Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Pilnujemy!!!

Aktualności | 2009-07-13 | Publikujący: Okręg PZW w Siedlcach

Natychmiast, po pierwszym sygnale o schronieniu się dużej ilości ocalałych od przyduchy ryb w przyujściowym odcinku rzeki Toczna oraz innych dopływach Bugu, Zarząd Okręgu podjął uchwałę o wprowadzeniu zakazu wędkowania w tych miejscach. Jednocześnie straże rybackie, społeczne oraz PSR, i wędkarze zrzeszeni w kołach siedleckiego okręgu objęli szczególnym nadzorem te miejsca, gdzie ryby miały szanse na przeżycie. 

Zintensyfikowane kontrole nad Bugiem utrudniają kłusownikom (czyt. ZŁODZIEJOM) oraz tym "wędkarzom", którzy składkę przeliczają na kilogramy rybiego mięsa, zabranie ostatnich ryb z naszych wód. 

Strażnicy mieli okazję podczas tych akcji wysłuchać wielu przedziwnych tłumaczeń oraz zaobserwować niespotykane dotąd zachowania ludzi. 

"Panie, do tej pory nie złowiłem suma, a teraz mogę, no to nad czym się zastanawiać?", "Na 301 metrze łowię, a tu już nie ma zakazu" - to brodzący w wodzie gotującej się od ryb "wędkarz". Tych i wielu, wielu innych głupich tekstów można było się nasłuchać. 

PSR zatrzymała jadących w siatkami "turystów", trafił się nawet spieszący do ujścia Tocznej człowiek wyposażony tylko w podbierak (w zasadzie by wystarczył, gdyż ryby w płytkiej wodzie można było łatwo złapać), byli wędkujący pod ogłoszeniem o wprowadzeniu obszaru ochronnego w tym miejscu i cała masa czekających na okazję "wędkarzy". Co ciekawe, spinning stał się bardzo popularną metodą w tym miejscu. Nikt nie bawi się w robaki, spławiki i koszyki, gdy mięcho można wyhaczyć.

Od kilku dni strażnicy i wędkarze pełnili dyżury w dzień i w nocy. Przyjeżdżali z odległych powiatów w celu chronienia ryb przed innymi wędkarzami. Brzmi to z pozoru absurdalnie, ale taka jest smutna prawda. Z niektórych ludzi wyszła ich prawdziwa natura i wstyd mi za nich, tym bardziej, że posiadamy legitymacje tej samej organizacji.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy dołożyli starań w celu ochrony ostatnich żywych ryb w naszej rzece, a w szczególności strażnikom SSR Siedlce w tym Grupy Terenowej przy Kole nr 1 Siedlce Miasto, SSR Łosice, SSR Sokołów Podlaski, wędkarzom z Siedlec, członkom WKS SANDACZ Mińsk Mazowiecki, Państwowej Straży Rybackiej oraz Komendantowi Miejskiemu Policji w Siedlcach, który spowodował objęcie nadzorem przez patrole policyjne rejonów nadbużańskich. 

Poniżej kilka zdjęć z akcji opisanych powyżej. Znajdziecie tam m.in. ryby łowione przez "etycznych wędkarzy". Niestety prawo zabrania mi opublikować zdjęcia tych mięsiarzy. A szkoda.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (10)

 • ruan Data dodania: 12 lat temu Oceń: 1 + / -

  Tomasz tolo , chodzi o 400000zł. zainwestowane w fundusze inwestycyjne gdy ceny ich były bardzo wysokie i bardzo ,,sporo" spadły(tak to wygląda w skrócie) .Zwróć uwagę że poruszenie tego tematu powoduje minusowe oceny ,,pewnych ludków" i zostaje komentarz zwinięty.
  biosteron ma rację -chwała tym którzy ratują rzekę .Chciałbym z tego miejsca podziękować kolegom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Ceranów którzy brali czynny udział w ratowaniu Bugu.

 • biosteron Data dodania: 12 lat temu Oceń: 11 + / -

  Dla Tych którzy są zaangażowani w oczyszczanie rzeki z martwych ryb i dla Tych którzy pilnują dopływów gdzie schroniły się ostatnie żywe ryby, dla Tych co próbują coś zrobić . WIELKI SZACUNEK !

 • Tomasz S. Data dodania: 12 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • rybi Data dodania: 12 lat temu Oceń: 7 + / -

  rybi

  karol2
  Twoja propozycja o zamknięciu naszych wód na 5lat jest nie realna . a co ze związkami i sklepami wędkarskimi które to utrzymuja sie z tegoż to wędkowania ??? co do ochrony naszych wód -sam znam takie miejsce gdzie do wody leci jakaś gnojówka( z dość ładnie zakamuflowanej rury ) z zakładu i nikt przez 3 lata nic z tym nie zrobił A osobiście to zgłaszałem i powiedzieli mi ze problem znają i juz był zgłaszany do okręgu .I co ??? Nadal to coś tam sobie wpływa do wody ;-(((

 • rybi Data dodania: 12 lat temu Oceń: 6 + / -

  rybi

  karol2
  Twoja propozycja o zamknięciu naszych wód na 5lat jest nie realna . a co ze związkami i sklepami wędkarskimi które to utrzymuja sie z tegoż to wędkowania ??? co do ochrony naszych wód -sam znam takie miejsce gdzie do wody leci jakaś gnojówka( z dość ładnie zakamuflowanej rury ) z zakładu i nikt przez 3 lata nic z tym nie zrobił A osobiście to zgłaszałem i powiedzieli mi ze problem znają i juz był zgłaszany do okręgu .I co ??? Nadal to coś tam sobie wpływa do wody ;-(((

 • Rafał Data dodania: 12 lat temu Oceń: 5 + / -

  A dlaczego takim delikwentom nie sa zabierane uprawnienia do połowów ryb(karty wędkarskie)? Jezeli nie potrafia przeczytac prostej informacji o zakazie połowów i jej zrozumiec, a tym bardziej uszanowac, nie powinni być w naszym gronie. Nie ma obowiązku posiadania karty wędkarskiej, jeżeli interesuje ich tylko mięso, to pełno jest prywatnych akwenów, gdzie moga za opłata brać ile zapragna.

 • karol2 Data dodania: 12 lat temu Oceń: 9 + / -

  Mam pomysł. Może należałoby pomyśleć w końcu o ochronie naszych wód i pajaców mieniących się wędkarzami raz a dobrze nauczyć moresu?! Wnoszę o całkowity zakaz połowu ryb w wodach Polski przez okres 5lat. Sprawa będzie prosta. Kto ma rybę w plecaku lub w siatce i nie ma paragonu ze sklepu rybnego idzie siedzieć!!! Zobaczycie jak nam ryby odżyją. Swoją drogą to bardzo smutne, że ci mięsiarze są nie do opanowania...I, że w ogóle są...Myślcie panowie i panie. A co do mojej propozycji z początku wypowiedzi to może ktoś pociągnie wątek? Co o tym myślicie?

 • Kopacz Jacek Data dodania: 12 lat temu Oceń: 8 + / -

  jacek25g

  Witam U wędkarzy z zachodniopomorskiego tez ciągle się słyszy o waszej rzece no niestety przykre to jest i smutne dla wielu z was jak i dla nas wędkując tam podczas wakacji to przykre co się stało mamy nadzieje ze wasza rzeka szybko się odrodzi i znów wyruszycie pomoczyć kije pozdrawiam w imieniu wędkarzy z Zachodniopomorskiego

 • nowakowski jan Data dodania: 12 lat temu Oceń: 8 + / -

  To kłusol i mięsiarz powinien się dusić a nie ryba!!. Za kłusownictwo przy naszym rybostanie to powinno być dozywocie, tyle co za morderstwo!!!!!!!!!!

 • krzysztof_laskowski Data dodania: 12 lat temu Oceń: 8 + / -

  Przykra sprawa że koledzy po kiju są tacy "PAZERNI NA MIĘCHO" i wyławiają osłabione ryby w płytkiej wodzie. Całę szczęście woda w bugu trochę się natleniła i ryba zaczęła schodzić z tocznej. A sam widziałem że było jej na gęsto. Proponuje utworzyć specjalny "fundusz zarybieniowy", na który wpłacalibyśmy dobrowolne składki na odbudowę rybostanu tej wspaniałej rzeki. Mam nadzieję że taka "katastrofa" już nigdy się nie powtórzy.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasza sonda

Gdzie najczęściej łowisz?
Możesz dodać komentarz.
głównie na pobliskim łowisku
na kilku łowiskach okręgu
na łowiskach z porozumień międzyokręgowych
na terenie całego kraju
poza granicami Polski
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin