Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Odłowy Żwirowni w Rzeszowie przy ul. Kwiatkowskiego

Aktualności | 2010-09-10 | Publikujący: Okręg PZW w Rzeszowie

W dniach 8 - 9 września 2010 r. odbyły się odłowy ryb na Żwirowni przy ul. Kwiatkowskiego.

Odłowy były prowadzone przy użyciu sieci oraz agregatu prądotwórczego.

Odłowiono około 200 kg ryb z gatunków: szczupak, leszcz, lin, sandacz, karaś, okoń, płoć, wzdręga, sum, węgorz, krąp i karp.

Odłowione ryby zostały przewiezione i zarybiono nimi zbiorniki wodne Lipie oraz Zwięczyca (wyrobiska pożwirowe).

Odłów ryb został dokonany na wniosek członków Kół działających na terenie Rzeszowa w związku z tym że tylko 1,5 z 3,5 ha Żwirowni jest dzierżawione przez Okręg.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (6)

 • Żółty Łukasz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  Generalnie dobre posunięcie - bezpieczne. Prywatny właściciel mógłby odłowić ryby należące do PZW. Tak przynajmniej pluskają się bezpiecznie na lipiu i w Zwięczycy. Na moim blogu wędkarskim www.wedkarstwo.lucio.pl zamieściłem filmik pokazujący uroki łowiska żwirownia Rzeszowska. Dałem też linka do tej strony. Dokładny adres do filmiku gdyby ktoś miał ochotę oglądnąć: http://wedkarstwo.lucio.pl/index.php/2011/04/12/zwirownia-w-rzeszowie-o-lowisku/.

 • Dzięgiel Ryszard Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

  rychu61

  Jeżeli nie zarybiacie żwirowni to dlaczego odławiacie rybę za którą 20 a może i więcej lat płaciliśmy opłaty na łowisko specjalne. Jakim prawem odławia się rybę prądem? Drodzy koledzy mieszkamy w Rzeszowie. Czy opłaca się wam jeździć 20km poza Rzeszów na wędkowanie? PZW mówi że zarybia Lipie. Podejrzewam że za jakiś czas Lipie będzie łowiskiem specjalnym. Słyszałem o odłowach na zalewie. Panowie! Płacimy za zarybianie a nie za odłowy.

 • Goch Mateusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 3 + / -

  Na Lipiu przez kilka dni siedzieli wędkarze. Z tego co mówili nie widzieli żeby ktoś wpuszczał ryby do wody a przy takiej ilości odłowionej (200kg to oficjalnie... ciekawe ile wywiezione zostało w nocy) raczej nie ma możliwości żeby umknęło ich uwadze. Moim zdaniem pojechało wszystko na Machów. MŁOT NA PZW!!!

 • Górka Tomasz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

  mapet77

  Ciekawe czy ktoś postronny widział te zarybienia... bo jeśli nie to wątpię w te puste słówka. A swoją drogą to 200kg ryb na tak duży zbiornik jakim jest żwirownia na Kwiatkowskiego to jest śmiech na sali.
  Jeszcze pytanie do kolegi Rybak1: czy jest kolega pewny, że ryby te trafiły na wyżej opisane zbiorniki? Ja już w nic nie wierzę, dopóki czegoś nie zobaczę na własne oczy.
  I popieram w 100% wypowiedź kolegi Mateusza!!! Wody z okręgu rzeszowskiego nam uciekają a składki coraz wyższe. Przykład Wilczej Woli, która jest w rękach okręgu tarnobrzeskiego, a co ze zbiornikami które w tym roku wyłączone są z wędkowania jak chociażby zalew w Głuchowie i Ożanna?

 • Goch Mateusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

  Skoro zbiorniki, "kacze dołki", jeziorka, żwirownie tak szybko uciekają z rąk szanownego PZW to dlaczego moja opłata za możliwość łowienia jest z roku na rok wyższa. Przecież im mniej wody tym mniejsze wymagania zarybieniowe i miej kosztów z tym związanych. O co w tym chodzi "koledzy"? Kto sobie napycha kieszenie i zamrażarki? No pytam się!

 • rybak1 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  rybak1

  Moje gratulacje!!! Mądra "gospodarska" decyzja. Chociaż częściowo odzyskaliśmy ryby z nie naszego już zbiornika...

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jaką metodą najczęściej wędkujesz?
spławikowo - gruntową
spinningową
muchową
podlodową
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin