Sport PZW
https://www.pzw.org.pl/sport

Aktualności

Zgrupowanie Kadry plażowej - jesień 2019

W dniach 8-11.11.2019, odbyło się drugie tegoroczne zgrupowania Kadry PZW, w wędkarstwie morskim brzegowo-plażowym (surfcasting), wieńczące sezon 2019.

Kadra w Pomorzance

W dniach 8-11.11.2019, odbyło się drugie tegoroczne zgrupowania Kadry PZW, w wędkarstwie morskim brzegowo-plażowym (surfcasting), wieńczące sezon 2019. Mimo, że zapewne nie zabraknie nas na plaży do końca tego roku, to jednak sezon - z czysto sportowego punku widzenia - należy uznać za zakończony.
W czasie zgrupowania, gościliśmy w progach naszego Sponsora Państwa Turskich oraz Wilka „Pomorzanka” we Władysławowie.
W piątek wieczorem, udaliśmy się na wspólny trening na plażę w okolicach Władysławowa. Pogoda i ryby dopisały. Była też okazja, do wspólnego połowu tubisa.
W czasie sobotniego spotkania organizacyjnego, mieliśmy szczególną okazję do złożenia podziękowań na ręce Pana Grzegorza Turskiego i Willa Pomorzanka za sponsoring, wyjątkową współpracę, życzliwość i wsparcie finansowe Kadry. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Państwu Turskim, Willa Pomorzanka i liczymy na dalsze wsparcie oraz owocną współpracę w 2020 roku.
Wczesnym popołudniem, Kadra udała się do Dębek, aby wziąć udział w - wieńczących sezon 2019 - zawodach „Mityng Piaskowy Dorsz”, organizowanych przez SKWM Pomuchel Lębork. Atmosferze tego wędkarskiego święta, nie dopisała jednak pogoda, bowiem łowiliśmy cały czas w strugach deszczu. Niemniej ryby dopisały, a kadrowicze pokazali, że są cały czas w bardzo dobrej formie. Złowiono 68 fląder, a wisienką na torcie była piękna 49cm troć, złowiona przez kadrowicza- Marcina Kulczyka - która po krótkiej sesji fotograficznej, wróciła do wody.        Zawody kończące sezon – łowiąc 4 flądry - wygrał kadrowicz, Stanisław Szymański. Na miejscu 6 uplasował się inny kadrowicz- Andrzej Dechnik.
Przy okazji wręczania nagród zwycięzcom klasyfikacji zawodów, Trener Kadry – Andrzej Jaworek- wręczył wyróżnienia, za szczególny wkład w rozwój sportu plażowego w Polsce. W gronie wyróżnionych znalazł się członek Kadry Marcin Kulczyk, prezes SKWM Pomuchel Lębork – Arkadiusz Kąkol oraz przyjaciel naszej dyscypliny- Krzysztof Szymański. Nagrodę za sportowy debiut roku otrzymał Paweł Przewrocki z klubu Tubis.