Morze śmieci, czy morze ryb?

Fundacja Nasza Ziemia zaprosiła Polski Związek Wędkarski do włączenia się w piątą edycję akcji Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku.

- Jak dotychczas organizujemy tę akcję we współpracy z nadmorskimi samorządami, organizacjami społecznymi, rybackimi i wędkarskimi oraz mediami. Do kampanii zapraszamy także wszystkie kraje nadbałtyckie: Niemcy, Danię, Szwecję, Finlandię, Estonię, Łotwę, Litwę i Rosję. Mamy nadzieję, że nasz apel o udział wzbudzi żywe zainteresowanie, tym bardziej iż będzie ona organizowana pod hasłem ,,Morze śmieci, czy morze ryb’’ – twierdzi Mira Stanisławska-Meysztowicz, prezes Fundacji Nasza Ziemia.

W odpowiedzi na apel Fundacji Nasza Ziemia serdecznie zapraszamy wędkarzy z całej Polski do włączenia się Międzynarodowego Sprzątania Bałtyku ‘2011 i zorganizowania lokalnych akcji sprzątania terenów wodnych w swojej okolicy. Pamiętajmy, że czystość wód spływających do Bałtyku nawet z najdalszych zakątków naszego kraju wpływa na czystość i rybność Bałtyku.

Zachęcamy także do wykonywania zdjęć i pisania relacji z podjętych akcji. Umieścimy je na portalu związkowym www.pzw.org.pl. Warto je także wysłać do Fundacji Nasza Ziemia, ul. Hoża 3 m. 5, 00-528 Warszawa, fundacja@naszaziemia.pl, www.naszaziemia.pl.

Antoni Kustusz

rzecznik prasowy ZG PZW