Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

W Kole Miejskim takich zawodów jeszcze nie było.

Aktualności | 2017-02-17 | Publikujący: Koło Wałbrzych

Łowienie parami, fajna zabawa, warto spróbować.

Tego jeszcze nie było – kończące sezon zawody spławikowe rozegrane zastały na stawach w Poniatowie, w tym nic nadzwyczajnego bo okazuje się że ten zbiornik obfituje w bardzo licznie reprezentowane gatunki ryb takich jak płoć, leszcz, szczupak, lin i sum, pokazywano mi też zdjęcie złowionego w tym stawie karasia złocistego długości 40 cm i wagi 2,230 kg piękny okaz i aż szkoda że na zdjęciu skończył się jego żywot a mógł by wrócić do wody ku chwale Polskiego wędkarza. Wróćmy jednak do zawodów, ich niecodzienność polegała na tym że o miejscu w klasyfikacji zawodów  decydowały połowy pary zawodników w większości małżeństw które łowiły na jednym wylosowanym stanowisku. Zawody rozpoczęliśmy o godzinie 7.00, o 8.50 zaczęło się nęcenie zanętą ciężką (czytaj jednorazowe dokarmianie ryb) a o 9.00 do wody trafiły uzbrojone w różnego rodzaju robactwo zestawy „batów i odległościówek”. O 12.00 zawody zakończono a zwycięzcami została prezesowska para Sylwia i Waldemar Szywałowie złowili prawie 9 kilogramów ryb, pozostałe wyniki w załącznikach.

Sędzia zawodów Jerzy Sz.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • Król Aleksander Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  rush111

  Gratuluję wyników nieosiągalnych podczas zawodów na dużo większych akwenach naszego okręgu ! Ale jak czytam że :
  "ten zbiornik obfituje w bardzo licznie reprezentowane gatunki ryb takich jak płoć, leszcz, szczupak, lin i sum"
  to jednak wychodzi na to , że mięsiarstwo wytrzebiło zarybieniowego karpia w ciągu jednego sezonu :( .
  I jeszcze apel do łowców takich okazów jak ten :
  "pokazywano mi też zdjęcie złowionego w tym stawie karasia złocistego długości 40 cm i wagi 2,230 kg piękny okaz i aż szkoda że na zdjęciu skończył się jego żywot a mógł by wrócić do wody ku chwale Polskiego wędkarza"
  koledzy wędkarze ! Karaś złocisty jest gatunkiem coraz rzadszym w naszych wodach wypartym przez karasia srebrzystego vel. japońca i dobrze by było aby naszego rodzimego karasia chronić i pomimo że nie ma wymiaru i okresu ochronnego to wypuszczajmy tą rybkę do wody .

 • Telus Ryszard Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  misiek7

  Gratulacje dla Sylwi i Waldemara,buziaka odbiore osobiscie przy okazji,Pozdrawiam posostale pary.Widać że zabawa była przednia na zdjeciach.My też rozgrywamy podobne zawody parami nie koniecznie małzeńskie.Liczy sie tylko dobra zabawa.Fajnie opisana ta przygoda wędkarska,gratulacje dla kolegi Szołtaniaka.