Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Mistrzostwa Okręgu w Spinningu.

Aktualności | 2016-08-30 | Publikujący: Koło Wałbrzych

        Niedziela 28.08.2016r to dzień w którym zgodnie z Okręgowym planem imprez nadszedł czas na rozstrzygnięcie ostatnich w tym sezonie Mistrzostw Okręgu, tak też się stało. Do boju ruszyli tym razem spinningowcy, na zbiórkę wyznaczoną na godzinę 6.00 zgłosiło się 21 seniorów i 2 juniorów. Imprezę rozpoczął v-ce prezes ZO Kol; Józef Gurzęda i po krótkim powitaniu przekazał głos prowadzącym zawody sędziom Jerzemu Szołtaniakowi i Janowi Parszuto. Po odprawie i losowaniu o godzinie 7.00 rozpoczęliśmy pierwszą turę, brzegi jezior Kozielno i Topola o tej porze były jeszcze puste i zawodnicy swobodnie się mogli po nich poruszać. Około południa razem z nasilającym się wiatrem nad jezioro Kozielno zaczęli przyjeżdżać amatorzy kąpieli słonecznych i wodnych i zaczęło się robić ciasno. Druga tura przebiegała dość płynnie, ale zdarzały się przypadki ostrych uwag ze strony odpoczywających tam naszych rodaków. Czy nie było by rozsądniej organizować takie zawody we wrześniu, bo to mniej ludzi na brzegach i intensywniej „bierze” ryba przygotowując się do zimy. W przerwie między turami uczestnicy skonsumowali przywieziony im obiad i po zregenerowaniu sił rozpoczęli 2-gą turę.  O godzinie 16.30 zakończono zmagania i do roboty wzięli się sędziowie, niestety nie obyło się bez niespodzianek, ale tak doświadczeni sędziowie dali sobie szybko radę z obliczaniem wyników i o godzinie 18.00 jako ostatni odjechali z miejsca gdzie przed chwilą stał sekretariat zawodów. Szczególne słowa uznania należą się również sędziom sektorowym, którzy w wyjątkowym skwarze i stosunkowo silnym wietrze przemierzali brzegi jezior zapisując wędkującym złowione przez nich ryby, ile ryb zapisali dowiecie się w załącznikach a zdjęcia z imprezy znajdziecie w galerii.   

Zawody prowadził i relacjonował Jerzy Szołtaniak, dzielnie pomagał mi Jan Parszuto. 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Nowak Tomasz Data dodania: 4 lata temu Oceń: 3 + / -

  szatan_666

  Kolego szataniak. Akurat kol. Wyspiański, ja, jeździmy po Polsce i widzimy jak sędziowanie wygląda na różnych zawodach różnej rangi u różnych organizatorów. Organizacja wygląda całkiem inaczej, niestety na waszą niekorzyść. A artykuły po zawodach będące RELACJĄ z zawodów, też się różnią i to niestety znowu na waszą niekorzyść. Relacje zazwyczaj opisują w skrócie to co się wydarzyło i to co najważniejsze ZWYCIĘZCÓW. Na końcu są podziękowania i miłe słowa dla sponsorów, organizatorów i sędziów. Nie widziałem jeszcze artykułu o zawodach, który nie uwzględniałby najlepszych. A jeżeli chodzi o niezłomną postawę sędziów, w drugiej turze na zbiorniku Topola w cieniu koło "żywopłotu" na końcu sektora sedzia SPAŁ, a same sektory okroiliście, żeby sędziowie nie musieli ganiać, więc takie wciskanie ciemnot dotyczących wielkiego poświęcenia się sędziów, których nikt do niczego nie zmusza jest sporym nietaktem. Ja osobiście, również pomagam w organizacji zawodów, sędziuję i prowadzę stronę Koła PZW w Okręgu Wrocławskim. W życiu bym nie wpadł na pomysł, żeby napisać artykuł o pracy sędziów i napisać czytelnikom, że jeżeli chcą zobaczyć wyniki żeby najechali kursorem na opcję załącznik. Brawo! Nie znam Pana po nazwisku, ale jeżeli dobrze pamiętam to chyba Pan prowadził te zawody spod parasola i nie zgłosił Pan mojego brata na MP mimo, że na zawodach wyrażał taką chęć mówiąc to Panu osobiście, i jeżeli to faktycznie Pan to mi Pan powiedział, że całe zamieszanie poranne z zawodnikami "to przez ten Potok" mimo, że z samego rana jako pierwszy się zgłaszałem a opłata była zrobiona ok 2 tyg przed zawodami, no i generalnie Pana podejście do zawodników typu, bez kija nie podchodź. A mój kolega do tej pory wspomina to co usłyszał przed ogłoszeniem wyników, jak się okazało nieoficjalnych... "zepsuła się nam drukarka ale najprawdopodobniej wygrał"... nie będę kończył bo nie będzie trzeba kursorem najeżdzać po przeczytaniu mojego komentarza. Oj, że to nie ja pisałem tą relację, też bym zapomniał o zawodnikach i skupiłbym się na sędziach ;)

 • Szołtaniak Jerzy Data dodania: 4 lata temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • Wyspiański Józef Data dodania: 4 lata temu Oceń: 4 + / -

  wyspa106

  Ktoś kto opisywał zawody zapomniał że oprócz sędziów którzy za swoją prace otrzymali wynagrodzenie , w zawodach startowali bezinteresownie zawodnicy. W opisie nie ma najważniejszych informacji na temat kto wygrał Mistrzostwa Okręgu itd... . Kogo za przeproszeniem interesuje kto sędziował zawody ?
  Pozdrawiam autora tych bzdetów!!!