Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

CZYN SPOŁECZNY NA RZECE WIDAWIE - URATOWANO PRAWIE TONĘ RYB

NA WIDAWIE W NAMYSŁOWIE URATOWANO OKOŁO 1 TONĘ RYB

   Dość niecodzienny czyn społeczny odbył się w Namysłowie na rzece Widawie w dniach 17-18.03.2010 r. Członkowie Koła PZW GOBIO Namysłów przez 2 dni odławiali ryby z rozlewiska przy moście na starym mieście na rzece Widawie.

           Na początku bieżącego roku rozpoczęto tam inwestycję budowy nowego mostu. Stara przeprawa została zburzona i aby w tym samym miejscu mógł powstać nowy most przekopano obok tymczasowy kanał i puszczono wodę nowym korytem. Pozostało dość głębokie rozlewisko przy starym moście, z którego przez kilka dni pracownicy firmy wykonującej inwestycję wypompowywali wodę. Następnie przez dwa dni odławiano pozostałe tam ryby i przerzucano do płynącej obok rzeki. Udało się w ten sposób uratować około 1000 kg ryb. Były to głównie: płocie, jazie, klenie, leszcze, okonie, sandacze i węgorze. Warto dodać, że trafiały sie także takie gatunki ryb jak: piskorz, koza i śliz, co świadczy o dobrej klasie czystości naszej rzeki.

              Cała akcja była prowadzona pod nadzorem specjalisty ds. ochrony wód Okręgu PZW Opole – kol. Andrzeja Krawczyka i przy współpracy z firmą GROTZ Oddział w Polsce – głównym wykonawcą inwestycji.

               W imieniu Zarządu naszego koła chciałbym serdecznie podziękować wszystkim kolegom, którzy pomogli ratować ryby. Szczególne podziękowania składam kol. Piotrowi Siwce, który koordynował całą akcję.

 

         Przy tej okazji w imieniu WKS GOBIO Namyslow pragne także zaprosić wszystkich kolegów-spinningistów na nasze ogólnopolskie zawody "KLEŃ WIDAWY", które odbędą się na tym odcinku rzeki. Można będzie zobaczyć miejsce budowy mostu. 

              Szczegółowy komunikat o zawodach na naszej stronie oraz w kwietniowym numerze czasopisma "WĘDKARSKI ŚWIAT", które objęło patronat medialny nad imprezą.

 

                                                  Prezes Zarządu Koła i Klubu Gobio

                                                                     Wojciech Zając

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Ciszek Mirosław Data dodania: 11 lat temu Oceń: 2 + / -

  miroslaw_ciszek

  Gratuluje dobrej roboty KOLEDZY!!!! A zarazem zaluje ze nie moglem byc tam z wami:(Jeszcze raz Kolo Gobyo pokazalo jak mozna sie szybko zorganizowac.Szczegulne gratulacje dla kolegi Potra Siwki jak wiem od dluzszego czasu obserwowal ta inwestycje i w odpowiedniej chwili skutecznie zaragowal. O zaangazowaniu sie innych kol w ta nie codzienna akcje wole sie nie wypowiadac poprostu szkoda slow:/Pozdrawiam wszystkich kturzy dbaja o srodowisko i kochaja spedzac czas nad woda zkijem w reku,DAJ WSZYSTKIM WODO!!!!!

 • Drab Dariusz Data dodania: 11 lat temu Oceń: 2 + / -

  wieruszow

  Świetna akcja...tak trzymać Panowie...Pozdrawiam wędkarzy z Koła i Klubu GOBIO

 • okoneklb Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  wielkie brawa chłopaki za kawał dobrze wykonanej roboty , szkoda tylko , że z tego co tutaj czytam nie otrzymaliście pomocy od drugiego znacznie większego namysłowskiego koła
  pozdrawiam

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasza sonda

Gdzie najczęściej łowisz?
Możesz dodać komentarz.
głównie na pobliskim łowisku
na kilku łowiskach okręgu
na łowiskach z porozumień międzyokręgowych
na terenie całego kraju
poza granicami Polski
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin