Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wycieczka dzieci i młodzierzy do ośrodka zarybieniowego w Wołkowyi - 4.05.2019r.

Na początku maja Zarząd Koła PZW „Strwiąż” zorganizował  wycieczkę dla dzieci członków koła do Ośrodka Zarybieniowego Polskiego Związku Wędkarskiego w Wołkowyi. Dzieci wraz z rodzicami oraz członkami zarządu, Jackiem Wojtasikiem i Tadeuszem Glińskim oprowadzał pracownik ośrodka Marek Byczek.
Okrąg PZW Krosno już od 1968 roku prowadzi gospodarkę w czterech ośrodkach zarybieniowych w Wołkowyi, Foluszu, Święcanach i  Zarszynie. Dzięki inwestycjom w unowocześnianie i poprawę stanu technicznego wyniki produkcyjne z roku na rok są coraz lepsze. Do niewątpliwych osiągnięć jest produkcja karpiowatych ryb reofilnych tj. świnki, brzany, klenia czy certy. Produkcję wymienionych gatunków Okrąg PZW Krosno robi jako jedyny w Polsce. Ponadto w wylęgarniach wspomnianych ośrodków produkuję
 się lipienie,  karpie, pstrągi potokowe, pstrągi tęczowe. Wszystkie wymienione  gatunki ryb (dorosłe oraz narybek) przeznaczane są zarówno na sprzedaż jak i na zarybianie własne.
Jak się okazało ośrodek zarybieniowy w Wołkowyi wzbudził u dzieci wyjątkowo duże zainteresowanie. Jolanta  Płoszaj zapowiedziała że jeśli w przyszłości będzie organizowana tego typu wycieczka to na pewno wybierze się z całą rodziną – powiedziała też że  dzieci jeszcze po powrocie do domu dopytywały się o ciekawostki dotyczące hodowli rybek w Wołkowyi.
Zdjecia z wycieczki dzieci do osrodka zarybieniowego w Wołkowyi można oglądnąć na internetowej stronie Koła w zakładce "Nasze Galerie" - Wycieczka do ośrodka zarybieniowego w Wołkowyi.