( Szczegółowe informacje na stronach internetowych Okręgów).

 Obowiązuje zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa.

 

2.Krosno - Porozumienie na wody obwodów rybackich: Wisłok 2, Wisłoka 2 - (użytkownik rybacki PZW Okręg Krosno),  Stobnica 1 - (użytkownik rybacki PZW Okręg w Rzeszowie).

 Wymienione powyżej wody udostępnione do wędkowanie  na zasadach wzajemności dla członków umawiających się Okręgów na podstawie wniesionych w macierzystym Okręgu składek z uwzględnieniem charakteru wód (wody nizinne lub górskie).

Obowiązuje zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa.

Z wnoszenia dodatkowych składek okręgowych zwolnieni są członkowie umawiających się Okręgów odznaczeni odznaką PZW „Złota z wieńcami".


3. Lublin - Porozumienie na zasadach wzajemności (wody nizinne) z wyłączeniem zbiorników, bez konieczności wnoszenia jakichkolwiek składek uzupełniających przez wędkarzy obu umawiających się Okręgów.(Szczegółowe informacje na stronach internetowych Okręgów).                   

Obowiązuje zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa.

 

 4. Przemyśl - Z wnoszenia dodatkowych składek okręgowych zwolnieni są członkowie umawiających się Okręgów odznaczeni odznaką PZW „Złotą z wieńcami".                   

Obowiązuje zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa.5. Radom - Porozumienie na zasadach wzajemności (wody nizinne) z wyłączeniem zbiorników, bez konieczności wnoszenia jakichkolwiek składek uzupełniających przez wędkarzy obu umawiających się Okręgów.(Szczegółowe informacje na stronach internetowych Okręgów).                                                                                                                                                                                                             Obowiązuje zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa.

 

6. Tarnobrzeg - Porozumienie na zasadach wzajemności (wody nizinne i górskie) z wyłączeniem zbiorników. Na zbiornikach wodnych wędkowanie dla wędkarzy jest dozwolone po wniesieniu przez nich dodatkowej składki ulgowej - okręgowej;

Okręg Rzeszów udostępnia zbiorniki po wniesieniu składki ulgowej - okręgowej w wysokości 90 zł.

Okręg Tarnobrzeg udostępnia zbiorniki „wydzielone" po wniesieniu składki ulgowej - okręgowej w wysokości  120 zł.

 Z wnoszenia dodatkowych składek okręgowych zwolnieni są członkowie umawiających się Okręgów odznaczeni odznaką

PZW „Złotą z wieńcami".

Obowiązuje zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa.


7. Tarnów - Członkowie Okręgów Tarnów i Rzeszów po wniesieniu składki członkowskiej - okręgowej w macierzystych Okręgach mają prawo do wykupienia ulgowej składki okręgowej umawiających się Okręgów:

Okręg Rzeszów udostępnia wszystkie wody nizinne i górskie oraz zbiorniki Mokrzec, Strzegocice i Otałęż po wniesieniu składki ulgowej- okręgowej w wysokości 90 zł.

Okręg Tarnów udostępnia wszystkie wody nizinne i górskie oraz zbiorniki pożwirowe Olszyny i Bobrowniki Wielkie po wniesieniu składki ulgowej - okręgowej w wysokości 80 zł.

Z wnoszenia dodatkowych składek okręgowych zwolnieni są członkowie umawiających się Okręgów odznaczeni odznaką PZW „Złotą z wieńcami".

Obowiązuje zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa.

 

8. Zamość - Członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na ochronę i zagospodarowanie wód w macierzystym Okręgu mają prawo do wędkowania na ogólnodostępnych wodach nizinnych.

Członkowie Okręgu Zamość chcąc łowić na zbiornikach w Okręgu Rzeszów wnoszą dodatkową ulgową składkę okręgową na ochronę i zagospodarowanie wód w wysokości 90 zł. Członkowie Okręgu Rzeszów chcąc łowić na wodach górskich lub zbiornikach w Okręgu Zamość wnoszą dodatkową opłatę według wykazu Okręgu PZW w Zamościu.  

 Członkowie umawiających się Okręgów, odznaczeni odznaką PZW złotą z wieńcami na zasadzie wzajemności mogą łowić na wszystkich wodach łącznie z wodami górskimi bez konieczności wnoszenia dodatkowych opłat.   

                     Obowiązuje zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa ( koszt zezwolenia 2 zł).

 


Uwagi dodatkowe:

 

1.Wszystkie dodatkowe i pełniejsze informacje można uzyskać na odpowiednich stronach internetowych danego Okręgu.


2. Wędkując w wodach PZW należy posiadać zezwolenie oraz rejestr połowu ryb danego Okręgu.


3. Wędkując na wodach ogólnodostępnych i innych gdzie obowiązuje RAPR - należy  ponadto zapoznać się z Regulaminem danego łowiska.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • tictac59 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  jak to jest z tymi porozumieniami. sa czy nie ma?

 • rybak1 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  rybak1

  Kilka wiadomości:
  w Rzeszowie: "4. Przemyśl - Z wnoszenia dodatkowych składek okręgowych zwolnieni są członkowie umawiających się Okręgów odznaczeni odznaką PZW „Złotą z wieńcami".

  Obowiązuje zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa."
  w Przemyślu: "c/ z Okręgiem Rzeszów – odznaczeni odznakami PZW członkowie Okręgu

  Przemyskiego na wszystkich wodach Okręgu Rzeszowskiego udostępnionych

  do wędkowania i zbiornikach – bezpłatnie odpowiednio do opłaconej składki

  w macierzystym Okręgu."
  w Rzeszowie: "2.Krosno - Z wnoszenia dodatkowych składek okręgowych zwolnieni są członkowie umawiających się Okręgów odznaczeni odznaką PZW „Złota z wieńcami"."
  w Krośnie: "d. członkowie okręgów Rzeszów, Tarnobrzeg, Przemyśl i Krosno odznaczeni odznaką srebrną, złotą i złotą z wieńcami PZW mogą wędkować na terenie wymienionych okręgów na wodach nizinnych obwodów rybackich po wniesieniu odpowiedniej składki na ochronę i zagospodarowanie wód w macierzystym okręgu, zezwolenia i rejestry połowów odbierane są w okręgach na terenie których dokonywany jest połów ryb"
  Ponadto w okręgu Przemyśl:
  - "2. Kobiety (wszystkie) uprawnione są do 50% ulgi w składce rocznej okręgowej nizinnej."
  - "14. Na 2016 rok obowiązują następujące porozumienia:  a/ z Okręgiem PZW Krosno – bezpłatnie i dotyczy wszystkich wód i zbiorników

  wodnych w obu okręgach w zależności od opłaconej składki,  b/ z Okręgiem Tarnobrzeg –dotyczy obwodów rybackich na wodach

  nizinnych za dodatkową składką 60,- zł rocznie.

  Ø odznaczeni odznakami PZW członkowie Okręgu Przemyskiego bezpłatnie na wszystkich wodach stosownie do wniesionych składek."

  BEZ KOMENTARZA...

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jaką metodą najczęściej wędkujesz?
spławikowo - gruntową
spinningową
muchową
podlodową
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin