Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wisłoka w Mielcu

Aktualności | 2009-12-02 | Publikujący: "Podkarpacki" WKS Rzeszów

Katalog Łowisk "Wędkarskiego Świata"

Wisłoka w Mielcu

 

O walorach tutejszej Wisłoki można by opowiadać w nieskończoność. Ja jedynie pragnę wspomnieć o jej największych tajemnicach jakie kryje dla nas- wędkarzy.

 

 Jest to jedna z największych rzek w południowo- wschodniej części Polski o długości ok. 164km. Wisłoka jest prawym dopływem górnej Wisły. Rzeka bierze swoje źródła w środkowej części Beskidu Niskiego, a następnie przepływa kolejno przez Pogórze Ciężkowickie oraz Kotlinę Sandomierską. Wisłoka w okolicy wsi Ostrówek zatraca się w nurcie Wisły.

 Odcinek Wisłoki w okolicach Mielca jest bardzo trudnym technicznie łowiskiem ze względu na bogatą roślinność brzegową. Samo dotarcie do wody wymaga dużo sił, cierpliwości i uporu. Poświęcenie wędkarzy rzeka wynagradza okazałymi rybami. Warto również zaznaczyć, że w każdym sezonie Wisłoka gości na zawodach z cyklu Grand Prix najlepszych spinningistów z woj. podkarpackiego. Nie brakuje tutaj dobrych miejsc, takich jak: przelewy, opaski, burty brzegowe, rafki oraz przykosy. Na obrotówki, gumy oraz woblery biorą doskonale szczupaki, sandacze, bolenie i kapitalne okonie. Większość z wyholowanych ryb w myśl zasady „No kill” trafia w dobrym stanie z powrotem do wody. W listopadzie i grudniu łowiąc na seledynowe i żółte rippery uzbrojone w ciężkie główki jiggowe możemy liczyć na brania sporych sandaczów i szczupaków.

 A teraz pozwolę sobie napisać kilka zdań, które adresuję do wszystkich miłośników połowu ryb spokojnego żeru. Zaprezentowany fragment rzeki obfituje w dużą populację leszczy, świnek, cert i płoci. Wędkarze, których spotykałem na łowisku przeważnie nęcili słodką zanętą z dodatkiem pinki. Na haczyk zakładali najczęściej jedno ziarnko kukurydzy lub białego robaka. Efektem takiej zasiadki było wiele pięknych i grubych ryb.

 

 Tekst i fot. Mateusz Porada

 

Sekrety łowiska: Prawdziwym asem w ręku spinningisty na wyrośnięte rzeczne garbusy jest tutaj niewielka cykada.

Przynęty: woblery, gumy, błystki, kukurydza, białe robaki

Ryby: szczupaki, okonie, brzany, leszcze, certy

Informacje: Teren łowiska podlega pod Okręg PZW Rzeszów, ul. Akacjowa 36, tel. 48 17 854 98 01 (02). Pod mostem w Mielcu możemy zaparkować samochód.

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • Giełbaga Bartek Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  Oj tym opisem nakreciłeś mnie i to kąkretnie tym bardziej ze jest srodek zimy i raz nie ma bardzo co połowić(himerycznosc bran,okresy ochronne i pogoda bardziej dla eskimosów a nie dla nas):)Foteczki naprawde rewelka lubie taki charakter wody i napewno odwiedze te okolice.Kwiecien-maj poszukiwanie kleni,jazi myśle ze bedą wyniki.Oczywiście zasada "no kil" Pozdrawiam

 • gleń piotr Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  piotr170277

  lubię poznawać nowe łowiska ,mieszkam nie daleko ,odwiedzę ją-piekny opis pozdrawiam

 • serir Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  Widok łowiska potrafi sprawić, że serce zabije szybciej. Piękna rzeka.

 • jacoli Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  jacoli

  Piękna i urokliwa rzeka

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasza sonda

Gdzie najczęściej łowisz?
Możesz dodać komentarz.
głównie na pobliskim łowisku
na kilku łowiskach okręgu
na łowiskach z porozumień międzyokręgowych
na terenie całego kraju
poza granicami Polski
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin