Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze wiadomości

Ogólnopolskie Zawody Spławikowe z cyklu GPx Polski kadetów (U14) i juniorów (U18)

Aktualności | 2012-04-17 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

W dniach 13-14.04.2012 roku na zbiorniku Zadębie w Skierniewicach rozegrane zostały Ogólnopolskie Zawody Spławikowe z cyklu Grand Prix Polski w kategorii kadetów (U14) i juniorów (U18) zorganizowane przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Skierniewicach pod patronatem Prezydenta Miasta Pana Leszka Trębskiego. Były to pierwsze zawody dla młodzieży według nowego systemu ustalonego przez Główny Kapitanat Sportowy.

 

W zawodach  udział wzięło  18 kadetów i 18 juniorów. Podczas uroczystego otwarcia zawodów wręczono zawodnikom nominacje do Kadry Narodowej Polski w tych kategoriach. Ceremonii wręczania dokonał trener Kadry Narodowej Kadetów Stanisław Wolicki. Tradycyjnie zawody zostały dobrze zorganizowane. Dopisały ryby, kadeci w dwóch turach zawodów złowili 54,5 kg ryb co dało niezłą średnią 3 kg na zawodnika, a juniorzy przeszło 63 kg ryb, co dało średnią na zawodnika 3,5 kg. Niezrozumiały jest jednak fakt małego zainteresowania Okręgów PZW oraz Klubów tymi zawodami. W zawodach uczestniczyło 12 okręgów pomimo, że zmiany wprowadzone miały uaktywnić okręgi i zawodników, gdyż stanowią one  podstawę do wyłaniania kadry narodowej w tych kategoriach wiekowych.

 

W uroczystym zakończeniu uczestniczył Sekretarz Urzędu Miasta Pan Sławomir Gmaj, który pogratulował udanych zawodów i wręczył ufundowane przez Władze miasta Skierniewice dwa Puchary najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach. Przy wręczaniu pucharów obecni byli przedstawiciele ZO PZW w Skierniewicach z prezesem Jerzym Kickim oraz pracownicy Zespołu Sportu i Młodzieży Biura ZG PZW, Mirosław Cichy i Tadeusz Chądzyński.

 

Wszystkim uczestnikom, sędziom i organizatorom należą się wyrazy podziękowania za dobrze przeprowadzone i zorganizowane zawody.

 

Zespół Sportu i Młodzieży Biura ZG PZW

Poleć znajomemu