Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zarybienie Nysy Kłodzkiej brzaną - 30.09.2008

Aktualności | 2008-11-19 | Publikujący: Okręg PZW w Wałbrzychu

Szczodre wczesnym rankiem

Dnia 30 września b.r. delegacja Okręgu PZW w Wałbrzychu 
(Dyrektor Biura Sylwia Orłowska, Specjalista ds. Ochrony Wód
Rafał Diug oraz V-ce Prezes ZO ds. Zarybień Jan Parszuto) udała się do Ośrodka Zarybieniowego w miejscowości Szczodre nieopodal Wrocławia.
Celem wizyty było pozyskanie narybku brzany (barbus barbus) w ilości     1 500 szt.
Po zakończeniu wszelkich formalności przedstawiciele Okręgu skierowali się do miejscowości Przyłęk (okolice Barda) by dokonać zarybienia Nysy Kłodzkiej. Rzeka ta stanowi na wymienionym odcinku Obwód Rybacki III.2. rzeka Nysa Kłodzka Nr 2
Pomimo wcześniejszych opadów deszczu pogoda dopisała, bowiem narybek trafił do rzeki w promieniach jesiennego słońca.

W akcji uczestniczyli również: Pani A. Szełemej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (oddział w Wałbrzychu), Pani A. Bartosik z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Koledzy Z.Strzelec z Państwowej Straży Rybackiej (posterunek w Kamieńcu Zbk.) oraz W.Ptak z Koła PZW w Kamieńcu Zbk.

Wszystkim obecnym podczas zarybienia serdecznie dziękuję za przybycie !

 

W imieniu Biura i ZO PZW w Wałbrzychu,

Rafał D.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Nowak Tomasz Data dodania: 12 lat temu Oceń: 0 + / -

    szatan_666

    Owszem zgadzam się z kolegą. Mam Tylko jedną uwagę. Tu pozwolę sobie zacytować ..."ale jeśli ten odcinek zostanie pozostawiony tylko zarybianiu przez naturę, to niedługo będzie kiepsko"... . Owszem racja, ale wtedy kiedy Straż Rybacka będzie działała tak jak dotychczas. Ojciec łowi ok 25 lat, raz został skontrolowany, ja łowię od 7 lat, ani razu. Dla sprostowania, wędkujemy bardzo intensywnie. Ojciec dziś na emeryturze niemalże każdy dzień spędza na rzekach pstrągowych i lipieniowych, na jeziorach i zalewach. Dawniej ryby było pod dostatkiem mimo kłusownictwa, przyszły fabryki, bezrobocie. Ten sam kłusownik 30 lat temu, jeszcze za bogatego rybostanu nie miał czasu na kłusownictwo, poszedł raz na jakiś czas. Żywności i tak miał pod dostatkiem. Dziś wędki elektryczne, prądy sieci pupy etc może mieć każdy, szczególnie u dzieci wędka z robakiem na rzece pstrągowej. Duże bezrobocie i zacofanie wsi leżących nad rzekami i jeziorami, sami pomyślmy do czego prowadzą, dodajmy brak konsekwencji, baaa, działalności organów odpowiedzialnych za kontrolę wód PZW za które tak ciężko płacimy. Pozdrawiam.

  • Gliński Dariusz Data dodania: 13 lat temu Oceń: 0 + / -

    Dobrze, że do tej naszej Nysy coś się wpuszcza. Szkoda tylko, że tak mało na tych odcinkach. W 2005 r. (o ile dobrze pamiętam) również brzana została wpuszczona, ale w okolicy Morzyszowa. Władze okręgu zapominają o tym, że jest taka strefa ogrodzona jazami -od jazu w Opolnicy do jazu w Przyłęku, gdzie należałoby wpuścić trochę ryby. W Przyłęku żadna ryba nie pokona jazu, jest on za stromy i jest tam za mały przepust wody (podobno coś tam zostało przerobione, jeszcze nie widziałem). Co roku możemy na tym odcinku zaobserwować tłumy spiningistów i mucharzy, którzy próbują złowić pstrągi i lipienie i pewnie się im to udaje. A skoro samoczynnie ryba tam nie dopłynie, to w końcu jej zabraknie. Na ostatnim zebraniu sprawozdawczym
    Koła Bardo (styczeń 2008) członek zarządu Okręgu, uczestniczący w zebraniu, zarzekał się, że na ponad 90 % będzie zarybiony pstrągiem odcinek o którym wyżej napisałem, ale chyba o tym zapomniał. Przeglądając zarybienia w 2007 r. i do połowy 2008 r. zauważyłem, że bardzo dużo ryby jest wpuszczanej do Białej Lądeckiej, Dzikiej Orlicy, Nysy powyżej Kłodzka. To dobrze, jest tam wpuszczana, ale zwróćmy również uwagę na to, że tam np. pstrągi i lipienie nie osiągają takich rozmiarów na Nysie. Naprawdę bardzo ładne egzemplarze można spotkać w okolicach Barda. Ale jeśli ten odcinek zostanie pozostawiony tylko zarybianiu przez naturę, to niedługo będzie kiepsko. Naprawdę bardzo dobrze, że ta brzana trafiła do Nysy w tym miejscu (poniżej jazu w Przyłęku) jednak miło by było przeczytać lub usłyszeć, będzie zarybienie pstrągiem i lipieniem np w Opolnicy, w Bardzie. Liczę na to, że ktoś w końcu zrozumie, że pomijany jest bardzo ważny i piękny wędkarsko teren. Ciekaw jestem czy ktoś z obecnych Władz Okręgo odniesie się do mojego komentarza.