Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Regulamin łowiska specjalnego-ochronnego San Zwierzyń - Hoczewka - na rok 2013

 

I. Postanowienia ogólne .

 1. Łowisko obejmuje odcinek rzeki San od ujścia rzeki Olszanki do ujścia rzeki Hoczewka z wyłączeniem strefy wylotu wody z turbin w Zwierzyniu. Na odcinku rzeki San od ujścia rzeki Olszanki do strefy wylotu wody z turbin w Zwierzyniu wędkowanie jest dozwolone od 1 czerwca do 30 września.
 2. Administratorem łowiska jest Okręg PZW w Krośnie.

II. Sposób nabywania uprawnień do połowu.

 1. Prawo połowu mają osoby które:
  - wykupiły zezwolenie roczne uprawniające do połowu lub
  - wykupiły zezwolenie jednodniowe uprawniającą do połowu,

            oraz posiadają kartę wędkarską (nie dotyczy obcokrajowców).

 1. Liczba sprzedawanych zezwoleń rocznych wynosi 50 szt. Liczba sprzedawanych zezwoleń jednodniowych wynosi 15 szt. na każdy dzień. W przypadku nie sprzedania wszystkich opłat rocznych administrator może zwiększyć liczbę sprzedanych składek jednodniowych powiększając ich ilość o ilość nie sprzedanych składek rocznych.
 2. Cena zezwolenia rocznego wynosi 1500 zł, natomiast cena zezwolenia jednodniowego wynosi 75 zł. Cena zezwolenia jednodniowego dla młodzieży do lat 18 wynosi 30 zł. Młodzież do lat 16, wędkująca pod opieka osób uprawnionych zwolniona jest z opłacania zezwoleń za wędkowanie. Sprzedaż zezwoleń rocznych na 2013 rok odbywać się będzie w siedzibie Okręgu PZW Krosno od 1 stycznia 2013 r. dla posiadaczy zezwoleń rocznych na 2012 rok oraz od 18 stycznia 2013 dla pozostałych osób do wyczerpania liczby zezwoleń. 
 3. Zezwolenia jednodniowe można nabywać w ramach limitu łowiska u strażników łowiska.
  III. Zasady połowu i ochrona ryb.
 4. Połów ryb odbywa się metodą muchową.
 5. Połów ryb odbywa się za pomocą much skonstruowanych na pojedynczym, bezzadziorowym lub pozbawionym zadziora haczyku. Zasada pojedynczego haczyka dotyczy przynęt mniejszych niż 15 cm - przynęty większe niż 15 cm można zbroić maksymalnie dwoma pojedyńczymi haczykami.  Dokonujący połowu mają obowiązek posiadania podbieraka podczas łowienia.
 6. Na łowisku obowiązuje całkowity zakaz zabierania ryb łososiowatych i lipieni.
 7. Obowiązują ustawowe okresy ochronne dla wszystkich gatunków ryb.
 8. Złowiona ryba musi być w najkrótszym czasie z całą ostrożnością wypuszczona z powrotem do wody.
 9. Osoba dokonująca połowu ma obowiązek okazać dokumenty uprawniające do połowu Strażnikom PSRyb., Strażnikom SSRyb., Policji oraz upoważnionym przedstawicielom administratora łowiska.
 10. Obowiązuje zakaz połowu ryb na streamery mniejsze niż 15 cm długości od 1 września do 31 stycznia.

IV. Postanowienia końcowe.

 1. Administrator łowiska może dokonywać w łowisku zabiegi gospodarcze np. zarybienia, odłowy tarlaków oraz dokonywać wyłączenia jego części w celu ochrony ryb np. oznaczenie tarlisk.
 2. Administrator łowiska może wyłączyć łowisko lub jego część z wędkowania w danym dniu powiadamiając o tym na stronie internetowej Okręgu oraz przez ogłoszenia na łowisku. Wyłączenia nie mogą obejmować więcej niż 7 dni w roku.
 3. W sprawach nie ujętych regulaminem obowiązują przepisy Ustawy o Rybactwie Śródlądowym i R.A.P.Ryb PZW.
 4. Zmiany niniejszego regulaminu będą ogłaszane na stronie internetowej Okręgu i będą obowiązywać po 30 dniach od daty ogłoszenia.

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

 • Nawrocki Ariusz Data dodania: 7 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń