Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Taakaa ryba !

tołpyga 125 cm

Sobie i wszystkim Kolegom życzyłbym złowienia taaakiej ryby. Jak się okazuje, gdyby się udało - nawet tej samej. Ponieważ Kol. Marek Pracoń, po krótkiej sesji fotograficznej zwrocił jej wolność. Tołpyga mierzyła 125 cm. Zapewne to najdłuższa (największa) ryba złowiona w tym roku przez wędkarza z naszego koła. Jeśli się mylę, proszę o sprostowanie i zdjęcia.

Być może kiedyś los pozwoli mu na kolejne z nią spotkanie?

Każde łowisko ma swój poziom atrakcyjności, "taakie ryby" - na pewno go podnoszą. W ramach postanowień na nowy rok ustalmy sobie granicę wielkości ryb, które dałyby Nam satysfakcję podczas holu. A potem zróbmy sobie postanowienie, że każdą złowioną dużą rybę, powyżej tego progu, WYPUSZCZAMY! Dla swoje satysfakcji zabierajmy na każdą wyprawę wędkarską aparat fotograficzny - zdjęcie to też pamiątka.

Markowi gratuluję i zazdroszczę - sam bym chciał poczuć tę siłę i zobaczyć jak "pali się" hamulec w moim kołowrotku...

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • Marek Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  gratulacje :) niezła sztuczka

 • serir Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  W istocie - "twarz" to ona ma niezbyt wyjściową. Ale wygląd nadrabia smakiem. Kiedyś były w sklepach konserwy z tołpygą. Rosyjskie (bo to i nie autochtoniczne stworzonko, tylko przeflancowane do nas od "przyjaciół"). Później nasze przetwórnie nauczyły się robić tołpygę koncertowo. Wyrób pod nazwą "Tołpyga po staropolsku, w warzywach" do tej pory pamiętam. Smakowała tak, że miało się ochotę nawet na blachę puszki.
  A złowionej na wędkę, jeść nie miałem okazji.

 • Butkiewicz Paweł Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  esox

  Jeśli chodzi o mnie, to tołpyga jest najbrzydsza rybą w naszych wodach!!! Potwór!!! Nigdy nie miałem okazji złowić tej ryby, ale słyszałem i czytałem, że nie należy do ryb walecznych. Ale czy to prawda...nie wiem.

 • jacoli Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  jacoli

  Prawdziwy potwór gratuluje. Niesamowicie ta ryba wygląda na fotkach sprzęt to chyba trzeszczał przy holu.