Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Wyniki zawodów

XXVI Rodzinny Piknik Wędkarski 8-9.07.2017r.

Wydrukuj

Wyniki zawodów | 2017-07-14 | Publikujący: Dorohusk

Oceń:

      Już po raz 26 wędkujące rodziny naszego koła spotkały się na corocznym pikniku aby aktywnie wypoczywać na świeżym powietrzu, poczuć emocje rywalizacji, a zwłaszcza dobrze się bawić. Jak co roku pierwszego dnia pikniku 22 osoby brały udział w spływie kajakowym po rzece Bug, na trasie Okopy - Świerże. Pokonywanie meandrów rzeki przy niskim poziomie wody i obserwowanie brzegu rzeki z innej perspektywy dało uczestnikom spływu niezapomniane przeżycia.

     Następnego dnia w niedzielę 22 rodziny ( ponad 100 osób, w tym 32 dzieci ) uczestniczące w dalszej części pikniku spotkały się nad zalewem Husynne. Głównym punktem dnia były oczywiście zawody wędkarskie, w których udział brać mogli wszyscy, związani rodzinnie lub nie z jednym tylko warunkiem. Kapitan drużyny (rodziny) mósiał być członkiem naszego koła. Gośćmi specjalnymi były dzieci z Domu Dziecka w Dubience, których kapitanem w zawodach i jednocześnie trenerem był kol. Jerzy Bernacki. Bez względu na liczebność drużyny, która była nieograniczona, jednocześnie można było łowić na nie więcej niż dwie wędki. Sielankowa atmosfera sprawiła, że część rodzin bardziej preferowała wypoczynek i rekreację, a inni rywalizację sportową. Po trzech godzinach wędkowania i zważeniu złowionych ryb, które oczywiście wróciły do wody, okazało się, że w zawodach zwyciężyła rodzina Tomasza Kołtuniuka, a kolejne miejsca zajęły rodziny Waldemara Kowalczyka i Rafała Guzowskiego. W trakcie wędkowania odbyła się "zgadywanka" z zakresu regulaminu amatorskiego połowu ryb, przepisów dotyczących wędkowania na rzece Bug, historii koła, oraz ogólnej wiedzy przyrodniczej.  Najgłębszą wiedzą wykazały się rodziny Artura Dzieńkowskiego i Waldemara Kowalczyka zajmując ex aequo pierwsze miejsce. Po zejściu ze stanowisk na uczestników czekała już uczta kulinarna. Potrawy z grilla, ufundowane przez Pana Grzegorza Königa, właściciela ośrodka wypoczynkowego nad zalewem Husynne "Trzy Siostry" i przygotowane prze pracowników ośrodka , regionalne "pierogi ruskie" przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Turce przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury i Turystyki w Dorohusku.

Wzmocnieni obiadem uczestnicy przystąpili do dalszej rywalizacji i w poszczególnych konkurencjach czołowe lokaty zajęli:

- sprawnościowy połów rybek na czas - dzieci do 6 lat:

1. Sebastian Wójcicki

2. Mateusz Zienkiewicz

3. Aleksandra Bajuk

      dzieci 7 - 14 lat:

1. Paweł Prucnal

2. Kacper Dzieńkowski

3. Zuzanna Chwyć

      kobiety:

1. Magdalena chomiarczuk    

2. Marzena Skimina

3. Karolina Zienkiewicz

    rzut kaloszem wypełnionym wodą kobiet:

1. Karolina Marek, ex aequo Renata Wójcicka

3. Magdalena Chomiarczuk

     Wszystkie rodziny i zawodnicy biorące udział w poszczególnych konkurencjach otrzymały drobne upominki - sprzęt AGD, a dzieci "ryby przytulanki", w tym roku ryby welony i rekiny, których producentem i fundatorem wszystkich nagród jest Pan Piotr Sobinek właściciel firmy GABY s.c. z siedzibą w Krakowie, a wywodzący się z Dorohuska. Zarząd koła dziękuje panu Piotrowi za kolejny rok sponsoringu, jak i wszystkim osobom, które pomogły finansowo, rzeczowo i organizacyjnie w przygotowaniu i przeprowadzeniu pikniku.

Sędzią głównym zawodów był i nad całością czuwał kol. Roman Skurzewski.

 

Fotki i całościowe wyniki konkurencji pikniku zamieszczone zostaną niebawam - cierpliwości!

Zdjęcia

Dodaj komentarz