Wyniki Muchowych Mistrzostw Okręgu Lubelskiego

W dniach 13-14 kwietnia zostały rozegrane muchowe Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn i jeden zawodnik indywidualnie oraz trzech juniorów. Zawody bardzo trudne ze względu na mocno przetrzebione niektóre odcinki Bystrzycy przez kormorany i inne szkodniki, oraz wysoką i dość brudną wodę płynącą głównie z Kosarzewki, a związaną z wysokim poziomem wód gruntowych i tzw. ruszeniem źródeł. Przez to sektor C (dolna Bystrzyca) był bardzo loteryjny. Góra sektora dawała jeszcze ryby, a dolny odcinek od II tury już nie przyniósł wymiarowej sztuki. Stanowiska jednoosobowe miały zapewnić maksymalny komfort zawodnikom. Należy dodać, że presja szczególnie na rzekę Bystrzycę, miała ogromny wpływ na wyniki tych zawodów, nawet w piątek była spora grupa wędkarzy wieczorem nad wodą. Zawody drużynowo zdominowała grupa z Bystrzycy inkasując wszystkie trofea. Indywidualnie I miejsce zajął kol. Piotr Armatys, z drużyny Koła Bystrzyca Lublin II, debiutujący na naszych wodach, II miejsce dla kol. Marcina Klann z Koła PZW LSM Fart, a startującego w drużynie Okręgu Lublin, III miejsce dla kol. Pawła Wilczyńskiego również z drużyny Bystrzyca Lublin II, skład drużyny uzupełnił kol. Aleksander Merkisz, który zajął 4 miejsce i tu można powiedzieć, że współpraca drużynowa zadziałała, bo koledzy z dużą przewagą wygrali rywalizacje drużynową. Dziękujemy zawodnikom za zdyscyplinowanie i sportową rywalizacje, a sędziom zostawmy sędziowanie i czuwanie nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Protesty nie wpłynęły.

Mistrzem w kategorii juniorów został Ignacy Marcinek, II miejsce Nataniel Bartkiewicz, obydwaj Koło PZW Bystrzyca, trzeci zawodnik z Koła Selekt Michał Dolecki niestety nie zaliczył wymiarowej rybki.

Dodam jeszcze, że pamiątkową deskę ufundowaną przez Viceprezesa ds. Sportu kol. Sławka Kasprzaka zgarnął kol. Grzegorz Gołofit łowiąc Pstrąga Teczowego 61 cm na zbiorniku Jeżów.

Serdeczne Gratulacje dla Zwycięzców, a za wszelkie niedociągnięcia lub potknięcia przepraszamy. Dziękujemy sędziom i organizatorom za wniesiony trud w organizacje i do zobaczenia za rok.

Szczegółowe wyniki i mała fotorelacja poniżej:

Okręgowy Kapitanat Sportowy

Pliki do pobrania