XXI Turniej Wiedzy Ekologicznej i Wędkarskiej ON PZW w Pile

W dniu 23.03.2024 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile, 64 zawodników, uczniów Szkół Podstawowych  z różnych miejscowości Okręgu Nadnoteckiego PZW i powiatu pilskiego, uczestniczyło w XXI  edycji Turnieju Wiedzy Ekologicznej i Wędkarskiej organizowanym przez Komisję ds. Młodzieży Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile.

W kategorii młodzieży szkół podstawowych (do 13 lat) startowało - 32 reprezentantów, w kategorii młodzieży  (od 14 do 16 lat) - 32. W Turnieju udział wzięli uczniowie z: Piły, Falmierowa, Wysoka, Osieka,  Kosztowa, Wyrzyska i Trzcianki.

Przewodniczący  Komisji ds. Dzieci i Młodzieży kol. Zenon Józef Schulz, przywitał opiekunów i uczestników Turnieju. Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonał Prezes ON PZW kol. Jan Węglowski, witając przybyłych gości.

W uroczystym rozpoczęciu Turnieju uczestniczyła  Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile p. Magdalena MICHALSKA, członkowie Komisji ds. Młodzieży ON PZW.

Już po raz szósty Starosta Powiatu Pilskiego p. Eligiusz KOMAROWSKI objął Honorowym Patronatem Turniej organizowany przez Okręg Nadnotecki PZW i ufundował Puchary dla najlepszych uczestników Turnieju.

W pierwszej części Turnieju, zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiadomości z zakresu ekologii i wędkarstwa. Druga część Turnieju była konkurencją sprawnościową polegającą na wykonaniu rzutów piłeczką do Tarczy Arenberga.

Po zsumowaniu wyników obu konkurencji, zwycięzcami Turnieju zostali:

W kategorii młodzieży do 13 lat:

INDYWIDUALNIE:

VIII miejsce –  SP  Kosztowo,

IX miejsce - SP  Kosztowo -1,

X miejsce – SP-Wysoka.

W kategorii młodzieży 14 – 16 lat:

INDYWIDUALNIE:

VII miejsce - SP-4 - Piła,

VIII miejsce – SP-Falmierowo

IX miejsce – SP-Wysoka,

X miejsce - SP-11-1 – Piła.

Wszyscy zawodnicy w kategorii indywidualnej i drużyn, którzy zajęli miejsca od 1-6, zostali wyróżnieni odpowiednio, pucharami i statuetkami, natomiast 10 najlepszych zawodników
w kategorii indywidualnej wyróżniono także sprzętem wędkarskim.

Nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Pilskiego i Komisję ds. Młodzieży ON PZW najlepszym zawodnikom wręczali: Starosta Pilski Eligiusz KOMAROWSKI oraz członkowie Komisji ds. Dzieci i Młodzieży.

Wszyscy uczestnicy Turnieju zjedli pyszny obiad w stołówce miejscowego Internatu.

Zarząd i Komisja Młodzieżowa ON PZW złożyli serdeczne podziękowania Staroście Powiatu Pilskiego p. Eligiuszowi KOMAROWSKIEMU za objęcie Turnieju Honorowym Patronatem,  ufundowanie Pucharów dla najlepszych uczestników Turnieju oraz Pracownikom i Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile p. Magdalenie MICHALSKIEJ za udostępnienie pomieszczeń, przygotowanie posiłku i okazaną pomoc w organizacji Turnieju.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w Turnieju!