Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Otałęż - Katalog Łowisk WŚ

Aktualności | 2010-10-04 | Publikujący: "Podkarpacki" WKS Rzeszów

katalog Łowisk WŚ

Wyrobisko pożwirowe Otałęż

 

Powierzchnia tego zbiornika wynosi 22 ha, średnia głębokość wynosi 10, a maksymalna wynosi w niektórych miejscach nawet 40m. To kawał pięknej i czystej wody o lazurowym kolorze, w której gryzą rekordowe szczupaki, spore sandacze i kapitalne okonie. Ten akwen jest godny uwagi każdego wędkarza.

 

 

 

 Jedno, co jest pewne i co nie ulega najmniejszej wątpliwości to sam fakt, że z Otałęży trudno zejść o kiju. A ta świadomość działa na wędkarzy jak magnes, bowiem nad zbiornikiem przez cały sezon przewijają się wędkarze nie tylko miejscowi, ale także przyjezdni z daleka. W okresie letnim przyjeżdżają oni z przyczepami campingowymi oraz rozbijają namioty, aby zorganizować nawet kilkudniowe zasiadki na karpie. Otałęży to dobra woda również dla łowiących bardziej aktywnie. Spinningiści mają tu również duże pole do popisu. Koncentrują się oni zazwyczaj na dokładnym obławianiu licznych spadów dna łowiska, blatów, oraz niewielkich górek podwodnych i wypłyceń. W miejsca te najczęściej posyłają duże wahadłówki typu Gnom lub Aglia, słusznej wielkości obrotówki, koguty oraz gumy w żółtych i zielonych odcieniach. Łowimy w następujący sposób. Pozwalamy przynęcie opaść na dno łowiska, po czym prowadzimy ją w pobliżu dna w nieregularnym tempie. Raz przyśpieszając, a raz spowalniając pracę wahadłówki czy rippera. Od czasu do czasu podszarpujemy szczytówką, aby ożywić pracę naszego wabika. Brania szczupaków i sandaczy zazwyczaj następują w dwóch momentach. W pierwszym, kiedy to przynęta opada swobodnie w toni oraz w drugim, gdy wabik prowadzimy sokami po dnie. Ze względu na dużą liczbę zaczepów stosujemy dość mocny, solidny sprzęt. Łowiąc na rippery powinniśmy uzbrajać je obowiązkowo w główki z antyzaczepem. Wrzesień, październik i listopad na Otałęży warto spędzić na poszukiwaniu pięknych i grubych okoni. Ryby te gromadzą się w okolicach trzcin i najłatwiej przechytrzyć je za pomocą zestawu z trokiem bocznym.

 W ubiegłym roku na Otałęży został odnotowany rekord największej ryby. To karp, którego masa wynosiła 21,60kg.

 

 

 Tekst: Mateusz Porada

 

 

Sekrety łowiska: Późną jesienią na Otałęskie szczupaki przynęta numer jeden stają się seledynowe rippery, zaś na okonie sztuczne imitacje raka oraz cykady.

Ryby: sum, szczupak, sandacz, okoń, karp, lin, karaś

Przynęty: woblery, obrotówki, wahadłówki, gumy, kulki proteinowe

Informacje: Teren łowiska podlega Okręgowi PZW Rzeszów, ul. Akacjowa 36, tel. (0) 17 854 98 01 (02). Gospodarzem łowiska jest koło Miejskie nr 22 w Mielcu. Obowiązuje zakaz wywozu przynęty i zanęty za pomocą środków pływających. Ponadto całkowity zakaz kąpieli, uprawiania sportów wodnych i zaśmiecania brzegów.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Tomasz Data dodania: 10 lat temu Oceń: -6 + / -

    Rozwiń
  • sandacz80 Data dodania: 11 lat temu Oceń: 6 + / -

    40 metrów ta głębokość to chyba z kosmosu

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jaką metodą najczęściej wędkujesz?
spławikowo - gruntową
spinningową
muchową
podlodową
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin