"Czysty Kozarzewek" po raz IV

CZYSTY KOZARZEWEK" po raz drugi zarejestrowano sztab akcji w ogólnopolskim stowarzyszeniu "OPERACJA CZYSTA RZEKA". przez Szefa Sztabu Grzegorza Grobelskiego, a zarazem prezesa koła Polskiego Związku Wędkarskiego Nr 46 Kazimierz Biskupi. Organizatorzy otrzymali od "sztabu głównego operacji...." plakaty, koszulki, rękawiczki i worki. Około 80 osób uczestniczyło w sprzątaniu terenu. Uczestnicy akcji spotykali się po raz czwarty na plaży zbiornika "Kozarzewek" o łącznej powierzchni 66 hektarów z terenem przyległym o powierzchni 48 hektarów. Zebrano 55 opon samochodowych, różne duże elementy plastikowe oraz około 50 worków śmieci o pojemności 120l. Poza członkami koła PZW z Kazimierza w akcji uczestniczyli również koledzy z koła Golina, którzy przewozili łodzią Społecznej Straży Rybackiej śmieci z miejsc niedostępnych. Panie z koła gospodyń wiejskich "Kazimierzanki" przygotowały dla uczestników przepyszną i bardzo gorącą grochówkę. Zostało rozpalone ognisko, pieczenie kiełbasek i kaszanki ufundowanych przez Firmę RZEŹNICTWO-WĘDLINIARSTWO-HANDEL-USŁUGI Pana Ziemniarskiego Stanisława z Dobrosołowa. Wśród czynnych uczestników sprzątania byli: Wójt Gminy Kazimierz Biskupi Pan Grzegorz Maciejewski, radna Monika Kaczmarek, radny Tomasz Szelewski i radny Grzegorz Grobelski oraz nowy sołtys sołectwa Kazimierz Biskupi Zbigniew Kaczmarek. Wielkie podziękowania dla Pana Prezesa PGKiM Kazimierz Biskupi Romualda Starczewskiego za pomoc w organizacji przedsięwzięcia i zabranie śmieci. Szef Sztabu "Czysty Kozarzewek" podziękował wszystkim uczestnikom za udział, wspaniała atmosferę i liczne przybycie mimo złych warunków pogodowych. To nasz, kolejny wspólny wieki SUKCES.