Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Dotacja Starostwa Powiatowego w Garwolinie w wysokości 6000 zł dla Społecznej Straży Rybackiej pow. garwolińskiego, w ramach realizacji zadania publicznego: „Podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób na lokalnych akwenach wodnych”.

Aktualności | 2019-12-06 | Publikujący: Okręg PZW w Siedlcach

Dotacja Starostwa Powiatowego w Garwolinie w wysokości 6000 zł dla Społecznej Straży Rybackiej pow. garwolińskiego, w ramach realizacji zadania publicznego: „Podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób na lokalnych akwenach wodnych”.

Dotacja zostaje przeznaczona na zakup sprzętu, tj.: echosondy, umundurowania oraz przegląd techniczny łodzi.

 

Celem zadania jest zwiększenie częstotliwości i skuteczności kontroli nad akwenami wodnymi w celu poprawy bezpieczeństwa. Społeczna Straż Rybacka (SSR) jest wyodrębnioną jednostką organizacyjną, której zadaniem jest kontrola przestrzegania zapisów Ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 roku o rybactwie śródlądowym. W powiecie, na długości ok. 344 km występują rzeki i kanały, które znajdują się pod nadzorem straży rybackiej. Społeczna Straż Rybacka liczy 27 strażników i działa w czterech grupach terenowych: Garwolin, Żelechów, Pilawa i Łaskarzew. Zajmuje się zwalczaniem kłusownictwa rybackiego, wykroczeniami wędkarskimi, działa na rzecz ochrony środowiska. Ponadto dba o bezpieczeństwo osób korzystających i wypoczywających nad wodą, szczególnie nad rzeką Wisła. Straż rybacka, aby mogła skutecznie działać w zakresie ochrony wód śródlądowych i bezpieczeństwa na akwenach wodnych musi posiadać sprzęt niezbędny do realizacji ww. zadań. Zakup mundurów pozwoli wyruszyć w teren nowym członkom straży (będą bardziej widoczni), zakup echosondy - urządzenia do pomiaru głębokości wody oraz odległości od unoszących się w niej ciał stałych. Systematyczny przegląd techniczny wyposażenia łodzi stanowiących własność SSR gwarantuje bezpieczeństwo i właściwą realizację zadań ujętych w jej regulaminie.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • Pyza Piotr Data dodania: 1 rok temu Oceń: 2 + / -

    To dobra wiadomość, każdy grosz się liczy, myślę jednak, że to zadanie powinno się nazywać: ,,Ochrona wód przed ludźmi nadużywającymi wolności,,. Chodzi oczywiście o kłusowników. Mam nadzieję że te środki pozwolą na częstsze kontrole na Naszych wodach.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin