Co w trawie piszczy – czyli twórczość artystyczna młodych wędkarzy?

Z ubiegłorocznych manewrów artystycznych pozostały nam jedynie wspomnienia, emocje z prac jurorów z komisji ds. Młodzieży PZW O. Siedlce oraz kilka ciekawych nagrodzonych dzieł pokonkursowych, których autorami byli: Janek z Siedlec, Lenka z Mińska Mazowieckiego oraz Blanka z Cisia.

Powiadom znajomego:

Aby nie gasić zapału naszych utalentowanych „członków uczestników PZW”, pragniemy po raz kolejny przygotować dla nich szansę na zdobycie ciekawych wędkarskich nagród.
Niebawem zostanie opublikowany szczegółowy regulamin, który określi zarówno tematykę jak i zasady dot. kto może zgłosić swoje prace do tegorocznych manewrów artystycznych oraz tego, jakie walory artystyczne powinny one spełniać.
Dziś możemy jedynie podpowiedzieć, że warto odwiedzić skarbników kół wędkarskich PZW w swojej okolicy, a to tylko po to, aby wraz z pociechami dokonać formalności stania się „członkiem uczestnikiem” w wybranym przez Was kole.

Wielu z pewnością zada sobie pytanie - "czy warto dokonywać takich skromnych czy też kosmetycznych opłat, skoro moje dziecko i tak łowi na jedną wędkę korzystając z mojego limitu"?
Otóż drodzy Państwo – nic bardziej mylnego!

Członek uczestnik posiadając uprawnienia na dany rok ma prawo nie tylko uczestniczyć w planowanym konkursie, ale i w wielu innych ogólnopolskich zawodach i konkursach z równie cennymi nagrodami. Będzie to również SZANSA na uczestnictwo w maratonach wędkarskich organizowanych dla reprezentacji szkółek wędkarskich naszego Okręgu PZW Siedlce (np. o „Puchar Lata 2024”).

Niech to będzie zatem forma wyróżnienia dla młodego człowieka i danie satysfakcji z posiadania własnego dokumentu, własnego limitu, własnej decyzji względem łowionych okazów - odpowiedzialności za ich kondycję, troski o wymiary i okresy ochronne. Taka troska stanowi bezcenną formę edukacji i hartowania przed nowymi, oczekującymi ich wyzwaniami – chociażby pracy w zarządach kół, kiedy to wkraczając w dorosłość podjęli by takową odważną inicjatywę.

Nie namawiamy lecz zachęcamy.