Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Centralna Baza Danych PZW

Aktualności | 2021-06-24 | Publikujący: Okręg PZW w Skierniewicach

23 czerwca 2021 Polski Związek Wędkarski uruchomił platformę internetową wedkarz.pzw.pl. Od teraz wędkarze mogą rejestrować się w Centralnej Bazie Danych PZW i uzupełnić lub zweryfikować swoje dane, aby w kolejnych etapach móc skorzystać z takich funkcjonalności jak: wnoszenie składek i dokonywanie opłat w formie elektronicznej czy prowadzenie e-rejestru połowów. Wkrótce wędkarze większość kwestii formalnych załatwią bez wychodzenia z domu, aby nad wodą cieszyć się tylko wędkowaniem.

 

Centralna Baza Danych PZW, dostępna pod adresem www.wedkarz.pzw.pl, to internetowa platforma, która umożliwia wędkującym dokonywanie większości formalności drogą elektroniczną - w jednym miejscu. Już teraz możliwe jest uzupełnianie i weryfikacja danych, a w kolejnych etapach – wnoszenie składek członkowskich, dokonywanie elektronicznych opłat za zezwolenia na połów ryb na wodach użytkowanych przez PZW czy prowadzenie e-rejestru połowów. Funkcjonalności będą włączane systematycznie przez kolejne Okręgi PZW.

 

Na platformie może zarejestrować się każdy wędkarz – zarówno zrzeszony w Polskim Związku Wędkarskim, jak i nie zrzeszony – bez potrzeby przekazywania żadnych dokumentów w wersji papierowej.

 

Centralna Baza Danych?

• Członkom Polskiego Związku Wędkarskiego strona umożliwia weryfikację lub uzupełnienie swoich danych oraz wnoszenie składek członkowskich (funkcjonalność będzie dodawana stopniowo przez kolejne Okręgi). Będzie można wnieść zarówno składki podstawowe, jak i ulgowe, roczne i okresowe. Składki będą mogły wnieść również osoby, które miały przerwę członkowską w PZW (składki członkowskie z wpisowym) w wybranym Okręgu PZW. Aby skorzystać z przysługujących ulg, wystarczy przesłać elektronicznie dokumenty potwierdzające uprawnienia do nich, które następnie zdalnie zweryfikuje właściwy administrator koła/okręgu PZW.

• Osobom nowo wstępującym do Polskiego Związku Wędkarskiego aplikacja daje możliwość wstąpienia do PZW poprzez założenie konta Członka PZW w wybranym Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego oraz wniesienia składek członkowskich (funkcjonalność dodawana stopniowo przez kolejne Okręgi)..

• Wędkarz niezrzeszony w Polskim Związku Wędkarskim może na platformie wykupić zezwolenie na amatorski połów ryb na wodach udostępnionych przez wybrany okręg PZW.

Po dokonaniu płatności wszyscy zarejestrowani w Centralnej Bazie Danych PZW uzyskają w formie elektronicznej (zabezpieczone kodem QR) potwierdzenie wniesionych składek, zezwolenia oraz inne dokumenty np. rejestr połowu ryb, wykaz wód właściwych dla uzyskanego zezwolenia i warunków uprawiania amatorskiego połowu ryb.

- To narzędzie to wyjście naprzeciw oczekiwaniom wędkarzy, zarówno zrzeszonych w PZW, jak i niezrzeszonych. Umożliwi nam – wędkarzom - uzyskanie uprawnień do połowu ryb na wodach użytkowanych przez PZW o każdej porze. Jedynym warunkiem jest dostęp do internetu – mówi Marcin Mizieliński, rzecznik prasowy Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego.

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty