Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

W lasach i nad wodą

Aktualności | 2009-09-17 | Publikujący: Koło PZW nr 16 Oława

Wspólna akcja służb mundurowych

Przed wyjazdem w teren

10 mandatów i 43 pouczenia - to efekt kolejnej wspólnej akcji oławskiej policji, straży miejskiej, gminnej, leśnej, rybackiej i ochrony wód

Po odprawie przeprowadzonej przez podinspektora Krzysztofa Mazura naczelnika wydziału prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Oławie, 12 września wyruszyło w teren osiem zmotoryzowanych patroli trzy- lub czteroosobowych. Cel - ujawnianie przestępstw oraz wykroczeń związanych z ustawami o lasach państwowych i o rybactwie śródlądowym, lub z prawem wodnym oraz z przepisami ochrony środowiska. 
Przez cztery godziny ponad 30 funkcjonariuszy patrolowało drogi lokalne i polne, sprawdzając wszystkie akweny w powiecie. Zlustrowano lasy między Lipkami a Bystrzycą oraz od Janikowa, przez Jelcz-Laskowice, Minkowice Oławskie i Miłoszyce oraz koło Siedlec. 
Akcja trwała do godz.19.00. Wykryto 53 wykroczenia, nałożono 10 mandatów karnych i udzielono 43 pouczenia. Wylegitymowano 72 osoby. Patrole zmotoryzowane przejechały łącznie 473 km.
O akcji powiedzieli:
Leszek Łukasik - zastępca komendanta powiatowego policji w Oławie: -Tego rodzaju działania są modelowym przykładem współpracy wszystkich służb w powiecie. Korzyścią z tego jest przede wszystkim wzmożenie poczucia bezpieczeństwa społeczności lokalnej oraz prewencja w zakresie ochrony środowiska.
Przemysław Zawłodzki - kierownik rewiru dzielnicowych: - Takie wspólne akcje to nabywanie nowych doświadczeń z korzyścią dla wszystkich jednostek. W przyszłości może owocować w sytuacjach kryzysowych.
Kazimierz Niedzielski - komendant Straży Ochrony Wód PZW: - Z punku widzenia organizacji zrzeszającej wędkarzy takie akcje powinny być realizowane we wszystkich powiatach. Płyną z tego korzyści dla wód i lasów oraz dla użytkowników naturalnego środowiska.

W akcji wzięło udział 8 policjantów z KPP Oława, 11 strażników Społecznej Straży Rybackiej, po 2 strażników Straży Miejskiej w Oławie i Straży Gminnej, Straży Leśnej, Państwowej Straży Rybackiej oraz Straży Ochrony Wód PZW. 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Romańczukiewicz Janusz Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

    koloolawa

    Ta akcja to coroczne podsumowanie działania wszystkich tych służb ze Społeczną Straż Rybacką w Oławie. Na codzień współpraca poszczególnych jednostek polega na patrolach np. SSR i Straży Miejskiej, SSR i Policji, SSR i Straży Gminnej. W sumie w ciągu roku to ponad 50 wspólnych patroli.

  • serir Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

    Szkoda tylko, że takie inicjatywy bywają....od święta. Częściej Szanowni Panowie, by się przydało. Ale i za to wielkie dzięki.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasza sonda

Gdzie najczęściej łowisz?
Możesz dodać komentarz.
głównie na pobliskim łowisku
na kilku łowiskach okręgu
na łowiskach z porozumień międzyokręgowych
na terenie całego kraju
poza granicami Polski
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin