Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zasady wędkowania na wodach górskich w Okręgu PZW w Zamościu w 2009 roku po zmianach dokonanych przez ZO w dniu 05.12.2008.

Aktualności | 2008-12-10 | Publikujący: Koło PZW Zamość "Alga"

Wędkarze oraz osoby niezrzeszone w PZW po wniesieniu stosownych składek i opłat mogą wędkować na wszystkich rzekach górskich okręgu PZW w Zamościu na następujących zasadach

1. Okres połowów pstrąga potokowego na wszystkich wodach  górskich administrowanych przez okręg zamojski trwa od 01 lutego do 31 sierpnia. Okres połowu lipienia trwa od 01 czerwca do końca lutego roku następnego
2. Wprowadza się następujące limity połowów:

     pstrąg potokowy
 - limit roczny 30  szt.  limit dzienny – 1szt.
     lipień
– limit roczny – 30 szt.  limit dzienny – 1 szt.
3. Wprowadza się następujące wymiary ryb które można zabrać z łowiska:

.

 

Gatunek

Por

Wieprz

Biała    Łada

Tanew    wraz z dopływami

Pstrąg    potokowy

40 – 50 cm

35 – 50 cm

35 – 50 cm

30 – 50 cm

Lipień

powyżej 35 cm

powyżej 35 cm

powyżej 35 cm

powyżej 30 cm

 1. Połów ryb przy użyciu spinningu może odbywać się od 01 lutego do 31 sierpnia. Połów ryb w miesiącu styczniu może odbywać  się metodą muchową jednak jako przynęty nie wolno używać streamera.
 2. Połów ryb odbywa się przy użyciu przynęt zaopatrzonych w haki bez zadziorów. Dopuszcza się możliwość  przygięcia grotów w hakach z zadziorami. 
 3. Wprowadza się obowiązkową rejestrację połowów wędkarskich, gdzie  bezwarunkowo zobowiązuje się łowiącego do  odnotowania daty i łowiska przed wędkowaniem, oraz wpisania każdej zatrzymanej ryby zaraz po złowieniu a przed kolejnym rzutem. Każde odstępstwo od tej zasady  automatycznie będzie skutkowało utratą zezwolenia na wędkowanie. 
 4. Wprowadza się roczny limit  w  liczbie 50 wejść na wodę (każdy wpis łowiska w danym dniu uważa się za jedno  wejście).
 5. Wprowadza się odcinek specjalny na rzece Por tj.: od zapory w Zkłodziu  do mostu drogowego Zaporze Gruszka Zaporska   gdzie obowiązuje całkowity zakaz zabierania ryb. Wędkarz, który złowił i  zabrał wcześniej rybę na innym odcinku, bądź na innej rzece  nie może wejść z nią na ten odcinek, gdyż  będzie to traktowane jako pozyskanie ryby z odcinka NO KILL, co skutkowało  będzie utratą zezwolenia i skierowaniem wniosku do Sądu Koleżeńskiego.  
 6. Szczegółowe zasady korzystania z wód górskich okręgu zamojskiego zawarte  będą na druku rejestru połowów. 
 7. Na zbiornikach Górecko Kościelne, Sigły i Rudka połów ryb na takich zasadach jak na rzekach górskich, dopuszcza się również połów ryb wyłącznie na przynęty roślinne.
 8. Do połowu są uprawnieni wędkarze opłacający składkę górską jak i nizinną.
 9. Wędkarze wykupujący składki okresowe powinni posiadać okresowy rejestr połowów, będzie dostępny również na naszej stronie internetowej: http://www.pzw.org.pl/56
 10. Po wykorzystaniu limitu wejść, lub limitu złowionych ryb, wędkarz może wykupić kolejną składkę okresową lub roczną.
 11. Posiadacz rejestru zobowiązany jest do jego zwrotu do końca danego roku, najpóźniej do 10 stycznia roku kolejnego, u skarbnika koła, lub na adres Okręgu PZW, co jest warunkiem wykupienia pozwolenia na rok następny.


Poleć znajomemu