Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Po Podlodowych Mistrzostwach Okręgu PZW w Lublinie

Aktualności | 2009-02-02 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Pierwsza impreza sportowa za nami. Podlodowe Mistrzostwa Okręgu zapiszą się w kartach historii jako sprawnie przeprowadzone zawody, na równym wędkarsko łowisku, z żerującą rybą. Pomimo perturbacji związanych z wyborem łowiska na zawody, wybór j. Rogóżno okazał się chyba najtrafniejszy. Baza Ośrodka Sportów Wędkarskich jest jakby stworzona do tego rodzaju imprez i jeśli tylko żerujące ryby dostosują się do tych warunków – powodzenie imprezy jest zapewnione.

Bardzo obawialiśmy się o wyniki podczas tych zawodów. Jezioro Rogóżno potrafi być łowiskiem bardzo chimerycznym. Jeśli ryba bierze na innych jeziorach to wcale nie oznacza, że również tutaj żeruje, i odwrotnie. Tym razem okazało się, że od początku tej zimy jezioro dobrze sieje drobiazgiem. Obawy, że okoniowe  bonusy zniekształcą wynik też okazały się bezpodstawne. Bonusy padały lecz nie odgrywały znaczącej roli. 78 zawodników podczas dwóch tur zawodów wyłowiło łącznie 146,56 kg ryb, co daje blisko 2 kg na zawodnika. W tych zawodach nie było również zawodnika, który zszedłby z lodu z zerowym kontem. To również plus dla tego łowiska. Dobra organizacja zawodów, sprawna obsługa sędziowska, uzupełniły  obraz dobrej oceny tej imprezy.  

W Podlodowych Mistrzostwach Okręgu Lublin w klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli:

 1. Tkaczyk Paweł   – Barakuda
 2. Rapa Michał      – Barakuda
 3. Ostrzyżek Piotr – Bychawa


W klasyfikacji drużynowej:

 1. Barrakuda
 2. Kock
 3. Ryki
 4. Bychawa
 5. OSW Rogóżno
 6. Energetyk


Prezes Zarządu Okręgu Zbigniew Sadowski podsumowując Podlodowe Mistrzostwa Okręgu  zapowiedział, że teraz nadszedł czas odgrywki.  A skoro łowisko Rogóżno spełniło swoją rolę, zaproponował aby Podlodowy Puchar Prezesa również tutaj zorganizować. Czy dojdzie do tej odgrywki?  Zobaczymy co na to aura. Ewentualna decyzja na naszych stronach internetowych.

Poniżej przedstawiam kolegom wyniki drugiej tury zawodów /wyniki pierwszej tury w relacji z I dnia w poprzedniej wiadomości/ oraz wyniki końcowe. Relację fotograficzną można obejrzeć  w prezentacji Power Point / .pps/lub Adobe Acrobat Document /.pdf/ na stronie www.chomikuj.pl/oswrogozno

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • marwin Data dodania: 12 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Kuzel Marek Data dodania: 12 lat temu Oceń: 1 + / -

  wuzel

  Zajefajnie Chłopaki Barrakuda górą :)) Oby tak do końca Sezonu :))