Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Aktualności

V Spinningowe Teamowe Mistrzostwa Polski dobiegły końca. Prestiżowe trofeum wręczone

Wydrukuj

Aktualności | 2021-09-20 | Publikujący: Komisja ds. mediów i promocji wędkarstwa ZG PZW

Oceń:

Od piątku do niedzieli (17-19.09.) na jeziorze Orzysz o tytuł Spinningowego Teamowego Mistrza Polski walczyło 80 załóg z całej Polski

 

Na jeziorze Orzysz rywalizowali najlepsi z najlepszych w polskim spinningu. Warunki w jakich przyszło im łowić, szczególnie w sobotę, nie były łatwe. Mimo to w trakcie trzech dni zawodów wędkarze złowili łącznie 1 017 ryb. Złożyło się na to 313 szczupaków i 704 okonie.

 

 

 

 

Prestiżowe trofeum Mistrza Polski powędrowało do Marka Kwiatkowskiego i Wojciecha Miernika (Water King Team Lorbas), którzy zgromadzili 22 punkty sektorowe. Zawodnicy zaprezentowali najrówniejszą i najwyższą formę w trakcie trzech dni zmagań.

 

 

O jedenaście punktów więcej uzbierali na swoim koncie Łukasz Zardzewiały i Sławomir Kubasiewicz (Team Dragon Elspin Elbląg), czym wywalczyli sobie tytuł wicemistrzowski.

 

Na najniższym stopniu podium mistrzostwa zakończyli Krzysztof Kostrzewa i Józef Lupa (Legionowo 1313) z 37 punktami sektorowymi.

 

Na miejscach 4-6 uplasowali się kolejno: Tomasz Gajewski i Jacek Urbański (Petro-Spin Płock Okręg Mazowiecki), Józef Zaborowski i Michał Brzezowski (Wisła 13-ka) oraz Krzysztof Bańkowski z Sebastianem Michajlukiem (SMKS Wrocław 2).

Oficjalne wyniki V Spinningowych Teamowych Mistrzostw Polski

 

Gratulacje dla zwycięzców oraz serdeczne podziękowania dla wszystkich wędkarzy za wytrwałość mimo nie najłatwiejszych warunków pogodowych.

 

Organizatorem zawodów, na zlecenie Zarządu Głównego PZW, było Koło PZW w Orzyszu, wspierane przez partnerów:  X-Fish Sklep Wędkarski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu oraz sponsorów: Relax Lures, Mistrall, DRAGON Fishing Equipment, Dayer, Konger, Piotr Piskorski, KAMATSU. Patronat medialny nad imprezą sprawowały „Wiadomości Wędkarskie”.

 

Zdjęcia