Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Historia Koła

               30 listopada 1975 roku odbyło się  Walne Zgromadzenie członków. Właśnie w tym dniu powołano do życia Koło PZW Skoczów, które liczyło wówczas 180 członków.

 

               Do zagospodarowania Koło otrzymało od Prezydium Miejskiej Rady Narodowej staw nr 1 znajdujący się w Skoczowie, na Górnym Borze.

 

               W 1976 roku PMRN przekazała wędkarzom ze Skoczowa staw nr 2 i 3 na Górnym Borze oraz Żwirownię Starą w Ochabach.

               W 1986 roku Koło Skoczów otrzymało również akwen Żwirownia Nowa w Kiczycach.

               Przez  wszystkie lata swej działalności, skoczowscy wędkarze aktywnie gospodarowali na wyżej wymienionych wodach.

Na stawach na Górnym Borze hodowali różne gatunki ryb, np.: karpie czy amury, ktrórymi na jesień zarybiali obie żwirownie.

Żwirownie natomiast, były akwenami, gdzie można było wędkować i obcować z przyrodą. 

              Obecnie stawy na Górnym Borze i Żwirownia Stara, są dzierżawione przez Koło od Urzędu Miasta Skoczów, a akwen Żwirownia Nowa w Kiczycach, dzierżawiony jest od prywatnych właścicieli.

              W wodach obu żwirowni można łowić  następujące gatunki ryb: karp, amur biały, tołpyga, szczupak, sandacz, sum, węgorz, okoń, kleń, jaź, lin, karaś, leszcz, krąp, płoć, wzdręga, jazgarz, kiełb, ukleja.

             Członkowie Koła PZW Skoczów  organizują wiele zawodów wędkarskich na swoich wodach, np.: o Puchar Burmistrza, na otwarcie sezonu, o Puchar Prezesa, dla aktywu zaprzyjaźnionych kół, GP spławikowe, o tytuł Mistrza Koła w dyscyplinie: spławikowej, muchowej i spiningowej.

             Wielu skoczowskich wędkarzy startuje w zawodach rangi okręgowej, krajowej czy międzynarodowej, zajmując czołowe lokaty. Do takich osób należy kolega Kazimierz Szymala zdobywca II miejsca podczas Muchowych Mistrzostw Świata w 2005 roku.

             Aby dokonać tak wiele, musiały  znaleźć się osoby, które swym działaniem, pociągnęli wędkarzy do pracy na rzecz Koła i ku satysfakcji ogółu.

Do takich działaczy należeli prezesi Koła PZW Skoczów. Poniższej prezesi  którzy kierowali pracami poszczególnych Zarządów.

  • FOBER Witold            1975 - 1984
  • CWYNAR  Tomasz      1984 - 1988  
  • SZONOWSKI  Jan       1988 - 1996  
  • KIECOŃ  Eugeniusz    1996 - 1999  
  • KADELA  Leon             1999 -2004  
  • KRZEMPEK  Leszek     2004 - 2008  
  • LABAK Józef                2008 -2012  
  • JEDYNAK Wiesław       2012 - ??